Veľkosti linolea

Rozmery linolea

Nevyhnutnou podmienkou pre kvalitatívne vykonať výmenu alebo inštaláciu podlahy je presnosť merania, v rozmeroch linoleum - šírku a dĺžku vypočítané z meraní vykonaných na mieste, a ich výpočet vyžaduje určitú prípravu. Navyše pri výbere pripraveného povlaku v obchode stojí za to opýtať sa, aké šírka linolea je. Koniec koncov, chyba vo voľbe môže zabrániť vytvoreniu harmonického vnútorného priestoru, ktorý zničí všetky proporcie estetickými švami spojov podlahovej krytiny.

Ako vybrať linoleum: základné parametre

Aby sa výber linolea nestal nekonečnou sériou otázok, je vhodné vopred zvážiť hlavné parametre, podľa ktorých by malo byť zvolené.

 • Hrúbka vrstvy - tento faktor určuje predovšetkým odolnosť voči opotrebeniu, trvanlivosť, ako aj izolačné vlastnosti materiálov. Štandardná hrúbka linolea je od 0,7 do 4,5 mm, pre doplnky vybavené prídavným obložením môžu byť tieto hodnoty vyššie. Pre domácnosti sa zvyčajne vyberajú praktické poloprovozné verzie linolea bez hrúbky obloženia približne 3 mm. A ak máte v pláne poskytnúť dodatočnú zvukovú izoláciu v miestnosti, mali by ste sa bližšie pozrieť na "akustické" typy podlahovín z penového polyvinylchloridu. Je dôležité mať na pamäti, že hrúbka povlaku závisí od jeho hmotnosti. Ak máte v pláne pracovať na položení linolea sám, je lepšie vybrať nie príliš masívne možnosti.
 • šírka rolky - štandardný rozsah šírka podláh začína s dvojmetrovým na známku, hoci bežne vyskytujú aj rozdiely v šírke 1,5 m, ale môžu byť klasifikované ako exotické. Ale maximálna šírka linolea ponúkaná tuzemskými a zahraničnými výrobcami zvyčajne nepresahuje 5 metrov. Rôzne možnosti šírky umožňujú rýchlo a ľahko vyriešiť problémy s inštaláciou podlahových krytín, výberom čo najekonomickejšieho pokladania. Napríklad, rozmery izbu z 4 * 5 metrov, je možné kúpiť ako šírka linolea štyroch-a päť metrov, a, ak je to nutné zonirovat miestnosti, a to aj pomocou podlahovej krytiny, a všetky môžu mať pásov 2,5 šírky metrov.
 • Dĺžka - medzi komerčne dostupnými možnosťami nájdete linoleum od 6 do 45 metrov. Meteráž v tomto prípade závisí od šírky panelu, prítomnosti substrátu a ďalších faktorov. Stojí za zmienku, že pre prepravu dlhých valcov, ktoré okrem iného majú značnú váhu, môže byť potrebná špeciálna preprava.

Ako určiť veľkosť linolea?

Prvým a najdôležitejším pravidlom pri výbere linolea: pokúste sa kúpiť materiál v jednom kuse v kotúči. Tým sa zabráni potrebe zbierať kryt, ako mozaiku.

Pri výbere linolea, byť vedený predovšetkým rozmermi miestnosti. Šírka miestnosti je faktorom, ktorý určuje šírku panelu. Ale tu sú niektoré jemnosti. Napríklad pri zmene miestnosti by sa malo použiť niekoľko bodov naraz, aby sa zohľadnilo možné zakrivenie stien. Zameranie na maximálnu šírku - dokonca aj niekoľko desiatok milimetrov, pri oddelení okraja linolea od steny môže predstavovať vážny problém pri inštalácii povlaku.

Nezabudnite na možnosť zmrašťovania. Nie je nevyhnutné, aby sa to uskutočnilo, ale je lepšie poskytnúť zásobu dĺžky a šírky vopred, skôr ako sa zistí zjavný nedostatok materiálu.

 • Ako široký je linoleum Pri plánovaní výmeny podlahy, väčšina z nás najprv merania a plány pre výber ornament a farbenie materiálu, ...
 • Koľko linolea potrebujete Prvá vec, ktorú musíte urobiť pri pokládke linolea je vypočítať požadované množstvo materiálu. Zvážte, ako správne vypočítať koľko linolea potrebujete ...
 • Ako vypočítať linoleum na izbe S problémom: ako vypočítať linoleum v miestnosti čelia a domáci majstri, ktorí plánujú vykonávať opravy v priestoroch na vlastnú päsť, a špecialisti, finishers, ...
 • Linoleum na izbu Jednou z významných detailov interiéru obývačky je linoleum - moderná podlahová krytina. A ako vyzerá, čo ...
 • Charakteristika linolea Tarkett Dokonca aj ľudia ďaleko od sféry dokončenia priestorov sa aspoň raz dozvedeli o takej podlahe ako Tarkett linoleum - vlastnosti ...
 • Technické vlastnosti polotovarov z linolea Semi-komerčný linoleum má univerzálne technické vlastnosti, ktoré kombinujú trvanlivosť komerčného linolea a jednoduchosť položenia linolea pre domácnosť. Tento druh linolea je myslený ...
 • Komerčné linoleum Komerčné linoleum - jedna z možností pre podlahy, ktorá je vystavená konštantnému a zvýšenej záťaži, ktorá sa vyskytuje v preplnených miestach ...

Pri kopírovaní materiálov je potrebný aktívny odkaz na stránku

Šírka a rozmery linolea

Tento parameter linoleum ako šírka je dôležitý pre väčšinu kupujúcich. Moderný trh podlahových krytín vyrobený podľa najnovších technológií predstavuje širokú škálu štandardných veľkostí.

Veľkosť linolea, v závislosti od typu povlaku

Pre každú kategóriu (domácnosť, komerčné, poloprofesionálne a špeciálne) existujú rôzne veľkosti.

1

Moderní a tuzemskí výrobcovia ponúkajú produkty s parametrom 1,5 - 5 m v krokoch po 0,5 m (1,5, 2, 2,56, 3, 3,5, 4, 4,5, 5 m). To stačí na plné splnenie požiadaviek apartmánov i vidieckych domov. V prípade, že šírka 5 metrov nestačí, odborníci odporúčajú použiť zváranie za studena, kombinovať v jednej 2 alebo viac na plátno.

Prírodné podlahy majú šírku nie viac ako 2,5 metra, zatiaľ čo syntetické podlahy - až 5 m.

Takáto široká škála veľkostí je vlastná v domácich linoleových variantoch vyrábaných na báze PVC. To sa vysvetľuje vysokou popularitou povlaku.

Existuje vzťah medzi šírkou tkaniny a prítomnosťou substrátu. Ak chýba armovací základ, materiál má nízku odolnosť voči mechanickým vplyvom, zatiaľ čo jeho šírka spravidla nepresahuje 2,4 m.

Podlahová krytina na báze plsti alebo tkaniny môže mať parameter 2,5-3 metrov. Maximálna veľkosť (4-5 metrov) je vlastná podlahovej krytine typu domácnosti, ktorá má podklad z PVC.

Najbežnejšie sú vrstvy s hrúbkou 1,5-3 metrov.

Šírka semi-komerčného linolea

Tento materiál má o niečo väčšiu hrúbku v porovnaní s domácim analógom. Používa sa na dekoráciu obytných budov, kancelárskych budov. Šírka semi-komerčného linolea priamo závisí od jeho hrúbky. Napríklad povlak Tarkett 2 mm hrubá čepeľ môžu mať šírku 2-4 m. V tomto prípade sa váži asi 2 kg 1 m 2, vzhľadom k tomu, 1 m 2 domáce linoleum váži viac ako 1,5 kg. Táto skutočnosť je vysvetlená zvláštnosťou štruktúry a prítomnosťou PVC substrátu vystuženého sklenenými vláknami. Prítomnosť tejto vrstvy prispieva k stabilizácii rozmerov, výrazne zvyšuje pevnosť materiálu.

Semi-obchodné povlak má špeciálnu ochrannú vrstvu, ktorej hrúbka sa môže dosiahnuť 0,6 m. Hustá konzistencia poskytuje linoleum prídavný rám, v ktorom je veľkosť cievky môže prekročiť 3 metre.

Šírka komerčného linolea

Komerčná vrstva sa vyznačuje vysokou odolnosťou proti opotrebeniu, biologickou a protipožiarnou bezpečnosťou. Štruktúra materiálu môže byť dvoch typov:

Homogénne komerčné linoleum má rovnaké zloženie po celej hrúbke, čím sa eliminuje riziko oderu vzorku a zabezpečuje sa trvanlivosť materiálu. Heterogénna štruktúra má nehomogénnu štruktúru pozostávajúcu z niekoľkých vrstiev. Ich počet môže dosiahnuť 8. V úlohe ochranného povlaku pôsobí horná vrstva. Hlavným rozdielom medzi homogénnym a heterogénnym povlakom je stupeň jatočného tela a zodpovedajúca šírka. Pre homogénny typ náteru môže byť až 4 metre, s hmotnosťou 1 m 2 heterogénneho materiálu v priemere 3 kg. Napríklad valec homogénneho materiálu o rozlohe 46 m 2 má hmotnosť 160 kg na porovnanie, heterogénny pás o rozlohe 60 m2 má hmotnosť 180 kg.

Aká je šírka špeciálneho linolea?

Táto kategória zahŕňa antistatické, športové, antibakteriálne, protišmykové, zvukotesné a iné povlaky s veľkým rozsahom veľkostí.

Napríklad nitrocelulóza (kolloksilinovye) rúna s obsahom azbestu, majú šírku najviac 1,2 m, alkyd - nie viac ako 2 m, vorsolin (koberec na báze PVC) - 1 m, Reline - 2 / 01-5 / 1 m.

Takže vyvodíme záver: akú šírku linoleum závisí od jeho štruktúry a zloženia. Moderný trh ponúka veľký výber modifikácií a veľkostí povlaku.

Ako vypočítať linoleum v miestnosti?

Ak sa nanášanie povlaku uskutoční v miestnosti s malou plochou, nebudú ťažké vybrať krytie požadovanej šírky. Ak je miestnosť neštandardná, materiál sa musí skladať s niekoľkými pruhmi. V druhom prípade je najlepšie uprednostniť povlak s geometrickým vzorom. To bude vizuálne skryť kĺby.

Ak chcete zistiť, akú šírku a koľko linolea potrebujete, môžete sa oprieť s páskou, kalkulačkou, ceruzkou a kusom papiera. Určte šírku a dĺžku miestnosti. Ďalej k získaným údajom pridajte 10 cm a napíšte výsledky na papier. Vynásobte hodnoty a získajte priestor miestnosti. Aby sa minimalizoval počet kĺbov, je potrebné vyznačiť na pláne výčnelky, rúrky a umiestnenie škár (ak sú k dispozícii). Ďalej, na základe výkresu, vypočítame optimálnu šírku plátna linolea. Ideálny je považovaný za možnosť, pri ktorej bude povlak pokrytý nepretržitým handričkou.

Kategórie článkov:

Tento parameter linoleum ako šírka dôležité pre väčšinu kupujúcich. Moderný trh vyrobených podlahových krytín

prvky (prahové hodnoty, lišty a ave). "sedayut9quot; časť miestnosti, ale celkovo rozmery to spravidla nie

Výpočet množstva linoleum nie je zložité, ale veľmi dôležité. linoleum sa týka tých materiálov, ktoré nie sú lepšie

linoleum - jedno z najpopulárnejších riešení podlahových krytín používaných v obytných priestoroch a administratívne

Aká šírka kotúča linolea: skúmame veľkosť a dĺžku materiálu

Veľa ľudí sa pýta na veľkosť linolea. Na modernom trhu nájdete linoleum ľanu rôznych veľkostí najvyššej kvality vyrobené podľa najnovších technológií od západoeurópskych výrobcov av skutočnosti len pred niekoľkými rokmi boli k dispozícii iba domáce výrobky na predaj až do šírky 2 metre.

Typy linolea a ich veľkosti

Linoleum je pozoruhodné pre jeho pohodlné pokladanie, je ľahko čistiteľné, nenahrádza sa v miestnostiach, ktoré potrebujú časté mokré čistenie. Aby sa linoleum ľahšie položilo, vyrába sa najčastejšie vo valcoch. Pri pokladaní na podlahe v každej miestnosti z kotúča je odhadnutá plocha pokrytia oddelená.

Je dôležité vedieť, aké veľkosti linolea existujú v prvom rade, aby bol nákup výhodnejší a počas jeho pokládky nebolo nutné robiť zbytočný šev.

V súčasnosti existuje niekoľko typov tohto materiálu:

 • domácnosť;
 • komerčné a poloprovozné;
 • špeciálny účel.

Je vhodné zvážiť každý typ oddelene a v akých rozmeroch sa vyskytujú.

Najdôležitejším parametrom každého podlahového materiálu je jeho šírka. Pred zakúpením takýchto materiálov sa odporúča, aby majitelia čo najpresnejšie určili parametre miestností, aby si mohli zakúpiť linoleum správnej veľkosti.

Odstránením meraní je potrebné vziať do úvahy nielen veľkosť stien, ale aj dvere a priestor pod oknami. Iba týmto spôsobom si môžete byť istí, že šírka je správne prispôsobená a v priebehu opravy nebudete navyše lepiť dva kusy materiálu, alebo ešte horšie, namiesto poškodeného dielu kúpiť kúsok linolea.

Okrem toho by šírka kotúča linolea mala obsahovať ďalších 10 mm od získaných rozmerov.

Na trhu domácich a zahraničných výrobcov môžete stretnúť pomerne veľký zoznam veľkostí v šírke, ktoré sa pohybujú od 1,5 do 5 metrov v 50 cm krokoch.

Takéto množstvo veľkostí je často dostatočné na pokrytie podlahy v bežnom byte a vo vidieckom dome. Ak maximálna možná šírka linolea nestačí, vždy je možné zvarenie dvoch alebo viacerých dosiek so studeným zváraním. Široký linoleum má vždy syntetickú základňu a materiál z prírodných surovín bude mať šírku maximálne 2,5 m. Okrem toho nie je ľahké ju lepiť dohromady. Pri výrobe prírodného linolea, drevnej múky, živice ihličnatých stromov, ľanového oleja sa používa.

Takéto rozsiahle rozmery sa vzťahujú iba na linoleá pre domácnosť. Táto penová pena je považovaná za najpopulárnejšiu medzi všetky podlahové krytiny, ktorá je ideálna pre obytné aj verejné priestory. Takže v prípade potreby si každý môže vybrať pre seba najširší linoleum, čo sa stane.

Šírka role závisí do určitej miery na existujúcej základni. Variety bez vystužujúcej vrstvy majú menšiu odolnosť voči mechanickému treniu, takže majú malú šírku, často až 2,4 m.

Ak typy domáceho linolea majú v jadre tkaninu alebo plsťovú vrstvu, môžu dosiahnuť 3 metre (niektoré značky).

Maximálne možné rozmery sa dosiahnu vďaka začleneniu vrstvy, ktorá je odolná voči rozťahovaniu a mechanickým vplyvom vrstvy PVC.

Spotrebitelia najčastejšie nakupujú štandardné veľkosti linolea - 1,5-3 m. Často je táto šírka dostatočná na bezproblémové pokrytie miestnosti, chodby, kúpeľa alebo kuchyne. Okrem toho sa materiál s takouto šírkou ľahšie prepravuje, kotúč nemusí byť ohnutý.

Nižšie sú uvedené príklady výrobcov so štandardnými rozmermi, dĺžka kotúča linolea, ktorá sa zvyčajne pohybuje od 20 do 35 m a šírka je:

 • Beauflor Belgium - 3; 3,5; 3,66, 5 m.
 • Graboplast (Grabo) - 2,5; 3; 3,5; 3,66, 5 m.
 • IVC (IWC) - 2,5; 3; 3,5; 3,66, 5 m.
 • Juteks (Ютекс) - 2,5; 3; 3,5; 3,66, 5 m.
 • Polystyryl-2,5; 3; 3,5; 3,66, 5 m.
 • Tarkett (Tarkett) - 2; 3; 3,5; 3,66, 5 m.
 • Komitex (výbor Lin) - 2; 2,5; 3, 3,6 m.
 • Synteros (Synteros) - 2; 2,5; 3; 3,5; 4, 5 m.

Tento typ linolea je veľmi podobný linoleum domácnosti, ale je trochu hrubšie. Najčastejšie sa vyberá na dokončenie verejných priestorov. Ale v praxi sa osvedčil dobre pri položení v bytoch a domoch.

Rozmery tohto linolea sú taktiež mierne podobné rozmerom domáceho typu. Napríklad Tarkett vyrába semi-komerčné linoleum s hrúbkou 2 mm a šírkou 2 až 4 m.

Často majú tieto podlahové krytiny triedy používania vo verejných budovách minimálne 33. Tento parameter naznačuje možnosť nanášania povlaku na odolnosť voči veľkému mechanickému nárazu, pričom poškodenie povrchu je minimálne.

Cena linolea, najmä, závisí od šírky pražce, čím širší je to, tým drahší meter materiálu bude stáť.

Semi-komerčné linoleum má svojou hrúbkou často väčšiu hmotnosť ako domácnosť. Takže 1 m2 takéhoto linolea môže presiahnuť 2 kg, zatiaľ čo domácnosť s takouto plochou má hmotnosť do 1,5 kg.

Štruktúra tohto linolea sa vo veľkej miere nelíši od bežných druhov. Rozdiely spočívajú len v hrúbke, prítomnosti povinného substrátu z expandovaného PVC a spevňujúcej medzivrstvy zo sklenených vlákien. Táto vrstva umožňuje veľkým sieťam materiálov zachovať ich rozmery a dať im silu.

Podlahové krytiny tejto triedy majú zosilnenú ochrannú vrstvu - do 0,6 mm. To umožňuje vyrábať zvitky oveľa širšie ako z jednoduchých materiálov. Navyše, semi-komerčné linoleum má zvýšenú hustotu, čo ovplyvňuje aj dostupnosť možných štandardných veľkostí.

Na kryte tohto typu je definovaná aj šírka linolea - jeho štandardy sú také:

 • Beauflor (Béflor) Belgicko - 2,5; 3, 4 m.
 • Graboplast (Grabo) - 2; 3, 4 m.
 • IVC (IWC) - 3,5, 4 m.
 • Juteks (Ютекс) - 2; 2,5; 3; 3,5, 4 m.
 • Doprava (Doprava) - 2; 3, 4 m.
 • Tarkett (Tarkett) - 2; 2,5; 3, 4 m.
 • Synteros (Synteros) - 2; 2,5; 3; 3,5, 4 m.

Linoleum na komerčné využitie

Okrem vyššie uvedených dvoch typov linolea existuje komerčná možnosť, ktorá má vyššiu odolnosť proti opotrebovaniu, požiarnu bezpečnosť a ekologickú priaznivosť. Okrem toho sa líši v závislosti od jeho štruktúry.

PVC linoleum na komerčné účely môže byť dvoch typov: homogénne a heterogénne (podrobnejšie: "Heterogénne a homogénne linoleum - čo to naozaj je"). Charakteristickým znakom homogénnych materiálov je homogénne zloženie všetkých vrstiev. Z tohto dôvodu plátno získava dlhú životnosť. To sa dosiahne vďaka tomu, že vrstva s farbou je pomerne silná a dokonca aj vtedy, keď je zafarbená, farba materiálu pod ním zostane nezmenená.

Heterogénny materiál, na rozdiel od predchádzajúceho, má nerovnú štruktúru, pretože je zložený z niekoľkých (niekedy až 8) vrstiev. V takýchto materiáloch sú na vonkajšej vrstve odolnej voči opotrebovaniu umiestnené funkcie linolea odolné voči opotrebovaniu.

Linoleum týchto dvoch druhov sa nelíšia v sile, iba jatočné telá sa líšia, čo ovplyvňuje dostupnú šírku valcov.

Linoleum homogénneho typu sa často vyrába až na šírku 2 m a heterogénne - možno nájsť až 4 m. Tieto rozdiely súvisia s technológiou výroby podlahových krytov, zvyšok rovnakých vlastností zostáva nezmenený.

Určené s typom komerčného linolea, pred nákupom treba poznamenať, že čím širšie plátno, tým je ťažšie, hmotnosť 1 m 2 môže dosiahnuť 3 kg. Dĺžka linolea by mala uspokojiť každého kupujúceho, môže dosiahnuť 35 m v jednej role.

Jednoduchý nesprávny výpočet ukáže, že bežný kotúč homogénneho materiálu s hmotnosťou 46 m 2 má hmotnosť 140 kg. Heterogénny typ komerčného linolea so šírkou 3 m a s rozlohou 60 m 2 bude mať hmotnosť 180 kg.

Linoleum na komerčné použitie má takú šírku a je vyrobené takýmito výrobcami:

 • Armstrong (Nemecko) - 1,83, 2 m.
 • Forbo (Forbo) -2 m.
 • Graboplast (Grabo) - 2; 3, 4 m.
 • Juteks (Ютекс) - 2; 3; 3,5, 4 m.
 • Tarkett (Tarkett) - 2; 3, 4 m.
 • Synteros (Synteros) -2 m.

Komerčné typy tejto podlahovej krytiny možno zasa rozdeliť na také druhy špeciálnych účelov:

 • izolácie;
 • prenos prúdu, rozptýlenie prúdu;
 • protišmyková;
 • chemicky odolné;
 • zvukovej izolácie;
 • športová;
 • baktericídne.

Výrobca poznamenáva, že takéto maľby môžu byť použité v priemyselných priestoroch, v zdravotníckych zariadeniach, športových a rekreačných centrách, dopravných a iných inštitúciách.

Podlahové krytiny špeciálneho účelu pozostávajú zo širokej škály veľkostí, ktoré budú často stačiť na výber podľa rozsahu použitia.

V závislosti od vlastností výroby linoleum môže byť:

 1. alkyd - vyrobené v kotúčoch do šírky 2 m, s dĺžkou 20 m. Tento materiál bude vynikajúcou voľbou pri stohovaní v osobných a železničných dopravných prostriedkoch. Linoleum tohto typu je stále obľúbený ako podlahová krytina v elektrických vlakoch a medzimestských vlakoch.
 2. nitrocelulózy - nazývaný ešte colloxylín, sa robí so zahrnutím azbestu, čo ho robí ohnivzdorným. Rolls takéhoto linolea môže byť šírka až 1,2 m a dĺžka 12 m.
 3. Reline - sa líši prítomnosťou povlaku v 2 a 3 vrstvách. Najčastejšie sa tento typ materiálu používa pri usporiadaní výrobných miest, automobilov, na miestach so zvýšenou dopravou. Momentálne sa na trhu nachádzajú kotúče s šírkou 1,2-1,5 m.
 4. Vorsolin - špeciálna kobercová krytina s PVC základňou. Jedná sa o fleecové linoleum určené na pokládku v miestnostiach, ktoré potrebujú zvuk a tepelnú izoláciu podlah vo verejných priestoroch. Toto linoleum sa vyrába v kotúčoch so šírkou 1 m a jeho dĺžka je asi 20 m.

Na modernom trhu nájdete obrovské množstvo rôznych linolea, ktoré majú inú štruktúru a rôzne veľkosti. Vyššie uvedené informácie by mali poskytnúť každému príležitosť pochopiť, aké šírka linolea existuje, aké kvalitné výrobcovia sú v súčasnosti a aký typ linolea je najvhodnejší pre konkrétne miesto použitia.

1

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

+ 19 = 25