Vodná ľalie čisto biela

PUMP CLEAN-WHITE Nymphaea candida J. Presl

Foto od A.M. Vasina.

Na tejto stránke môžete položiť otázku týkajúcu sa osobitne chránených prírodných oblastí Khanty-Mansiysk Autonomous Okrug - Ugra. Otázka sa zváži a dostanete odpoveď na e-mailovú adresu.

Upozorňujeme, že toto odvolanie nie je oficiálny odvolanie proti tomuto orgánu, upravuje spolkového zákona z 2. mája 2006 № 59-FZ "Na poradí zvážení občanov Ruskej federácie." Prijatá odpoveď je len informačná a referenčná.

Otázky obdržal neúplné alebo nepresné informácie o odosielateľovi, ktorý obsahuje nesprávny výraz, všeobecné úvahy o známych politických a ekonomických problémov, každá reklama, rovnako ako tých, o ktorých nie je možné pochopiť podstatu problému nebude braný ohľad

Str. Študent, 2. Chanty-Mansijsk, autonómna oblasť Khanty-Mansi - Yugra (región Tyumen), 628007.

Podrobný opis lekno snehovo biely

Vodná ľalia biela - unikátna vodná rastlina, ktorá sa oprávnene môže nazvať najkrajším obyvateľom rastlinnej vody. Okrem neobvyklého vzhľadu majú biele lekne (druhové meno lekno) lekárske vlastnosti.

Bohužiaľ, sú stále menšie av mnohých krajinách rastlina je uvedená v červenej knihe.

Popis a vlastnosti zariadenia

Vodná ľalia biela rastie vo vode stojacou alebo pomaly tečúcou vodou s hĺbkou až 2 metre (jazerá, rybníky). Rastlina sa nachádza v subtropických, miernych a tropických oblastiach.

1

Krehký vzhľad, má podzemku, ktorá dosahuje Dĺžka 3 metre. Plazivé tmavohnedé korene rastliny pevne priliehajú k povrchu vody. Na dýchanie a spevnenie lilie tkanív má koreňový povrch rôzne vzduchové kanály.

Stonky rastliny sú priame, okrúhle, pretiahnuté na povrch vody. V závislosti od veku, môže sa zmeniť farba stonky od burgundovo zelenej až po svetlozelenú. Hustota stonky dáva rastline schopnosť odolávať nárazom vetra a zostať na mieste rastu.

Vodná ľalia snehovo-biela má podvodné listy a listy plávajúce na hladine vody. Podvodné listy sú filtrované a zložené s "uzáverom", pod ktorým sú umiestnené obličky a vyvíjajúce sa povrchové listy.

Podvodné korene vodnej ľalie

Vonkajšie listy sú tmavozelené, majú tvar srdca a vo veľkosti dosahujú 30 cm.

Kvety lekno snehovo biele sú umiestnené na plávajúcich listoch, a majú priemer až do 15 cm. Tyčinky kvetu sú žlté, ich kalich má 4-5 veľkých okvetných lístkov a zvyšné okvetné lístky sú umiestnené pozdĺž obrysu. Kvety sú mliečne biele.

  • kvety rozvinúť po východu slnka, ale zavreli a šli pod vodu pred jeho volaním;
  • kvety zostávajú zatvorené v daždi;
  • spodná strana plávajúceho listu konvertuje energiu svetla na tepelnú energiu;
  • Dĺžka listov listov je dlhšia, tým väčšia je hĺbka rybníka;
  • lily predpovedá počasie: v prípade, že kvetina neotvoril v dopoludňajších hodinách, bude deň byť daždivé, ale Ak otvoríte kvetina v deň zatvorené, a zmizol pod vodou, sa očakáva, že zlé počasie.

Doba kvitnutia závisí od klimatických podmienok. V slnečnom a teplom podnebí rastlina kvitne v polovici júna. Ak sú podmienky chladné alebo sú v stálych tieňoch, kvitnutie sa začne v júli.

jeho možno pestovať na vlastnom pozemku, organizoval malý rybník. Jedinou podmienkou je dostatočná veľkosť umelého zásobníka.

Výsadba sa uskutočňuje pomocou podzemky, na ktorej sa nachádzajú obličky. Uložené v špeciálnom kontajneri sa koreň naleje so zeminou a štrkom a potom spadne na dno rybníka.

Ako užitočné je lekno snehovo bielo

Koreň obsahuje škrob (asi 50%), éterické oleje, cukor a bielkoviny. Okrem toho je odrodom zdrojom tanínov a alkaloidov.

Tieto vlastnosti umožňujú použiť koreň vo farmakológii: na výrobu homeopatického odberu a odvaru Zdrenka na liečbu chorôb močového mechúra.

V mnohých krajinách sveta sa koreň konzumuje v smažených a marinovaných potravinách. V škandinávskych krajinách sa koreň kvetov používa ako surovina na výrobu kvalitnej múky a korenín.

Používajú sa kvetinové rastliny na získanie. Tento liek pomáha bojovať s horúčavou a bolestivým smädom. Infúzia kvetov je vynikajúca hypnotická a sedatívna a odvar z pupienkov vodnej ľalie a hlohu je prospešný pre srdcový sval.

Vonkajšia strana sa používa ako "horčičná omietka". Tento nástroj pomáha pri prechladnutí a radikulitíde, bojuje proti zápalom na koži. Kúpele s prídavkom infúzie sa používajú na bolesť svalov a kĺbov.

Tekuté mydlo s bylinkovým odvarom lekno

Široko aplikované na kozmetické účely. Oplachovanie vlasov a pokožky hlavy s infúziou rastlín pomôže zbaviť sa lupín. Odvar z listov a kvetov - bieliace činidlo, ktoré zmierňuje pihy, nežiaduce spálenie, zápaly kože.

  • Podporovať prácu srdcový sval: 1 liter vriacej vody nalejte 4 polievkové lyžice zmesi okvetných lístkov vodnej ľalií a kvetov hlohu (rastliny, aby v pomere 50/50). Výsledná zmes sa cez noc infúziou, filtrovala a spotrebovala každých 2 hodiny na 1 polievkovú lyžicu.
  • Na prípravu upokojujúci odvar je potrebné vziať 5 veľkých kvetov, nalejte 0,5 litra vody a varte na nízkej teplote. Potom sa zmes filtruje (uvoľní sa zelená kvapalina do liečiva). Potom by mal byť vývar znovu varený a udržiavať v ohni, kým sa zníži objem na polovicu. Liečivo sa užíva v noci na 5 kvapiek.
  • Získajte nápravu z bolesti zubov môže byť nasledovné: 1 lyžica čistej oddenky naliať 250 ml vriacej vody a zapáliť na 15 minút. Bujón vychladí na izbovú teplotu a použije sa ako ústna voda.
  • Ak chcete získať liek proti bolesti, 2-3 lyžice kvetov obalené gázou a vložte do vriacej vody na 2 minúty. Komprimovať aplikujte na boľavé miesto. Tento nástroj pomáha bojovať proti myalgii, reumatizmu.
  • Na prípravu infúzie, bojovať s kožnými ochoreniami, je potrebné varenie zmesi dvoch polievkových lyžičiek okvetných lístkov a 500 ml vody do 5 minút. Potom sa liečivo infúzií asi 8 hodín a prefiltruje sa. Potom sa používa na umývanie postihnutej kože.

Všetky časti rastlinnej ľalie snehovo biele mať liečivé vlastnosti. Zbierka závodu sa vyrába podľa toho, aká časť je potrebná.

Ovoce snehovo biela vodná ľalia

Korene sa zbierajú koncom jesene, listy a plody sú zozbierané na konci leta a kvety - počas ich najaktívnejšieho kvitnutia (júl alebo august, v závislosti od klimatických podmienok).

Zbierať lekno Je povolené len v miestach intenzívneho rastu, aby sa zabránilo zničeniu tejto vzácnej rastliny. Zhromažďovanie by sa malo robiť čo najšetrnejšie.

Všeobecné kontraindikácie

Liečivé a kozmetické výrobky z rastlinnej ľalie snehovo biely je zakázané používať pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Je kontraindikovaný u osôb trpiacich alergiami na nymfalíny a hypotenziu.

Vodná ľalia snehová biela - úžasná rastlina, úžasná krása a obklopená množstvom mýtov a legiend národov z rôznych krajín. Súčasne má pôsobivý zoznam liečebných vlastností, ktoré jej umožňujú používať v kozmetike, vo farmácii a fytoterapii.

Rodná príroda

Vodná ľalie čisto biela alebo snehovo biela

lekno Príležitostne sa vyskytuje v tečúcich vodách zátok a potokov riek, v okresoch, rybníkoch a jazerách. Výkonný odrod je vybavený silnými podriadenými koreňmi. Na dlhých šľachách sedia na hladine tmavozelené oválne listy. Veľké biele kvety pozostávajú z mnohých okvetných lístkov a štyroch zelených sepalov; mnoho tyčiniek a medzi nimi jasný, multi-rozdelené stigma vyniká. Propagácia so semenami.

Waterlily Pure White, alebo biela (biela ľalia) je jedna z najkrajších rastlín s veľmi veľkými sivobielymi kvetmi (kvety v priemere 6-12 cm). Táto kvetina je venovaná mnohým básnickým dielam, legendám. Podľa jednej z legend sa očarujúca nymfa premenila na biely kvet lekna.

Kvety čistej vodnej ľalie každé ráno plávajú na povrch a otvárajú sa asi 7 hodín a večer sa zatvárajú a platia pod vodu. Po opelení sa začína rozvíjať viacsečné mäsité ovocie pod vodou, ako pedicel, špirálovito skrútený, ponorený do vody. Po zničení zrelého ovocia sa na povrchu vody plávajú čierne ľalové semienka so špeciálnym závojom naplneným vzduchom. Semená sa odoberajú prúdom vody, môžu ich prehltnúť vtáky, ryby a tým pomôcť ich šíreniu.

Mnohé zvieratá (bobci, pižmové a dokonca losy) jedia mäsité listy a oddenky lekno.

20. december 2011, 15:07

16. december 2011, 17:49

12-Sep-2010, 18:45

16 dec. 2012, 18:38

A dostala som také lekno. Bolo to dávno, ale bolo to veľmi príjemné a nezabudnuteľné. To nie je zabudnuté.

27. januára 2013, 11:44

Môžete si nechať pripomienky vo Vašom mene prostredníctvom služieb uvedených nižšie:

1

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

5 + 1 =