Keď sú hrozno nakrájané na jeseň

Orezanie hrozna na jeseň: Pravidlá a tipy pre začiatočníkov

Od včasného odstránenia výhonkov závisí od stavu rastliny, jej odolnosti a schopnosti znášať chladu. Pravidelné prerezávanie zvyšuje objem a kvalitu plodov v ďalšej sezóne. Strihanie hrozna na jeseň sa môže zdať ťažké pre začiatočníkov, hlavnou vecou je naučiť sa zložitosť udalosti a vyskúšať všetky tipy v praxi.

Hrozno rastú veľmi rýchlo. Dokáže vyliezť stromy, strechy a steny.

Na viniči sa tvoria mnohé obličky, z ktorých každý rastie. Na sezónu rastie obrovský počet pobočiek.

Súčasne sú upevnené ovocné kefky s malými bobuľami. Hrozno nemôže stratiť prebytok vaječníkov, rovnako ako ostatné záhradné plodiny, a tak vytiahne všetky zväzky čo najviac.

Prerezávanie zvyšuje veľkosť štetca, zlepšuje kvalitu plodov a zjednodušuje zber. Tvarovaný kríž je pre zimu ľahšie ukrytý, je čistý a uprataný.

Postup sa vykonáva počas obdobia odpočinku rastliny, tj v chladnej sezóne. Hrozno prenesie tvorbu kroviny bez strát: všetky procesy v nadzemnej časti už boli zastavené. Rastlina začína po páde listov so začiatkom prvého mrazu.

Koniec doby odpočinku je na jar, keď teplota dosiahne + 10 ° C. Existuje názor, že vinič môže byť rezaný kedykoľvek počas roka. Záhradníci často pracujú s vínnou révou buď neskoro jeseň alebo skoro na jar.

 1. Ak je podnebie teplé a odroda sa môže udržiavať v neupravenej kultúre, je lepšie ozdobiť na jar;
 2. Ak je podnebie náročné a kríky musia byť dobre chránené pre zimu, je potrebné vykonať jesenné prerezávanie: potom je ľahšie položiť kríky.

Nemôžete sa ponáhľať, pretože odtok organických látok musí prechádzať z mladého dreva. Potom začína rastlina odpočinok a je pripravený odstrániť sadenice.

V prvých rokoch po výsadbe musí mladý Bush vytvoriť rukávy s ovocnými väzbami.

Pri každom výstrele na začiatku leta vystupujú zelené nízko rastúce vetvy.

1

Na koncoch rukávcov sú hroty odrezané. Bočné božstvá sú odstránené, aby na nich zostali 2-3 listy.

V polovici jesene, po páde jesene, vzniká šíp a uzol substitúcie. Útek z vonkajšej časti puzdra je odrezaný, pričom zostávajú dve oči. Pre uzol náhradu za silný výstrel, ktorý sa nachádza na opačnej strane, odrezať veľké množstvo očí, ktoré tvoria ovocné šípky.

Po prerezávaní zostávajú silné výhonky na puzdre, ktoré sa vyvíjajú kolmo na kryt a puzdro, z ktorého sú povzbudzované viniče a kefy.

Existujú tri druhy dreva: ovocné výhonky, ovocné vinič a vetva. Na jeseň má Bush niekoľko púčikov alebo očí. Na jar budú každý z nich vyrastať s partiou.

Úlohou záhradníka je ponechať optimálny počet obličiek a vytvoriť krík s dostatočným množstvom mladého dreva.

Rozlišuje tiež niekoľko typov prerezávania.

Dĺžka je zvolená na základe odrody, formovacieho systému a stavu puzdra:

 • Krátke prerezávanie - viniča sa odstráni na 2 oči, najčastejšie sa používa na mladé rastliny;
 • Priemerné prerezávanie - ročné výhonky sú skrátené o 5-8 očí, aplikované na mrazuvzdorné odrody;
 • Dlhé orezávanie - z ostrosti sa odstráni 15 očí (na púšti ostáva len 60 očí, vhodné pre odrody s vysokým plodným ložiskom;
 • Zmiešané prerezávanie - na jednej rastlinnej časti výhonkov je krátko odstránené a časť je dlhá, postup zabezpečuje plodnosť v súčasnej sezóne.

Orezať oči na jeseň, ktoré potrebujete s okrajom, pretože v zime niektoré z nich môžu zomrieť.

Počet ľavej obličky závisí od klimatických podmienok, stavu kríkov a odrody. Pre prácu používajte stuner alebo špeciálnu pílu; oba nástroje by mali byť dobre zaostrené.

Sú držané tak, aby ostrý diel bol z odrezanej časti výhonku a zastávka bola s odstránenou časťou.

Je dôležité dosiahnuť hladké rezy. Strihač nie je možné upnúť oboma rukami. Vetva je odklopená ľavou rukou od prístroja. Hrubé výhonky sa odrežú posuvným pohybom.

Pred nástupom mrazov je potrebné odstrániť konáre z mriežky a kompaktne ich položiť na zem. Malé kríky sú pokryté slamenou a lapnikou.

Pre husté plantáže sú potrebné plachty, krycie materiály alebo staré teplé oblečenie. Hrozno je pochované na vrchole zeme. Vinič je vždy skrútený v smere rastu.

Na začiatku ďalšej sezóny sú krúžky odstránené z kríkov a rukávy sú viazané na mriežku. Zariadenie je otvorené po hrozbe opakujúcich sa mrazov. Na zelené výhonky nechajte kvetenstvo, ktoré sa zmení na zväzky. Všetky ostatné výhonky sú rozbité tesne pred kvitnutím.

Na začiatku leta sú zelené výhonky viazané na podstavec. Na uzla náhrady budúce ovocné spojenie. Za týmto účelom zostanú 2 hroty, čím sa odstránia všetky ostatné. Ovocná šípka sa rozreže hneď po páde. Postup sa opakuje každú jeseň.

Množstvo úrody závisí od tvorby kríkov. Forma je uvedená v prvých troch rokoch života. Musíte vedieť, ako správne navrhnúť rastlinu, to v budúcnosti závisí od vetrania kríkov, ich osvetlenia a odolnosti voči chorobám.

Pri výbere formulára je potrebné vziať do úvahy klimatické podmienky, kvalitu pôdy, množstvo zavedených hnojív a metódy kultivácie. Ak je územie studené zimy, je lepšie použiť formuláre, ktoré sú priľahlé k zemi. V južných oblastiach, kde je krajina veľmi horúca, sa vytvárajú plesne.

V druhom roku po výsadbe sadeníc sa výhonky odrežú do troch očí. Nasledujúca jar je jeden výhonok nakrájaný na ovocie a druhý - na uzol náhrady. Každoročne zostáva okolo štyroch mastných výhonkov, odstránené šípky sa odstránia.

Pomocou tohto formulára sa množstvo zberu výrazne zvýši. S každoročným pestovaním plodín a dodržiavaním poľnohospodárskych strojov zostáva na kríku 20 obličiek, dokonca aj po studenej zime.

Rastlina má trvalý kmeň. V hornej časti sú vyvinuté rukávy s ovocnými šípmi. Pohodlie spočíva v tom, že kefka nepotrebuje ďalšiu podporu: zhluky visia na obvode kríkov. Forma je vhodná pre neukrovnyh plodiny.

Bush sa má krútiť na mriežku, niekoľko rukávov sa rozťahuje nahor. Formácia vám umožní dobre kryť kríky na zimu bez zníženia výnosu v nasledujúcej sezóne. V prvom roku po výsadbe sa vytvárajú rukávy.

Kryty rozložené na podpere so strechou. Konštrukcia tvorí druh mriežky. Hrozno imituje zelený tunel, zväzky visia nadol.

Schéma je charakterizovaná prítomnosťou niekoľkých hadíc, na ktorých sú umiestnené ovocné väzby. K dispozícii sú horizontálne a vertikálne kordy. S touto formáciou sa vytvára mnoho trvalých drevín.

To sú hlavné typy formácie, v skutočnosti je oveľa viac. Nováčik potrebuje vyriešiť problémy úkrytu na zimu a vzdialenosť medzi kríkmi. Pre záhradníkov zo severných regiónov sa odporúča vybrať medzi ventilátorom a horizontálnym kordom.

Ak chcete ovocie chytiť v čo najkratšom čase po výsadbe, musíte urobiť správne prerezávanie. Zahradníci často robia chyby pri zaobchádzaní s kríkmi. Tu sú najslávnejšie z nich:

 1. Nesprávne tvarovanie. Bush robí zbytočné výhonky, trávia na svojom vývoji všetku silu a živiny. Hrozno sa rozrezáva každý rok a ponecháva správne množstvo rukávov.
 2. Prerezávanie vrcholov. Ak sú odstránené iba horné výhonky, kefy sa zahustia s časom, výhonky spomalia rast, znížia veľkosť plodov. Každý rok je potrebné znížiť viac ako polovicu rastu.
 3. Odstránenie nesprávnych záberov. Niektorí začiatočníci si myslia, že je potrebné znížiť mladé tenké výhonky a husté výhonky by mali zostať. Iní si myslia, že odstránenie silných výhonkov povedie k omladeniu kešu. Na normálny vývoj hrozna na jeseň odrezať výhonky a nezrelé zelené vetvy. Po prerezávaní na mriežke sú rukávy a vrstvy, ktoré sa v súčasnej sezóne rozrástli.
 4. Čas na orezávanie. Musíte vedieť, či odroda je mrazivá. Teplo-milujúci odrody sú rezané a zozbierané niekoľko týždňov po páde jesene. V žiadnom prípade nie je možné uťahovať s orezávaním: na poškodenej viniči, vo forme prasklín.
 5. Nevlastné deti. Zábery, ktoré sa vyvinuli z obličiek počas sezóny, nemôžu zostať. Zahusťujú keš, zabraňujú vývoju hlavného viniča.

Najlepšie spôsoby spracovania hrozna na prevenciu a liečbu chorôb;

Pri prerezávaní hrozna na kmeň sa ponechajú pahýly, nevraživoví kňazi nie sú odrezaní v koreňoch, pretože rany vyschnú a nevyťahujú. Existujú aj ďalšie užitočné pripomienky:

 • V prípade uzlov výmeny vyberte vrstvy, ktoré sú najbližšie k hlavnej snímke;
 • Na ovocie vyberte šípky bez viditeľných chýb, ich priemer je 12 mm;
 • Sekcie sú vytvorené tak, že smerujú dovnútra kroviny. Takže rany sa hoju rýchlejšie;

V severných oblastiach môže byť počet očí, ktoré môžu zostať, zvýšený o 1-2. Silné mrazy môžu zničiť veľa vrstiev.

Po vysadení nových odrôd sme sa rozhodli, že im poskytneme dve ramená. Týmto spôsobom môžete na mieste vytvoriť malú vinohradnícku plochu. Podzimné prerezávanie je vhodné pre osamelé kríky.

Staré hrozno sa vytvára v našej viacrohovej korune. Má tri stonky: jeden sa tiahne smerom nahor, zatiaľ čo ostatné vedú rovnobežne so zemou. Na všetkých troch plodinách sú dobre formované. Po orezaní ostávajú iba vetvy rámu. Na všetkých kríkoch v sezóne sa tvoria veľa zväzkov.

Hrušky hrozna sú vždy na jeseň. Hlavným cieľom je odstrániť výhonky, ktoré nemôžu prežiť. Na kríku je asi desať obličiek. Na jar vyrezám zmrazené časti. Na hlavnom ramene nechám 8 obličiek. V krutom podnebí nemôžete preskočiť prerezávanie, inak by Bush prestane nosiť ovocie po niekoľkých rokoch.

V lete som odrezal nevládnych a listov, ktoré pokrývajú zväzky. Z listov z kríkov je najmenej deväť litrov hrozna.

Predpokladá sa, že pestovanie zdravého, sviežeho vinohradu, ktoré dáva bohatú úrodu veľkých a sladkých bobúľ, je ťažké.

Aby ste dosiahli dobrú úrodu hrozna, musíte tvrdo pracovať. Koniec koncov, nielen záhrada a záhrada by mali byť liečené proti chorobám a.

Hrozno je náchylné na mnohé choroby húb, kvôli čomu nie je možné získať veľké plodiny. Bojujte so záhradkármi a farmármi.

Hrozno. Ordan je účinný pre hrozno. , Spotreba hrozna je 6 litrov na sto štvorcových metrov.

Nápravu na prevenciu, liečbu a imunitný stimulant v jednej fľaši je sen alebo realita? Multifunkčné prípravky "3 v 1" sa týkajú.

Zanechajte komentár Zrušiť odpoveď

Predpokladá sa, že pestovanie zdravého, sviežeho vinohradu, ktoré dáva bohatú úrodu veľkých a sladkých bobúľ, je ťažké.

Aby ste dosiahli dobrú úrodu hrozna, musíte tvrdo pracovať. Koniec koncov, nielen záhrada a záhrada by mali byť liečené proti chorobám a.

Hrozno je náchylné na mnohé choroby húb, kvôli čomu nie je možné získať veľké plodiny. Bojujte so záhradkármi a farmármi.

Správne prerezávanie hrozna na jeseň pre začiatočníkov

Prekvasenie hrozna na jeseň pre začiatočníkov sa zdá byť veľmi náročná úloha, ktorá si vyžaduje dlhoročné skúsenosti. Ako vytvoriť korunu? Kedy je lepšie rozrezávať hrozno a malo by sa to vôbec urobiť? Takéto otázky často kladú noví pestovatelia vín. Pokúsme sa ich odpovedať. Ak chcete získať viac informácií o podrobnostiach procesu, môžete vidieť video nižšie.

Prerezávanie hrozna na jeseň

Prečo nakrájame hrozno na jeseň

Pestovanie hrozna sa začalo v dávnych dobách, v krajinách, kde sa táto kultúra pestovala tradične (Grécko, Taliansko, Francúzsko, Stredný východ). Starí pestovatelia vín si všimli, že po prerezaní viniča začína prinášať ovocie lepšie, menej choré. Výhody prerezávania hrozna môžu byť zoskupené nasledovne:

Ako vidíte, prerezávanie hrozna má oveľa väčší zmysel ako jednoduchá tvorba krónov, ako v ovocných stromoch. Malo by sa uskutočniť na jeseň. Ak sú vetvy nakrájané na jar, môžu spustiť šťavu, víno stratí cenné živiny. To nielen spomaľuje zrenie a zhoršuje kvalitu plodov, ale môže tiež viesť k smrti kríkov, ktoré spustili prvé výhonky. V južných oblastiach sa niekedy cvičí viničné prerezávanie vo februári, ale na severe tento mesiac bude príliš chladno.

V lete môžete štiepiť hrozno, mätu a sponzorovať. Toto nie je typické prerezávanie, skôr obnovenie Bush. Takáto starostlivosť pomáha včas identifikovať škodcov a ochorenia, aby mohli úspešne bojovať proti nim. Na jeseň robím dva kúsky. Ihneď po vyberaní plodov odstráňte suché alebo príliš hrubé vetvy. Druhé prerezávanie sa uskutočňuje pár týždňov potom, čo všetky listy padli. Teplota by nemala byť nižšia ako -5 ° C. Začnite prerezávanie už od jedného roka.

Vektorové rezanie hrozna je najpopulárnejšou metódou, ktorá sa používa v severných a miernych zemepisných šírkach, napríklad v moskovskom regióne, v Urale, na Sibíri. Koruna, ktorá sa formuje po takom výrezu, umožňuje zber hrozna na zimu. Vytvára sa niekoľko rukávov, ktoré rastú vertikálne vzhľadom na hlavný kmeň a tvoria ventilátor. Ako víno rastie, počet rukávov sa dá upraviť. Takýto program prerezávania výrazne zvyšuje výnos, chráni hrozno pred zamrznutím. Druhým názvom tejto techniky je smrteľné prerezávanie hrozna na jeseň.

Plodiny, ako v ostatných prípadoch, mesiac alebo pár týždňov po páde jesene. Je to však pomerne jednoduchý postup a má svoje vlastné pravidlá. Ak s nimi budete dodržiavať, hrozno bude v budúcnosti produkovať vynikajúcu úrodu. Tu je návod krok za krokom pre začiatočníkov:

 • V prvom roku sa sadenice rozreže tak, aby na ňom ostali 2-3 pupene (tretie oko náhradného).
 • V druhom roku by mali vyrastať dve rukávy zo semien (tretia manžeta je trhaná na jar). Na jeseň sú odrezané a ponechajú 3-4 púčiky.
 • Pre tretí ročník dvoch výhonkov by mali rásť ďalšie dva rukávy. Do jesene ich dĺžka dosahuje jeden meter. Spodná objímka by mala vyčnievať smerom von z kroviny. Pri prerezávaní nechajte rukávy asi 50 cm dlhé.
 • V nasledujúcich rokoch tvoria tieto vetvy plodný rukáv (nechávajú 7-8 obličiek) a náhradný uzol (2-3 puky).

Plodná vínna réva by mala byť viazaná vertikálne na vinohradníc. V nasledujúcich rokoch, keď už je ventilátor vytvorený, sa na jeseň reza ovocná viniča. V budúcnosti sa vytvoria vetvy z náhradného uzla. Celkový počet ovocných ložísk na púšti hrozna môže dosiahnuť 6-8 kusov. V zime sa len schovávajú v úkryte. Táto technika je dokonale vhodná pre rozhovory a metódy pestovania hrozna. Vinári ju používajú ďaleko od prvého roku.

Ďalším spôsobom, ako nakrájame hrozno na jeseň, je razenie. Častejšie sa používa v južných oblastiach, kde sa na zimu nepokrývajú kríky. Hlavným cieľom obriezky je vytvorenie silného hlaveň hrozna (stonky). Vyskytuje sa počas prvých 5-6 rokov. Začnite tvoriť stonku v prvom roku, potom bude rásť a dávať nové výhonky. Správne podzimné prerezávanie mladých hrozna sa vykonáva takto:

 • Prvý rok. Sadenica sa odreže a zanechá 2-3 oči. Z tohto jednoročného úteku v budúcnosti vzniká stonka.
 • Druhý rok. Vínna réva prináša dva procesy, z ktorých najsilnejší je vyberaný k vytvoreniu kmeňa, druhý je ponechaný na rezervu. Na jeseň sa na hlavnom kmeňu ponechajú 2-3 obličky, na rezervu - 2 obličky. Všetci ostatní nevlastní neverníci z dvojročného závodu sú odstránení.
 • Tretí rok. Požaduje sa požadovaná výška drieku. Kmeň trojročného hrozna sa odreže, pričom v hornej časti ostáva dve vetvy. Zostávajúce zábery sa odstránia. Na horných rukávoch, pri prerezávaní, ostávajú dve oči. Na úrovni týchto rukávov sa drôt roztiahne, k nemu budú pripevnené ovocné vetvy.
 • Štvrtý rok. Korunná formácia. Výhonky sú rozrezané tak, aby medzi nimi zostali asi 20 cm. Správna koruna bude mať dobré ovocie po mnoho rokov.
 • Piaty rok. Zastrešenie je strihané tak, že každá z nich má 2-3 pupene.
 • Šiesty rok. Na rukávoch s ovocím musíte opustiť 7-8 obličky, na rukáve sa nahradí - 2 obličky.

Po šiestich rokoch sa udržiava veľkosť a tvar koruny bez toho, aby došlo k nejakým špeciálnym zmenám. Takto je možné rezať stolové hrozno, napríklad aleshenkin, lora. Je vhodný aj pre technické typy: Isabella, Lydia, pestované v podmienkach neobmedzeného a klenutého vinohradníctva. Pre dievčenské hrozno v severných zemepisných šírkach sú vhodnejšie frézy s ďalšími vrúbľovaniami.

Ako správne vystrihnúť dospelého Bush hrozna a prečo to urobiť? Prerezávanie pomáha udržiavať korunu v normálnom stave, nenecháva sa náhodne rozšíriť. Pomocou tejto manipulácie môžete omladzovať hrozno a zvyšovať produktivitu. Najlepšie je stráviť to na jeseň, 2-3 týždne potom, čo všetky listy klesli. V tejto dobe, šťava z viniča už nie je v obehu, nestráca cenné živiny. Áno, a rastu zbraní po jesennom prerezávaní je lepšie.

Príprava hrozna na jeseň na jeseň, a to prístrešok "

Príprava hrozna na jeseň na jeseň, a to prístrešok "

Jedna z najťažších činností na hrozno je to

Jedna z najťažších činností na hrozno je to

formujúce "dvojradový kordón",

formujúce "dvojradový kordón",

Ak pestujete hrozno v krajine alebo na záhrade

Ak pestujete hrozno v krajine alebo na záhrade

Konečná tvorba koruny hroznového kefa nastáva 5-6 rokov po výsadbe. Potom sa vínna réva fruktuje 20-25 rokov, stačí sa na to správne starať. Prerezávanie pomáha udržiavať výnos a neumožňuje rast náhodne. Na jeseň môžete odstrániť zo 70% na 90% pobočiek. V tomto prípade, úplne staré, prestali prinášať ovocie. Vyberte a nechajte mladé a silné výhonky. Ako správne znížiť dospelé hrozno na jeseň? Ročné jesenné prerezávanie podľa schémy pozostáva z týchto etáp:

 • Orezať staré výhonky, pňa, extra výhonky.
 • Vyberte si vetvy, z ktorých budú vytvorené uzly nahradenia. Sú ponechané 2 obličkami.
 • Plne dajte slabé výhonky.
 • Na rukávoch s ovocím nechajte 7-8 očí, zvyšok je odrezaný.

Ak je Bush starý a nedostatočne ovocný, môže byť obnovený. K tomu, znížiť celú korunu, kmeň výkopu do hĺbky asi 15 cm. V hĺbke asi 10 centimetrov trupu je rez, v zostávajúcej oblasti vykonať niekoľko rezov. Miesta plátok pokrytie s hlinkou a naliať cez to kopci. Na jar na stonke sa objavia výhonky viniča, z ktorých môžete vytvoriť kefu. Preto je možné stavať z vinohradov novú vinicu, predĺžiť čas plodenia. Súčasne s prerezávaním môžu byť nové odrody vysadené, produktívnejšie a odolnejšie voči chorobám.

Správne prerezávanie viniča je dôležitým a nevyhnutným procesom, ktorý začína vekom. Pomáha vytvárať korunu, zvyšuje výnos, pomáha aktualizovať aj staré kríky. Najlepšie je vyrábať na jeseň, takže budúci rok Bush dáva nové výhonky. Existujú rôzne spôsoby prerezávanie, to je najlepšie zvoliť ten, ktorý je vhodný pre vaše klimatické pásmo, kryté a neukryvnyh spôsob pestovania vínnej révy. Na severe a v miernom podnebí sa používa prerezávanie a na juhu - shtabovuyu. Mladý a starý Bush je tiež odrezaný rôznymi spôsobmi.

Rezanie vetvy by malo byť hladké, v žiadnom prípade nie je roztrhané, preto je potrebné pracovať s ostrými nástrojmi. Najlepšie je, ak je rez mierne skosený a otočený smerom dovnútra puzdra. Hlava strihača by mala byť umiestnená na strane odstraňovanej viniča a bod na strane zostávajúcej časti. Potom bude strih hladký a hladký. K ostatným vetvám puzdra nie sú poškodené, odstránené vetvy sú ručne odstránené (izolované).

V prípade, že hrúbka je väčšia ako 3 cm vínna réva, jej rezal nástroj s malými zubami, nie odrezať nožnice. Keď sú odstránené viaceré vetvy, všetky plátky sú umiestnené na jednej strane. Zvláštna starostlivosť po prerezaní sa nevyžaduje. Počas letného obdobia môžete stierať vinič, odstrániť suché a choré výhonky. Pre viac informácií o prerezávanie hrozno môžete naučiť tým, že sleduje video tutoriály pre začiatočníkov, alebo krok za krokom sprievodca s podrobnými fotografiami, výkresy a schémami.

Prerezávanie hrozna na jeseň pre začiatočníkov na obrázkoch

Začiatočníci často nevedia, ako správne rezať hrozno, v ktorom ročnom období je lepšie robiť. Najčastejšou chybou novorodencov je príliš starostlivé prerezávanie a dokonca aj začínajúci záhradník považuje za ťažké určiť správny čas očkovania.

Vinič je tiež južné rastliny, podnebie stredného pásma je nezvyčajné pre neho, a príliš tvrdé, takže orezávanie kríkov do značnej miery závisí, ako sa rastlina prežije zimu, pretože výnos bude v budúcej sezóne bude bobule chutné a veľké.

Tento článok je venovaný prerezaniu hrozna na jeseň pre začiatočníkov, v obrazoch a schémach začiatočníci budú môcť vidieť, ako správne vysadiť viniča rôznych vekových kategórií.

Aké je prerezávanie hrozna?

Štepenie hrozna alebo, ako sa to často nazýva, prerezávanie je skutočne nevyhnutné. Mnohí vinári robia obrovskú chybu, pretože zanedbávajú túto fázu starostlivosti o rastliny v dôsledku produktivity kríkov, viniča sú choré a zmrazujú a samotné bobule sú bez chuti a malé.

Úloha orezania hrozna je ťažké preceňovať, pretože rieši také problémy ako:

 • zvýšenie odolnosti voči mrazu vinohradov, čo je obzvlášť dôležité pre termofilné a neobalené odrody;
 • zvýšenie výnosu kvôli prerezaniu starých výhonkov, rovnako ako tie viniče, ktoré zabraňujú správnemu rozvoju kríkov;
 • optimalizácia pomeru nadzemnej časti hrozna a jeho koreňov, úprava zahustenia výhonkov;
 • zabránenie roztaveniu plodov, zhoršenie chuťových vlastností hrozna;
 • Zjednodušenie otepľovania rastlín na zimné obdobie, v konečnom dôsledku skryť skrátené, správne vytvorené viniča je veľmi jednoduché;
 • zrýchlenie mierneho pohybu vo výhonkoch odrezaných od jesene poskytuje staršie plodiny.

Názory na časovanie orezania viniča sú rozdelené, ale väčšina vinárov tvrdí, že je najlepšie orezávať výhonky na jeseň. Faktom je, že jarné prerezávanie často vedie k "plaču; vinice, kvôli tomu, že nie všetky kvetinky kvitnú, zber klesá, obrezaný výhonok môže zomrieť. To všetko sa stane, pretože s nástupom teplých dní v hrozne šťava začne pohybovať, rastlina sa stáva slabá a náchylná na zranenia a infekcie.

Zvoľte presný dátum jesenného prerezania hrozna pomôže takým faktorom ako je podnebie v regióne, teplota vzduchu deň a noc, rastlinná odroda, potreba ďalšieho útulku.

Stanovené s dátumom jesenného prerezania hrozna je potrebné zvážiť tieto faktory:

 1. Čím dlhšie zostanú zhluky na výhonkoch, tým viac živín sa hromadí korene hrozna. Takže závod bude silnejší a lepšie znášať zimu.
 2. Denné teploty by nemali klesnúť pod -5 stupňov, pretože pri tejto teplote sa víno stáva krehkým, rastlina môže trpieť počas orezávania alebo viazania výhonkov.
 3. Prvé nočné mrazy by už mali nastať, aby sa zastavil mokrý tok hrozna, inak by únik "plakal; a nevyhnutne zmrazí.
 4. Všetky listy z kefa musia spadnúť a zväzky musia byť odrezané.

Predbežné orezávanie viniča sa uskutoční v septembri, kedy sa odstráni celá úroda hrozna, druhá etapa je v polovici októbra, keď je čas viazať vinice na ďalšie otepľovanie.

Hrozno môže byť na jeseň rezané rôznymi spôsobmi, ale metóda orezania by sa mala vybrať v prvom roku života rastliny a mala by sa sledovať počas celej vegetačnej sezóny.

Režim prerezávania závisí od rôznych faktorov, ako napríklad:

 • vek rastliny;
 • rozmanitosť hrozna;
 • potreba zimného prístrešku (mrazuvzdornosť alebo nie);
 • zahustenie vinohradov.

Aby ste na jeseň správne nakrájali hrozno, musíte pochopiť vhodnú terminológiu:

 • Zvyčajne je potrebné nazývať výrast zo zeme v pravom uhle;
 • bod rastu možno označiť ako kordón alebo puzdro. Kordón rastie z kmeňa a rukávy vychádzajú priamo zo zeme;
 • na vetvách ovocných vín sa nachádzajú na vrchu a na kordóny sa nachádzajú v priebehu streľby.

Základné schémy prerezávania hrozna

Na jeseň musí byť vinič vytvorený tak, aby na jar uvoľnil ovocné stonky, na ktorých sa tvorí partia hrozna. Prerezávanie schém závisí od toho, či hrozno bude chránené počas zimy. V závislosti od toho sa zvolí ventilátor a orezanie vinohradov.

Pri odrodách odrôd sa uskutočňuje štepenie hrozna. Takýto spôsob vytvárania viniča má niekoľko výhod, vrátane rýchlych omladenie kríkov bez zníženia výťažku a voľný pohyb výhonkov, čo im umožňuje ohýbať k zemi a kryt na zimu.

Fanúšikovia z vínnej révy je potrebné vytvoriť v takom poradí:

 1. Prerezávanie mladých hrozna začína v prvom roku života rastlín. Na jeseň tohto roka je výstrel odrezaný tak, aby zostali 3 pupene. Na jar by púčky mali dať nové vetvy, ale mladá rastlina nemusí mať dostatok sily, v dôsledku toho sa nie všetky puky sa prebudia. Ak sú všetky tri výstrižky prebodnuté, uprostred.
 2. V druhom piatku je potrebné vložiť uzly nahradenia. Za týmto účelom sú dva výhonky pichnuté na 3-4 obličky.
 3. Tretí jesenný je čas vytvorenia rukávov. Vinice by sa mali v tomto čase stretnúť viac ako jeden meter a mať hrúbku asi 8 mm - to je budúci rukávy vinice. Na jeseň je potrebné ich skrátiť na polovicu a odďaľovať, niekde, polovice dlhých výhonkov. Tieto vetvy sú pripevnené k drôtu vo výške približne 30 cm od zeme.
 4. Vinič je ďalej tvarovaný tak, aby vnútorné objímky boli kratšie ako vonkajšie objímky.
 5. Štvrtý jesenný je čas poslednej formácie vínneho ventilátora. Dokonca aj na jar odstráňte všetky výhonky na rukávoch, s výnimkou dvoch alebo troch najvyšších. Mali by byť umiestnené vertikálne - sú to plodné výhonky, sú viazané na mrežovinu alebo podporu.
 6. Na jeseň štvrtého roka je potrebné odrezať výhonky na rukávoch. Horné ovocné viniče sú pichnuté okolo 7-8 obličiek, na dolných listoch len 2-3 púčikov sú uzly substitúcie. Mal by byť ventilátor pozostávajúci zo štyroch rukávov a štyroch ovocných vín.
 7. Každú ďalšiu jeseň musíte odstrániť vinice, ktoré boli plodné v súčasnej sezóne. V budúcom roku budú nahradené novými výhonkami, ktoré vyrastajú z uzlového miesta.
 8. Staré rukávy by mali byť odrezané do dvoch alebo troch púčikov zo základne - to pomáha omladieť hrozno. Takéto uzly sa nazývajú konope.

Jesene prerezávanie vinice metóda Stam sa aplikuje na tie odrody, ktoré nepotrebujú prístrešia na zimu, tak často sa uchýlil k tomuto spôsobu nájomníkmi južných oblastiach.

Rezanie hrozna na jeseň pre začiatočníkov sa uskutočňuje v niekoľkých etapách:

 1. Prerezávanie začína byť zaťažené v prvom roku - skrátiť výstrel na 2-3 obličky.
 2. Na jar budúceho roka by sa mal kontrolovať Bush a identifikovať dva najsilnejšie klíčky. Ten, ktorý je väčší, bude bastard, ktorý je na špičke pichnutý, takže útek sa stáva silnejším. Druhý proces sa považuje za rezervný kmeň. Na jeseň je potrebné rezať oba výhonky na požadovanú dĺžku.
 3. Na jeseň druhého roka sú všetky mladé výhonky hrozna odrezané, okrem dvoch najvyšších a najsilnejších. Tieto procesy sa vytrhávajú do dvoch púčikov - ramien kordónu. Na úrovni rastu výhonkov je pevný drôt utiahnutý a ramená kordónu sú s ním spojené.
 4. Ďalší pokles, ako skrátiť uniknúť: jeden na obe obličky - uzol substitúcie, a druhý na šiestu rezu oka - tento, v budúcnosti, v ovocných viniča.
 5. Na jeseň štvrtého roka je čas položenia ovocných porastov. Aby ste ich vytvorili, musíte odstrániť všetky výhonky na ramenách kordónu a nechať najsilnejšie vo vzdialenosti približne 20 cm od seba.
 6. Za piaty rok robia jednoduché prerezávanie vinohradu - jednoducho skrátia všetky viniče na 2-3 púčiky.
 7. V šiestom roku sa končí stonka. K tomu, zrejúce počas leta výhony sú rezané, iba horná Bush je najsilnejší dvojica viníc. Jedným z nich je rez na 2-3 púčiky - substitúcie mote, druhý až šiesty skrátenej očí - ovocných viniča.
 8. Každý ďalší rok prerezávanie starých hrozna spočíva v rezaní úteku. Na plodoch substitúcie sa tvoria nové ovocné viniče.

V prvých 5-6 rokoch po výsadbe hrozno neprináša ovocie, počas tohto obdobia rastlina buduje hmotnosť, tvorí budúce ovocné viniče. Preto je podstatou prerezávania mladých hrozna tvorba kešu, výber tých vín, ktoré neskôr získajú.

Po tomto štádiu začína obdobie plodenia, trvá, podľa odrody hrozna, asi 20-25 rokov. Prerezávanie v tomto veku je zachovanie tvaru Bush, odstránenie starých a chorých výhonkov, tvorba mladých vínnych plodov.

Po tejto, najaktívnejšej fáze, rastlina zmizne, môže záhradník vykonať omladzujúce prerezávanie, aby sa predĺžilo plodenie jeho vinohradov.

Začiatočníci, ktorí je ťažké sústrediť sa na diagramy a výkresy môžu sledovať video o rôznych fázach vývoja hrozna a pravidlami svojej úrody v každom veku:

položte otázku farmárovi

01/17/2018

Alena Bertram Paradajky v skleníku z polykarbonátu: Dobrý deň! Humické prípravky sú humáty.

01/16/2018

Sergey Top obliekanie paradajok v polykarbonátovom skle: Dobrý deň! O tom, o čom konkrétne sa hovorí humát.

01/16/2018

Yuri Centaur traktory: T-15, T-18, T-224: Kúpil som mototraktor v decembri 2016g.Sam šiel do Gomel objednal.

01.10.2018

Elena Kalugina Cucumber Farmer f1: "Farmár" v našej záhrade 10 rokov v otvorenom poli, kúpil.

08.01.2018

Alena Bertram Kurčatá zo skleníka vyrobeného z polykarbonátu: Ahoj. Pre sliepky dokonca teplo nie je tak škodlivé ako.

1

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

71 − = 64