Kombinovaná sadrokartónová doska a napätie s osvetlením

Ako kombinovať gipsokartónové a pretiahnuté stropy

Kombinované stropy zo sadrokartónových dosiek alebo strešných stropov sa stali takmer nevyhnutným prvkom dekorácie v modernom dizajne priestorov. Kombinácia takýchto štruktúr a správne osvetlenie poskytujú pôsobivý efekt, rozširujú priestor a zdôrazňujú individualitu miestnosti.

Ak chcete kombinovať takéto typy stropov, musíte vedieť, ako to urobiť, berúc do úvahy všetky nuansy technológie.

Celkový obsah materiálu

Ak chcete skombinovať strešné stropy so sadrokartónovými doskami, musíte brať do úvahy niekoľko základných odtieňov, inak môže výstup priniesť neočakávaný výsledok.

 1. Hlavným a základným pravidlom je začať inštaláciu strešného stropu, ktorý je potrebný až po montáži krabice GCL a dokončenie jeho dokončenia (až po lakovanie).
 2. Nezabudnite vypočítať polohu stropných úrovní vopred. Stropy sadrokartónu okolo obvodu miestnosti budú nižšie ako napätie. Napríklad sa plánuje inštalácia bodových svietidiel, pre ich inštaláciu je potrebné, aby sadrová doska bola nižšia ako hladina ložiska prekrývajúca sa o 100 mm. Strečte, kým je umiestnený vo vzdialenosti najmenej 30 mm od hlavného stropu. Výsledkom je, že sadrová doska je umiestnená 130 mm od stropu.
 3. Je potrebné vziať do úvahy fixáciu budúcej bagety strečového stropu. Skrutky sa upevnia do zvislej steny skrinky a upevňovacie body v miestach profilov kostry budú spoľahlivejšie. Na zabezpečenie vynikajúcich spojovacích prostriedkov je možné uložiť hypotekárne váhy v kostre. S veľkou plochou napínacieho filmu je potrebné to urobiť!
 4. V prípade podsvietenia zo skrytých LED pások je potrebné pre ich inštaláciu navrhnúť sádrokartónovú škatuľu s výklenkami. Taký systém osvetlenia je inštalovaný po dokončení všetkých stropných prác, a preto v procese montáže je potrebné vykonať závery elektroinštalácie pod napätím svietidiel.
 5. A tiež stojí za to zvážiť, že gipsokartonnye boxy, ktoré sú kombinované s strečové stropy, by nemali mať veľmi ostré uhly, robia to ťažké montovať bagety a plátno sám.

Tiež je potrebné okrem týchto odtieňov premýšľať o tom, ako sa bude zabezpečovať osvetlenie v miestnosti, a počas práce s elektroinštaláciou, aby sa uskutočnili elektroinštalácie, urobte závery pod osvetlením.

Vzhľadom na tieto faktory nebude kombinácia prvkov stropu a sádrokartónového stropu náročná.

Práce na konštrukcii kombinovaných stropných konštrukcií sú rozdelené do dvoch etáp: montáž sadrokartónu a inštalácia strešného stropu. Najprv sa namontuje rám GKL na ráme a dokončí sa jeho úprava. Iba po tomto štarte je potrebné namontovať napínací pás.

1

Zoznam potrebných materiálov a nástrojov je rovnaký ako pri práci s inými štruktúrami sadrokartónu. Rám je zostavený z dvoch typov vodiacich a ramenných profilov (označenie UD a CD). Pri krivolených kontúrach krabice v príručkách môžete jednoducho orezávať regály a ohýbať ich do požadovanej konfigurácie.

Upevňovacie prvky nie sú odlišné: hmoždinky - klince na pripevnenie priamych závesov, samorezné skrutky pre GCR a chyby na spojenie kovových častí rámu.

Pokyny pre montáž krok za krokom:

 1. Spočiatku vytvárajú značky pozdĺž obvodu stien, kde budú upevnené vodiace podstavce pod skriňou. A tiež je potrebné urobiť značky na strope, ktoré určujú budúcu konfiguráciu sádrokartónového prvku kombinovanej konštrukcie.
 2. Označením stien hmoždinkami - upevnite vodiace profily klincov. Na strope, ak je to potrebné, nastavte zakrivené časti.
 3. Pre spoľahlivé upevnenie na miestach, kde budú namontované pozdĺžne regály, sú k stropu pripevnené priame zavesenia.
 4. Základné koľajnice sú zasunuté do vodiacich lišt (s ktorými sú spojené chyby) a upevnené na závesných konzolách pomocou malých kovových skrutiek.
 5. Do stropných koľajníc pripevnite segmenty profilu regálu. V budúcnosti budú pripojené k bagu napätia, takže stupeň medzi týmito prvkami sa dá znížiť na 150 mm. Môžete robiť hypotéky z drevených lamiel, spracované s ochrannými materiálmi.
 6. Všetky tieto lamely sú spojené v rohu s iným vedením, ktoré sa v prípade potreby ohýba do požadovaného tvaru.
 7. Keď je rám pripravený, položte kábel pre budúce stropné osvetlenie.

Ak je plánované skryté podsvietenie, box sa urobí s určitými rozdielmi. Pre LED pásku pripravte výklenok v ráme, ktorý je potom omietnutý sadrokartónom.

Po montáži základne a pokládke káblov musí byť sadrokartónový a dokončiť prácu tmelom. Rohy krabice súčasne vystužujú perforované rohy a spoje medzi jednotlivými listami sú zosilnené pásom hada.

Strop v kuchyni je najlepšie pokrytý sadrokartónom odolným voči vlhkosti, to isté platí aj pre kúpeľne.

Povrch zeminy je tretý, základný a natretý.

Potom môžete pokračovať v inštalácii napínacieho tkaniva.

Vo všeobecnosti sú odborníci vyzvaní, aby namontovali napínací film. Technológia nie je jednoduchá a bez skúseností a špeciálneho vybavenia, aby sa ich vlastná inštalácia je dosť ťažké.

Stretch stropy sú dva druhy: fólie a textílie. Najbežnejšie sú prvé, ktoré sú namontované tromi spôsobmi: vačkou, harpúnom alebo klinom.

Inštalácia strečového stropu

Algoritmus na namontovanie napínacieho pletiva je nasledujúci:

 • Na obvode sádrokartónovej krabice je na svojom zvislom povrchu inštalovaná bageta (plastová alebo hliníková). Pripevňuje sa pomocou samorezných skrutiek, ktoré sú pripevnené k kovovým rámom rámu. Ak potrebujete pripevniť priamo k sadrokartónu, použite pre tento materiál špeciálne hmoždinky (dáždniky, motýle a iné);

Ak je zavesený strop namontovaný na stenovej sádrokartónovej konštrukcii vykonávanej bezrámovým spôsobom, musia byť materiálové vrstvy nevyhnutne dodatočne pripevnené pomocou hmoždiniek k nosným konštrukciám!

 • Na obdĺžnikovej krabici sa plátno namontuje v nasledujúcom poradí. Spočiatku je panel pripevnený diagonálne v rohoch miestnosti. Potom sa nastavia opačné uhly podľa rovnakej schémy. V bagety, pomocou špeciálnej špachtle, naplňte jeden okraj, a ohrievanie vzduchu z tepelnej pištole, ťahajte opačnú stranu panelu. Takéto manipulácie sa vykonávajú a s ostatnými dvoma stranami stropu.

Keď sa vytvoria záhyby, vyhladia sa pomocou vyhrievaného sušiča na vlasy.

 • Závesné prebytočné hrany sú narezané nožom a bageta je uzavretá dekoračným krytom.

Keď je tkanina dokončená, musíte dokončiť finálnu úpravu kombinovanej štruktúry. Inštalujte reflektory v sadrokartónovej doske, namontujte LED pásy so skrytým podsvietením, zapojte napájanie.

Kombinovaný strop sadrokartónu a strečového filmu s vhodným povrchom, rovnováhou farieb a premysleným podsvietením poskytuje ohromujúci vizuálny efekt. Strečová tkanina nepotrebuje žiadnu povrchovú úpravu, nevytvára vlhkosť a všetka starostlivosť sa znižuje, aby sa povrch stieral z nahromadeného prachu. Ale existujú určité nevýhody, nemôžete používať agresívne čistiace prostriedky a ostré predmety na čistenie drahého plátna.

Životnosť týchto kombinovaných konštrukcií sa odhaduje desiatky rokov bez väčších opráv.

Kombinovaný strop: sadrokartón a napínanie (foto). Ako vytvoriť kombinovaný strop

Pred niekoľkými desaťročiami návrh stropov pre majiteľov bývania nevyvolával žiadne problémy: boli jednoducho vyblednuté alebo lakované vo svetlých farbách. Dnes sa objavilo obrovské množstvo moderných dekoratívnych materiálov, ktoré vám umožňujú vytvoriť tie najneuveriteľnejšie stropné štruktúry, ktoré naše babičky nemohli ani snívať.

Kombinované strešné stropy, ktorých fotografie sa čoraz viac objavujú na stránkach publikácií o dizajne, sú teraz doplnené štruktúrami zo sadrokartónu. Táto kombinácia vyzerá veľmi štýlovo a originálne. Táto metóda dizajnu vám umožňuje vytvoriť zložité tvary so zaujímavým pozadím a originálnym zvýraznením, a tak zdôrazniť interiér každej miestnosti. Dnes je to veľmi bežná metóda dokončovania obytných priestorov - kombinované stropy (sadrokartón a napätie), fotky, ktoré môžete vidieť v našom článku.

Výhody a nevýhody výstavby

Podľa dizajnérov taký zložitý dizajn vyzerá dobre v takmer akomkoľvek interiéri. Kombinovaný strop (sádrokartón a tkanina) má niekoľko výhod, medzi ktorými je potrebné poznamenať:

Tento spôsob môže vytvoriť vlastné konštrukcie, majúci rám s napínacou sadrokartónové dosky potiahnuté vnútri zložitých labyrintov GCR, zložité tvary, ktoré môžu byť formulované podľa šumivé, lesklý, matný alebo zrkadlové fólie.

Metóda umožňuje používať rôzne typy osvetlenia. Závesné stropy prakticky neobsahujú žiadne obmedzenia pri voľbe osvetľovacích zariadení, na rozdiel od napätia. Preto môžu byť lampy s vysokým výkonom namontované v krabici zo sadrokartónu.

Kombinované stropy, fotky, ktoré už boli uvedené v učebniciach na dizajn, dobré tým, že pomocou rôznych farieb a textúr materiálov, rovnako ako reflektory, môžete miestnosť do funkčných oblastí (rekreácia, práca) rozdeliť.

Tento dizajn pomôže ľahko skryť rúry, rozvody a vetracie kanály.

Dlhá životnosť

S príslušnou inštaláciou a údržbou bude zdĺhavý strop trvať veľmi dlho: najmenej dvadsať rokov. Aktualizáciu nemusíte aktualizovať tak často, ako v prípade bielych, namaľovaných alebo tapiet na tapety. Ak chcete nainštalovať takýto dizajn, nepotrebujete ideálne vyrovnanie základnej plochy.

Existujú nejaké nevýhody takéhoto stropu?

Nepochybne existujú určité nevýhody tohto druhu pokrytia. Sú oveľa menšie ako zásluhy, avšak pri plánovaní takejto rekonštrukcie by mali byť zohľadnené. Nevýhody tejto metódy zahŕňajú:

Prakticky každá dvojúrovňová konštrukcia trvá asi 10 cm od výšky miestnosti. Kombinovaný strop nie je výnimkou. Okrem toho, ak sa predpokladá bodové osvetlenie, dokonca aj na prvej úrovni bude trvať aspoň desať centimetrov. V dôsledku toho nemôže byť žiadna otázka inštalácie takéhoto stropu, napríklad v Chruščov.

Kvalita plátne a listov sadrokartónu, profilov, bude stáť oveľa drahšie ako kombinácia dvojstupňové sadrokartónových stropov (foto môžete vidieť v tomto článku).

Teplota a vlhkosť

Strečové PVC a sadrokartónové dosky pracujú pri určitej vlhkosti a teplote. Ak tieto hodnoty výrazne prevyšujú normu, materiály môžu byť deformované.

Varianty kombinovaných stropov

Kombinácia zavesených konštrukcií zo sadrokartónu a napínacích tkanín na strop s kompetentnou voľbou vám pomôže vytvoriť nádherné optické efekty. V tomto prípade je k dispozícii množstvo možností, ktoré majú skryté aj otvorené osvetlenie.

Takže vám predstavíme najobľúbenejšie varianty kombinovaných stropov zo sadrokartónu a strečových tkanín.

 1. Krabica je postavená okolo obvodu sadrokartónu. Plastové plátno je v tomto prípade upevnené vo vnútri krabice, ktorého rozmery sa môžu meniť. Existujú však určité pravidlá. Ak potrebujete vizuálne zdvihnúť strop, zdôrazňujúc krásu tkaniny, panely z GCR sú tenké. Vynikajúci vizuálny efekt je dosiahnutý, keď sú reflektory umiestnené vo vnútri krabice.
 2. Ovál alebo kruh v strede stropu je dobrou alternatívou k obvyklému sadrokartónu obdĺžnik umiestnený na obvode miestnosti. Vnútri je namontovaná napínacia sieť. Takýto kombinovaný strop často napodobňuje dennú alebo nočnú oblohu. Takýto strop však nie je vhodný pre malú miestnosť: zdá sa, že je ešte menšia, pretože všetky jeho rohy budú pokryté sadrokartónmi.
 3. "Tableta je 9 raquo; - Je to zaujímavá stropná konštrukcia. V strede stropu je postavená sadrokartónová doska. Tu je umiestnený lustr. Celý zvyšok priestoru je obsadený tažným pásom. Rôzne takéto riešenie možno považovať za "kruh v kruhu". V tomto prípade je na obvode miestnosti inštalovaná ďalšia škatuľka zo sadrokartónu.

Než môžete vytvoriť kombinovanú strop, je nutné vypratať priestor na nábytok, výťah záclony a závesy, osvetlenie a obrazov, izolovať konce vodičov, ležal film podlahy.

Príprava základnej plochy sa vykonáva rovnakým spôsobom ako pred inštaláciou akejkoľvek suspenznej alebo napínacej štruktúry:

 • odstráňte starú vrstvu obkladu;
 • so špachtľou čistou špatne fixovanou omietkou;
 • pokrytie veľkých trhlín s tmelom na báze cementu;
 • zafarbený povlakom.

Potrebné materiály a komponenty

Ak chcete nainštalovať rám zo sadrokartónu, budete potrebovať:

Kombinované stropy v hale (fotka, ktorú sme v tomto článku uverejnili), spálňa alebo iná obývacia izba môže byť z obyčajnej sadrokartónu. Ak sa práca vykonáva v kuchyni alebo v kúpeľni, potom uprednostnite GKLV. Tieto listy majú ďalšie silikónové granule a antifungálne prísady, ktoré majú zvýšenú odolnosť proti vlhkosti.

Ak chcete vytvoriť úsek konštrukcie, budete potrebovať:

 • hliníková bageta;
 • čepeľ na plnenie handričky;
 • Spojovacie prvky upevňujúce bagetu na sádrokartón;
 • teplovzdušnou pištoľou (na jednorazové použitie je vhodnejšie prenajať ju).

Teraz sa musíte rozhodnúť pre výber tkaninového materiálu - tkaniny alebo filmu. Prvý je odolnejší, nie je príliš strach z teplotných zmien, film je atraktívny veľkým množstvom farieb, textúr, zvýšenej odolnosti proti vlhkosti.

Áno, pred spustením inštalácie je potrebné vytvoriť schému požadovaného dizajnu na papieri. Postupujte podľa týchto odporúčaní:

 • merať dĺžku stien, výšku rohov a stred miestnosti;
 • na schéme si všimnite výšku prvej úrovne (sádrokartónová krabica) a vzdialenosť medzi napínacím pásom a základňovým povrchom;
 • aplikovaný na obvod výkrese hranice medzi oboma vrstvami a upevňovacie profily nosné vodiace línií s krokom 60 cm (pozdĺžny) a 40 cm (do kríža);
 • Berte na vedomie umiestnenie zavesenia a inštaláciu komunikácie.

Potom sa všetky čiary z výkresu prenesú do stropu steny. Pamätajte si, že ďalšia práca závisí od toho, ako presne používate označenie. Oveľa jednoduchšie je inštalovať kostru pozdĺž plánovaných tratí. Ak chcete použiť schému na strop, použite čalúnený kábel, vodu alebo laserovú hladinu.

Ak sadrokartón hraníc a úsek strop je v tvare kruhu, a potom sa na strop, môže byť prevedená pomocou skrutky zaskrutkovaný do stredu, ktorý je spojený s reťazcami požadovaného polomeru s pevne na konci ceruzky. Ak chcete použiť zakrivené línie, je potrebné urobiť obrobok z hustého kartónu a obkrotiť ho na strope.

Konštrukcia kombinovaných stropov môže byť odlišná. Často výber vhodnej možnosti závisí od vašej fantázie a profesionálnych zručností (ak plánujete sami ju pripevniť).

Najskôr sa musíte uistiť, že v vodiacom profile sú vytvorené otvory pre spojovacie prvky. Ich krok by mal byť od 0,3 do 0,4 metra. Ak nie sú žiadne, budete musieť použiť vŕtačku a urobiť si sami.

Pripojte spodný okraj štartovacieho profilu k predtým používanej značke. Vyvŕtajte otvory na označených miestach na upevnenie a upevnenie nosného profilu po obvode miestnosti pomocou vyfukovaných hmoždiniek.

Na obryse hranice napnutia a zaveseného stropu základnej plochy nastavte vodiaci profil. Ak ho chcete ohýbať, mali by ste urobiť rezy z opačnej strany a ohýbať ho správnym smerom. Viazané na označených miestach.

Teraz vytiahnite nylonový závit pre stropné profily a vložte ich do vodidla. Opravte závesy. Na koncoch nosných profilov musí byť pripevnená pripevnená koľajnica. Musí zopakovať presnú kontúru profilu UD upevneného na strope. Pripravte segmenty profilu stropu. Ich dĺžka by mala zodpovedať výške sadrokartónu. Na jednej strane odrežte bočné časti.

Pripojte spodný a horný vodiaci profil. Za týmto účelom musí byť segment zhora vložený do vodiaceho profilu a naskrutkovaný zo spodu rovinou, ktorá bola vytvorená po odstránení prepojok.

Po inštalácii sadrokartónového rámu by ste mali inštalovať komunikáciu. Drôty sú umiestnené v vlnitej plastovej rúre a pripevnené k základnej ploche, pričom póly sa nachádzajú na miestach, kde sa plánuje inštalácia príslušenstva. Tieto práce sa vykonávajú po výpadku elektrickej energie v miestnosti.

Táto práca by sa mala vykonávať s asistentom, pretože suchá stenu je dosť ťažký materiál a je veľmi ťažké vyrovnať sa s jeho samotným upevnením. Prvý hárok je upevnený v rohu miestnosti. Ak je to potrebné, na šablóne sa aplikuje obrys a potrebné detaily sa vyrežú. Skrutky samorezných skrutiek sa prehĺbili do materiálu, ale nie príliš ťažko neroztrhnúť. Druhý list je pripevnený k zostávajúcej polovici profilu, ku ktorému bola upevnená prvá plátno.

Medzi stenou a sadrokartónom je potrebné nechať medzeru asi 0,5 cm. Rovnakým spôsobom je celý priestor opláštený. Teraz môžete pripevniť sadrokartónu na vertikálnu časť krabice. Na zakrivených úsekoch je ohnutý, pre ktoré sú od zadnej strany vytvorené plytké rezy.

Po pokovení kostry je potrebné lepiť spoje medzi listami a stenou pásikom-serpyanka. Na voľných miestach a upevňovacích bodoch naneste tmel malou špachtľou. Prekryjte vertikálne a horizontálne časti skrinky so sklenenými vláknami. V miestach prekrytia urobte zárez s nožnicovým nožom a odstráňte prebytok.

Je čas urobiť diery pre lampy. K tomu budete potrebovať trochu trochu. Shpaklyuem povrch dokončovacie vrstvy, hrúbka nie je viac ako pol centimetra. Keď je zmes úplne suchá, odlupujte ju jemným zrnitým brúsnym papierom.

Odstráňte prach z povrchu vysávačom alebo suchou handričkou. Nakoniec naneste vrchný náter. Spravidla je pokrytý kombinovaný strop (sádrokartónová časť) s akrylovým zložením.

Odborníci odporúčajú výber filmu s harpúnom: považuje sa za najspoľahlivejšie. Označte úroveň tkaniva na vertikálnej časti konštruovanej škatule. Na tejto línii pripevnite bagetu s krokom 7 cm Ak je naplánovaná zakrivená konštrukcia, urobte rezy na profil, píšte ju brúsnym papierom alebo pilníkom a ohýbajte ho v požadovanom smere.

S teplovzdušnou pištoľou zohrievajte miestnosť na 40 ° C a rozložte plátno. Ak je lesklý, potom noste rukavice, aby nezostali žiadne stopy. Utierka by sa nemala privádzať blízko žeraviacej pištole - môžu sa objaviť tmavé škvrny. Keď sa miestnosť zahreje na 60 ° C, naplní sa harpúna základného uhla plátna (ktorú výrobca označuje) v bagetke. Tiež opačný diagonálny uhol je pevný a potom zostávajú dva.

Potom by ste mali začať uťahovať harpúnové bagety po obvode úrovne. Potom celý povrch zahrievajte teplovzdušnou pištoľou. Nenechajte sa odradiť, ak po dokončení inštalácie nájdete na povrchu vrásky - ľahko sa vyhladia tým, že opäť zahrievajú neštandardnú oblasť.

Nie je ľahké vytvoriť kombinovanú konštrukciu zo sadrokartónu a roztiahnutej textílie. Tento proces je náročný na prácu, čo si bude vyžadovať nielen teoretické znalosti, ale aj praktické zručnosti. Dúfame, že vyššie uvedené odporúčania a fotografie vám pomôžu vyrovnať sa s touto prácou a plniť ju kvalitatívne.

Kombinovaný strop: sadrokartón a napätie

 • Krém na exotické nôh huba
 • Kapsuly od parazitov
 • Komplexné zariadenie Sustalife na rekonštrukciu kĺbov

GCR a PVC plátno pre strop boli nedávno stále viac využívané. Kombinácia sadrokartónu a strešného stropu je pomerne populárna dekoratívna metóda, pretože je možné vytvoriť originálne viacúrovňové návrhy a realizovať zaujímavé dizajnové nápady.

Výhody a nevýhody kombinovaných stropov

Inštalácia napínacieho tkaniva a škatuľky z GKL na strop nie je márne populárna, pretože má niekoľko nepopierateľných výhod, z ktorých:

 1. Rozmanitosť foriem. Týmto spôsobom je možné vytvoriť nielen štandardné konštrukcie so sadrokartónovým rámovaním a strečový náter vnútri, ale aj kuriózne labyrty z GKL, zaujímavé postavy vykreslené lesklým, šumivým, zrkadlovým filmom.

Z nevýhod tejto metódy sú stropné povrchové úpravy:

 1. Zníženie výšky. Rovnako ako akýkoľvek dvojúrovňový dizajn, kombinovaný strop bude trvať najmenej 10 cm. A ak plánujete inštalovať reflektory, iba na prvej úrovni potrebujete 10-15 cm.

Ak ste sa ešte rozhodli vybaviť dvojúrovňový strop zo sadrokartónu a nosítka, potom nevyhnutne zvážte všetky výhody a nevýhody.

Kombinované možnosti stropného dizajnu

Kombinácia strečových textílií a zavesených sadrokartónových dosiek na strop s úspešnou kombináciou môže vytvoriť úžasné optické efekty. K dispozícii pre realizáciu akýchkoľvek fantastických možností - obaja so skrytým a otvoreným podsvietením.

 • GCR box po obvode miestnosti. V tomto prípade je PVC plátno upevnené vo vnútri krabice. Rozmery druhých sa môžu líšiť. Existujú však určité pravidlá. Takže, ak chcete vizuálne zvýšiť strop trochu a zdôrazniť krásu nosidlá, potom bočné panely GKL by mali byť tenké. Dobrý vizuálny efekt sa dosiahne, ak sa do vnútra skrine umiestnia bodové svetlá.

Najjednoduchšou možnosťou, ktorú môže aj nováčik vytvoriť, je dizajn so sadrokartónovou krabicou po obvode miestnosti.

Prípravné práce pred inštaláciou kombinovaného stropu

Vopred je potrebné uvoľniť miestnosť z veľkého nábytku, odstrániť záclony, maľby a osvetlenie, izolovať konce drôtov, podlahu podlahu s filmom alebo novinami.

 1. Odstráňte starú obkladovú vrstvu.

Zložte komponenty na upevnenie zavesených a napínacích stropov. Na inštaláciu rámu pre sadrokartónovú konštrukciu budete potrebovať: štartovanie profilu (vodidlo) - UD, nosič profilu (strop) - CD, jednostranný konektor ("krab"), skrutky, roztiahnuté hmoždinky.

Kompozitné stropné kreslenie a povrchové značenie

Pred začatím prác je potrebné vytvoriť na plátovej schéme konštrukciu, pre ktorú dodržujeme nasledovné pokyny:

 1. Meria sa dĺžka všetkých stien, výška všetkých rohov a stred miestnosti.

Potom prenesieme z výkresu všetky linky na steny a strop. Zo správnosti označenia závisí celý ďalší priebeh práce. Na označených úsekoch je oveľa jednoduchšie nainštalovať rámček, čo značne urýchli celý proces. Na tento účel používame pásku, polstrovanú líniu farieb a hladinu laseru alebo vody.

 • Prečítajte si prehľad komplexného lieku proti hemoroidom Proctolol
 • Ako schudnúť na 20 kg - skutočné recenzie o Guarchibao

Montážna technika pre kombinovaný strop

Pred upevnením vodiaceho profilu sa uistite, že otvory pre spojovacie prvky sú vyrobené v krokoch od 0,3 do 0,4 metra. Ak nie sú, urobte to sami pomocou vŕtačky.

 • Spodný okraj štartovacieho profilu naneste na značkovaciu čiaru. Otvormi pre upevňovacie prvky na stene urobte značky ceruzky.

Ako orezávať rám kompozitného stropu so sadrokartónovými doskami

Pred pokladaním rámu so sadrokartónovým sadrokartónom by mal byť materiál umožnený prispôsobiť sa teplote a vlhkosti v miestnosti, takže ho môžete nechať vo vnútri počas inštalácie rámu. Udržujte listy vo vertikálnej polohe je prísne zakázané. To môže spôsobiť ich deformáciu.

 1. Priložili sme prvý hárok do rohu miestnosti skrutkami. Ak je oblasť úrovne v rohu menšia ako plocha listu, najprv sme vykresliť obrys a vystrihnúť jeho časti. Upozorňujeme, že samořezné skrutky je potrebné prehĺbiť do materiálu, ale neprekážajte tak, aby ste ho nerozlomili.

Ako fixovať PVC plátno na kombinovanom strope

Na prácu s týmto materiálom potrebujete ohrievač ventilátora. Odporúča sa vybrať film s typom uchytenia harpúnom, ktorý je považovaný za najspoľahlivejšie. Navyše, ak je to potrebné, takýto film sa dá ľahko demontovať a opäť nainštalovať.

 • Stojíme na úrovni umiestnenia plátna na vertikálnej časti krabice z GCR.

Špecifickosť inštalácie tkaniny na kombinovanom strope

Na upevnenie strečového stropu z tkaniny nie je potrebné žiadne špeciálne vybavenie a hárok je pevne nastavený v tomto poradí:

 1. Profil fixačného pripevnenia tkaniny na označenej úrovni fixujeme na vertikálnu časť sadrokartónovej dosky s samoreznými skrutkami.

Ako vytvoriť kombinovaný strop - pozrite sa na video:

Zariadenie kombinovaného dizajnu so sadrokartónom a strečovým stropom - proces je náročný, komplexný a vyžaduje určité vedomosti a zručnosti. Ak chcete robiť prácu sami, musíte vyzdvihnúť kvalitný materiál, urobiť presné rozloženie, aplikovať správne označenie, vytvoriť spoľahlivý rám, správne fixovať listy sadrokartónu a dodržiavať všetky technologické nuansy vytiahnuť plátno. Výsledné odporúčania, pokyny a fotografie z dvoch úrovní gipsokartonnyh a napätie stropy vám pomôže, aby si zmätený v procesoch a vykonať inštaláciu vlastnými rukami.

1

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

− 3 = 1