Koláž fotografií na stene

Vytvorenie steny fotografií. Ako krásne umiestniť fotografie na steny

Koláže fotografií - zaujímavý spôsob, ako ozdobiť veľké priestory steny. Koláž na zariadenie, ktoré je potrebné vybrať viac fotografií v rovnakých alebo rôznych štýlov rovnaké alebo rôzne veľkosti a umiestniť ich na stenu. All Znie to jednoducho dosť, ale väčšina pokusov vytvoriť koláž z fotografií na stenu robí práve túto stenu do chaosu a robí to nevyzerá pekne a zaujímavo, ale náhodne a bez chuti.

Existuje niekoľko pravidiel, ako umiestniť fotografie na stenu, aby celá kompozícia vyzerala ako originálna a hodná.

Tip č. 1: Vyberte pravú stenu.

Prvým krokom k úspešnému uloženie fotografií - je voľba múru. Je lepšie umiestniť obrázky na stenu, ktorá môže byť pri pohľade z diaľky, a tak posúdiť integritu celej kompozície, a ktorá môže priblížiť k prezeranie fotografií vo väčšom detaile.

Z tohto dôvodu neodporúčam umiestňovať koláže z fotografií na chodbách alebo cez uzavreté schody. Odporúča sa mať fotografie na stenu iba vtedy, keď vzdialenosť od opačnej steny je najmenej 3,5 metra.

V priemere, aby ste umiestnili koláž, potrebujete 2 m voľného miesta na stene. To neznamená, že vaše expozícia musí byť tak veľká, len s výhradou tohto pravidla zloženia obrázkov na stene bude vyzerať uvoľnený, nie je vyrovnaný a zrútil.

Návrhári neodporúčame umiestniť osobné fotky, ktoré je obrazom rodinných príslušníkov veľkých kusov nábytku - posteľ alebo pohovka, pretože vaši hostia budú chcieť pozrieť na fotografiu bližší. Jediná varianta návrhu upraviť uvádzanie osobných fotografií nad hlavou postele - použitím niekoľkých veľkých obrázkov s malým počtom dielov, a môže byť čierna a biela.

1

Teraz, keď ste si vybrali, na ktorej stene umiestnite fotografie, je čas naplánovať si koláž.

Najčastejšie pre zariadenie kompozície z fotografií vyberajte rodinné fotografie alebo tematické cykly fotografií moderných fotografov. Mierne menej často - fotografická reprodukcia slávnych obrazov alebo obrazov prírody. Všetky tieto možnosti sú dobré, ak si nevyberiete rodinnú fotografiu - začnite od štýlu miestnosti.

Nezabudnite, že v každom úspešnom koláže, navyše znamenať jednotu, aby sa vizuálne centrum - najväčšie a najjasnejšie obraz. Vyzerá to nádherné koláže, kde je jeden alebo viac obrazov nahradené zrkadlami.

Teraz sa musíte rozhodnúť, či použijete rámčeky pre fotografie a ak áno, ktoré z nich. Ak si vyberiete možnosť s rámikmi, nemusíte kupovať to isté. Existuje pravidlo: čím viac si vyberiete obrázky, tým viac slobody si môžete dovoliť pri výbere rámcov. Len to nepreháňajte to!

Ak máte pocit, že vybrané snímky sú samy osebe jedinečné, môžete to robiť bez rámcov.

Ak zadáte skupina rôzne typy prvkov - rôzne v štýle fotografiu alebo obrázok a zrkadlá Rámy voľba by mala byť veľmi konzervatívne: to je lepšie byť tenké, biele, čierne alebo strieborné (ak sú prítomné v zložení zrkadle) rámu.

Tip # 4. Určenie veľkostí a pomerov fotografií.

Dnes je všetko veľmi jednoduché. Existuje veľa hotových riešení, ktoré môžete vyskúšať. Ak chcete určiť polohu a veľkosť, môžete znížiť hárky lepenky alebo štvrtiny a umiestniť ich na stenu, ako máte v pláne umiestniť fotografie.

Možnosti umiestnenia fotografií na stenu.

Ak sa vám nepáčia žiadne pripravené možnosti umiestnenia fotografií na stenu, môžete prísť svojím vlastným, podľa pravidiel:

  • Úspešná koláž spravidla má jednu vertikálnu alebo vodorovnú os, pozdĺž ktorej je umiestnená.
  • Dodržujte pravidlá symetrie a rovnováhy. Napríklad, v prípade, že pomocou malého oválny rám (nie je v strede) v koláž štvorcový alebo obdĺžnikový obrázkov, je potrebné zahrnúť druhý oválny rámček podobné percento druhý oválny rámček by mali byť usporiadané symetricky, alebo sa prejaví vo zvislom smere.
  • V koláži by nemali byť viac ako 3 rôzne tvary alebo veľkosti fotografií.
  • Najviac podobné vizuálne alebo veľkosti obrázkov, dosť zvláštne, sa majú umiestniť bližšie k sebe a kontrastovať ich s menej podobnými obrázkami.
  • Ak pracujete s obrázkami rôznych veľkostí - umiestňujte ich z veľkých na malé.
  • Pri umiestňovaní koláže používajte fotografie na výšku - krivko zavesené nebude robiť stenu krásnejšou.
  • Stred koláže by mal byť umiestnený na úrovni očí alebo mierne vyššie.

Teraz viete, ako krásne umiestniť fotografie na steny.

Koláže z fotografických rámov: štýlové usporiadanie fotografií na stene

Koláž na stene.

Koláže fotografií sú dobrým spôsobom, ako zmeniť priestor prázdnej steny. Podstatou výzdoby je znížená na zjednotenie fotografie na štýle, veľkosti, témy alebo dizajn upevňovacích rámov do jednej skladby. Najviac často, koláž z fotografií na stene je pevne osadený zloženie podobných snímok v rôznych veľkostiach a rodinnými fotografiami väzňov v ráme. Takáto koláž sa môže vytvoriť okamžite alebo rásť s novými objektmi v procese existencie. Avšak, keď prvé štúdie snímok ukazujúcich príklady hotových koláží, môže sa zdať, že tvar ich individuálne zloženie nie je ťažké, ale v skutočnosti existuje rad pravidiel, ktoré sa zabránilo neporiadok rôznych obrázkov na stene.

Pravidlá umiestnenia fotografií do interiéru.

Ak chcete, aby koláže z fotografických rámov vyzerali najefektívnejšie, musíte sa vážne priblížiť k výberu steny. V ideálnom prípade musí byť táto stena známa ako prázdna, t.j. na neho by sa nemali visieť obrázky, steny, plagáty a iné predmety. Navyše je lepšie uprednostňovať vzdialenú stenu, ktorá vám umožňuje zhodnotiť vzhľad kompozície z fotografických rámcov zďaleka. Je tiež žiaduce, aby prechod k nemu bol voľný, aby sa ktokoľvek mohol zblížiť a zhodnotiť vaše úsilie.

Návrhári neodporúčame umiestniť fotografie v chodbách a na stenách uzavretých schodísk, ako koláž efekt jednoducho nebude viditeľný, dojem je len prítomnosť obrázkov, namiesto jediného prostriedku.

O voľnom prístupe k objektu na stene už bolo spomenuté, nie je náhodné, že umiestnenie obrazov na veľké nábytku, ktorý je rozkladacia alebo posteľ, bude v rozpore s prístupom zvedavé hostí, ktorí sa chcú zhodnotiť svoje rodinné fotografie. Návrhári sa odporúča umiestniť na lôžko neutrálny non-rodinné snímky, ktoré nespôsobia taký jasný záujem na vaše hostí. No, alebo zavesiť veľké fotografie umiestnené v rade, možnosti sú tiež vítané zo 4 veľkých záberov po dvoch za sebou. Preto sa ľudia budú môcť vyhodnotiť snímka z diaľky, a nebudú musieť ohnúť objemný nábytok.

Číslo kroku 2. Musíte vybrať žáner skladby.

Pod žánrom sa myslí štýl nápadu, a to téma fotografií. Existujú rodinné varianty koláže, detské, pár (chlap a dievča), koláže so zvieratami, príroda, reprodukcie známych umelcov. Každá z týchto skladieb by mala byť štýlovo vhodná do miestnosti. Povedzme teda, že čierne a biele fotografie sa hodia do interiérov Vintage, v klasických izbách imitácie pre portréty vyzerajú dobre. V tejto fáze je potrebné rozhodnúť o fotografiách, ktoré budú v budúcnosti jediné koláže.

Krok č. 3. Výber fringingu fotografií.

Takéto činy na okraje rámčeka, v ideálnom ráme musí byť zhodná vo všetkých snímok, čo je dôvod, prečo radšej kúpiť niekoľko ďalších snímok, pretože iste, keď budete chcieť doplniť svoje nové fotky koláže. Táto metóda je vhodná pre prísne interiéry a určite ju ocenia aj ľudia, ktorí si radšej objednávajú vo všetkom. Ale totožnosť rámcov nie je vôbec dôležité a nespornú pravidlo, zloženie odlišné v štruktúre rámčekov nehľadajte nič horšie, a v niektorých prípadoch aj oveľa zaujímavejšie rovnakých rámov. Koláže fotorámikov na stenu sa vyberajú podľa farebnej schémy miestnosti, ako aj podľa jej štýlu. Takže povedzme, že v miestnosti s nábytkom, zárubne a podlahové lišty wenge ideálny rámec podobného tmavej farby.

Tento krok je veľmi dôležitý, pretože musíte rozhodnúť, ako bude kompozícia vyzerať na stene. Ako to urobiť pred tlačou fotografie? Je to veľmi jednoduché! Nevyhnutné listy papiera formátu A4, aby lepidlo, alebo naopak znížiť veľkosť fotografií, položte ich na podlahu v jednej kompozícii, a potom vo forme, zavesiť na stenu, môžete použiť pásku alebo papiernictva klinček. Táto technika vám umožní osobne zhodnotiť zloženie, môžu zaviesť niekoľko nových liniek alebo pred niečím čisté. No, určiť veľkosť a umiestnenie obrazov, budete musieť ísť do fotoateliéru a vytlačiť predtým vybranú fotografiu.

V akých miestnostiach budú vhodné koláže.

V skutočnosti, niektoré jasné pravidlá existuje, môžete bez obáv umiestniť kompozíciu fotografie v obytných miestnostiach, spálne, detské izby, priestranná kuchyňa, jedáleň, kancelárske a domáce knižnice. Okrem toho môžu byť umiestnené na stenu otvoreného schodiska. Ale tým, že umiestni v uzavretých schodištiach a úzkymi chodbami lepšie zložité kompozície pošty, jednoducho nebude môcť oceniť. Ak chcete zavesiť obrazy na chodbe, nie je trýznený otázkou zložité kompozície, a len zavesiť veľkých obrázkov v rade.

Schémy umiestnenia fotografických rámov na stenu.

Nižšie môžete študovať schematické príklady umiestnenia fotografií.

Koláž fotografií v interiéri (kliknutím na obrázky ich zväčšíte):

Idea pre vlastnú koláž bez rámcov (video):

Týmto jednoduchým spôsobom môžete zmeniť svoj domáci priestor. Z takýchto koláží ako fanúšik rodinného komfortu a tepla, obrázkov v rámcoch, ktoré chcem zvážiť, a pripomínajú si momenty, ktoré na nich boli zapečatené.

Fotografická koláž na stene z fotografie bez rámov: 17 dobrých nápadov

Posledným trendom vo fotografických kolážach je vytváranie tvorivých formulárov jednoducho z fotografií bez hraníc. Je to zábavné a môže to priniesť neočakávaný výsledok. Pre vašu inšpiráciu sme zhromaždili 17 najlepších príkladov, ktoré sme vyrobili sami. Vo väčšine prípadov sú fotografie nasadené priamo na stenu, niekedy na ťažký papier, plátno alebo zavesené na drôte. V každom prípade ide o veľmi lacné spôsoby vytvorenia fotografickej koláže. Trvá len málo času a predstavivosti. Môžete tlačiť fotografie rovnakej alebo rozdielnej veľkosti. Závisí to od vášho nápadu.

Srdce z fotografií je teraz v trende

Najnovšou módou je vytvorenie koláže v podobe srdca z obrázkov Instagram.

Je tam prázdny roh? Vytvorte fotokaláž v tvare srdca. Postalpix.

Elegantný nápad kombinovať nástěnné hodiny a fotografickú koláž

Fotografie sa nachádzajú nepretržite. Photojojo.

Hlava jeleňa je v poslednej dobe veľmi populárna. Prečo to nevychádzať z vašich fotiek?

Skvelý nápad na zdobenie detskej izby.

Použite reťazec na vytvorenie zaujímavého geometrického tvaru.

Zaveste svoje fotografie na drôte

Súbor štvorcových fotografií z Artefaktu povstania

Táto fotová stena na zavesenie vyzerá veľmi moderne.

Ak chcete vytvoriť eklektický výzdobu, vytvorte fotografickú koláž vo voľnej forme

Koláž v podobe oblaku robí túto izbu veľmi atraktívnou. Táto myšlienka umiestnenia fotografie bez rámov naštvaná v jednom parížskom podkroví. Viac informácií o tom na remodelista.com

Striktný, hladký, dokonalý obdĺžnik z fotografie

Obdĺžniková fotografická koláž s úhľadne umiestnenými fotografiami.

Máte veľkú stenu? Zhotovte fotografie usporiadané podľa farieb obrie kolónou Instagram.

Ak chcete vytvoriť eklektický výzdobu, vytvorte fotografickú koláž vo voľnej forme

Rámy a samotný strom sú vlastne vinylové nálepky.

Celá stena je veľká koláž.

Tapety na mieru.

Koláž, ktorá môže rásť ...

... a stane sa elegantnou čiernou a bielou fotografickou stenou.

Hovorí sa, že čiernobiela fotografia je lepšia.

Zdieľať s priateľmi

  1. hlavná
  2. Užitočné články
  3. Fotografická koláž na stene z fotografie bez rámov: 17 dobrých nápadov

Odoslaním ľubovoľného formulára na webe súhlasíte s pravidlami ochrany osobných údajov tejto stránky

Továreň nábytku Astron

Zarechny, región Penza, PO Box 344

Od pondelka do piatku od 8:00 do 17:00

Žiadosti sa spracovávajú od pondelka do piatku od 10:00 do 18:00. Náš manažér vám zavolá na zadaný telefón.

Po spracovaní žiadosti vás náš manažér skontaktuje.

1

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3 + 1 =