Ako nainštalovať samolepiace okná

Ako nainštalovať plastové okienko? Video návod

Z správnej voľby okna závisí to, ako pohodlné bývanie vo vašom dome bude. To sa však stane len vtedy, ak je toto okno nainštalované v súlade s technickými pravidlami inštalácie.

Je vhodné pre inštaláciu systému Windows pre odborníkov, a to najmä v prípade, že práce vykonávané vo výškach, ale ak sa rozhodnete uložiť na montérov alebo jednoducho vyskúšať si tento druh činnosti, potom tu nájdete podrobné informácie o tom, ako nainštalovať plastové okná s rukami.

Poradie inštalácie plastového okienka

Začnite preskúmaním otvárania okna. Nemal by byť voľný a prašný. Uistite sa, že je plochá a na nej nie sú žiadne trosky a mastné škvrny. Pri odstraňovaní nedostatkov pokračujeme k príprave okna pre inštaláciu, ktorá má tiež niekoľko požiadaviek.

Pri vykonávaní inštalácie v zime v vyhrievanej miestnosti je absolútne nevyhnutné udržiavať okno a inštalačné materiály pri izbovej teplote. Na obnovenie jeho lineárnych rozmerov sa vyžaduje minimálne 12 hodín.

Prvým krokom je oslobodiť rám od všetkých dverí a okien s dvojitými sklami. Odstránením zasklených perličiek nie je príliš lenivý na to, aby ste si na nich označili značky, aby ste nesklamali neskôr.

Nezabudnite, že dokončovacie príslušenstvo profilu je pripojený k rámu cez tesniaci pásik, takže ak vo vašom prípade nie je nutné odpojiť profil, dať pečať a vrátiť profil na svojom mieste.

1

Ďalším krokom je umiestňovanie PSUL. Bez lepiacej pásky nie je kvalitná inštalácia okien. Je prilepená na vonkajšej strane rámu a neumožňuje ultrafialové žiarenie a vlhkosť na zničenie montážnej peny a tiež poskytuje vrstvu priepustnú pre pary. Ak chcete pásku správne aplikovať, musíte presne namerať na rám budúce umiestnenie. Nie je to ťažké. Po odstránení ochranného filmu z vonkajšieho povrchu rámu ho umiestnite do otvoru v okne s rovnakou vzdialenosťou pomocou úrovne budovy. Použite ceruzku na vytvorenie potrebných poznámok. Po vytiahnutí okna z otvoru, lepidlo PSUL, mierne ustupuje od ťahaných čiar. V rohoch neohýbajte pás, ale rezte a prilepte na koncoch.

Na zablokovanie všetkých častí rámu z vnútornej strany použite pásku zabraňujúcu výparom, aby ste chránili montážnu penu od vodnej pary.

Príprava rámu je ukončená upevnením profilového rámu pomocou kotviacich dosiek.

Prejdeme priamo k inštalácii okennej jednotky do otvoru okna. Pomocou úrovne budovy, svoriek a polymérových podložiek nastavte okno striktne horizontálne a vertikálne. Normy pre inštaláciu naznačujú schémy pre inštaláciu polymérových podložiek pre každý typ okna. Vyberte schému v závislosti od funkcií okna.

Ak sú bočné vzdialenosti menšie ako 6 cm, nebudú potrebné žiadne rozširovacie systémy a ohrievače pevných plôch.

Ak medzery prekročia túto hodnotu, dávajte pozor na tabuľku (pozri video nižšie), ktorá označuje požadovaný počet spojovacích prvkov, takže dizajn okna je spoľahlivý.

Pri inštalácii okna na kotvové dosky nemusíte rám vyvrtávať. Doska je pripevnená k stene pomocou dvoch plastových hmoždín s veľkosťou minimálne 6 x 50 mm.

Ak vo vašom prípade iný spôsob upevnenia, označte rám pre vŕtanie na ráme a urobte otvory.

V nepočutej časti okna musí byť skrutka skrutky utopená v profile, inak bude ťažké vytvoriť zasklenie. V časti okna, kde sa nachádza otvorená klapka, môžete jednoducho zakryť hlavu skrutky zátkou.

Po ukončení všetkých vrtných prác vyčistite montáž prachu a odpadu pomocou vysávača s úzkou tryskou.

Než začnete zaberajú zbraň s montážnu penu, nezabudnite na vonkajšej pod ochranným drain difúzna lepiaca páska a zľahka navlhčite zostavy rozprašovača šev z areálu.

Po naplnení penou montážnej medzery ju zakryjte páskou.

Ak chcete správne nainštalovať okenný parapet, zvážte niekoľko základných pravidiel. Uistite sa, že ho umiestnite pod mierny sklon smerom k miestnosti. Okenný parapet by mal tesne priliehať k rámu a malým priestorom, preto pod ním musí byť podpera vo forme nosných polymérových podložiek. Na vnútornom okraji sa okenný parapet nanáša na penu, na vonkajšiu hranu - na cementovú maltu, zatiaľ čo sa ponechá priestor tak, aby rozpínavá pena neprechádzala prah z pevného miesta. Pre dôveru je lepšie využiť náklad.

Montáž odtoku sa vykonáva bez použitia lepidla a akýchkoľvek riešení. Umieste plastové zátky na oboch koncoch odtoku a pripevnite ho k profilovému profilu pomocou samorezných skrutiek. Zapojte odtokové zástrčky konektormi. Na utesnenie kĺbov drezu so svahmi môžete použiť kúsok kábla zabutovochny a prejsť tmelom.

Rám je dokončený. Predtým, než začnete visieť na krídlach, odporúča sa najprv oboznámiť s diagrammi z častí systémových katalógov na zasklení, v ktorých je uvedené správne umiestnenie podložiek.

Inštalácia sklenených korálkov nemôže spôsobiť problémy, ak budete brať nasledujúce rady od majstrov. Aby ste znížili tuhosť príliš krátkeho korálku, vytvorte niekoľko zárezov v jeho skrytej časti a v rohu bude oveľa jednoduchšie. Shtapiki je lepšie vložiť postupne z krátkych. Ak chcete, aby sa posledný dlhý korál úspešne dostal na miesto, znížte jeho nohu v rohu, to značne uľahčí vašu úlohu.

Takže ste inštalovali plastové okno s vlastnými rukami. Vrcholový moment - odstráňte ochranný film a položte veci do poriadku. Dodržujte odporúčania špecialistov a uložte ich služby. Pamätajte si - správne nainštalované okno - sľub komfortu v domácnosti.

Ako nainštalovať plastové okno. video

Zmrazenie okien je celkom nepríjemný jav. Problém musí byť vyriešený na základe kondície.

Záclony sú kľúčom k konečnému dotyku v interiéri miestnosti.

Spomínate si na radostný pocit, keď vo vašom byte (dom) starý nevzhľadný.

K dnešnému dňu vývojári stále viac využívajú priestor pod strechou.

Záclony, bez ohľadu na to, aký materiál sú vyrobené, musia byť opatrní.

Bez ohľadu na to, aký krásny je pohľad z vášho domu, nebudete si to už tak veľmi užívať.

Nechajte svoj komentár Zrušiť odpoveď

Ak si urobíte šatník s vlastnými rukami, potom to možno správne považovať za najfunkčnejší.

Bytovka s vlastnými rukami je postavená na mieste ešte pred výstavbou domu. Jeho hlavná funkcia.

S rozvojom moderných stavebných technológií sa objavili mnohé možnosti stropu.

Keď dievča dosiahne dospievanie, rodičia uvažujú o zmene interiéru.

Rozhodli ste sa postaviť dom s vlastnými rukami, a preto ste vybrali penový blok alebo plynový blok. Výborne! Koniec koncov.

Nedávno sa zdála fantastická myšlienka bezplatnej elektriny. Avšak technológie.

Získanie tekutých tapiet, ktoré sú v skutočnosti druh dekoračnej omietky.

Skladacia stolička - ideálna pre milovníkov rybolovu, rekreáciu v prírode. Je nenahraditeľná.

Nedávno bola tapeta na dverách považovaná za zastaranú techniku ​​na zdobenie miestnosti.

Veľmi často, pre naše domáce potreby, získame transparentné lepidlo s názvom "Cyanopan".

Samostatná montáž plastového okna - podrobné pokyny

Nedávno sa pri zasklievaní obytných budov a priemyselných budov používali len drevené okenné rámy. K dnešnému dňu ich mnohí považujú za zvyšky minulosti a ponáhľajú sa, aby sa premenili na moderné kovoplastové konštrukcie. Okrem vysoko výkonných charakteristík sú riadne lacnejšie ako drevené rámy. Ak chcete plastové okná nainštalovať svojimi vlastnými rukami, nemusíte mať super schopnosti. Takmer každá osoba, ktorá dokáže držať prístroj v ruke, sa vyrovná s podobnou úlohou.

Nezabúdajte však, že každá práca vyžaduje určité zručnosti a zručnosti. Nedostatok skúseností s inštaláciou okien môže viesť k mnohým problémom. Ide o systematické rozdelenie, voľné nasadenie a vysoký výkon ulíc do bytu.

Aby sme sa vyhli vyššie uvedeným bodom, v tomto článku poskytneme krok za krokom inštrukcie, ktoré vám pomôžu správne a kvalitatívne vytvoriť okná. Ak sa stále rozhodnete dôverovať profesionálom, uvedomte si, že niektoré z nich v skutočnosti nie sú takéto a z niektorých dôvodov úprimne ignorujú jednotlivé fázy správnej inštalácie (niektoré ušetria čas, iné ušetria peniaze). S predstavou prebiehajúcej práce môžete ľahko vykonávať nezávislú kontrolu nad celým procesom. Neskôr sa budete tešiť z vysoko kvalitného využívania okien, ktoré prinesie radosť všetkým členom rodiny.

Hlavné etapy inštalácie nových okien:

 • merania;
 • demontáž starých okien;
 • príprava otvorov;
 • Montáž konštrukcie kov-plast.

Nie každý vie, že výrobca neposkytuje úplne žiadnu záruku za svoje služby v prípade samotnej inštalácie okien. Preto ak máte počas inštalácie nejaké problémy, nečakajte, že sa vrátite alebo nahradíte. Všetky kovoplastové konštrukcie sa robia striktne podľa dohodnutých rozmerov. V prípade vašej chyby sa okno nemusí zapadnúť do otvoru alebo byť oveľa menšie. A bude to len tvoja chyba. Zamestnanci spoločnosti sú výlučne zodpovední za realizáciu každej etapy inštalácie produktu.

Akákoľvek nepresnosť počas inštalácie kovoplastového okienka vás zbaví vás a vašich blízkych všetkých výhod modernej konštrukcie a očakávanej úrovne pohodlia.

Pri vykonávaní potrebných meraní je potrebné venovať pozornosť skutočnosti, že okenné otvory existujú s štvrtinou a bez nich. Preto sú vzorce na výpočet ich veľkosti odlišné.

V prvom prípade musíme merať šírku otvoru medzi existujúcimi štvrťrokmi, čo sa robí v najužšom mieste. A potom pridajte 3-4 cm k získaným údajom - to bude šírka nášho plastového rámu. Okrem toho je dôležité skontrolovať, že najväčšia vzdialenosť medzi vertikálnymi štvrťrokmi by nemala prekročiť vypočítanú šírku bloku.

Výška je určená meraním medzi hornou štvrtinou a spodnou plochou okenného otvoru.

Ak je okenný otvor bez štvrtiny, požadované hodnoty je možné získať odčítaním od vertikálnej veľkosti 5 cm (na umiestnenie parapetu) a 3 cm od vodorovnej polohy.

Pri určovaní veľkosti parapety a odlivu stojí za zváženie takéto podrobnosti:

 1. Často sa veľkosť okenného parapety vyberá na základe jeho funkčnosti. Mala by pokrývať vykurovacie články a na nich by mali byť umiestnené vnútorné kvety;
 2. Dĺžka okenného parapety presahuje okenný otvor väčší ako 8-10 cm, jeho okraje by sa mali utápať v dutine sklonu o približne 4-5 cm;
 3. Rozmery prílivu sú vypočítané s prihliadnutím na plánovanú izoláciu. Odporúča sa nechať vyčnievať 5 až 10 cm od steny.

Vlastnosti merania balkónových okien

Pri výpočte šírky balkónových okien sa berie do úvahy dĺžka parapetu, celá konštrukcia sa doňho zapracuje. Taktiež na oboch stranách je potrebné odobrať 6-7 cm, ktoré budú potrebné na montáž uhlového profilu, s tým spojením okenných blokov prednej a bočných častí. Vzdialenosť od strechy po zábradlie, s výnimkou rozdielu 2,5-3 cm, ktorá je dôležitá na to, aby bola vyhradená pre voľné miesta na upevnenie, bude výška.

Pokiaľ ide o bočné balkónové rámy, ich rozmery sú určené rovnakým spôsobom. Jediná vec, od šírky je potrebné odobrať 6-7 cm pre inštaláciu uhlového profilu, a tiež 2,5-3 cm pre medzeru od steny k oknu.

Vlastnosti meracích okien v súkromných domoch a budovách starého fondu

Pri meraní okien v súkromných domoch a budovách starého fondu sa odporúča predbežne zlikvidovať časť svahov na oboch stranách (na meracích miestach). Toto sa robí, aby ste zistili, aký je priestor obsadený otvorením okna. Veľmi často sa stáva, že dochádza k zanedbaniu cementovej malty a k rôznym ohrievačom, ktoré sa môžu naliat pri demontáži existujúceho okna. Pozitívnym aspektom je, že nová plastová konštrukcia môže byť mierne zvýšená kvôli rozšíreniu očisteného okenného otvoru.

Poradie plastového okienka

Pred kontaktovaním firmy s objednávkou stojí za to zvážiť, aký typ sklenenej jednotky je pre vás to pravé. Môže to byť jedno-, dvoj- alebo trojkomorový. Pokiaľ ide o armatúry a spojovacie prvky, môžu byť tiež vybrané samostatne.

S technickými vlastnosťami plastových okien, ktoré budú preferované pre vaše bývanie, konzultujte s firmou výrobcu už v čase objednania.

Niektoré dôležité body na inštaláciu

Samotné inštalovanie okien by ste mali venovať pozornosť nasledujúcim:

 • kovoplastová konštrukcia musí byť dobre pripevnená;
 • Montážna pena, ktorá pripevňuje okná, by mala byť obojstranne omietnutá (čo zabráni jej prehýbaniu a deformácii rámu v budúcnosti);
 • je veľmi dôležité nastaviť štruktúru vertikálne a horizontálne pomocou úrovne (čo pomôže zabrániť krúteniu).

Ako inštalovať kovové plastové okná s vlastnými rukami

Pred spustením inštalácie pripravte všetko, čo potrebujete na prácu:

 1. Okenný rám so spojovacími prvkami;
 2. Úroveň budovy;
 3. Montážna pena;
 4. sliediť;
 5. brúsky;
 6. Okná parapet.

Proces prípravy okenného bloku

Príprava okna je dôležitou etapou inštalačných prác, ktorú vykonávate vlastnými rukami. V prípade potreby je potrebné demontovať okná s dvojitým sklom a výkyvné dvere z okennej konštrukcie. Na uvoľnenie okien s dvojitým zasklením sa používa sekáč, je veľmi dôležité vyzdvihnúť guľôčku (upevnenie) a po miernom náraze na nástroj vyjde z drážok. Potom sa vertikálne upevňovacie prvky zoberú zhora a dole. Uvoľnené filé musia byť označené, niekedy sa ich rozmery môžu výrazne líšiť, čo vedie k vytvoreniu medzery niekoľkých milimetrov. Sklenená jednotka vystupuje sama od drážok, ak mierne sklopíte rám. Opatrne ho opierajte o stenu a vytvorte malý uhol.

Ozdobné kryty sa musia tiež odstrániť z výklopných dverí, potom odskrutkovať upínacie skrutky. Ak existuje zlomený systém otvárania, uvoľnite hornú časť listu otočením rukoväte do stredu a vytiahnite háčik zospodu.

V konečnom dôsledku by ste mali dostať vyprázdnený rám, na ktorom sú len prepážky, ktoré oddeľujú a spevňujú chlopne. Na vnútornom povrchu plastového rámu sa otvory prerezávajú pozdĺž obrysu pre upevňovacie kotvy. Minimálny počet takýchto otvorov musí byť tri pre boky, dva pre spodné a horné konce. Pri vŕtaní použite vŕtačky na kovy, pretože okienko je z kovového plastu a vo vnútri má kovové zaťaženie pre vlastnosti pevnosti.

Na upevnenie rámu je lepšie zachytiť kotvu s priemerom 0,8-1 cm a rovnakou veľkosťou vrtáka pre kov.

Podrobné pokyny na inštaláciu okien

 1. Prvá vec, ktorú potrebujete na to, aby ste sa zbavili existujúceho okna, je, že tento ideál je vhodný pre bulharský jazyk. Na drevenom ráme sú drážky vyrobené a ľahko sa odoberajú z otvoru okna.
 2. Ďalej odoberte dvere a prejdite k samotnej inštalácii nášho okna. Kovovú plastovú konštrukciu upevnite zo štyroch strán pomocou drevených kliny. Určte úroveň úrovne rámčeka. S pozitívnym výsledkom pokračujeme do ďalšej fázy.
 3. Upevnenie rámu sa najlepšie vykonáva pomocou montážnych dosiek pomocou kotvových skrutiek. Samotná kovoplastová konštrukcia je upevnená skrutkami na drevenú časť. Nikdy nepoužívajte na tieto účely nechty, po určitom čase môžu viesť k deformácii rámu.
 4. Po inštalácii a upevnení konštrukcie je možné utesniť. Aby sme to urobili, pripravujeme pripravený valec s montážnou penou a presne ho rozložíme na povrch, ktorý sa odporúča mierne navlhčiť vodou. Použitie peny prináša okrem kvality tesnenia, ktorý chráni váš dom pred prachom a nadmerným mestským hlukom, ako aj vynikajúce upevnenie rámu.
 5. Akonáhle sa pena vysuší, vyberieme kliny a pokračujeme do posledného momentu. V tomto štádiu pripevníme nový okenný parapet k základnému plastovému profilu.
 6. Ak je to potrebné, narovnáme a prerežime prebytok vyčnievajúcej peny. Tvarované svahy musia byť omietnuté vo vnútri bytu, ako aj z ulice. Pre tento účel existujú odborné zmesi.
 7. Pri lakovaní svahov môžete začať odstraňovať ochranné fólie.

Nakoniec niekoľko tipov na inštaláciu:

Pohodlie a pohodlie pre vás a vašu rodinu s novými oknami nainštalovanými sami!

Inštalácia PVC okien s vlastnými rukami

Plánovanie zmeny starých okien na nové, mnohí sa pýtajú, ako ťažké je dať ich na vlastné. Odpoveď je práca strednej zložitosti. V okamihu, kedy nahradenie stredne veľkého okna s demontážou starého trvá asi 3,5 - 4,5 hodiny. Je to pre osoby bez skúseností. Zamestnanci spoločností, ktoré sa zaoberajú touto problematikou, strávia menej ako hodinu. Ale inštalácia plastových okien s rukami majiteľa miestnosti, nechodí k žiadnemu porovnaniu s prchavou prácou "profesionálov". Zjednodušujú proces až do bodu neslušnosti, argumentujúc tým, že ceny neboli zvýšené na šesť rokov a nemajú čas strácať drobnosti. Ak máte to šťastie, že nájdete skutočných majstrov, môžete ich zveriť inštalácii. Ak nie, je lepšie stráviť víkend a inštalovať sa.

Ak chcete správne pochopiť proces inštalácie, musíte mať predstavu o dizajne okien. Začnime s materiálmi a titulmi. Plastové okná sú vyrobené z PVC, ktorý je skratovaný ako PVC. Preto druhé meno - okná z PVC.

Hlavným prvkom každého okna je rámček. Pre plastové okná je rám vyrobený zo špeciálneho viackomorového profilu. Rozdeľuje sa na niekoľko buniek - komôr. Čím viac týchto buniek bude teplejšie okno. Keď hovoríte o tom, koľko kamier bude v plastovom okne, zadajte počet článkov v profile.

Okná toho istého výrobcu s rôznym počtom kamier v profile

Uprostred dizajnu je v najväčšej komore viditeľná modrá vložka. Ide o vystužujúci prvok so zvýšenou tuhosťou. Dáva profilu požadovanú silu. V plastových oknách je táto vložka vyrobená z plastu, z kovového plastu - z kovu (zvyčajne z hliníka). To je rozdiel medzi nimi.

Štruktúra plastového okienka

Existuje tiež rozdelenie profilov do tried: ekonomika, štandardné a prémiové. Optimálna voľba, ak potrebujete bežné okná, je štandardná trieda. V ekonomickej triede sú príliš tenké priečky a začnú prakticky zmrazovať od okamihu inštalácie. Prémia má vysokú cenu kvôli možnostiam, ktoré v skutočnosti nie sú potrebné.

Ak chcete mať najlepší profil pre plastové okná, vezmite si štandardnú triedu akejkoľvek továrne. Neexistuje žiadny osobitný rozdiel medzi produktmi rôznych firiem. Dlho sú štandardizované a všetky príbehy manažérov o výhodách sú rozprávky. Ak sú vyrábané na továrenskom zariadení, nie je medzi nimi žiadny rozdiel: všetky výrobné profily sú už dlho štandardizované.

Profily pre okná v štandardnej verzii majú bielej farby, ale môžu byť hnedé - pod farbou akéhokoľvek stromu a dokonca aj ružové - na požiadanie. Okná z farebného profilu sú drahšie ako podobné biele.

Aby ste pochopili, čo sa deje v opise inštalačného procesu, potrebujete vedieť, čo sa nazýva každý komponent dizajnu.

Čo tvorí plastové okienko?

 • Rám. Toto je základňa okna.
 • Ak sa okno skladá z niekoľkých častí, rám je rozdelený na časti impostom - vertikálnym komponentom. Ak je okno z dvoch častí, impost je jeden, ak tri z dvoch, atď.
 • Otváracia časť okienka sa nazýva list, pevnou časťou je drevina. Vložili dvojité zasklenie - dve, tri alebo viac okien, pevne pripevnené. Medzi okuliarmi sa položí fóliová páska, ktorá zabezpečí tesnosť. K dispozícii sú dvojité okná so špeciálnymi vlastnosťami: s vystuženým sklom, tónované a energeticky úsporné, čo podľa výrobcov znižuje tepelné straty okien. K dispozícii sú aj okná s dvojitými sklami, medzi oknami ktorých je čerpaný inertný plyn. Znižuje tiež tepelné straty.
 • Okná s dvojitými sklami sú stlačené na ráme pomocou krytu - tenkého plastového pásu. Tesnosť spojenia je zabezpečená gumovým tesnením (zvyčajne je čierna).
 • Uzávery sú namontované na uzávierkach. Ide o špecifickú skupinu mechanizmov, ktoré poskytujú otvorenie a zatváranie. Môžu sa líšiť, pretože poskytujú rôzne funkcie: otváranie, otváranie ventiláciou, otváranie + vetranie + mikrovolvovanie.
 • Na zabezpečenie tesnosti všetkých častí - rám, impost a dvere - sú inštalované gumové tesnenia.

V spodnej časti vonkajšieho rámu (smerom na ulicu) sú drenážne otvory, ktoré sú pokryté špeciálnymi čiapkami. Prostredníctvom nich sa na ulici vytvára kondenzát, vznikajúci v dôsledku rozdielu teploty na ulici av miestnosti.

Ďalšie okno má nízky príliv - doska je vonku, odstránenie dažďa a prahu vnútri. Bočné a horné časti zo strany ulice a priestorov sú uzavreté svahmi. Môžu byť tiež dodávané z plastu alebo vyrobené inou technológiou.

Ako merať plastové okienko

Pri objednávaní okien budete potrebovať šesť veľkostí: výšku a šírku okna, dĺžku a šírku okenného parapetu a sklonu. Aby bolo možné všetko správne merať, je potrebné určiť, či máte okennú clonu s alebo bez štvrtiny.

Otvorenie s štvrtinou a bez

Skontrolujte otvor. Ak je vonkajšia časť okna už, otvor je štvrť. V tomto prípade sa merania robia v najužšom bode: otvory majú zriedka ideálnu geometriu, preto sa bude musieť merať v niekoľkých bodoch. Nájdite najmenšiu hodnotu a pridajte 3 cm. Prejdite výšku tak, ako je.

Ak je otvor na úrovni, výpočet je iný. Zmerajte šírku a výšku. Z nameranej šírky vyberiete 3 cm, z výšky - 5 cm. To bude výška a šírka okna. Na šírku odstráňte 3 cm, pretože potrebujete medzeru minimálne 1,5 cm od oboch strán pod montážnou penou. Odpočítame výšku 5 cm, zatiaľ čo horná potrebovať všetky rovnakej vzdialenosti 1,5 cm a dolný - 3,5 cm budú použité na inštaláciu parapete.

Dĺžka okenného parapetu a odlivu sa meria s okrajom o 5 - 10 cm viac ako šírka okenného otvoru. Pri inštalácii a priblížení a prahu trochu "utopiť" v susedných stenách, tam bude prebytok. Šírka odchytu je štandardná, takže je vybratá najbližšia väčšia. Na parapetoch je situácia iná. Jeho šírka je zvolená ľubovoľne - na žiadosť majiteľa. Niekto má rád široké - aby ste mohli dať niečo, niekto uprednostňuje vyrovnanie so stenou. Takže neexistujú žiadne pravidlá.

Aj pri objednávke budete musieť určiť, koľko a aké časti sa budú nachádzať vo vašom okne: či už je to tetrova dreva, kde sa nachádza, koľko letákov, s ktorou stranou sú, ako by sa mali otvoriť. Bude potrebné uviesť typ armatúr (ventilácia, mikrovlákna).

Ak zmeníte okná, inštalácia plastových okien s rukami začína demontážou starého okna. Problémy zvyčajne nevznikajú: nevybudujte prestávku. Po demontáži je potrebné otvoriť otvor: odstráňte všetko, čo by mohlo vypadnúť. Ak sú nejaké vyčnievajúce časti, musia byť odstránené - pomocou kladivu, sekáča alebo elektrického nástroja. Keď je rovina vyrovnaná, musíte odstrániť všetky stavebné zvyšky. V ideálnom prípade - zametať všetko, do prachu, inak počas inštalácie, pena je zle "chytiť" so stenou.

Príprava otvoru na inštaláciu

Ak sú príliš veľké výmole alebo jaskyne, je lepšie ich pokryť cementovou maltou. Čím hladší otvor, tým ľahšie bude inštalácia. S voľnými materiálmi stien môžu byť ošetrené spojivami: penetrujúcimi lepiacimi primérmi.

Ako inštalovať: výber spôsobu inštalácie

Existujú dve rôzne metódy: s rozbalením (demontáž) okna a bez neho. Pri rozbalení do rámu vyvŕtajte otvory, cez ktoré prechádzajú do steny kotvy. Táto metóda je zložitejšia, ale upevnenie je spoľahlivejšie.

Toto je inštalácia na kotvovej skrutke. Dajú si na každú stranu tri kúsky

Pri inštalácii bez vybalenia sú kovové dosky pripevnené k rámu zvonka a potom k stenám. Toto je samozrejme rýchlejšie, ale montáž je veľmi nespoľahlivá: ak je zaťaženie vetra značne, rám bude skrútené alebo sa bude prehýbať.

Toto je upevňovací prvok, ktorý používajú inštalatéri najčastejšie. Podľa môjho názoru nevyzerajú presvedčivo

Ak naozaj nechcete demontovať okno, môžete ho pripevniť na dosku, ale nie je úzka a tenká, ale hrubá a široká, čo sa často používa pri inštalácii krokievového systému.

V zásade môžu malé okná nainštalované na montážnych platniach za normálnych okolností stáť za predpokladu, že nedôjde k výraznému zaťaženiu vetrom. Ak žijete v regióne so silným vetrom a fúkajú hlavne na vás v oknách, ak je byt vo výškovej budove na vysokom poschodí - v týchto prípadoch je potrebné inštaláciu s vybalením.

Nižšie uvidíte emocionálne a jasné video, ktoré vysvetľuje, prečo je lepšie používať kotvu.

Inštalácia plastových okien vlastnými rukami: krok za krokom

Opíšte obe metódy: náhle bude potrebná metóda s montážou na dosky. Používa sa v budovách s penovými blokmi, ktorých ložná kapacita je nízka a zaťaženie z okien je rozdelené na veľký povrch. Iný spôsob inštalácie plastových okien je potrebný, ak je budova postavená podľa "vrstvenej" technológie. Napríklad vpredu a za betónom a medzi nimi vrstvu izolácie. Ak by okno malo stáť presne v mäkkej vrstve, mali by byť pripevnené doskami. Montáž okien z PVC do tehál, trosky, panely atď. dom je vhodný na kotvu.

Inštalácia plastových okien s vlastnými rukami začína meraním. Zmerajte otvorenie rámu a okna, uistite sa, že sú kompatibilné. Potom môžete začať pracovať. Proces začína rozobratím (rozbalenie) okna PVC. Tu sú kroky v krokoch:

    1. Odstráňte krídlo okna:
     • Zatvorte okno (rukoväť je obrátená nadol).
     • Odstráňte plastové kryty na oboch pántoch. Sú prepichnuté pomocou skrutkovača.
     • Na hornej slučke je kolík, ktorý poskytuje pohyblivé spojenie. Je stredovo a mierne vyčnieva. Stláča sa, kým sa utopí (môžete si vziať kovovú dosku, položiť ju na čap a ľahko poklepať na dosku). Zospodu vyčnieva kolík. Teraz ho môžete zachytiť pomocou bočných nožov alebo klieští a potiahnutím nadol ju vytiahnite.
     • Kým držíte list v hornej časti, otvorte zámok. Za týmto účelom položte rukoväť do vodorovnej polohy. Nadvihnite hornú časť mierne smerom k sebe, zdvihnite list a odstráňte ho zo spodného čapu.

    Celá uzávierka bola odstránená. Aby ste to jasnejšie, pozrite si video. Podrobne popisuje, ako odstrániť a umiestniť list na plastové okienko.

    Teraz sa môžete pokúsiť odstrániť okná s dvojitými sklami. Len starostlivo: je to ťažké. Ak to nefunguje, odstráňte ešte jeden z zasklených perličiek. Len sa uistite, že okno je naklonené a sklenená jednotka nevypadá. Ak je to potrebné, môžete sklenenú jednotku vymeniť sami. Sledujte video o tom, ako strieľať sklenené guľôčky z okien z PVC.

  1. Oslobodený rám na vonkajšom obvode je lepený špeciálnou samolepiacou páskou. Jeho inštalácia je odporúčaná spoločnosťou GOST. S ňou okno nie je tak tvrdé.

  Kde sa lepia pásky pri príprave plastového okna na inštaláciu

  Usporiadanie klinov a rozstup medzi spojovacími prvkami

  Ak chcete skontrolovať správnosť inštalácie, musíte neustále

  Montáž hydroizolačnej pásky pod okraj plastového okienka

  Ako nainštalovať príliv a okenný parapet na plastové okná

  Injekcia odlivu zospodu

  Zapínivanie PVC okien pre samoinštaláciu je možné vykonať v niekoľkých etapách - závisí od veľkosti medzery

  Chyby pri vystavovaní okenných parapetov a okien z PVC a ich správnej montáži

  Informácie o tom, ako správne nainštalovať okennú lištu pri inštalácii plastového okna, nájdete na videu. Existuje veľa tajomstiev.

  Posledná sada alebo vložené svahy. Pri tejto príležitosti je ďalšie video.

  Hlavné jemnosti sú popísané vyššie, takže táto kapitola je malá. Inštalácia tejto možnosti začína montážou montážnych dosiek. Sú dva typy: tvar U a lineárne. Je dôležité vybrať najspoľahlivejšie z hrubého kovu.

  Dva druhy dosiek na montáž plastových okien

  Sú inštalované v rovnakej vzdialenosti ako kotva: 150-250 mm od okraja a najviac 700 mm medzi strednými. Jednoducho ich skrutkujte na profil.

  Upevnenie dosky na profil

  Následne je inštalácia plastových okien s vlastnými rukami s montážnymi doskami identická s tou, ktorá bola popísaná vyššie, od okamihu, keď bolo okienko vyrovnané v otvore. Rám a dosky pripevňujte len na kotvu, ale na hmoždinkách. Vyvŕtajte otvor, ohýbajte dosku, vložte hmoždinku a vložte dosku na miesto. Potom sú všetky akcie identické.

  Teraz je jasné, prečo to inštalatéri uprednostňujú: dôstojná práca s demontážou, ukotvením atď. Zhasne: samočinné skrutky sú oveľa jednoduchšie krútiť. Je pravda, že ak budete mať silné dosky, budú držať pevne. Nie horšie ako kotva. Napríklad, napríklad vo videu.

  A ak je izolačný sklo z nejakého dôvodu poškodený, existujú spôsoby jeho výmeny alebo opravy?

  Samozrejme, že je tam, ale je tu niekoľko jemností v jeho nahradenie ...

  Preto to bolo vidieť a poškodené, pretože čítali hlúpe články ako je tento a sledovali idiotické videá zo Zemšova. Rámové kotvy porušujú integritu profilových komôr so všetkými následnými následkami (v doslovnom a figurálnom zmysle) komplikujú zarovnanie okna v rovine dovnútra von. A po inštalácii si okienko v otvore udržiava spojovací šev, a nie kotvu alebo dosku.

  A mimochodom, inštalatéri nikdy neklamú okná na dosky bez rozbalenia. Premýšľajte o tom.

  1

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

12 − = 4