Obrazy z obilnín

Obrázok obilnín s vlastnými rukami: majstrovská trieda s fotografiou

Obrázky zo semien a chrobákov, ktoré robia deti vlastnými rukami, sa stávajú obzvlášť skutočnými na začiatku jesene, keď vo väčšine škôl a materských škôl prebiehajú rôzne súťaže detskej tvorivosti. A ak je obraz profesionálne dosiahnuteľný, môže sa stať nielen expozíciou expozície, ale aj ozdobou domu - napríklad kuchyňa alebo jedáleň.

Navrhujeme, aby ste sa pozreli na to, ako sa robí skutočný obraz. Majstrovská trieda sa ukáže ako pomerne jednoduchá a krátka, pretože práca sa neodlišuje špeciálnym šperkom a zložitosťou.

Obrázok obilnín s vlastnými rukami: majstrovská trieda s fotografiou

Potrebujeme niekoľko druhov obilnín a obilnín (pohánka, hrášok, proso, ryža, obyčajná a ovocná kukurica), ako aj kartón a rámček. Použite na vytvorenie fotografie zrna fotografie alebo bežný formát rámu A4, takže obrázok sa ukázal ako pomerne veľký.

Materiály pre remeslá

Najprv načrtneme vnútorný obrys rámčeka na lepenke, aby sme naznačili hranice nášho výkresu. Potom jednoduchou ceruzkou nakreslite jednoduchú siluetu vázy a niekoľko štylizovaných kvetov.

Obrysové rámy a kvety

1

Teraz zakryjeme vázu s hrubou vrstvou lepidla PVA bez toho, aby sme opustili kontúry obrazu.

Budeme ponoriť túto stránku s pohánkou, a keď sa chytiť - budeme otriasť všetky zbytočné.

Krk a dno vázy budú pokryté polovičným hráškom.

Pokryjeme polovicu hrášku

Na stôl, kde stojí naša váza, lepte mriežku.

Nakreslite mriežku lepidla

A rozložte túto sieť na rovnakom polovinkami hrášku.

Pokúšame sa ich navzájom úzko prilepiť a nechať žiadne medzery. Jeden z buniek siete vyplníme lepidlom.

Naplňte bunku lepidlom

A posypte okrúhlymi zrnami ryže.

Takže zalepíme všetko oko, aby sme získali šikovný obrus, a potom zakryjeme lepidlom miesto nad stôl.

Tento priestor pokryjeme pšenicou, pšeničnou zrno alebo mletou kukuricou. Získajte tapetu.

Posypeme malou krupicou

Držali sme stopky kvetov s ryžou a hlavy s kukuricou.

Ryža a popcorn

Náš obrázok je takmer pripravený.

Popcorn kvety, ryžové stopky

Doplníme kyticu s niekoľkými hrachami.

A pridať trochu zelených - to môže byť skutočne sušené byliny alebo zelené ryžové zrná, mangies, vermicelli alebo iné cestoviny.

Spolu so zeleňami pridáme niekoľko listov - môžu to byť úzke brezové kôry, hustá papierová páska alebo skutočne vysušené dlhé listy. Obraz bude vyzerať krásne, ak pridáte niekoľko skutočne vysušených kvety správnej farby.

Doplňujeme obrázok kôrou alebo kvetmi

Zostáva len vložiť obrázok do rámu - a obrázok obilnín s vašimi vlastnými rukami je hotovo!

Obrázok obilnín s vlastnými rukami

Ak chcete získať lesk a špeciálne šik, môžete ju pokryť vrstvou bežného sprej na vlasy.

Fanúšikovia remesiel vyrobených z prírodných materiálov sa určite páči topiary kávových zŕn.

Obrázok cereálií s vlastnými rukami pre začiatočníkov

Zaujímavý ručne vyrobený článok môže byť vyrobený z absolútne akýchkoľvek improvizovaných materiálov a obraz obilnín s vlastnými rukami je živým potvrdením toho. Nižšie uvádzame krok za krokom majstrovskú triedu pre začínajúcich bežcov, ako aj pre spoločnú tvorivosť s deťmi.

 • Akékoľvek krupice (mango, ryža, hrach, pohánka, šošovica, fazuľa, môžete tiež použiť melón semená, tekvica);
 • Základ pre obrázok (hrubá lepenka s hrúbkou 1-2 mm alebo plochá doska);
 • Lepidlo PVA alebo "Moment Crystal";
 • Vytlačený náčrt kresby alebo šablóny, ak je to potrebné;
 • Pomocné nástroje: kefa, pinzeta, nožnice, lievika, utierky atď .;
 • Farby (glejový alebo akrylový), v prípade potreby čistý lak.

Krúpy by mali byť starostlivo triedené, umyté a vysušené.

Ak chcete vytvoriť obrazy, použijete obilniny prírodných aj farebných. Maľovanie sa dá urobiť aj po lepení zŕn na povrch maľby, ale niektoré jemné biele zrná (ryža, krupica) sú logickejšie na farbenie vopred.

Ak chcete sfarbiť ryžu, nalejte potrebné množstvo granúl do malej nádoby alebo vrecka, pridajte niekoľko kvapiek alkoholu a farbivo (najlepšie využitie je gvaš). Čím viac farbiva, tým intenzívnejšia bude farba. Dobre premiešajte, aby bola ryža rovnomerne zafarbená, potom ju vysušte v mierne zohriatej peci 10-15 minút, občas premiešajte a otočte.

Podobne môžete maľovať a mango, ale musíte ju vysušiť len vo vzduchu, trením prsty a niekoľkokrát preosievať cez najmenšie sito.

Príprava nadácie pre maľbu

 1. Je potrebné vyrezať polotovar s požadovanou veľkosťou z lepenky. Ak sa ako základňa obrazu používa drevená doska, mali by ste starostlivo vyleštiť jej konce.
 2. Vyberte obrázok. Pre začiatočníkov by ste mali uprednostňovať najjednoduchšie výkresy s jasnými čiarami, bez malých detailov, jemných čiar a polotónov.
 3. V prípade potreby maľte pozadie obrázka. Môžete to urobiť monofónne alebo farebné. Časť maľby môže byť natretá farbou, čiastočne - pomocou obilnín.
 4. Dali sme kresbu na základňu. Môžete to urobiť rôznymi spôsobmi: kresliť s ceruzkou z ruky, preniesť ju cez šablónu alebo ju vytlačiť na tlačiarni a prilepiť ju priamo na spodok obrázku.
 5. Na obrysoch obrázka nanášame dostatočné množstvo PVA lepidla (alebo "Moment Crystal"). Pri konštrukcii kontúr je žiaduce zvoliť si veľké zrná tmavej farby (napríklad pohánka, fazuľa alebo melón).

Po prvé, s pomocou obilnín sú uvedené hlavné kontúry obrazu. Pre zjednodušenie je vhodné použiť pinzetu a lepené zrná by mali byť pevne pritlačené na základňu obrazu. Nenechávajte veľké medzery medzi krupiérom. Odstráňte prebytočné lepidlo pomocou utierky. Potom by ste mali počkať, kým lepidlo úplne vysuší.

Vyplnenie medzery na obrázku

Prejdeme k najzaujímavejšej časti diela - vyplníme priestor medzi obrysmi obrazu s rôznymi obilninami. Tu môžete dávať prednosť vašej predstavivosti: používajte farebné a nenavlhčené obilniny, hrajte s tvarom a textúrou, rozširujte semená jedným smerom alebo vytvorte náladové čiary a kučery. Ak chcete, môžete z zrna pridať ďalšie prvky, ktoré zdobia pozadie obrazu.

Lepidlo by sa malo aplikovať na pomerne silnú vrstvu, aby sa zabezpečila dostatočná fixácia krúpov. Nerovnomernosť, nerovnomerné použitie obilnín nie je povolené. Nesprávne lepené alebo chybné zrná by sa mali ihneď odstrániť, aby sa zabránilo vysychaniu lepidla.

Veľké zrná môžu byť položené prstami, malé - pomocou pinzety alebo ihly. Najťažšou vecou je manga. Najlepšie je nalievať na príslušnú oblasť obrazu cez papierový lievik s malým otvorom a potom rovnomerne rozložiť prstami alebo kefkou.

Ak chcete vytvoriť profesionálny vzhľad, minimalizujte vzdialenosť medzi jednotlivými zrnami. Aby ste to mohli urobiť, môžete najskôr položiť veľké zrná, vyplniť medzeru medzi nimi stredne veľkými obilninami a vyplniť zostávajúci priestor mangou. Ryža, ovsené vločky a iné zrná plochého tvaru sa môžu prekrývať.

Po uschnutí lepidla by mal byť obrázok mierne trepaný alebo zaklopať na stôl. Olepte ju znova pomocou pasty.

Po 24 hodinách sa dosiahne úplné vysušenie vyrobeného obrazu. Nevysušte obrázok na batérii, čo môže viesť k nežiaducemu poškodeniu lepenky.

Na predĺženie životnosti obilnín je žiaduce zakryť čistým lakom. Vysušený obrázok môže byť v prípade potreby zarámovaný a zavesený na stene a môže byť prezentovaný ako príjemná a nezvyčajná prezentácia.

Pre tých, ktorí sa už naučili základy práce s obilninami, odporúčame skúsiť ich ruku pri vytváraní zložitejších obrázkov obilnín vlastnými rukami.

Ako urobiť obraz obilnín?

Obrazy z obilnín - majstrovská trieda

Ako sa ukázalo, môžete nielen jesť obilniny, ale aj ich použiť na vytváranie obrazov, tu môžete ísť dvoma spôsobmi:

 • použite vzor na vyšívanie
 • prísť s náčrtom sami

Napriek tomu je potrebné poznamenať, že ryža a krupica biele - čo znamená, že môžu byť maľované pomocou gvaše alebo jednoducho namočte do potravinárskeho farbiva a farby v spreji vhodný pre krupice.

Potom, čo sme sa rozhodli o samotnom výkrese, pokračujeme v jeho tvorbe:

 • Vezmite hrubý papier, najlepšie kartón a zakryte ho farbou vhodnou na kreslenie
 • Keď papier suší, naneste lepidlo PVA a rýchlo zaspávajte, kým vysuší.

S pomocou veľkých zŕn (fazuľa, hrach), ako aj kučeravé cestoviny, môžete vytvoriť skutočné majstrovské dielo, je to stále možné pridať sušené listy, flitre, koráliky, koráliky - to všetko bude obraz je oveľa svetlejší.

Tu sú niektoré príklady obrazov obilnín, nápady, z ktorých môžete použiť pre svoje budúce výtvory:

robiť obrázok obilnín Je to veľmi jednoduché! Papier (lepšie hustý) sa nasníma, náčrt kresby je na ňom vyznačený, potrebné plochy sú nanesené lepidlom a kresbou "je sfarbený; krúpy. Môžete to urobiť bez náčrtov a naniesť lepidlo nie na papier, ale na zrná (ak sú veľké, ako fazuľa, hrášok, semená, cestoviny)

Moja sestra s 5-ročným synom často "risuyut9quot; Takéto obrázky, dieťa okrem iného rozvíja malé motorické zručnosti prstov.

Nikdy by som si nemyslel, že môžete urobiť obraz obilnín 🙂 Tu je malý obrázok na predaj, nižšie je fotka MK ako panel:

Ale akú krásu som našiel na internete:

Obrazy obilnín nie sú len detskou tvorivosťou 🙂

Obrázok z krúpov je to jednoduché, ale zároveň veľmi nezvyčajné. Pre prácu stačí rozhodnúť o vzore, vybrať ten správny obilnín a nahradiť lepidlom PVA.

Navrhujem variant, ako urobiť obraz obilnín s obrázkom slnečnice.

Pre prácu máme:

 • mierne hustý biely papier,
 • lepenka,
 • lepidlo PVA,
 • čierne korenie,
 • hrach - žltá a zelená,
 • kukurica,
 • múka (ale namiesto toho prichádza a zelený rozdrvený hrášok).

Vyberte obrázok. V našom príklade je to slnečnica. Prenesieme ho na bielu knihu. Tento list sa musí lepiť na lepenku tak, aby pod hromadou krúpov nebol v budúcnosti trhaný list.

Začnime prácu priamo zo stredu slnečnice. Samostatné detaily výkresu by mali byť veľmi dobre namazané lepidlom a posypané veľkým množstvom. Nemali by existovať žiadne medzery. Pepper overlay s žltým hráškom a naše stredné slnečnice je pripravený.

Petalky sú položené pomocou kukurice, a pre stonky a listy, ktoré potrebujete mung fazuľa a zelený hrášok. Po dokončení obrazu je potrebné čas vysušiť - nie menej ako jeden deň. Dajte pozor, aby ste neohli lepenku. Ak k tomu dôjde, potom by mal byť obrázok pod tlakom. Naša slnečnica z obilnín je pripravená!

Obraz obilnín možno urobiť na akomkoľvek základe - papier, kartón, drevo. A urobíme to na starom rekord. Potrebujeme akékoľvek krúpy a lepidlo. Budeme úplne pokryť priestor. Po prvé, na tanieri vykresľujeme budúci obrázok. Veľmi jednoducho urobíme prvý krok - lepidlo kvetu. Takéto kvety dokážu úplne pokryť pozadie. Lepidlo na malú plochu dosky lepidlom lepidlo okamžite lepidlo. Napríklad z krúpov pohanky - vyrábame jednu kvetinu, ďalej vyrábame kvet z obilnín z ryže, atď. Usporiadame ich blízko k sebe, aby nebolo možné vidieť pozadie. Po úplnom vložení na dosku môžete naniesť lak na vrch. Potom bude obrázok obzvlášť krásny.

Fotografia obilnín - je nezvyčajný, ale elegantné riešenie pre výzdobu interiérov. Z nich môže robiť deti a falšovania, ale ja dávam prednosť takú tú krásny falošný, ako je tento, z farebnej fazuľa, hrach a šošovica.

Najskôr nakreslite svoje budúce kreslenie na kus preglejky, napríklad takto:

Potom pokračujeme k vykonaniu diela a nezabúdajme, že je potrebné všetko rozložiť podľa farby:

Po konečnom usporiadaní bude obrázok musieť byť pokrytý lakom - takže obraz bude kompletný a kompletný. Nie je to krásne?

Ukazuje sa, že výroba obilnín nie je taká ťažká. A potom môžete túto prácu zdobiť stenou v kuchyni.

Tu pre taký obrázok obilnín budeme potrebovať vlnitú lepenku, ktorá sa dá vyňať z krabice. Rám je vyrobený z vlnitej lepenky, ktorá je určená pre detskú tvorivosť. Krajina je vyrobená z plastelínu. Na ňom je použitý vzor obilnín. Z obilnín v priebehu chodu prešiel ovsené vločky, pohánka, zira, hráškovité polovičky. Bežná tráva sa premenila na kríkovú krajinu, bola namaľovaná akrylovými obrysmi.

Obilniny sú výborným materiálom pre tvorivosť. K tomu potrebujete: hustý biely papier, lepidlo PVA, rôznu farebnú škálu krúpov v závislosti od zloženia.

Určujú vzor, ​​spôsobuje, že základné obrysy výkresu ceruzkou bumagu.Po tejto kontúry PVA lepidlo, vložiť na tomto obrysu zadku tmavšiu farbu, v tomto prípade pohánky.

A potom všetko závisí od fantázie, vyplníme prázdne priestory obilninami rôznych farieb. Je veľmi výhodné pre pozadie používať manga.

Takýto obrázok je veľmi jednoduchý. Ak chcete, aby bunky prevzali obrúsky a hodili ich do rúr a vložte ich na spodok lepenky. Autorkou tohto produktu boli nielen obilniny, ale aj semená. Čím rôznorodejší je materiál, tým bohatší je obraz. Podrobnosti o výrobnom procese nájdete tu.

Z obrazu obilnín môžete to urobiť.

Ak vezmete rôzne obilniny, trochu fantázie, môžete získať úžasný obraz.

Bolo by pekné maľovať ešte viac krúpov vo vhodnej farbe. Potom bude majstrovské dielo to, čo potrebujete.

Pozrite sa, ako sa objavil nezvyčajný vzor z rôznych krúpov:

1

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

4 + 5 =