Ako položiť linoleum

Ako položiť linoleum - možnosti kladenia vlastných rúk

Linoleum je jedným z najobľúbenejších podlahových krytín, ktoré sa dajú vysvetliť nízkymi nákladmi, dobrým výkonom a jednoduchou inštaláciou. Článok sa zaoberá tým, ako správne položiť linoleum bez rôznych chýb.

Na prvý pohľad je potrebný veľmi jednoduchý proces kladenia linolea, pretože mnohí vlastníci vlastného bývania čelia ťažkostiam pri vykonávaní práce. Tento povlak sa môže položiť na akúkoľvek drsnú podlahu.

V prvom rade hovoríme o bežných podmienkach pre všetky betónové potery a drevené podlahy. Univerzálnosť linolea je nepopierateľná, pretože zvýšila odolnosť voči opotrebovaniu, vlhkosti a životnosť je dostatočne dlhá. Použitie tohto náteru môže byť v miestnostiach s takmer ľubovoľnými podmienkami.

Prirodzene, pred tým, ako vyrobíme linoleum s vlastnými rukami, je potrebné ho kompetentne vyberať. Existuje mnoho druhov linolea, ale odborníci ich rozdelia len do dvoch skupín podľa metódy štýlu.

Sú známe nasledujúce možnosti:

 1. list. Používa sa tak v domácich podmienkach, ako aj na pracoviskách v kancelárskych priestoroch so zvýšenou premávkou. Materiál sa vyrába s variabilitou v šírke valcov od 2 metrov. Podstatou jeho uloženia je prevrátiť list na podlahu a pripevniť ju k podkladu, najčastejšie pomocou zmesi lepidla. Tiež niekedy sú listy navzájom zvarené, aby sa povlak homogénne a esteticky lepšie pre fotografickú a vizuálnu kontrolu.
 2. Dlažba (modulárna). Ďalším názvom tohto typu je "vinylová dlažba". Tento druh linolea nájsť v mnohých starých domov, ale verzia konca XX storočia má minimálny podobnosť k moderným linolea dlaždice. Štandardná veľkosť štvorcovej dlaždice je 49 centimetrov štvorcových alebo môže byť obdĺžniková 16,3 x 98 centimetrov.

Modulové linoleum má vysoké náklady a patrí do kategórie poloprovozných náterov. Vyznačuje sa zvýšenou odolnosťou voči mechanickému poškodeniu a je prípustné ho položiť v podmienkach priemernej priechodnosti. Nainštalujte ho tiež trochu inak.

Spodná línia je upevnenie dlaždíc na základni (podrobnejšie: "Ako položiť dlaždicové linoleum - vlastnosti materiálu"). Môže to byť ako lepivá zmes (v množstve menšom ako pri pokrytí variantu listu) a samolepiacou základňou, ktorou sa dlaždice dopĺňajú v štádiu výroby.

1

Príprava na kladenie linolea

Ak sa rozhodnete dať linoleum s vlastnými rukami, najprv musíte dôkladne pripraviť miestnosť a podlahu samotnú. Pokiaľ ide o priestory, všetko je jednoduché: vyberajú sa nábytok a spotrebiče, demontujú sa interiérové ​​prvky, ktoré môžu narušiť prácu.

Podlahy sa musia dostať na dokonale rovný povrch, aby žiadne výčnelky nemohli poškodiť pláty linolea. Vadná drsná podlaha môže byť vyrovnaná a utesnená štandardnou cementovo-pieskovou maltou alebo drahšími samonivelačnými zmesami. Drevená základňa jednoducho dostatočne na pokrytie preglejkových podláh.

Existujúca drevená podložka by sa mala čistiť od farby, obnoviť hnilé a vytečené oblasti. Všetky prvky takejto vrstvy by mali byť upevnené na guľatiny pomocou hrebeňov alebo skrutiek, aby nedochádzalo k nadmernej mobilite podlahy a nevznikajú žiadne rozdielne zvuky, kríže atď.

Zosúladenie podkladu s materiálmi na báze dreva sa vykonáva nasledovne (s použitím príkladu preglejky):

 1. Pred začatím pokládky sa základňa tabule brúsi hoblovačom alebo brúskou.
 2. Preglejka je rezaná podľa podlahovej plochy.
 3. Zmäkčujúca zmes sa nanáša valčekom na podlahu a nie na materiál. Potom sa uchováva nejaký čas (uvedený na obale) a až potom je materiál pevný.
 4. Prekližka musí byť aplikovaná na omietnutú plochu základne po určenom čase a držať.
 5. Dodatočné upevnenie možno vykonať pomocou klince alebo samořezných skrutiek.
 6. Akonáhle sa lepidlo vytvrdzuje, môžete pieskovať kĺby a pokračovať v nanášaní podlahy linolea s rukami nad základom. Prečítajte si tiež: "Ako urobiť demontáž linolea - overená inštrukcia".

Pred pokládkou linolea vlastnými rukami je pripravený:

 • je potrebné vytlačiť obal s linoleom a rozložiť ho v miestnosti, kde sa uskutoční znázornenie, aby náter získal maximálne rozmery v závislosti na teplotných a vlhkostných podmienkach prostredia;
 • Akékoľvek zlé priliehajúce k základni náteru by mali byť tlačené ťažkými plochými predmetmi;
 • Materiál so zalomením by mal byť okamžite vrátený predajcovi, pretože podobné chyby neumožňujú kvalitatívne pokládku linolea. Takéto džemy sa prejavia pri fotografickej a vizuálnej kontrole, ako aj pri vytváraní nepohodlia počas prevádzky;
 • potom sa vykonajú merania miestnosti a materiál sa odreže. Používa sa v pravítkach akýchkoľvek meracích prístrojov a jednoduchý ostrý nôž;
 • Pred začiatkom pokládky sa lišty demontujú.

Nástroje pre prácu

Kvalitatívne je možné pracovať s nasledujúcimi nástrojmi:

 • valec;
 • ostre narezaný nôž;
 • obojstranná scotchová páska;
 • kovová špachtľa na linoleum (vhodná a drevená);
 • meracie zariadenie veľkej dĺžky;
 • kvapalina na spájkovanie plechov.

Ak je to otázka, ako položiť linoleum s vlastnými rukami, potom môžete použiť jednu z nasledujúcich metód:

 1. Stohovanie bez lepenia. Najjednoduchšou cestou je rozloženie kotúča, vyhladenie a zafixovanie nábytkom, lištami a vnútornými prvkami. Účinnosť tohto pokládky je v priestranných miestnostiach veľmi malá, a preto maximálna plocha na využitie tejto metódy je 12 metrov štvorcových. Nedostatok fixácie povlaku môže viesť k tvorbe opuchov a iných nepravidelností.
 2. Použitie obojstrannej scotchovej pásky. Efektívnejšia metóda s dodatočnou ochranou materiálu, ktorá bráni jeho rýchlemu opotrebovaniu počas prevádzky. Upevnenie pásky sa vykonáva len na okrajoch dosiek.
 3. Stohovanie s lepiacou zmesou čo je najefektívnejšie, keďže sa plech drží na všetkých podlahových plochách. Náklady na úsilie a čas na pokládku sú však oveľa vyššie.

Na lepidlo linoleum sa skladá nasledovne:

 1. Najskôr sa zmes lepidla aplikuje na základňu. Môžete použiť bežné parketové lepidlo alebo dokonca PVA s prídavkom sádry, čo zvyšuje viskozitu zmesi (prečítajte si: "Aké lepidlo na linoleum si vyberáte").
 2. Potom pomocou stierky s hrotmi je potrebné rovnomerne rozložiť lepidlo na základňu.
 3. Potom sa materiál valcuje nad povrchom, pričom sa pozoruje smer, ktorý je totožný s tým, v ktorom boli dosky položené. Je dôležité stlačiť napnutú fóliu okolo okrajov na chvíľu (pred vyschnutím lepidla).
 4. Ak sa prekrytie prekryje, potom po zaschnutí lepidla musí byť linoleum orezané zaostreným nožom. Odstráni sa iba horná prekryvná vrstva.
 5. Po prerezaní medzi listami sa na kĺboch ​​vytvoria minimálne kĺby, zapečatené studeným zváraním. Prečítajte si tiež: "Ako správne položiť linoleum - jednoduché a zrozumiteľné pokyny."

Technológia modulárny stohovanie materiál nie je zložitejšie než listu a nutnosť dodržiavať nasledujúce pokyny:

 1. Prispôsobenie materiálu na pokladanie a vyrovnávanie hrubovacieho podkladu už bolo popísané vyššie a pre dlaždice sa nijako nelíšia.
 2. Najprv umiestnite doštičky v strede miestnosti. Rovnakú uhlopriečku medzi opačnými rohmi miestnosti je možné vytiahnuť zo šnúry, ktorou je možné rozložiť dlaždice.
 3. Akonáhle je vzor rozvrhnutý bez lepenia, môžete začať upevňovať každú dlažbu. Aby ste to urobili, odstráňte ochrannú fóliu z lepiacej vrstvy a stlačte dlažbu na podlahu podľa schémy znázornenia.
 4. Ak séria skončí a posledná poloha celej fólie sa nedá položiť, musí sa rezať v súlade s plochou zostávajúcej oblasti.
 5. Každý ďalší riadok sa položí podobným spôsobom. Je potrebné vykonať prácu takým spôsobom, aby posledné dlaždice boli pripevnené na vstupné dvere a vy ste mohli opustiť miestnosť bez toho, aby ste sa dostali na zle upevnený kryt.

Pri inštalácii linolea vlastnými rukami sa odporúča zakúpiť materiál o 10-15% viac, aby sa zohľadnili prípadné náklady na orezávanie. Materiál plechu sa zakúpi v súlade s plochou priestorov a na určenie požadovaného počtu dlaždíc budete musieť urobiť jednoduché výpočty: rozdeľte priestor miestnosti na oblasť jednej dlaždice.

Hore sú pravidlá pre kladenie linolea a nie sú komplikované, ako v prípade listového materiálu, a pre dlaždice odrody. Ak budete postupovať podľa týchto pokynov, môžete vytvoriť kvalitné, spoľahlivé a odolné podlahové krytiny vo vlastnom dome alebo v kancelárii.

Samozrejme, akékoľvek ťažkosti budú vyriešené odborníkmi, ktorí môžu poradiť pri výbere správneho materiálu, pomôcť pri pokladaní a vysvetľovať, ako starostlivosť o takýto povlak. Neskúsený zamestnanec bude lacnejšie zaplatiť za služby špecialistu, než prepracovať výsledky chýb, ktoré urobil počas kladenia vlastnými rukami.

Ako položiť linoleum? Tipy a triky

Napriek pomerne dlhému obdobiu použitia ako podlahovej krytiny je linoleum stále veľmi obľúbený. Je celkom trvanlivý, hygienický, krásny a nevyžaduje špeciálnu starostlivosť. Pozitívnymi vlastnosťami sú aj nízka tepelná vodivosť a dobré zvukoizolačné vlastnosti. Vzhľadom k tomu, že kladenie linolea môže byť aj začiatočník v oblasti opravy, odporúčame, aby ste sa oboznámili s jednoduchým a dostatočne podrobné pokyny.

Ako sme už povedali, jeho pevnostné charakteristiky sú pomerne vysoké, nie sú oveľa nižšie ako tie rovnaké lamináty alebo koberce. Ak hovoríme o dĺžke života, potom moderné odrody zriedkakedy slúžia menej ako desaťročia a na jednotlivých značkách výrobcovia poskytujú záruku až 15-20 rokov! Stručne povedané, pred položením linolea by bolo pekné zoznámiť sa s sortimentom najbližších obchodov.

Najjednoduchší spôsob, ako položiť pod soklom. Vo všeobecnosti sa pred začatím práce úplne odstránia a po pokládke sa vrátia na svoje sedadlá a poskytnú dodatočnú spoľahlivosť pripevnenia podlahovej krytiny.

Samotné znázornenie má dva typy:

 • Voľné, keď sa nepoužíva žiadne lepidlo.
 • Lepidlo.

Pred nanášaním metódy bez linolea musíte starostlivo pripraviť drsnú podlahu: umyť, vyčistiť od trosiek, odstrániť vyčnievajúce klobúky nechtov a vyrovnať vydutie dosky. Potom sa linoleum rozloží a ponechá jeden deň (s cieľom rozšírenia).

Potom môžete začať opatrne orezávať materiál, pričom medzi ním a priestorom na stenu, ktorého šírka by nemala byť menšia ako 5-7 milimetrov. Po vyrovnaní a vyrovnaní podlahovej krytiny sa opatrne pripevní pomocou lištových dosiek.

Upozorňujeme, že pred pokládaním linolea týmto spôsobom je potrebné bezpečne utesniť trhliny pod soklom, pretože konštantné kolísanie teploty a rozdiel v vlhkosti vzduchu negatívne ovplyvňujú stav jeho povrchu.

Samozrejme, stohovanie s lepidlami je oveľa odolnejšie. Rovnako ako pri predchádzajúcej metóde, musíte pred prácou starostlivo pripraviť drsný povrch. Pri rezaní pásov linolea by mal byť zanechaný (aspoň 6-7 cm).

Po namazaní zadnej strany materiálu lepidlom sa nechá impregnovať najmenej 10 minút, potom sa nanáša na podlahu a valcuje sa.

Dôležité! Pred tým, ako si sám lepidlo nanášate lepidlom, musíte všetko starostlivo merať, pretože je nielen ťažké, ale aj nebezpečné odtrhnúť zovrený materiál, všetko je možné rozmaznať.

Ak chcete úplne odstrániť vzduch z podlahovej krytiny, musíte opatrne vyhladzovať materiál od stredu k okrajom. Ak sa vyžaduje lapovacie pásy, priľahlé pásy by sa mali navzájom prekrývať asi o 2-3 cm.

Po troch dňoch sú okraje starostlivo ozdobené klerickým nôžkom. Vzhľadom k tomu, že kladenie linolea na preglejky je najjednoduchšia metóda, odporúčame vám vyrovnať podlahu s jej použitím pred začatím práce.

Ako dať linoleum správne

Linoleum je praktická a atraktívna vonkajšia podlahová krytina, ktorá sa vyskytuje v dome, byte, chalupe, kanceláriách, nákupných centrách, verejných inštitúciách ... Takmer všade. Ako položiť linoleum, ako to urobiť správne - čítajte ďalej.

Aj pri výbere podlahovej krytiny je otázka, čo má dať linoleum. Je potrebné pripraviť základ a ak áno, ako vážne. Odpoveď je jednoduchá: linoleum je možné nanášať na akýkoľvek podklad. Hlavná vec, ktorá bola hladká, odolná a čistá. Príprava prebieha a môže byť jednoduché a rýchle, ak je základňa rovná. V takom prípade sa podlaha jednoducho vyčistí a vysuší. Ak je podlaha s výmoly, veľké nezrovnalosti, príprava trvá viac času. Na korekciu je možné použiť stierky alebo samonivelačné zmesi, ako aj suché potery s použitím stavebného materiálu (preglejka, OSB, MDF dosky). Všetko závisí od typu nadácie.

Môžete si položiť linoleum na vlastnú päsť

Môžete ľahko lôžko linoleum na betónovej podlahe. Všeobecne platí, že na povrchu môžu byť hojdačky, hlavnou vecou je, že nie sú miestne - malé a hlboké otvory a hillocks sú vylúčené. Rozdiely môžu byť, ale hladké. Ak existujú výrazné nerovnosti, pred pokládaním linolea je lepšie naplniť vyrovnávacie stierky.

Na plochých betónových podlahách je linoleum bez problémov

Položte túto povrchovú vrstvu na rovnú drevenú podlahu. Mnoho ľudí si myslí, že pod ním drevo bude hniť. Ak je drevo suché, bez príznakov infekcie hubami a plesňami, potom sa nič nestane. Pri správnom uložení sa dosiahne utesnená vrstva, takže vlhkosť nepreniká dovnútra. Ak sú švy, sú zvarené, takže je nepravdepodobné, aby sa vnikli do vlhkosti. Ak chcete zabezpečiť, aby voda neklesla pod sokel, vyberte široké modely a dobre ich zatlačte na podlahu. Spoľahlivejšou cestou je položiť pod linoleum okolo obvodu samolepiacu pásku na tesnenie.

Ak je samotný chodník vyrobený správne, s normálnym vetraním, potom ho nič nenaplní. Ak máte veľké obavy, pred položením linolea ošetrujte podlahu antiseptikmi.

Ak sú v podlahe dosky viditeľné trhliny, po určitom čase budú viditeľné na povrchu. Ak sú malé, môžu byť puttied, a pomocou brúsenia, hladina povrchu. Niekedy podlahové dosky klenuté, mierne stúpajú na okraji. Na leštenie takej podlahy nebude fungovať - ​​veľa nechtov. V takom prípade, alebo ak sú drážky príliš veľké, odporúča sa položiť listový materiál na dosky - preglejka, OSB, MDF. Sú dobré, pretože nemajú veľkú tepelnú rozťažnosť, a OSB ešte neabsorbuje vlhkosť (môžeš vodeodolné preglejky), čo je dôležité vo vlhkých priestoroch (v kuchyni, napríklad).

Pred položením linolea na drevenú podlahu, je lepšie ho vyrovnať preglejkou alebo OSB

Drevotrieska a drevovláknité dosky ako základ pre linoleum nie je veľmi dobrá voľba - keď vlhkosť stúpa, napučiavajú, drevovláknitá doska prechádza vlnami. Po vysušení sa pôvodná forma neobnoví, takže linoleum položené na vrchu je skrčené a pokrčené.

Pred pokládkou linolea je potrebné vložiť OSB alebo preglejku. Toto je potrebné, ak sa chodník "hrá", dosky ohybu. Ak položíte kryt priamo na dosky, praskne sa v miestach prehnutia a čoskoro. A to znamená - nahradenie podlahovej krytiny, a tam sú možné problémy s doskami - vlhkosť môže preniknúť do trhlín.

To je to, čo znamená "s odklonom švíkov"

Pri kladení listového materiálu na vyrovnanie podlahy pod linoleom sa položí so škrabaním švov - aby sa nezhodovali (ako murivo). Medzi listy nechajte malé švy, ktoré sa potom naplnia elastickým (netvrdiacim) masticom.

Môžem na starý náter vložiť nový linoleum

Hneď povedať, že pred tým, ako položiť linoleum staré krytie, je žiaduce odstrániť. To je však problematické a potom je možné podlahu prekrývať už existujúcu. Pravda je len vtedy, ak staré podlahy - rovnomerné alebo nerovnosti môžu byť zapečatené.Nové linoleum je položený na staré, na dlaždice, na parkety. Ak dôjde k porušeniu základov - štiepané, roztrhané, výčnelky - sú odstránené, rozotierané tmelom, vystužené, švy medzi dlaždicami sú otreté tak, aby povrch bol vyrovnaný.

Linoleum položte na parkety, dlaždice alebo iné linoleum. Ale iba za jednej podmienky - zem musí byť rovná

So starým linoleom, ako so substrátom, problémy sa zvyčajne nestávajú. Ak sú kopyty, prenikajú, naplnia sa lepidlom, praskliny sa rozmiešajú s opravou zmesi - studené zváranie pre linoleum typu C alebo hermetické. Pri položení nového linolea na starý môže vzniknúť iný problém - bude to príliš tiché a značné drážky sa môžu vytvoriť pod nohami nábytku.

Na parketách, ako aj na doske podlahy je žiaduce položiť podklad z plošného materiálu - tyče môžu tiež "kráčať" a roztrhnúť povlak.

Pred tým, než si dáte linoleum, musíte sa rozhodnúť, či ho lepíte, alebo nie. Existuje názor, že v domoch a apartmánoch nie je nutné ho lepiť. Je stlačený s podstavcami, nábytkom, veľkými zariadeniami atď. To všetko "drží" to na mieste. Niekedy to funguje, niekedy nie. Zvyčajne funguje na tuhých reklamných a komerčných druhoch pokrytia, ale nefunguje na mäkších - domácich.

Je to otázka tepelnej expanzie. V lete, keď je horúce, sa linoleum rozširuje, keď sa "vyťahuje" z nábytku a strojov. Na jeseň sa zmenšuje na svoju pôvodnú veľkosť, ale pod nábytkom sa nevráti. Vznikajú vlny a kopce. Preto väčšina súhlasí s tým, že je potrebné ho opraviť.

Ak nelepíte, možno to je ten druh

Len si pamätajte, že linoleum alebo nie je potrebné lepidlo vôbec, alebo lepidlo úplne. Lepidlo na niektorých miestach - takmer zaručene dostanete po chvíli hrboľ a opuch.

Než dáte linoleum, musíte zistiť, na čo ho lepiť. Ak je miestnosť malá, jeden linoleum je položený v jednom kuse na hladkú základňu (materiál plátu, starý linoleum atď.), Môžete ho pripevniť na dvojstranný škót. Je pevne upevnený, ale kvôli teplotnej rozťažnosti medzi páskou môže páska tvoriť hrb. Preto, ak lepíte linoleum, potom lepidlo.

Existujú dva typy lepidiel:

 • Lepidlo, ktoré po vysušení vytvára pevnú väzbu medzi podlahou a podlahou (najznámejšou a často používanou na linoleovú podlahu - PVA);
  • mokré lepenie nanášané valčekom alebo kefkou (pre absorpčné podklady);
  • suché lepenie sa aplikuje špachtľou (univerzálna, vrátane na neabsorpčné podklady);
 • Fixácia - kompozícia, ktorá sa najskôr aplikuje na substrát, vysuší, vytvára lepiacu vrstvu (ako na škótskej páske). Táto vrstva sa odvíja z linolea, ktorý sa prilepí a počas prevádzky sa nehýbe.

  Lepidlo na linoleum sa nanáša valčekom alebo špachtľou

  Prvá možnosť je pre nás známejšia, ale pri zmene krytu musíte dlho trpieť, odtrhnúť povlak a zvyšky lepidla zo základne. Upevnenie udržuje "na posune" nie menej spoľahlivo, ale umožňuje ľahko premeniť niekoľko krát (od 5 do 8 v závislosti od zloženia).

  Fixácia sa používa na pokládku domáceho a poloborového linolea. Ak hovoríme o cene za liter, fixácia je oveľa drahšia. Ale jeho spotreba je oveľa menej (100-180 g / štvorcový), takže lepenie jedného štvorcového metra bude lacnejšie. Zo všetkých hľadísk je to najlepšia voľba. Tu sú niektoré bežné fixatívy, s ktorými môžete pracovať:

  • Homakoll 186Prof (Homakol) - univerzálna kompozičná fixácia pre viacnásobné lepenie pružných podlahových krytín.
  • Fobo 541 Eurofix Anti Slip - fixácia pre materiály s vinylovým alebo bitumenovým podkladom na absorpčnej alebo neabsorbčnej základni.

  Fixácia pre linoleum umožňuje niekoľkokrát zmeniť náter bez zmeny "lepkavej" vrstvy

  Existujú aj ďalší výrobcovia, každý deň existujú nové produkty. Ale pred nákupom pozorne prečítajte pokyny. Pozrite sa, že môžete používať na svojej základni s typom krytu.

  Určite nie je potrebné aplikovať lepidlo s rozpúšťadlom (neoprén). Technológie sa zmenili tak, že takéto lepidlo spôsobuje zmenu farby (objavia sa červené škvrny). Toto lepidlo môže byť klietka len marmoleum (materiál založený na prírodných zložkách).

  Ak sa rozhodnete použiť lepidlo, tu sú značky, ktoré prinášajú dobré výsledky:

  • Forbo 522. Lepidlo s vysokou priľnavosťou pre valcované podlahy je možné použiť v miestnostiach s nábytkom na valcoch. Vhodný na lepenie linolea na linoleum alebo na podlahové vykurovanie. Nanáša sa so zubovou stierkou, spotreba je 220-270 g / m 2.
  • Polynom 105. Určené na lepenie domáceho a polotovarového linolea bez podkladu alebo na báze peny. Aplikujte pomocou zubovej stierky. Spotreba je 300-400 g / m 2.

  Ako položiť linoleum - na lepidlo alebo fixácia - rozhodnete sa pre seba

  Ak je potrebné uložiť, domácností linoleum "s vlasom" na základe juty alebo peny môžu byť prilepené na alebo PVA Bustilat M. V prípade, že je umiestnený na betónové poter alebo iným podobným povlakom, najprv lepidlo sa zriedi vodou (1: 1), toto zloženie povrchu pôdy (môžete dvakrát). Po nanesení PVA alebo Bustilat a "na mokro" naneste povlak.

  Na spájanie kĺbov linolea sa nachádza špeciálne lepidlo. To sa nazýva "studené zváranie linolea." Jedná sa o malé rúrky s ostrým výtokom, s ktorým sa kompozícia plní priamo do spoja. To nie je toľko lepidla, koľko rozpúšťa priľahlé miesta krytu, vytvára tesný šev.

  Existujú dva druhy zvárania za studena pre linoleum:

  • Typ A - na spájanie čerstvo položených textílií (napríklad SINTEX H44, Werner Muller, Tytan (Titanium);
  • typ C - na opravu (ak potrebujete vyplniť divergentný šev, roztrhnutie plátna atď.).

  Ako spojiť linoleum na kĺby - lepidlo "studené zváranie"

  Pri podlahových linoleum, samozrejme, použite typ A. Venujte pozornosť návodu na použitie. Existujú rôzne typy, ktoré si vyžadujú iný čas na vysušenie.

  Ak predtým so studeným zváraním pre linoleum kĺby nefungovalo, prax vopred na orezávanie. Keď pracujete s touto technológiou a pochopíte, čo a ako postupovať, môžete začať slepovať kĺby v miestnosti.

  Ďalším bodom: lepidlo na spájanie kĺbov linolea ešte nebolo polymerizované na uvoľňovanie škodlivých látok. Vzhľadom k tomu, v miestnosti otvoriť okná a dvere, zabezpečiť ventiláciu. Pracujte lepšie s rukavicami a respirátor neublíži.

  Ako položiť linoleum vlastnými rukami

  Na očné linoleum zodpovedajúce oko, nebol bobtnaný a zamračil, je potrebné splniť niekoľko povinných položiek. Prvá je spojená s prípravou nadácie. O tom, čo stojí za to, ale je to vyrovnaný, už viete. Okrem toho musí byť suchý a čistý. Ani prach, ani mastnotu ani iné škvrny. Všetko zhromažďujeme pomocou vysávača, odstraňujeme škvrny vhodným liekom, starostlivo vysušíme všetko. Toto všetko sa vykonáva opatrne: prach zhoršuje priľnavosť k základni, čiastočky trosiek nakoniec preniknú cez povlak.

  Pred tým, než vložíte linoleum, pripravte základňu

  Druhá povinná podmienka: pred položením linolea by mala byť "chvíľu ležať" v narovnanom stave. Je žiaduce, na mieste štýlu. Je rozvinutý, ponechaný najmenej 2 dni, ale lepšie - po dobu 5-7 dní. Tak sa vyrovnáva, má "pracovné" veľkosti. Potom môžete začať rezať.

  Začnime tým, ako odstrániť linoleum. Existujú dve možnosti - nôž a nožnice. Obaja môžete pracovať normálne, ale musia byť ostré.

  Je vhodnejšie, aby niekto použil duchovný nôž, ale obuvník alebo ostrou kuchyňu, hoci tam sú špeciálne, to urobí. Majú stiahnuteľnú čepeľ, ako klerický nôž, ale rukoväť je zakrivená a čepeľ takmer nie je ohnutá.

  Nože na linoleum

  Na klinickom noži musia byť výčnelky, ktoré drží čepel, železné. V tomto prípade je noža pružnejšia a je menej pravdepodobné, že rez prejde na stranu. To preto, že čepel môže "viesť", že niektorí majstri preferujú silné nožnice. Pre ľahšie rezanie urobia rez, a potom bez toho, aby ste robili rezacie pohyby, len otvorte povlak po zamýšľanej čiare.

  Teraz o tom, kde sa má orezávať. Vytvorte linoleum tak, aby sa trochu dostal do steny. Ak je plátno málo, na križovatke urobte prekrytie najmenej 5 cm V prítomnosti obrazu, rozložte plátno tak, aby sa dosiahla náhoda. Potom nebude križovatka viditeľne viditeľná.

  Ako odstrihnúť linoleum

  V rohu odstráňte linoleum, kĺb zostáva prekrytý a po prilepení hlavnej časti je odrezaný. Tkanina stlačená na podlahu, nôž alebo nožnice odrezať. Upozorňujeme, že ak sa práca vykonáva v chladnej miestnosti, v lete sa veľkosť náteru zvýši. Pri rezaní čepele v blízkosti steny sa v lete vytvorí v blízkosti soklových dosiek valček. On potom, pri nižších teplotách, môže ťahať, ale kazí pohľad v lete. Preto odrezaním ustúpte od steny približne o 1 cm.

  Ak sa rozhodnete položiť linoleum bez lepenia, zvyčajne sa upevní pozdĺž soklových dosiek na obojstrannú lepiacu pásku. Rovnaký materiál je prilepený v blízkosti dverí. V tomto prípade otočte okraje a prilepte ich na spodnú časť pásky. Okraje sa vrátia na miesto a opatrne vyrovnajú kryt. Uistite sa, že je plochý, bez deformácií a vĺn, odstráňte ochrannú pásku z lepiacej pásky a lepte povlak.

  Ak pracujete s lepidlom, konať trochu inak. Povlak natočte na polovicu. Kompozícia sa nanáša na podlahu (prísne podľa pokynov). Ak je miesto v kĺbe, po oboch stranách nej sú ponechané bez lepidla šírky pásu asi 35 cm. Po uplynutí vymedzeného času pre výučbu, linoleum váľa zase dobre lisované.

  Valček na valcovanie linolea

  Podľa technológia vyžaduje prítlačný valček - ťažký valec (s hmotnosťou asi 50 kg), ktorý je pohyblivo upevnený na rukoväti, ktorá tlačí vzduch a tlačí kryt k základni, čo zaisťuje dobré spojenie. Ak nie je valec, vezmite plastovú stierku, ktorá sa používa na lepenie ťažkých tapiet a všetko je dobre lisované. Môžete použiť plstené dosky z plsti alebo niečo také.

  Potom lepte druhú stranu. Ak by bolo prádlo položené jednotné, možno sa domnievať, že pokládka linolea sa skončila. Zostáva fixovať soklovú dosku. Ak existujú, kĺby, budeme pokračovať.

  Ak bolo plátno dve alebo viac, švy by museli byť spracované. Existuje jednoduchý spôsob - vybrať kovovú lištu v tvare T a pripevniť ju na križovatke (je pripojená na skrutky alebo hmoždinky, v závislosti od typu podstavca). Metóda nie je veľmi estetická, ale spoľahlivá. To je prípad, ak sú pod dverami spojené dva kusy linolea s rôznymi farbami.

  Pripojenie dvoch rôznych farebných kúskov linolea je lepšie na pripojenie tyče

  Viac estetickým spôsobom je použitie lepiaceho "studeného zvárania pre linoleum". Najskôr je potrebné odstrániť prebytočný materiál na križovatke. Potom sa kovové pravítko (vhodné úrovni alebo pravidlo) je aplikovaný na kĺb, rozkrojenie nožom pozdĺž svojich dvoch snímok, odstránenie nadbytočných prúžkov. Je veľmi dôležité, aby ste obidve plátna naraz naraz. V tomto prípade, ak bol výkres vybraný správne, spojenie je neviditeľné, pretože dve plátna sa dokonale zhodujú. Ak je základňa pod linoleom tvrdá, môžete pod kĺbom položiť niečo jemné - kúsok plsti, linolea atď. Potom bude jednoduchšie rezať oba maľby naraz.

  Ako orezávať tak, aby kĺb linolea bol dokonalý

  Odvraciame Unglued časti povlaku pozdĺž švu lepidlo sa aplikuje, čaká, ak je to nutné, je doba výučby umiestniť glejom, laminovacie valec. Počkajeme na čas potrebný na vyschnutie lepidla (podľa pokynov).

  Ďalej vykonávame studené zváranie linoleových kĺbov a širokú pásku farieb. S touto lepiacou páskou lepidlo na kĺbové miesto, potom s kniežacím nožom, rozrezať na kĺb. To je potrebné na ochranu náteru pred náhodným vstupom zmesi. Je chemicky aktívny a roztopí povlak, čo zanechá škaredú škvrnu. Ďalšie akcie sú:

  • Otvorte lepidlo. Má trysku s ihlou, vetráme ju na tubu.
  • Ihlu uvádzame na samom začiatku švu, jemne zatlačte na tubu, kým sa na lepiacej páske nezobrazí lepidlo s priemerom 3-4 mm. Potom pomaly presuňte ihlu pozdĺž rezu a uistite sa, že množstvo vytlačeného lepidla je v celom rozsahu rovnaké.
  • Pri plnení ševu čakajte 15 minút (presný čas nájdete v pokynoch) a potom odstráňte lepiacu pásku s nadbytočným lepidlom.

  Ako naniesť linoleum nepostrádateľne

  Ak je všetko správne vykonané, spoj je takmer neviditeľný. Zatiaľ čo to nie je potrebné testovať - ​​na konečnú polymerizáciu sa vyžaduje niekoľko hodín. Ale to je všetko. Linoleum je rozložené a vy viete, ako to dať sami.

  Typicky, najčastejšie pre linoleum podlahy použitie tmelov. Vyznačujú sa vysokou pevnosťou, odolnosťou voči vlhkosti, ktorá im umožňuje plniť úlohu hydroizolácie.

  1

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

+ 10 = 19