Kamenné ruže znamenia a povery

Kamenná ruža - znamenia a povery o echeveria

Mnoho ľudí ako kamenná ruža - znaky a povery spojené s ekevery, vám pomôže zistiť, či stojí za to udržať túto rastlinu doma.

Táto rastlina sa distribuuje hlavne v Amerike a Mexiku, rastie na rovinách alebo horských púštiach. Na území stredného Ruska, na Kaukaze sú druhy echeveria. V ľuďoch eheveriya dostal veľa mien: kamenná ruža, zajac z kapusty, mladá, zhivichka.

Foto kamennej ruže

Porovnanie s ružou alebo kapustou nie je náhodná, pretože ak sa pozriete na vzhľad rastliny, pochopíte, že sa podobá ružovej a bielej kapuste.

Rastliny sa používajú ako ozdoba, často v ľudovej medicíne sa niektoré druhy mladých ľudí používajú na liečbu horúčky, epilepsie a iných rôznych chorôb. V dávnej minulosti dievčatá mysleli, že by sa dali použiť na odstránenie pihových a pigmentových škvŕn.

Známky izbovej kamennej ruže

V starovekej rímskej ríši bola kamenná ruža považovaná za obdarenú špeciálnou magickou mocou. Bola pripísaná schopnosť brániť sa proti čiernej mágii.

V stredoveku sa záujem o "zhivichke" ešte viac zvýšil. Táto rastlina bola vysadená na strechách. Podľa legendy toto nariadenie vydal Charlemagne. Veril, že táto kvetina chráni pred hromom a bleskom.

Rastlina bola naozaj húževnatá. Môže rásť v horách, štrbiny, piesok a hlina, prakticky nepotrebuje vlhkosť, môže vydržať teplo a mráz. Za všetkých poveternostných podmienok mladí prežijú. To je dôvod, prečo rastlina schopná prežiť v každej situácii, chrániť pred zlými duchmi, hromom a bleskom, je už dávno považovaná za obrancu, dobrého talizmana.

Ďalšou spoločnou povierkou - kamennou ružou je cintorínska kvetina, nepriaznivá, nabitá negatívna energia. Preto veľa ľudí odmieta držať ho vo svojich domovoch. Ako vidíte, toto stanovisko sa líši od vyššie uvedeného. A na cintorínoch je zasadený len preto, že je schopný prežiť bez dlhého zalievania.

Názor psychológov a bioenergetiky

Psychikológia a bioenergetička súhlasia s tým, že táto továreň celkovo nezahŕňa zlyhania a nepoškodzuje majiteľa priestorov.

1

Nebojte sa povera, ktorá hovorí, že mladý energia cintorína má pretože potvrdzuje, že toto stanovisko nie je, a to je nepravdepodobné, že takáto hrozná vlastnosť by byť použité potom po mnoho rokov ako talizman proti zlu a nepriazni počasia.

Samozrejme, že je veľmi dôležité, ako sa cítite o tejto kvete. Ak sa ho bojíte, máte pochybnosti o tom, že je naplnený pozitívnou energiou, bude mať dobrý vplyv na váš život, nebude mať škodu, potom bude výsledok vhodný.

Vôbec nie je dôležité, v ktorej časti bytu bude kamenná ruža, pretože kvetina má úplne neutrálnu energiu. Samozrejme, ak máte radi túto rastlinu, porozprávajte sa s ňou, naplňte ju svojou pozitívnou energiou a potom ju niekoľkokrát vynásobte.

Okrem toho, ak si myslíte, že kamenná ruža je váš spoľahlivý talisman z akéhokoľvek nepriateľa a čiernej mágie, tak to bude.

Ako môžete vidieť, kamenná ruža je neutrálna rastlina a môžete ju začať bez strachu. Nebojte sa, nemyslite si na zlé povery spojené s týmto kvetom. Koniec koncov, ak ťa má rád, nespôsobuje žiadne negatívne emócie, potom sa do vášho života nedostane žiadny negatív.

 • Dnes: Epiphany Eve

  Zvyčajne sa vykonávajú obrady ochrany, na dvere domu, na steny a okná sa kreslia špeciálne znaky (kríže) s kriedou. Taký amulet nedovolí zlu do domu. Ľudia rýchlo až do vzniku prvej hviezdy.

  Kamenná ruža: kúzlo skromnosti

  Pridanie článku do novej kolekcie

  Kamenná ruža alebo mladina je šťavnatá z rodu Tolstyan, absolútne nenáročná rastlina, starostlivosť o ktorú nebude ťažké ani na mieste, ani doma. Vďaka svojej schopnosti prispôsobiť sa akýmkoľvek podmienkam sa nazýva aj "životaschopný".

  K dnešnému dňu vieme asi 500 typov kamenných ruží, z ktorých je viac ako 50 dokonale prispôsobených našim klimatickým podmienkam:

  • Strešná krytina Molodilo - rozšírená po celej Európe. Tento druh má guľovité, sploštené výstup, ktorý môže dosiahnuť priemere 7 až 15 cm, listy - mäsitý, s ostrými hrotmi sú farebné červenohnedej farby alebo bronz. Kvety - červeno-ružová;

  • mladí ľudia vyrastali s horskou rastlinou - rastlinou s malou rozetou zelených listov a červeno-ružových kvetov. Hybrič ​​zahltil horu - najmenšia hnedá sa vyznačuje nezvyčajným druhom kvety - s krémovo žltými okvetnými lístkami;

  • mladý kaukazský - z iných druhov sa vyznačuje tuhými "riasami" na zelených listoch. Kvety sú červeno-fialové alebo fialové, pretože kamenné pôdy sú dobré a hnojivá musia obsahovať vysoké percento vápnika;

  • Molodilo trpaslík - iný názov malolosloe. Sukulentný s veľmi malou, takmer miniatúrnou (až 2,5 cm v priemere) rozetou, špicaté listy, s riasami pozdĺž okrajov. Kvety sú ílovo-červené, v strede - zreteľný pás;

  • omladený mramor - je zdobený panašovanými listami červenej a zelenej vzory (hoci tam sú odrody, v ktorom výstup na zimu je takmer úplne červená), dochádza k miernemu puberta u mladých listov, ale s časom, vyrastal, listy stanú úplne hladký. Kvetina s červenkastými okvetnými lístkami s okrajom okolo okrajov;

  • pavučina rastie mladá, pravdepodobne najneobvyklejšia rastlina tohto druhu. Ak neviete, môže sa zdať, že zásuvka sa stala obeťou nejakého škodcu - je takmer úplne zapletená do hodvábneho pásu. Zásuvky - malé, v priemere nie viac ako 4 cm, kvety - fialové. V kultúre sú známe mnohé odrody a poddruhy, všetky majú rozvetvené korene vo väčšej alebo menšej miere (mladý Faukonet). Pre normálny vývoj potrebujete miesto s dobrým drenážom, najlepšie - vápenaté alebo kamenné pôdy. V našich podmienkach veľmi zhoršuje pôdu, takže na jeseň je lepšie prenášať kvety do domu (do lodžie);

  • omladený proliferačnej (pobegonosnoe) - má sférické (až 5 cm v priemere) s výstupnými mäsité zelené listy, kvety - zelené alebo svetložltý, hojne rastúce v borovicových lesoch na piesočnatých pôdach. Má liečivé vlastnosti, používa sa na hojenie rán a zlyhanie srdca;

  • mladý ruský - zástupca ruskej lesnej stepy, kultivovanej od 19. storočia, sa vyznačuje veľkou rozetou s jemnými zelenými listami, žltými kvetmi.

  Kamenná ruža v dizajne krajiny

  V kultúre je tento šťavnatý známy už od čias starovekého Ríma. Znaky a povery mu diktovali, že ho drží na streche domu - to bolo zabezpečenie ochrany pred hromom a hnevom bohov. V krajinnom dizajne sa v 19. storočí začala používať kamenná ruža. Prvé skromné ​​kúzlo kamennej ruže bolo ocenené francúzskym, využívajúc kombinácie jeho rôznych druhov pre kobercové plantáže v blízkosti domu, rovnako ako zdobenie chodníkov a obrubníky.

  Splatné nenáročný rastliny a drobná koreňový systém, to môže byť vysadené prakticky kdekoľvek, napríklad v zostávajúceho na dláždenie ciest a tratí, medzi skalami medzery - s jeho pomocou môžete okoreniť akýkoľvek prvok záhradnej architektúry. Molodilo je nepostrádateľná rastlina na tvorbu krajinných kompozícií v moderných minimalistických štýloch, zatiaľ čo minimálna starostlivosť umožňuje udržať si dekoratívne vlastnosti počas celého roka.

  Moderné odrody a hybridy sú mladé, majú extrémne široký rozsah farieb: všetky odtiene zelených (od svetla až po veľmi tmavé), strieborné, červené, ružové, hnedé. Táto farebná odroda umožňuje kombinovať a vytvárať skutočné rastlinné obrazy. Rôzne tvary a farby Young umožňuje účinne čerpať (označený) v altánku záhradné cesty ohybu alebo v kombinácii s iným krytom pôdy - lomikameň, rozchodníky, Armer, správanie výsadba ploché oblasti.

  V tomto prípade, ako mono-planting (používať len jeden stupeň), pripomínajúce hviezdne placer, vyzerá nemenej pôsobivo ako kompozície z rôznych druhov. Ďalšou výhodou - dokonca aj husté pristátie mladý po krátkom čase sa zmení na hustý zelený koberec, úplne zablokovanie dierovania buriny. Starostlivosť o takéto miesto je zriedkavé (raz týždenne) zalievanie.

  Ďalším populárnym a efektívnym spôsobom, ako používať kamennú ružu, je vytvorenie miniatúrnych kópií rockary, malej kamennej záhrady, pre ktorú môžete nájsť miesto takmer kdekoľvek. Ako pozadie pre kompozíciu si môžete vybrať borovica. V slnečnom priestore môžete položiť džbán na svoju stranu, posilniť ju, naliať ju do zeme a uviesť do vnútra a okolo niekoľkých mladých rozeta. Ak chcete kompozíciu dokončiť, môžete položiť niekoľko malebných balvanov vedľa džbánu a pokryť oblasť s troskami alebo oblázky.

  Dobrý kameň a ruže vytvoriť mini-záhradu - stačí zasadiť niekoľko druhov Young v krásnej hrnca (veľká záhrada hrnca), pridajte kameň alebo miniatúrne sochy - a dostať za roh, kde môžete získať ďaleko od každodenného zhonu, robiť meditácie.

  Pre fanúšikov neštandardných riešení môžete jednoducho odobrať starú topánku a naplniť ju zemou. Niekoľko kríkov z kamennej ruže to urobí atraktívnym a mobilným záhonom.

  Kamenná ruža je ako vytvorená pre začiatočníkov záhradníkov, starostlivosť o rastlinu je veľmi jednoduchá. Je potrebné nájsť pre neho dobre osvetlené miesto (nedostatok svetla sa hovorí podlhovastými "tenkými" listami a voľnou zásuvkou) a ona sa postará o všetko ostatné samo. Starostlivosť v bežnom slova zmysle, napríklad časté zavlažovanie a vrchný obliekanie, poškodzuje rastlinu a môže dokonca spôsobiť jej smrť.

  Najlepšia pôda pre kamennú ružu je skalnatá alebo piesčitá. Možná výsadba a pôda jadro-černozem, ale budete musieť vytvoriť bazálnu vrstvu malých štrkov (štrk), ktorá zabezpečí dobrú drenáž.

  Pri pestovaní doma musíte vyzdvihnúť dostatočne široký hrniec - mladí nemajú radi časté transplantácie. Dočasne voľné miesto (rastlina rastie rýchlo) môže byť zdobená štrkmi, drevenými uhlím, kužeľmi, škrupinami slimákov atď.

  Rovnako ako akékoľvek iné šťavnaté, kamenná ruža nepotrebuje časté zalievanie alebo postrek, pretože je schopný akumulovať vlhkosť a potrebné živiny vo svojich šťavnatých listoch. Malé zavlažovanie môže byť potrebné iba pred transplantáciou. Iba s veľmi suchým letom, s dlhým neprítomnosťou dažďa, mladí môžu byť napojené každé 2 týždne, zatiaľ čo vedenie vody pod koreňmi a zabrániť pádu na listy. Pri pestovaní kamennej ruže doma, v zime, sa zalievanie znižuje na jedenkrát za 2 mesiace. Pri nadmernej vlhkosti sa spodné listy najprv stávajú pomalé a potom sa vyčerpajú.

  Pri kŕmení sa vyžaduje rastlina, ktorá dosiahla vek troch rokov - na to môžete použiť hnojivo pre kaktusy v polovici koncentrácie. Nadmerné obliekanie vedie k tomu, že rozeta začína rozťahovať a rozpadávať a listy sú vyblednuté a strácajú dekoratívnosť.

  Príprava na zimovanie je ochrana proti vniknutiu vlhkosti (najmä pri svetlých dekoratívnych odrodách) - môže to viesť k rozpadu a ďalšej smrti rastliny. Najjednoduchšou cestou je jednoducho pokryť rastlinu obriezkou plastovou fľaškou s výškou približne 20 cm, pevne ju zaistiť tak, aby ju nefukovala vietor.

  Tento proces si vyžaduje len málo alebo žiadny zásah záhradníka, nie je divu, že francúzska skala ruža je nazývaný "matka sliepky s kurencami" - asi veľmi hustá a bohato usporiadané výstupné mladý, ktorá sa rýchlo a ľahko zakoreniť. Ak chcete tento proces urýchliť, môžete stlačiť mäkký chvost na zem.

  Viem o tom viac

  Chcem vám ponúknuť tému

  • Ogorod.ru
  • O projekte
  • Reklamné umiestnenie
  • Obmedzenia a upozornenia
  • Sme v sociálnych sieťach
  • facebook
  • cvrlikání
  • spolužiaci
  • Vıber

  Stránka môže obsahovať obsah, ktorý nie je určený pre osoby mladšie ako 16 rokov.

  © 2015-2018 Ogorod.ru Akékoľvek použitie materiálov je povolené len s písomným súhlasom redakcie. RSS

  MirTesen

  vytvoriť a vytvoriť

  SVET RASTLÍN. Kamenná ruža - mladá

  Kameň Rose (foto to len pripomína zamrznutú ružu, ostatné názvy - mladý, rázštep pery) - šťavnaté rod Crassulaceae, absolútne nenáročná rastlina, starostlivosti, ktoré nie je ťažké buď na mieste alebo doma. Vzhľadom na svoju schopnosť prispôsobiť sa akýmkoľvek podmienkam sa tiež nazýva "prežil". Ak budeme hovoriť o vyrastanie v rodine, to je optimálny miestnosť kvet Kultúra Office - jednoduchosť a ľahká údržba na rovnakej kvetom, ktorý je ideálny pre minimalistický interiér každého kancelárskeho priestoru.

  Kamenná ruža: odrody a druhy V molodile - krásnej sukulentnej pôvodnej podobe, sú tu aj ďalšie zaujímavé mená

  K dnešnému dňu vieme asi 500 typov kamenných ruží, z ktorých je viac ako 50 dokonale prispôsobených našim klimatickým podmienkam:

  • Sempervivum tectorum - stačí, ktorá je spojená so základnými presvedčenia a povery, je rozšírený po celej Európe. To má guľovité, sploštené výstup, ktorý môže dosiahnuť priemere 7 až 15 cm, listy - mäsitý, s ostrými hrotmi, ktoré môžu byť farebné v červeno-hnedej alebo bronzovej farby. Kvety - červeno-ružové

  Zastrešenie Molodilo

  • mladí ľudia vyrastali s horskou rastlinou - rastlinou s malou rozetou zelených listov a červeno-ružových kvetov. Hybrida bola mladá v horskom prostredí - mladý Brown sa vyznačuje nezvyčajným druhom kvety - s krémovo žltými okvetnými lístkami
  • Mladý kavkazský smaž - z iných druhov sa vyznačuje tuhými "riasami" na zelených listoch. Kvety sú červeno-fialové alebo fialové, pretože kamenné pôdy sú dobré a hnojivá by mali obsahovať vysoké percento vápnika
  • Molodilo trpaslík - iný názov malolosloe. Sukulentný s veľmi malou, takmer miniatúrnou (až 2,5 cm v priemere) rozetou, špicaté listy, ciliated pozdĺž okrajov. Kvety sú ílovo-červené, v strede - výrazný pás

  Rosette kvitnú raz za život

  • omladený mramor - je zdobený panašovanými listami červené a zelené škvrny (aj keď sorta, ktorej vývod na zimu je takmer kompletne red), dochádza k miernemu puberta u mladých listov, ale s časom, vyrastal, listy stanú úplne hladký. Kvetina s červenkastými okvetnými lístkami s okrajom okolo okrajov
  • pavučina rastie mladá, pravdepodobne najneobvyklejšia rastlina tohto druhu. Ak neviete, na prvý pohľad sa môže zdať, že rozeta sa stala obeťou nejakého škodca - je takmer úplne zapletená do hodvábneho pletiva. Zásuvky - malé, v priemere nie viac ako 4 cm, kvety - fialové. V kultúre sú známe mnohé odrody a poddruhy, všetky s rozvetvením znížené vo väčšom alebo menšom rozsahu (mladý Faukonet). Pre normálny vývoj vyžaduje miesto dobré odvodnenie, predovšetkým vápenné alebo kamenné pôdy. V našich podmienkach to bolí veľmi zle na pôde, takže na jeseň je lepšie prenášať kvety do bytu (do lodžie)
  • omladený proliferačnej (pobegonosnoe) - má sférické (až 5 cm v priemere) s výstupnými mäsité zelené listy, kvety - zelené alebo svetložltý, hojne rastúce v borovicových lesoch na piesočnatých pôdach. Má liečivé vlastnosti, používa sa na hojenie rán a zlyhanie srdca

  • mladý ruský - zástupca ruskej lesnej stepy, kultivovanej od 19. storočia, sa vyznačuje veľkou rozetou s jemnými zelenými listami, žltými kvetmi.

  Kamenná ruža v dizajne krajiny

  V kultúre tohto sukulentných rastlín bol známy už od rímskych dôb, znamenia a povery predpísané, aby ho na streche domu - bolo zabezpečiť ochranu domu pred búrkou a hnevu bohov, ale aktívne terénne úpravy kameň ruže začal byť používaný v 19. storočí. Prvý skromný kúzlo Stone Roses ocenil Francúza, s použitím kombinácie rôznych druhov kameňa sa zvýšil na kobercové výsadby pri dome, rovnako ako zdobenie chodníky a obrubníky.

  Splatné nenáročný rastliny a drobná koreňový systém, to môže byť vysadené prakticky kdekoľvek, napríklad v zostávajúceho na dláždenie ciest a tratí, medzi skalami medzery - s jeho pomocou môžete okoreniť akýkoľvek prvok záhradnej architektúry. Molodilo je nepostrádateľná rastlina na tvorbu krajinných kompozícií v moderných minimalistických štýloch, zatiaľ čo minimálna starostlivosť umožňuje udržať si dekoratívne vlastnosti počas celého roka.

  Moderné odrody a hybridy sú mladí ľudia veľmi široká škála farieb: všetky odtiene zelenej (od svetlej až po veľmi tmavé nasýtený), strieborná, červená, ružová, vínová. Táto farebná odroda umožňuje kombinovať a vytvárať skutočné rastlinné obrazy. Rôzne tvary a farby Young umožňuje účinne čerpať (označený) v altánku záhradné cesty ohybu alebo v kombinácii s iným krytom pôdy - lomikameň, rozchodníky, Armer, správanie výsadba ploché oblasti.

  V tomto prípade, ako mono výsadba (s použitím len jednej odrody), pripomínajúcej hviezdnej plazmy, vyzerá nemenej pôsobivo ako kompozície rôznych druhov. Ďalšou výhodou - dokonca aj husté pristátie mladý po krátkom čase sa zmení na hustý zelený koberec, úplne zablokovanie dierovania buriny. Starostlivosť o takéto miesto je zriedkavé (raz týždenne) zalievanie.

  Ďalším populárnym a efektívnym spôsobom, ako používať kamennú ružu, je vytvorenie miniatúrnych kópií rockary, malej kamennej záhrady, pre ktorú môžete nájsť miesto takmer kdekoľvek. Ako vytváranie pozadia pre celú kompozíciu si môžete vybrať čerešňu. V slnečnom priestore môžete na svojom boku položiť hrniec, posilňovať ho, naliať ho do zeme, vložiť ho do vnútra a okolo neho, niekoľko rozeta rastú mladá. Ak chcete kompozíciu dokončiť, môžete umiestniť vedľa vázy niekoľko malebných balvanov a vyplniť oblasť okolo prijatej kompozície štrkom alebo kamienkami

  Dobrý skalné ruže a pre vytváranie mini-záhrady - bude stačiť zasadiť niekoľko druhov Young v krásnej kvetináče (veľká záhrada hrniec) pridať drahokamy a orientálne socha - a dostať za roh, kde môžete získať ďaleko od každodenného zhonu, robiť meditácie.

  Tip!Pre fanúšikov netradičných prístupov môžete jednoducho odobrať starú obuv a naplniť ju zemou. Niekoľko kúsok kamennej ruže ju premení na nestandardnú, ale veľmi atraktívnu a mobilnú kvetinovú záhradu

  Kamenná ruža je ako keby bola vytvorená pre začínajúcich záhradníkov, je mimoriadne ľahké sa o to postarať. Potrebujete nájsť pre neho dobre osvetlené miesto (nedostatok svetla sa hovorí predĺženými "tenkými" listami a voľnou zásuvkou) a ona sa postará o všetko ostatné samo. Starostlivosť v bežnom slova zmysle, napríklad časté zavlažovanie a vrchný obliekanie, poškodzuje rastlinu a môže dokonca spôsobiť jej smrť.

  Najlepšia pôda pre kamennú ružu je skalnatá alebo piesčitá. Možná výsadba a pôda jadro-černozem, ale budete musieť vytvoriť bazálnu vrstvu malých štrkov (štrk), ktorá zabezpečí dobrú drenáž.

  Pri pestovaní doma musíte vyzdvihnúť pomerne široký hrniec - mladí nemajú radi časté transplantácie. Zatiaľ čo voľný priestor (rastlina rýchlo rastie) môže byť zdobená štrkmi, drevenými uhlím, kužeľmi, škrupinami slimákov atď.

  Rovnako ako akékoľvek iné šťavnaté, kamenná ruža nepotrebuje časté zalievanie alebo postrek, pretože je schopný akumulovať vlhkosť a potrebné živiny vo svojich šťavnatých listoch. Malé zavlažovanie môže byť potrebné iba pred transplantáciou. Iba za veľmi suché leto, dlhodobý nedostatok dažďa, mladí môžu byť napojená raz za 2 týždne, zatiaľ čo riadi vodu pri korienkoch, aby sa zabránilo jeho pádu na listoch. Pri pestovaní kamennej ruže doma, v zime, sa zalievanie znižuje na jedenkrát za 2 mesiace. Pri nadmernej vlhkosti sa spodné listy najprv stávajú pomalé a potom sa vyčerpajú.

  Pri kŕmení sa vyžaduje rastlina, ktorá dosiahla vek troch rokov, pričom používa hnojivo pre kaktusy v polovičnej koncentrácii. Nadmerné obliekanie vedie k tomu, že rozeta začína rozťahovať a rozpadávať a listy sú vyblednuté a strácajú dekoratívnosť.

  Príprava na zimovanie je ochrana proti vniknutiu vlhkosti (najmä pri svetlých dekoratívnych odrodách) - môže to viesť k rozpadu a ďalšej smrti rastliny. Najjednoduchšou cestou je jednoducho pokryť rastlinu obriezkou plastovou fľaškou s výškou približne 20 cm, pevne ju zaistiť, aby sa nestratila vetrom

  Tento proces si vyžaduje len málo alebo žiadny zásah záhradníka, nie je divu, že francúzska skala ruža je nazývaný "matka sliepky s kurencami" - asi to veľmi pevne a bohato usporiadané mladé ružice, ktoré sú veľmi rýchle a jednoduché koreňovej (foto), aby urýchlila proces trochu kolík fúzikmi-výhonky do pôdy.

  Reakcie na článok

  Komentáre

  • © 2007 - 2018. Pri používaní materiálov sa zmienka o mieste "Braggart 9raquo; uistite sa

  Podozrivú aktivitu ste zaregistrovali z vášho účtu. Pre vašu bezpečnosť sa chceme ubezpečiť, že toto je skutočne vy

  1
 • Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  86 + = 89