Ako zdobiť strop

Dekorovaný strop - 20 fotiek najlepších nápadov

strop - vaše domáce neba nad vašou hlavou byt alebo dom. Môže to byť blízko k vám (niekedy veľmi), ale nemôžete to dosiahnuť skokom. V každom prípade je dobré, že je. Ak miestnosť nie je udržiavaná v žiadnom konkrétnom prípade štýl, potom sa všeobecná myšlienka stropu začína rozostávať. Čo to má byť? Monotónna? Možno s tapety na maľovanie? Ak chcete vytvoriť zavesený strop alebo to isté napätie? A možno zdobia štukové lišty alebo umeleckej maľby? Alebo možno nebola a otvorila sa v staromódnom varení? Existuje veľa možností a jediný správny nie je. Každý má svoje vlastné oblohy a stropnú výzdobu.

Užitočné! Všetky nuansy výberu, dizajnu a inštalácie sádrokartónové stropy v kuchyni

Stropy na maľovanie - jedna z najbežnejších dekoratívnych možností najmä s nízkym stropom. Tradične používanie svetlých tónov vizuálne rozširuje priestor. Proces maľovania je dosť jednoduchý, ale prípravné práce vyžadujú osobitnú dôkladnosť. Ak si nechcete byť niekoľko mesiacov web jemných trhlín perepolovinili vaše krásne stropu, sa odporúča, aby na kolíky stierkou mriežky, ktorá sa aplikuje na hornú vrstvu štukovej domov.

Po ukončení dokončenia, brúsneho papiera alebo brúsky a nanášaním základného náteru na lepšie nastavenie môžete začať maľovať povrch. Pri rovnej vrstve použite valček. Strop je zriedka špinavý, takže môžete použiť aj rozpustnú farbu na báze vody alebo odolnejší akrylát alebo latex. V takom prípade bude vždy možné pokryť problémový priestor kartáčom bez poškodenia. Hotový lakovaný povrch môže byť matný alebo lesklý (alternatíva k drahým strešným stropom) v závislosti od typu farby. Ak chcete vytvoriť úľavu, odborníci odporúčajú používať špeciálnu textúrovanú farbu na džínsy, plste alebo kov. Vo všeobecnosti, omietnuté a pripravené na maľovanie povrchu - skutočný sklad rôznych nápadov.

Ak si myslíte, že monofónny povrch je príliš nudný, potom biela Farba ako zdroj a sada farebných farieb rýchlo vyrieši tento problém. Vytvorte dve alebo tri, desať rôznych farieb. Môžu to byť pozdĺžne alebo priečne pásy alebo kombinované varianty vo forme buniek s veľkými a malými bunkami. Pre rovnomernú symetriu budete potrebovať lepiacu pásku a bublinku. Môžete zdobiť strop s národnou vlajkou. Starý britský zväz Jack alebo hviezda-prúžkovaný rodák zo Spojených štátov je stále v móde. Mimochodom, sieťotlač je veľmi populárny jav.

1

Kefa, valec alebo aerosól plus lepenka alebo plastová podložka - a unikátny a jedinečný exkluzívny je vytvorený, hoci je monofónny a len na rovnom povrchu. Môže to byť vtipné nápisy, autoportréty, kvetinové vzory a tak ďalej. Umelecké maľovanie na maľovanom povrchu, ako na plátne, obratne zdôrazňuje rohy a zónu okolo lampa. Divoké kvety alebo zložité monogramy sú vynikajúce koncepty klasika alebo secesie. Ale ak si sám nevybavujete zručnosti výtvarného umenia, potom služby pozvaného pána nemôžu byť lacné.

Technológia decoupage Používa sa na zdobenie mnohých plôch vrátane stropu. Utesnenie omietnutých povrchov úplne alebo v samostatných častiach s aplikáciami z časopisov, novín, fotografie alebo dokonca malé predmety (farebné gombíky, keramika mozaika, korálky atď.), je tento variant skôr originálny a presne exkluzívny. Vhodnejšie pre avantgardy. Pre trvalé použitie sa lepený strop otvára bezfarebným lakom v niekoľkých vrstvách. Akrylátové zlúčeniny sa môžu použiť ako lepidlo. Nevýhodou decoupage je pracovitý proces.

Papier, vinyl, korok, velúrová a hodvábna sieťotlač. V závislosti od zamýšľaného účelu (spálne, kuchyne, škôlka atď) výber tapety pre strop je kolosálny.

Tapeta Flizeline pre maľbu s hotovou textúrou - obľúbenou možnosťou pre priemerný rozpočet. Veľké kotúče znižujú počet kĺbov na polovicu, ale pri záťaži zvyšujú záťaž súčasne.

Jedna osoba je nepravdepodobné, že by túto úlohu zvládla kvalitatívne, potrebujete aspoň jedného asistenta. Úloha je komplikovaná skutočnosťou, že tenká netkaná základňa je skôr rozmerná voči rôznym nepravidelnostiam, preto sú prilepené len na starostlivo pripravený povrch. Flizelin môže byť použitý ako základ pre ďalšie zdobenie farbami.

Vzduchový polyuretán (a skôr z objemnej sadry) výlisky, oblúky a lišty, ktoré imitujú palácový luxus, pevne vstupujú do trendu a používajú sa aj v malých apartmánoch.

Ak chcete vytvoriť vyvýšenú konvexnosť a objem, prideľte rohy alebo základ lustre by mal byť čistý a bez fanatizmu, inak môže elegantný výzdobu "znovu osladiť" strop, dokonca aj s veľkou kvadratúrou.

Kvetina alebo viacfarebná ručná kompozícia môže obnoviť monotónnosť takýchto prvkov.

Polyuretánové alebo polystyrénové štvorce a obdĺžniky sú dobrou voľbou pre komplexný povrch a alternatívou k zaveseným alebo roztiahnutým stropom. Dokonca aj začiatočník zvládne základnú inštaláciu pomocou lepidla alebo tmelu. Švy medzi doskami sú tiež pretrepané tmelom. Materiál je ľahký a dobre rezaný.

Je tiež potrebné poznamenať zvukotesné vlastnosti týchto dosiek. Veľkou nevýhodou je vypálenie farieb v prípade priameho slnečného svitu, ale je to celkom ľahké riešiť situáciu, len pokrývať dosku niekoľkými vrstvami akrylovej farby. laminovaný obklady, ktorý má zvýšené vlastnosti odolnosti proti vlhkosti, je vhodné lepidlo v kuchyni a kúpeľňa. Každá bunka sa môže stať odrazovým mostíkom pre umelecké maľovanie alebo výkres šablóny.

Môžete hovoriť o zavesených stropoch na neurčito. Nepochybné sú ich výhody elegantné ukrytie elektrických komunikácií, vybavenie zabudované bodové osvetlenie a estetický vzhľad.

Z nedostatkov: drahé inštalácie a "jesť" od 20 do 30 cm od stropu, alebo ešte viac. K dispozícii sú: kazeta (pokladanie tenkých pravouhlých kovových kaziet), stojan (plast, hliník alebo kovové lamely) a populárne sadrokartónové stropy. A ak sa prvé dve možnosti používajú hlavne v kancelárskych alebo priemyselných priestoroch, zavesený strop z listov sadrokartónové dosky (obyčajná alebo odolná voči vlhkosti) poskytuje dostatok príležitostí na vytvorenie takmer akejkoľvek úľavy. Pomocou rôznych vzorov je možné usporiadať viacúrovňové návrhy hladkých, konvexných, konkávnych a iných geometrických štruktúr a robiť to bizarné podsvietenie, zapustený do výklenkov po obvode. Montážna technológia sádrokartónové stropy - pomalý a viacstupňový proces. Od upevnenia rámu z kovových profilov k vkladaniu dosiek sadrokartónu zo sklenených vlákien (aby sa zabránilo vzniku trhlín), po ktorých nasleduje pokovovanie a lakovanie.

Pružná vinylová fólia nielen zakrýva vady stropu, ale dekor je trend bytov, a to najmä riešenie konštrukcie v podobe hviezdnej oblohy s aplikačnou bodom fosforu bodiek a hviezdičkami.

Stretch stropy môže byť matná alebo lesklá, s integrovaným systémom upínacích prípravkov alebo usporiadaním centrálneho lustra. Môžete tiež vybrať viacfarebné výtlačky alebo vybrať jednofarebnú verziu.

Všetky sú trvanlivé a odolné voči teplotným zmenám. Proces prania a čistenia takých stropov je však dosť špecifický a vyžaduje určité zručnosti. Pri vynechaní otázky ceny stojí za zmienku slabá mechanická ochrana. Nedávno je pomerne populárna kombinácia tvarovaných sadrokartónových konštrukcií (rohových zón alebo ostrovov) a napínacieho filmu.

Dekoračné stropné nápady

Pri vytváraní pôvodného návrhu bytu mnohí nechali povrch svojho stropu snehovo biely. Niekedy je to kvôli štylistike, ale často sa to deje z nevedomosti o všetky možnosti. Moderné spôsoby dekorácie umožňujú používanie stropných dekorov nielen esteticky, ale aj prakticky. Existuje mnoho možností zdobenia, ktoré sa dajú vybrať pre interiér.

Keďže človek zriedkavo vyzerá zvisle, krásu stropu ho môže ignorovať. Preto je potrebné, aby hosť si všimol neobvyklý výzdobu pri vchode do izby. Avšak pôvodná úprava vnútorného povrchu nie je sama o sebe koncom. Oveľa dôležitejšie je, že komfortná stropná dekorácia umožňuje zmeniť viditeľný priestor a skryť všetky nevýhody lietadla. Odporúčania špecialistov a podrobné video lekcie stačia na nezávislé dokončovacie práce. Ďalej si predstavte hlavné typy dekorácie.

Odrody zdobenia stropnej plochy

Moderný prístup úplne nezaväzuje majiteľov, aby hľadali pomoc od profesionálov. Niektoré možnosti sa dajú ľahko dosiahnuť vlastnými rukami. Pomocou tohto alebo toho typu dokončenia je možné úplne zmeniť miestnosť. Zvyčajný dizajn sa stáva nerozpoznateľným aj pre hostí. Medzi mnohými dostupnými, najpopulárnejšími sú tieto typy dekoru:

 • Strešné a látkové stropy;
 • maľovanie;
 • Fotografické tapety a aplikácie;
 • Decupage a maľovanie;
 • Použitie štukovej z polyuretánu;
 • sadrokartónové dosky;
 • Dekoratívna omietka;
 • kože;
 • Dlaždice z penového plastu;
 • parkety;
 • Bambusové dekorácie.

Možnosti sú naozaj obrovské. Aby sme sa nestali zmätení vďaka množstvu poskytnutých príležitostí, budeme pre každý z nich realizovať malý vzdelávací program.

Niektoré postupne vyjdú z módy, ako sú strešné stropy. Iní naopak získavajú popularitu. Všetci však majú právo používať na dizajn.

Vďaka možnosti nakresliť obrázok na PVC materiály môže byť strihovanie tkanín naprosto akýkoľvek. Etnické motívy, secesné curliky - všetci zdôraznia koncepčnú chuť majiteľov bytu. Originálnosť obrázkov koreluje s osobitosťou majiteľov, po ktorej je umiestnená na povrchu stropu. Inštalácia napínacích pásov sa odporúča ponechať odborníkom, keďže práca zahŕňa použitie špeciálnych nástrojov. Ak sa technológia stále dá naučiť z video lekcií z internetu, nie je to každý, kto chce získať zbraň s teplom. Navyše, obraz sa aplikuje na film pomocou špeciálneho zariadenia. Existujú aj iné nuansy, ktoré odborníci radšej nerozdeli.

Ak kresby vyzerajú skvele v škôlke, potom v iných miestnostiach môžete robiť bez obrázkov vôbec. Nechajte dokonale vyrovnaný, matný strop. Biela asketická tkanina mnohých však nesplňuje svoju jednoduchosť. Duša majiteľov vyžaduje nezvyčajné zafarbenie strešných stropov s bodovým osvetlením alebo iným druhom dekorácie.

Dekorácia prostredníctvom ekologických tkanín môže zdobiť ľubovoľnú rovinu domu. Bezpečný materiál je charakterizovaný najširším sortimentom a vynikajúcimi prevádzkovými vlastnosťami. Dokonale bojuje s plesňou, ľahko sa čistí a nedeformuje s časom. Dekorácia stropu tkaninou mení viditeľné rozmery miestnosti.

Rada. Báječná štruktúra niektorých materiálov bude vhodná pre škôlku. Luxusné drapérie s radiálnym vzorom sú vhodnejšie pre spálňu.

Ak používate typ inštalácie na plošine, je ľahké dosiahnuť účinok stanu. Na zvýšenie vzdušnosti zvlneného povrchu sa odporúča použiť priesvitné odrody tkaniva. Ak je drapérie vykonané lepkavé, potom takýto účinok neexistuje. Pretože materiál bude lepený ako klasická tapeta bez rámčeka alebo profilov. Bude zaujímavé pozrieť sa na tkanivové vložky.

Najjednoduchšie riešenie. Je jednoduchšie nechať to ako je. Môže byť použitý nielen ako finálna fáza dokončenia, ale aj ako prípravná fáza pre ďalšiu výzdobu. Ľahké lakovanie vyžaduje plochý povrch a jednovrstvový základný náter. Po vysušení naneste rovnomerný náter na báze vody. Potom sa povrch nespadne.

Pôvodná suvenírová úprava je tiež uplatniteľná na hornú rovinu obydlia. Nevyžaduje dokonale rovný povrch, ak sa plánuje dosiahnuť účinok staroveku alebo oteru. Ak chcete zdobiť akýkoľvek iný obrázok, je potrebné zarovnanie a zapájanie. Moderné výkresy sú vytlačené na tlačiarni a pokryté akrylovým lakom. Potom položte na strop. Aby ste dosiahli plynulosť, musíte si vziať do rúk špeciálny valec. Ak majitelia zastavia v starých časoch, potom môže byť lepenie obmedzené. Po vysušení je horná vrstva úhľadne odstránená. Je namočený rozprašovačom tak, aby sa oddelil od povrchu. Keď vzor vysuší, odporúča sa použiť ďalšiu vrstvu dekoračného laku.

Sortiment tohto druhu výzdoby je obmedzený len predstavivosťou. Svetlé plátna sa ľahko inštalujú a tlačia kvalita. Môžete vždy ozdobiť vlastným obrázkom. Originálne vkladanie osobných fotografií do animovaných motívov vyzerá originálne. Tento stropný dekor je ideálny pre deti. Dieťaťu môže byť dané právo vybrať si svoje obľúbené postavy.

Používa sa aj v škôlke. Nákup štandardných štítkov je vhodný preto, aby sa v prípade potreby ľahko vymenili. Skrývajú nedostatky lietadiel alebo špinavé škvrny. Môžete sa však zbaviť sádrovej lepenky alebo vinylov, aby ste sa pokúsili sami vyhotoviť aplikácie. Samolepky nechávajú málo zvyškov. A možnosť vložiť pekné dekorácie inšpiruje nielen deti.

Najjednoduchšia metóda po maľovaní. Často zahŕňa stropnú výzdobu vlastnými rukami, pretože výroba šablón nevyžaduje špeciálne zručnosti. Obrysový obraz je vyrezaný na hustom materiáli, po ktorom je pripevnený k stropnej rovine. Používa sa v detskej izbe, ale dospelí zvyčajne "odišli". Experimentujú s rôznymi farbami, aby vyzerali veľmi efektívne. Príliš horlivé to nemusíte robiť, pretože hlavnou výhodou šablóny je rýchlosť dokončenia.

Rada. Ak správne označíte prechody, môžete urobiť iba jednu farbu.

Dychtivosť dizajnérov závisí výlučne od domácich umelcov. Je potrebné riediť farbu a zabezpečiť niekoľko vrstiev. Ďalšie sa aplikuje až po vysušení predchádzajúceho. Na vytvorenie trojrozmerného výkresu sa používa hustý materiál a hrubá farba. Namiesto nasýtených farieb je možné použiť tmel. Kefa je nahradená špachtľou a jemná práca ustupuje k brutálnej povrchovej úprave.

Ak majitelia plánujú zdobiť interiér v štýle storočia pred posledným, štukatura je najlepšou voľbou. V miestnosti s vysokým stropom bude toto riešenie vyzerajúce skvele. Moderný prístup zahŕňa použitie praktického polyuretánu, ktorý má potrebný výkon. Ľahkosť, odolnosť proti vlhkosti a flexibilita materiálu sú doplnené dlhou životnosťou bez zmeny farby. Na upevnenie na strop sa používa špeciálne lepidlo. Následne môže byť materiál bezpečne umytý a pretierateľný. Sadrové výrobky sú zriedkavo používané kvôli ich ťažkosti. Väčšina ľudí má rád štuku pre rozpočtovú hodnotu a možnosť samostatnej práce. Penový polyuretán je pripevnený na lepidlo, tmel alebo kvapalné nechty. Domáci dekor môže byť ozdobený týmito škálami štukatúry:

 • Stropné lišty by mali byť nainštalované na samom konci. Zvyšujú vizuálne množstvo priestoru a skrývajú nedostatky lietadla. Môžu to byť trhliny, zakrivené kĺby so stenami, škvrny. Hladké alebo konvexné prvky dekorácie sa používajú na základe interiérovej štylistiky. Môžu byť vybrané tak, aby zodpovedali farbe ostatných stien. Ale nikto sa nedotýka maľovania vlastnými rukami. Aby ste to dosiahli, musíte zakúpiť základný podstavec, aby ste zaistili úspešnosť adhézie.

Pozor prosím! Dokonca aj tvarovanie sa používa, keď je strop už nasýtený určitým dekórom. Aby sa nevytvoril pocit lasciviousness, reliéfné výlisky sú odložené.

 • Falshalki je určený na napodobňovanie prírodných trámov z dreva, ktoré vyzerajú ťažkopádne a nákladné. Polyuretán je oveľa účinnejší v mnohých ohľadoch. Účinok zmeny zdanlivého objemu bývania je rovnaký. Medzi výhody falshalkov možno rozlíšiť odolnosť voči vlhkosti a neprítomnosť formy. Dlhodobo uchovávajú formulár a znižujú náklady majiteľa na získanie nových položiek. Ďalšou dôležitou vlastnosťou materiálu je dutá konštrukcia ľahkých dielov. Vďaka svojej protipožiarnej bezpečnosti sa táto výhoda používa pri elektroinštalácii. Jednoduchá komunikácia je prakticky skrytá na strope a poskytuje ideálne osvetlenie.

 • Ak luster alebo iné svietidlá nie, majitelia by sa mali bližšie pozrieť na zásuvky. Majú rôzne tvary a prispôsobujú štylistiku veľkej lampy. Sú vhodné pre výzdobu každej miestnosti bez ohľadu na jej miesto určenia. Značkové zbierky obsahujú všetky potrebné veľkosti, takže sa nemusíte obmedzovať do stredu stropu.

Medzi odrody tohto druhu povrchových úprav sa rozlišujú štruktúrne a štruktúrované omietky. Prvý sa vyznačuje vytvorením farebného reliéfu na bielej rovine. To sa dosiahne použitím hrebenatkov a valčekov. Práca je náročná, vyžaduje si určité zručnosti. Hotová zmes dekoračného náteru sa po vysušení ľahko lakuje. Zvláštnosti povrchovej úpravy textúr zahŕňajú absenciu potreby manuálnej revízie. Nástroje sú odložené, keďže samotná zmes má charakteristickú úľavu. Je tiež natretý po úplnom vyschnutí, ak to vyžaduje majiteľ domu. Jediné želanie takejto omietky je dodržiavanie ekologickej bezpečnosti jej komponentov. Vonkajšia farbiaca a disperzná farba na báze vody umožňuje vytvoriť jedinečný výzdobu na strope. Nevyžaduje si zručnosti alebo pracovné skúsenosti.

Ľahká práca s materiálom inšpiruje ľudskú predstavivosť. Implementácia najočakávanejších nápadov je spôsobená vynikajúcimi výkonnostnými charakteristikami. Prijíma akýkoľvek tvar a pomer. Dobre produkuje iluminácie, ktoré sú relevantné pre škôlku. Praktický materiál nevyžaduje špeciálnu starostlivosť a pokrýva všetky chyby na povrchu. Ak je to potrebné, môžete postupne vytvoriť viacvrstvovú konštrukciu. Zvukotesná sadrokartónová doska je namontovaná na inštalovanom ráme drevených nosníkov a kovových profilov. Potom je doplnená o vhodnú tkaninu a vstavané svetlá. Po namáčaní a lakovaní vytvára bodové osvetlenie exkluzívny dizajn. Estetické potešenie je zaručené.

Postupne zmizne do minulosti, napriek ľahkej inštalácii a výmene. Univerzálny materiál sa vyznačuje vynikajúcou priľnavosťou, odolnosťou voči teplotným zmenám. Avšak odolnosť penovej hmoty proti vlhkosti je veľmi žiaduca. Aby nebolo rýchlo žlté, je potrebné dodatočne laminovať. Zvlášť, ak bol zvolený biely odtieň. Viacfarebné výrobky sa po laminácii ľahko čistia, čo uľahčuje ich použitie v kuchyni. Materiál odolný proti opotrebovaniu má aj izolačné vlastnosti. Jeho kombinácia so sadrokartónmi je považovaná za klasiku. Zabudnite na plesne.

Na vytvorenie etnického štýlu sa často používa bambusový dekor. Asketická a tajná stopka rastliny sa ľahko nastaví v rovine pomocou lepiaceho spojiva. Preto sú pletené moduly predbežne rezané na polovicu a bezpečne upevnené. Na trhu nájdete hotové kombinácie všetkých veľkostí. Mreže sú ľahko konštruované pomocou konvenčného motúzu. Je zaujímavé pozrieť sa na viacstupňovú štruktúru stropu zo sadrokartónu. Oriental dekor je zaujímavý.

Používanie parkiet alebo kože je mimoriadne zriedkavé, pretože je charakterizované vysokým nákladom a vysokou hmotnosťou interiéru. Takéto povolenie by sa malo rozhodnúť až po konzultácii s odborníkmi. Musia byť tiež položené. V opačnom prípade existuje riziko vynaložiť peniaze a zostať bez vysvetľujúceho výsledku. Po úspešnej inštalácii vyzerá dekorácia mimoriadne bohatá. Je to nevyhnutné pre tých, ktorí chcú zdôrazniť ich vysoký stav.

Variabilnosť dekorácie stropu je úžasná. Ak chcete, je jednoduché to urobiť sami bez toho, aby ste sa obrátili na odborníkov. Možnosť inštalácie najrôznejších dekorov inšpiruje hostiteľov, aby navrhli výkony. Štukatúra alebo aplikácia - to všetko podlieha bežnej osobe. Výhody a potešenie sú zaručené. V súlade s odporúčaniami sa dizajn stropu stane charakteristickým znakom domu.

Nápady na strop s vlastnými rukami

Jednotné biele stropy postupne ustupujú do minulosti. Moderný interiérový dizajn ponúka mnoho spôsobov, ako zdobiť povrch stropu, s prístupom, jednoduchosťou a originálnosťou. Zaujímavé nápady na strop s vlastnými rukami pomôžu radikálne zmeniť atmosféru priestorov bez veľkých finančných investícií, čo je pre rodinný rozpočet veľmi dôležité.

Nápady na strop s vlastnými rukami

Obsah pokynov krok za krokom:

Najpraktickejšou možnosťou na dokončenie stropu je jeho farba. Správne vyzdvihnúť farebnú stupnicu, môžete vizuálne zväčšiť alebo znížiť miestnosť, urobiť to útulné alebo svetlé a elegantné. Farby sa dajú ľahko aplikovať, môžu sa kombinovať podľa vlastného uváženia, použiť rôzne šablóny alebo nakresliť ručne. Ak chcete maľovať strop, potrebujete veľmi málo: farbu, základný náter, kefu alebo valček, schodnicu. Kvalitná farba trvá veľmi dlho a ak sa farba alebo vzhľad niečo páči, môžete všetko premaľovať.

Ďalšia možnosť - stropné tapety. Táto metóda je tiež lacná, ale náročnejšia na prácu. Pri lepení stropu potrebujete asistenta, pretože je ťažké zvládnuť sám. Sortiment stropných tapiet je obrovský, líšia sa farbou, textúrou, vzorom a sú vhodné pre akýkoľvek interiér. Kombinácia dvoch alebo troch druhov látok, ako aj použitie špeciálnych nálepiek, často používajú skúsení dizajnéri.

Ďalším jednoduchým, ale veľmi efektívnym spôsobom je vyzdobiť strop plastovými bagetami, vlysy, dekoratívnymi rozetami a štukovým liatím. Takéto výrobky sú vhodné na lakované, omietnuté a lepené povrchy. Môžete ich pripevniť po obvode stropu, v strede a po povrchu, v závislosti od typu vlysy a majstra fantázie.

Stropy z penového plastu

Ak chcete niečo dôkladnejšie, mali by ste venovať pozornosť štruktúram sadrokartónu. Viacúrovňový strop zo sadrokartónu vyzerá štýlovo a neobvykle, ale jeho inštalácia si vyžaduje maximálnu starostlivosť, presnosť a veľa času. A môžete vyzdobiť povrch falošnými trámy a drevenými panelmi. Po výbere spôsobu dokončenia je potrebné správne pripraviť strop, inak dekor nebude trvať dlho.

Viacúrovňové sadrokartónové stropy

Ako pripraviť strop pre cieľ

Najprv musíte vyčistiť povrch stropu od starého náteru. Odstráňte tapetu, filé, iné dekoratívne prvky, odstráňte vrstvy farieb alebo premiešajte. Počas prípravného procesu budete potrebovať:

 • voda;
 • kovová stierka;
 • tmel;
 • primárna zmes;
 • rebrík;
 • šmirgľový papier;
 • štetcom alebo valčekom.

Ako pripraviť strop pre cieľ

Je to najjednoduchšie vyčistiť vápno: strop potrebuje trochu zvlhčí vodou, nechajte 10 minút, potom pomocou širokej stierky odstrániť vrstvu sadry alebo vápna. Potom sa strop stierá vlhkou čistou handrou a pokračuje sa do vyrovnávania. Farba sa odstráni v prípade, že je povrch pokrytý prasklinami, existujú exfoliačné plochy. Ak sa farba udržiava veľmi tesne, postačí rozrušiť nepravidelnosti a utrieť základňu prachu.

Ak chcete odstrániť tapety zo stropu, je to jednoduchý a efektívny spôsob: musíte roztiahnuť lepidlo na tapety, rozšíriť strop a pripojiť obyčajné noviny. Po vyschnutí lepidla stačí vytiahnuť noviny cez okraj a tapety sa odstránia bez problémov. Zvyšky papiera, omietky a lepidla sa odstránia špachtľou. Vyčistený strop je kontrolovaný na trhliny a iné chyby; Všetky drsnosti sú uzemnené a uzemnené tmelom.

Ak má strop hĺbka švov medzi doskami, musia byť naplnené tmelom, potiahnuté vrchným lakom, pokryté sieťovinou a opätovne nasadené.

Ako pripraviť strop pre cieľ

Po zrovnaní nedostatkov je základňa základom a potom úplne pokrytá tenkou vrstvou štartovacieho tmelu. Po zaschnutí tmelu je strop leštený, očistený od prachu a pokrytý vrstvou dokončovacieho tmelu. Znova zaistite suché, dôkladne brúsiť a aplikujte finálnu vrstvu zmesi primérov. Teraz je strop úplne pripravený na dekoratívnu úpravu.

V škôlke môžete vytvoriť strop. Aby ste to dosiahli, potrebujete bielu a farebnú akrylovú farbu, farbu pásky a valček na dlhej rukoväti. Povrch stropu je lakovaný bielym a úplne vysušený. Potom môžete začať používať farebné prúžky, ktoré by mali byť umiestnené z okna na stenu v rovnakých intervaloch. Prvý tavené označenie:. Na dvoch protiľahlých križovatiek stropu a stien ceruzky bodky o vopred stanovenú vzdialenosť, napríklad 20 cm sa bude šírky pásma. Teraz musia byť opačné body pripojené v paralelných riadkoch pomocou pravidla alebo rulety.

Na značených čiarach presne prilepte farbu pásky, riedte farbu a opatrne naneste štetkou alebo valčekom a snažte sa, aby sa príliš neotáčali. Ak je jedna vrstva farby malá, po vysušení sa aplikuje ešte jedna. Potom odstráňte lepiacu pásku a nechajte strop dobre zaschnúť. Môžete použiť niekoľko farieb, vytvoriť pásy rôznych šírok, zmeniť ich tvar. V obývacej izbe alebo spálni je lepšie zdobiť strop s šablónou: prilepte šablónu nad hlavný tón a namaľte ju inou farbou.

Šablóny na ozdobu stropu

Najjednoduchšou možnosťou je vyzdvihnúť krásnu tapetu a lepiť strop. Pre neobvyklejší dizajn môžete použiť 2 typy tapiet s rôznou textúrou alebo farbou. Po prvé, je potrebné zvážiť, ako bude skupina umiestnená: centrálna časť stropu je najlepšie vložiť cez ľahší textúra s výrazným materiálom a hrany stmaviť alebo rozžiari. Ďalšou možnosťou: lepidlom na tapety nie je rovnobežné prúžky, a v kruhu, uhol britu, a začína pre montáž na stropné stredu.

Pri konštrukcii stropov v klasickom štýle sú ideálne vhodné vlysy (bagety, podstavce) vyrobené z peny, plastu alebo sadry. V malých miestnostiach by ste mali používať úzke prvky, ale pre vysoké a priestranné izby si môžete vybrať širokú bagetu s trojrozmernými vzormi. Pri obvode stropu sú pripevnené priame detaily, tenké kučeravé vlysy sú vhodné na zdobenie celého povrchu.

Dekorácia s vlysy a štukové lišty

V procese práce budete potrebovať:

Trám na strop

Na zadnej strane bagety naneste úzky pásik lepidla a jemne zatlačte na strop. Nadbytočné lepidlo ihneď odstránené handry, ktoré neumožňujú kompozíciu na tapety. Každý ďalší prvok je úzko spojený s predchádzajúcim prvkom, takže zostávajú žiadne medzery. Ak vzniknú medzery, sú naplnené tesniacim materiálom. Na ukotvenie prvej a poslednej bagety je nutné okraje správne ostrým nožom upraviť vzor.

Postavené vlysy sú pripevnené presne rovnakým spôsobom, ale najprv premýšľajú vzorom. Môžete napríklad vytvoriť na strope symetrické kosoštvorce alebo trojuholníky. Najlepšie je začať od stredu, inak môže byť vzor posunutý. Podobne sú posilnené štukové výlisky a polyuretán. Okolo svetelných prístrojov lepidlo dekoračné rozety, ostatné prvky sú umiestnené v rohoch a po obvode.

Praktické rady pre dokončenie stropu

Pri výbere spôsobu dekorácie je potrebné vziať do úvahy veľkosť a osvetlenie miestnosti. Tmavý strop vizuálne znižuje miestnosť a stlmí svetlo, takže tento dekor je vhodnejší pre priestranné interiéry. Nepoužívajte veľké množstvo štuku alebo ho spojte so živými aplikáciami. Takisto sa neodporúča farba stropu s jasnými farbami, ak je miestnosť zdobená v klasickom štýle.

Pri maľovaní by ste mali skontrolovať kombináciu farieb na malej ploche, aby ste neskôr nemuseli opravovať celý povrch. Tmavý strop musí byť nutne kombinovaný s farbami s nábytkom, potom interiér bude vyzerať ekologicky. Ak má byť celá miestnosť natretá v jednej farbe, strop by mal byť o 1-2 tony ľahší ako steny. Viacúrovňové stropy vyzerajú zaujímavejšie, ak každá úroveň má iný odtieň. Dobrou konštrukčnou možnosťou je použitie kontrastných tmavých výklenkov v ľahkom strope zo sadrokartónu.

A čo je najdôležitejšie - pri dokončení by sa mala venovať zvláštna pozornosť osvetleniu

A čo je najdôležitejšie - pri dokončení by sa mala venovať zvláštna pozornosť osvetleniu. Správne nasmerované svetlo môže skrývať nepravidelnosti, zdôrazniť najvýhodnejšie oblasti, pridať dekoratívne štukové výlisky. Pri zlom osvetlení dokonca aj najkrajšie stropy vyzerajú nudné.

Video - Nápady na strop s vlastnými rukami

Získajte to najlepšie na pošte

1

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

− 6 = 1