Schody z borovice

Kroky pre schody z borovice: výhody a nevýhody materiálu

Kroky sú hlavnou súčasťou každého schodiska. Práve oni získavajú najviac: zo dňa na deň prežívajú neuveriteľné zaťaženie. A to nielen preto, že sú neustále zdvíhané a spúšťané, ale aj preto, lebo sú navrhnuté tak, aby navzájom prepájali niekoľko zón. To znamená, že výber materiálov na výrobu krokov by sa mal vykonať s osobitnou starostlivosťou. Výber surovín dnes je extrémne široký - môžete použiť kameň, oceľ a dokonca aj sklo, ale kroky na schody z borovice nestratia svoje vedúce pozície. Prečo? Pokúsme sa pochopiť.

Materiály na výrobu schodov

 • ihličnaté (céder, jedľa, smrek, borovica);
 • listnaté (buk, dub, popol, orech, breza).

Najbežnejším materiálom na uskutočnenie krokov v Rusku je borovica. Tento strom v prevalencii zaujíma prvú pozíciu, takže je schodisko najjednoduchšie. To však nie je jediný plus, ktorý je zakrytý v jadre s javiskami.

Borovicové drevo na schody: výhody

Borovica priťahuje s príjemným odtieňom, jasným vzorom každoročných prsteňov a teplo z vnútra. Expresívny vzor dreva premení taký malý banálny prvok rebríka ako krok do skutočného umeleckého diela. A vôňa? Kroky pre rebrík čučoriedok dokonale zapáchajú a naplnia dom s nádhernou vôňou. Neviditeľné prúdy živice sa šíria po celej miestnosti a okamžite sa stávajú domácimi ako útulné.

Borovica je ľahký materiál, ktorý nevytvára prídavné zaťaženie na podlahu a steny. Borovicové schody nie sú skrútené a môžu mať rôzne formy. Mäkkosť vám umožňuje zdobiť ich umeleckými rezbármi. Ak je doplnok zábradlie schodiska a zábradlia, oválny vstupný priestor alebo rozety na pozdĺžniky, potom sa môže stať vlastníkom veľkolepé interiéru.

Nepochybné výhody zahŕňajú dostupnosť materiálu. Cena borovicového dreva v porovnaní s inými plemenami je oveľa nižšia. Pre niektorých je táto okolnosť rozhodujúca.

Nehovoriac o nevýhodách borovicového lúča by to bolo nespravodlivé. Heterogénnosť štruktúry sťažuje tónovanie a ochranný povlak niekedy leží nerovnomerne. Mäkkosť a nízka tvrdosť (1,6 pre borovica, 2,5 pre modřín a 3,5 pre bridlice) vedú k rýchlemu zhoršeniu krokov. To znamená, že sa neodporúča používať borovica na výrobu schodov s vysokým stupňom priechodnosti. Najčastejšie sa z neho vykonávajú podkrovné a sklepy.

1

Ale nenechajte sa ponáhľať, aby ste sa rozčúlili a preškriabali borovicu zo zoznamu žiadateľov o úlohu kvalitného materiálu pre kroky. Moderné technológie nezostávajú stále - existujú rôzne metódy, ktoré umožňujú niekoľkokrát posilňovať charakteristiky pevnosti.

Ako zvýšiť odolnosť borovíc proti opotrebeniu?

Na zvýšenie životnosti sa špeciálne zlúčeniny používajú na ochranu dreva pred mechanickým poškodením a teplotnými zmenami. Napríklad kompetentné ošetrenie borovicových schodov s parketovými lakmi ich robí tak silnými ako akékoľvek tesárske tesárstvo. Ak chcete zachovať pôvodný odtieň stromu, je lepšie ho pokryť skôr lakovaním než voskom. Naopak, chcete zmeniť prirodzenú farbu? Škvrny a tónovanie - aby vám pomohli. V závislosti od požadovaného účinku sa ošetrenie vykonáva v niekoľkých vrstvách. Optimálne - v 2-3 vrstvách.

Moderní výrobcovia sa snažia uspokojiť potreby spotrebiteľov. Trh stavebných materiálov ponúka dnes kroky, plne pripravené na aplikáciu ochranného náteru. Oni sú dobre vysušené, vyčistené, drvené a zabalené vo fólii odolnom voči vlhkosti. Stačí si vybrať správny lak a naneste ho úhľadne.

Použitie umelých povrchových materiálov je často ospravedlniteľné, najmä pokiaľ ide o porcelánové kameniny. Použitie krokov z neho v dekorácii schodísk sa stáva čoraz populárnejším.

V poslednej dobe štýl na schodoch dlaždíc získava popularitu, aby sa zlepšil ich vzhľad. Pozrime sa, aké sú hlavné výhody stojaceho po schodoch s dlaždicami, tiež povedzme, ako správne položiť.

Napriek množstvo nových povrchových materiálov, tou najlepšou voľbou pre obloženie schodov, vrátane exteriéru, to všetko je tiež považovaný za slinku dlaždice pre kroky, ktorých používanie zaručuje vynikajúci výkon dokončovacie práce.

Schody z borovice

Čo je to borovica schodisko

Keď sa chystá vybaviť zdvíhadlo vo svojom dome, každý majiteľ začne hľadať materiál, z ktorého bude vyrobený. Môžete namontovať konštrukciu z mnohých typov dreva. Vhodnou možnosťou môže byť rebrík z popola, smrekovca alebo iných druhov stromov. Ale stále mnohí dávajú prednosť zdvíhacím mechanizmom z borovicových masívov. Je to spôsobené relatívnou lacnosťou tohto materiálu a jeho nízkou hmotnosťou. Schody z ihličnatých stromov nevyvíjajú nadmerné namáhanie na podlahu alebo steny miestnosti.

Napriek tomu pri výbere takéhoto dizajnu je potrebné vziať do úvahy, že borovica nemá takú hustú štruktúru ako tvrdšie druhy dreva. Na to, aby dizajn trval dlhý čas, mali by sa na jeho konštrukciu použiť iba materiály s vysokou kvalitou. Včasná starostlivosť pomôže predĺžiť jej život.

Zdvíhacie mechanizmy, či už rebrík bukového, dubového, borovicového alebo iných materiálov, musia spĺňať všetky bezpečnostné požiadavky. Hlavnou úlohou pri ich návrhu je poskytnúť pohodlný zdvih a zostup, v ktorom ľudia nebudú náchylní na zranenie. Ak robíte schody borovice vlastnými rukami, musíte sa uistiť, že spĺňajú všetky normy predpísané v regulačných dokumentoch.

 1. Šírka otvárania zdvíhacieho mechanizmu musí poskytovať voľný pohyb, najmä ak sa používa konštantne základná konštrukcia. Minimálna šírka by mala byť v tomto prípade 900 mm. Ak ide o dizajn typu loft, táto veľkosť by mala byť rovná alebo väčšia ako 500 mm.

Pri výstavbe drevených schodíšť z borovice je potrebné dbať na kvalitu použitých materiálov. Pri montáži konštrukcie je lepšie použiť lepené polia. V tomto prípade je potrebné zabezpečiť, aby všetky polotovary boli dokonale lisované a nemali chyby vo forme uzlov. Je tiež veľmi žiaduce uprednostňovať matice z borovicovej borovice, ktorá je hustšia ako ostatné druhy ihličnatých drevín.

Pri montáži drevených konštrukcií je potrebné venovať osobitnú pozornosť ich spracovaniu pomocou náterových a lakovacích materiálov. Vďaka tomu bude borovicový rebrík trvať oveľa dlhšie. Okrem toho toto spracovanie výrazne zlepšuje kvalitu konštrukcie konštrukcie. Môžete tiež použiť niektoré materiály na spracovanie, ktoré vám umožnia získať požadovanú farbu dizajnu a zlepšiť jeho technické vlastnosti:

 1. ak ošetrujete borovica s voskom, potom jej prirodzená farba bude veľmi jasná a nasýtená;

Kde používať schody z borovice

Mnohé súkromné ​​domy sú vybavené mechanizmami na zdvíhanie borovíc. Takéto rebríky sú výhodné vzhľadom na ich nízke náklady. Okrem toho je tento materiál ľahko spracovávaný, čo umožňuje vlastníkom vidieckych domov alebo chatiek vybaviť schody s vlastnými rukami.

Rozsiahle využívanie borovicových konštrukcií je spôsobené aj ďalšími výhodami:

 1. Pri správnej starostlivosti je možné dlhé používať borovicové schodiská;

V prípade, že majiteľ domu nemá špeciálne zručnosti v stolárstvo, alebo mu sú potrebné na výrobu borovica zdvíhadiel žiadne špeciálne nástroje, je možné objednať u príslušných spoločností ready-made prvkov schodov a zaoberať len ich montáž. Ale aj v tomto prípade sa s inštaláciou konštrukcie musí zaobchádzať veľmi zodpovedne, pretože závisí od bezpečnosti osôb, ktoré budú obsluhovať rebrík.

Zdvíhacie mechanizmy z borovice môžu byť vynikajúcou možnosťou pre usporiadanie súkromných domov. Oni, samozrejme, o niečo menší, návrhov tvrdého dreva, ale toto je kompenzované radom ďalších výhod, medzi ktoré patrí relatívne nízka cena, jednoduchá inštalácia a kvalitný dizajn. S náležitou starostlivosťou tieto schody budú dlho trvať a zdobia miestnosť svojim nádherným vzhľadom.

Prírodné schodisko z borovice: 6 povrchových úprav

Schody z borovice sa vyznačuje vysokou prívetivosť a pohodlie Pine schodoch v oblasti životného prostredia sú k dispozícii nielen v cenovej relácii, ale tiež majú vynikajúce vlastnosti, aby sa zahrial, a nie nechať nohy v teple, ale môžu byť tiež zhromažďované ako hotové súčasti s ich vlastných rúk.

Vyberáme lak pre rebrík z borovice na druhu

Je možné zdôrazniť krásu dreva pokrytím schodov vysokokvalitným lakom.

Existuje niekoľko typov laku:

 • Transparentné - zdôrazňuje prirodzenú farbu poľa a schodisko vyzerá prirodzene a prirodzene.
 • Tónovaný lak - umožňuje pokryť a pridať kontrastný jasný alebo tmavý odtieň, prispôsobením konštrukcie schodov k celkovému štýlu vily alebo domu;
 • Lak, ktorý sa skladá z olejov, sa používa pre vnútorné konštrukcie, pretože olej je veľmi citlivý na zmeny teploty, nemôže odolávať zaťaženiu vo forme zrážok;
 • Produkcia lakov na báze alkoholu je tiež rozšírená, má však výhody a nevýhody - schopnosť odolávať veľkému množstvu nákladu, ale obáva sa akejkoľvek vlhkosti;
 • Výroba alkydových lakov je najviac požadovaná, pretože majú vynikajúcu kvalitu a môžu byť použité aj v interiéri aj exteriéri.
 • Polyuretánové laky majú vysoké náklady, ale sú úplne kompenzované skutočnosťou, že výrobok sa vyznačuje trvanlivosťou a dostatočnou odolnosťou proti opotrebovaniu.

Alkydový lak aplikovaný na drevený výrobok má dobrú odolnosť voči poškodeniu a stresu

Aby sme mohli obdivovať krásne schodisko po dlhú dobu, je potrebné nielen zvoliť správny odtieň laku, ale aj chrániť jeho najdôležitejšie prvky.

Najčastejšie podliehajú treciemu kroku, preto je potrebné ich dôkladnejšie spracovať.

Spracovanie je nevyhnutné, aby po operácii a údržbe na schodoch neboli žiadne stopy z topánok a opotrebovanie.

Ako a čo pokryť rebrík z borovice pre trvanlivosť

Odborníci odporúčajú zakúpiť polyuretánový polomatný lak na pokrytie schodov.

Má určité výhody pred ostatnými:

 • Plošina a schody po určitej dobe nestratia svoj pôvodný vzhľad v porovnaní s lesklým povlakom, ktorý môže vyblednúť a mierne vymazať;
 • Tento typ výrobku má výborné recenzie, pretože je odolnejší ako iné podobné nátery;
 • Dokonca aj pri použití malého počtu vrstiev bude schodisko vyzerať čerstvé a atraktívne;
 • Farba nedáva taký vynikajúci vzhľad ako tento produkt, takže postupne stráca svoju popularitu na trhu so stavebnými materiálmi.

Pred pokrytím rebríka je potrebné vykonať niekoľko prípravných prác, pretože odolnosť a atraktívny vzhľad závisia nielen od zvoleného materiálu a povlaku.

Pred spracovaním rebríka rebríka je potrebné vykonať mokré čistenie, aby sa zbavil prachu, ktorý môže poškodiť vzhľad výrobku

Drevené konštrukcie majú nevýhodu - výčnelok živice, aby sa tomu zabránilo, musíte najprv vyčistiť povrch acetónom alebo terpentínom, pomocou handry alebo špongie na to.

Na vyrovnanie vyčisteného povrchu je potrebné použiť akrylátový tmel určený na spracovanie dreva. Keď sa objavia nejaké nezrovnalosti alebo depresie, takéto miesta sa spracúvajú v niekoľkých vrstvách, aby sa na schodoch vytvoril dokonale rovný povrch. Aby sa zabránilo vzniku stop po ošetrení tmelu, je potrebné vybrať produkt zodpovedajúci tónu dreva.

Potom ošetrený a sušený povrch opatrne nalešte. Pre tieto účely je najvhodnejší brúska, výrazne zrýchľuje proces spracovania. Na najneprístupnejších miestach bude potrebné všetko zaobchádzať s brúsnym papierom.

Po tomto kroku sa má aplikovať lak. Najvhodnejšou a ekonomickejšou možnosťou je kefa, napokon ani rozprašovač ani valček nemôžu dosiahnuť ťažko dostupné miesta a spracovať drevo a všetky jeho prvky. Akrylátové laky sa nanášajú v 3 vrstvách a polyuretán v 7, aby vykonávali nielen dekoratívnu funkciu, ale dodatočne chránili aj povrch pred vonkajšími poškodeniami.

Lak tiež vyžaduje dodržiavanie určitých pravidiel - po spracovaní prvej vrstvy, je nutné čakať na dobu až do úplného vysušenia produktu, a potom sa spracováva povrch brúsnym papierom s minimálnou veľkosťou zrna, pretože lak má tendenciu zvýšiť vrchná vrstva dreva. Každá ďalšia vrstva musí byť starostlivo spracovaná, pričom zostane len posledná, posledná, nedotknutá.

Vyrábame rebrík z borovice pre letné sídlo: zariadenie schodov

Najdôležitejšou požiadavkou na schody je bezpečnosť, pretože musí zaručiť normálnym zostupom a zotaveniu pre všetkých členov rodiny bez ohľadu na vek.

Aby bola štruktúra komfortná, musí spĺňať určité štandardy:

 • Šírka schodov by mala byť taká, aby zabezpečila voľný pohyb osoby, štandard je od 500 do 900 mm;
 • Výška musí byť tiež v súlade s prípustnými bezpečnostnými normami;
 • Zdvíhací mechanizmus sa odporúča inštalovať tak, aby uhol sklonu nebol príliš ostrý alebo rovný.

Pomocou online programu môžete urobiť presné výpočty pre stavbu dreveného schodiska

Je lepšie predformovať usporiadanie budúceho produktu pomocou počítačového programu a vidieť výsledok, potom môžete ľahko upraviť možné nuansy alebo nedostatky, ktoré vznikli počas plánovania.

Kroky z borovíc majú niekoľko výhod:

 • Atraktívny vzhľad - výrazný a čistý vzor dreva je príjemný pre oči a po trochu spracovaní je schopný zdobiť miestnosť a vytvoriť útulnú atmosféru;
 • Príjemná aróma - vzduch naplnený borovicovou živicou, pozitívne ovplyvňuje zdravie každého, kto žije v dome ľudí a je nielen ekologicky šetrný, bezpečný výrobok, ale aj cenovo dostupný.

Aké sú recenzie o schodoch z borovice

Môžete vytvoriť rebrík do druhého poschodia, a to ako samostatne, tak aj pomocou hotových prvkov v podobe hádaniek, ktoré sa dajú ľahko zložiť.

Bez ohľadu na to, ako ťažké je samotná inštalácia, môžete vždy požiadať o pomoc priateľov a známych.

Môžete si zamestnať špecializovaných pracovníkov, sú schopní robiť všetku prácu na krátku dobu za prijateľnú cenu.

Borovica ako stavebný materiál pre schodové konštrukcie je dokonale vysušená a ošetriteľná

Najpopulárnejšie sú schody vyrobené v Bronnitsy, majú niekoľko typov:

 • S otočením o 180 °;
 • Najdlhšie na &1м;
 • Špeciálne pre čerpacie stanice.

Mnohí kupujúci, ktorí si kúpili schodiská z borovice, boli spokojní s kvalitou výrobku, jednoduchosťou montáže, trvanlivosťou a životným prostredím.

Montáž schodov z borovice (video)

Na záver treba poznamenať, že borovica je ľahký typ dreva, takže zaťaženie na podlahe a steny je najmenšie. Pomocou tohto druhu dreva môžete vytvoriť zaujímavý a originálny interiér, ktorý môže vytvárať teplo a pohodlie v miestnosti.

1

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

44 − = 36