Kde umiestniť chladničku

Ako úspešne umiestniť chladničku do malej kuchyne: jednoduché riešenie komplexného problému

Naplnenie malej kuchyne s nábytkom a domácimi spotrebičmi je oveľa komplikovanejšie než zdobenie interiéru, napríklad skromný obývací priestor. Koniec koncov, to všetko je potrebné nielen na niekoľko metrov štvorcových, ale aj správne pripojiť. Obzvlášť akútne je otázka, kam umiestniť chladničku do malej kuchyne, aby fungovala správne a dlho, bola pohodlná v prevádzke. Bez overených radov a poznatkov o mnohých dôležitých pravidlách je to nevyhnutné.

Ako si vybrať miesto pre chladničku ↑

Okrem skutočnosti, že v malej kuchyni je potrebné vybrať miesto pre chladničku, berúc do úvahy deficit metrov štvorcových, je dôležité pamätať aj na iné nuansy.

Po prvé, chladnička je domáce spotrebič, ktorý vyžaduje elektrické pripojenie. Vyžaduje inštaláciu samostatnej zásuvky s vyhradeným elektrickým vedením (nezabudnite si zapísať poznámku do rozvádzača). Prístroj nikdy nepripájajte cez predlžovací kábel. Samotná zásuvka by mala byť umiestnená tak, aby ste mohli vypnúť chladničku zo siete. Obvykle je táto vzdialenosť až 10 cm od podlahy.

Rozvádzač s podpísanými elektrickými vedeniami

Po druhé, povrch zariadenia musí byť ochladený. Z tohto dôvodu by nemal byť umiestnený blízko steny alebo vysokej skrinky. Na stranách by mala byť aspoň 2-3 cm voľného miesta. Odporúča sa udržať vzdialenosť 15 cm od steny od zadnej časti chladničky.

To je dôležité! Ak je chladnička takmer rovná s akýmkoľvek kusom nábytku, potom musí byť medzi nimi ponechaná medzera najmenej 10 cm, ktorá je nevyhnutná pre bezproblémové otvorenie dverí.

Po tretie, venujte pozornosť kvalite podlahovej krytiny v mieste, kde chcete zariadenie umiestniť. Podlaha by mala byť rovná, bez výrazných rozdielov vo výškach, výmole a iných defektov.

Pozornosť si zaslúži aj: konfigurácia miestnosti, výška stropov, umiestnenie a veľkosť okna, dostupnosť iných domácich spotrebičov.

Je tiež potrebné jasne pochopiť, kde nemôže byť chladnička kategoricky umiestnená, aj keď je veľmi málo miesta.

1
 • V bezprostrednej blízkosti plynového alebo elektrického krbu. V tejto zóne dochádza k pravidelným zmenám teploty vzduchu, čo môže negatívne ovplyvniť prevádzku zariadenia.
 • V blízkosti ohrievača. Z tých istých dôvodov.
 • V blízkosti umývadla. Zvýšená vlhkosť v tejto oblasti spôsobuje aj riziko nefunkčnosti chladničky.
 • V blízkosti okna, ktoré "bilo" priame slnečné svetlo. Ich dopad spôsobí prehriatie prístroja a prispeje k jeho rýchlemu zlyhaniu.

Neúspešné umiestnenie dosiek a chladiacich zariadení

Možnosti umiestnenia chladničky do malej kuchyne ↑

Existuje niekoľko možností umiestnenia tohto spotrebiča pre domácnosť do malej kuchyne. Sú otestované mnohými dizajnérmi a skúsenosťami obyvateľov malých bytov. Výber konkrétneho riešenia závisí od vašich schopností, potrieb a konfigurácie miestnosti.

Jedná sa o jednu z najpohodlnejších a praktickejších možností. Vo výklenku bude čiastočne chránená pred znečistením, slnečným žiarením a mechanickými vplyvmi. Hlavná vec je, že sa dodržiavajú všetky pravidlá pripojenia zariadenia a nič nebráni otvoreniu dverí.

Ak je chladnička malá, na voľnom priestranstve nad ňou môžu byť umiestnené police alebo skrinky na uloženie kuchynského riadu, korenia atď.

Priestranné miesto je dobré riešenie pre úsporu priestoru

Šikovná verzia pre kuchyňu v retro štýle

Miesto pre vysokú chladničku

Možnosť kuchynského interiéru v klasickom štýle

Pri absencii medzery, ktorá je uvedená v technických dokumentoch, môže byť usporiadaná nezávisle. Konzultujte s architektom. V niektorých prípadoch ide o nové plánovanie a vyžaduje vhodnú koordináciu vo vládnych agentúrach.

K práci budete potrebovať kovové profily, spojovacie prvky a plechy z nehrdzavejúcej sadrokartónovej dosky. Postupnosť práce je nasledovná:

 1. Vyberte miesto pre medzeru zariadenia.
 2. Ak je to potrebné, v tejto časti izbovej úrovne sú steny, podlaha, strop.
 3. Vykonajte všetky potrebné merania, berúc do úvahy "náhradné" vzdialenosti a vzdialenosti potrebné na cirkuláciu vzduchu.
 4. Inštalujte zásuvku.
 5. Namontujte rám kovových profilov a upevnite ich medzi sebou a na hlavných plochách miestnosti. Na ovládanie použite úroveň budovy.
 6. Šitú hotovú konštrukciu s listami sadrokartónu.
 7. Gruntuete, shpaklyuete a nika v súlade s ich preferenciami.
 8. Pripojte chladničku tak, že najskôr ju nastavíte na úrovni.

To je dôležité: ak nie je cirkulácia vzduchu chladnička nika bude prehrievať, ktoré preruší normálna prevádzka. V pokynoch pre moderné výrobky výrobcovia zvyčajne špecifikujú minimálne veľkosti výklenkov pre vkladanie.

Umiestnenie spotrebiča na balkón vedľa kuchyne ↑

Ak sa vaša kuchyňa susedí s loggiou alebo balkónom, potom je rozumné zvážiť inštaláciu chladničky.

Avšak aj pri nedostatku štvorcových metrov kuchyne je táto možnosť zriedka používaná, keďže existuje niekoľko definujúcich okamihov:

 • Maximálna izolácia miestnosti. Aj v ťažkej zime by teplota na balkóne mala zodpovedať hodnotám uvedeným v návode na obsluhu zariadenia.
 • Kvalitné vetranie balkóna. Je potrebné zabrániť prehriatiu chladničky alebo naopak veľkú kondenzáciu.
 • Správna inštalácia zariadenia. Nesmie prijímať zrážky a priame slnečné žiarenie.
 • Hmotnosť zariadenia. Samozrejme, ak ste vykonali globálnu prácu na otepľovaní loggie, určite sa postarali o posilnenie svojho založenia. Vzhľadom na značnú váhu chladničky a stav dosky to nemusí stačiť.
 • Zákaz inštalácie elektrickej zásuvky na lodžii. Stojí za zmienku, že mnoho ľudí zanedbáva tento zákaz, ako aj zákaz používania predlžovacieho kábla.

V tomto prípade nie je správne zatienenie zariadenia - je to nesprávne

Takže, ak spočiatku vo svojich plánoch nezahŕňa zlepšenie balkóna, umiestnenie na chladničku môže dostať pekný penny. Nehovoriac o strate času a nervových bunkách pri koordinácii všetkých vašich činností v príslušných orgánoch.

Odstránenie chladničky na balkón je možné len vtedy, ak sú splnené určité podmienky

Možnosti uhlového umiestnenia ↑

V malej kuchyni je dôležité správne používať každý centimeter plochy, takže aj pri lineárnom usporiadaní je chladnička najčastejšie v rohu.

Uhlové umiestnenie zariadenia vo veľmi malej kuchyni

Ideálne - zhoda hĺbky uhla a rozmerov chladničky

Vzhľadom na základné pravidlá inštalácie chladničky ho môžete nájsť v rohu:

 • V blízkosti okna. V tomto prípade z dosky a drezu je zvyčajne rozdelený malým rezacím stolom. Poznámka: Táto možnosť sa vám nehodí, ak je chladnička bude hrať pre časť múru a zakryte okno.
 • V jedálni. V tomto prípade však musíte starostlivo premyslieť, kde a ako sa bude nachádzať tabuľka na jedenie. Možno bude musieť byť presunutý do inej miestnosti.

Dokonca aj taký pekný muž bol umiestnený do rohu ako nahé dieťa

Venujte pozornosť! Takéto riešenia sú obzvlášť dôležité pre miestnosti s lineárnym usporiadaním a tvarom L.

Výhodou inštalácie chladničky v rohu je, že nezasahuje do voľného pohybu v kuchyni. Ak potrebujete zariadenie zakúpiť, vyberte úzke modely s malou hĺbkou.

Chladnička v rohu a kachle je oddelená malou stolovou doskou

Chladnička pri vchode do kuchyne - prekážka alebo dobré riešenie ↑

Často pri vchode do kuchyne je pomerne veľká "mŕtva" oblasť, kde nič nie je. Niekedy je tu dosť atraktívny kútik, výklenok. Stojí za to bližšie pozrieť sa na toto miesto, koniec koncov, kompetentne zostavená chladnička nainštalovaná tam môže úplne zmeniť miestnosť.

Po prvé, zvyšok kuchynského priestoru bude vyzerať jednoduchšie a priestrannejšie. Posilniť tento efekt môže byť ľahký nábytok a dekoratívne materiály. Po druhé, jasný, originálny dizajn prístroja sa môže stať ohniskom, ktorá definuje počiatok jednej z funkčných oblastí v byte.

Jasná chladnička - skutočná kuchynská výzdoba

Chladnička pri vchode do kuchyne v tvare L

Aby sa takéto pevné zariadenie stalo jedným riadkom so súpravou, jeho zadná časť je umiestnená do výklenku

Venujte pozornosť! Táto možnosť nie je vhodná pre predĺžené miestnosti a kuchyne, ktoré vedú k úzkym chodbám.

Pokiaľ ide o nedostatky, toto rozhodnutie často vedie k odmietnutiu kuchynských dverí. Nie všetci sú pripravení na takéto obety. Ale ak ste pripravení, môžete ísť ďalej - rozšíriť dvere. Potom bude chladnička sama vnímať inak. Na pozadí širokého otvoru vizuálne to bude zdať menej.

Jednoduché otvorenie bez kuchynských dverí

Môžete tiež dať prístroj v blízkosti vchodu do kuchyne, ale na druhej strane - na chodbe. Samozrejme, v tomto prípade je potrebné jasne posúdiť, do akej miery to bude narušovať pohyb medzi miestnosťami. Ale ak sa môžete pochváliť priestrannou chodbou, potom je to dobré riešenie pre malú kuchyňu.

To je dôležité! Chladnička v chodbe by nemala vyzerať ako cudzí objekt, ktorý tam dočasne stojí a má byť premiestnený. Starostlivý dizajn interiéru vám pomôže zabrániť tomuto efektu. Je pravdepodobné, že dokonca je potrebné zdobiť zariadenie samotné. Na to sú magnetické a bridlicové dosky, samolepky atď.

Nie je to najlepšie riešenie, ale niekedy jediné možné riešenie

Vloženie chladničky - maskovanie a úspory miesta ↑

Vstavané chladničky na niekoľko rokov sú na vrchole popularity. Schopnosť skryť pomerne veľké zariadenie a prispôsobiť ho akémukoľvek štýlu interiéru, vďaka dobre vybraným fasádám nábytku, je obľúbená pre mnohých.

Ak máte na výber, potom bude malé zariadenie, postavené pod pultom, dobrou voľbou. Podobne v kuchyni umiestnite umývanie alebo umývačku riadu.

Dve malé kamery pod pultom

Venujte pozornosť! Najmodernejšie modely majú výšku len pol metra. Segment s chladničkami s výškou 60-100 cm je najpopulárnejší.

Toto riešenie zahŕňa niekoľko variantov a závisí od prítomnosti a umiestnenia mrazničky.

 1. Len chladiarenský sklad. Je inštalovaný pod dosku stola a poteší svojou veľkosťou bez straty funkčnosti. Vhodné pre vás len v prípade, že nepotrebujete mrazničky - na dlhodobé skladovanie potravín.
 1. Chladiaci priestor s mrazničkou. Táto skrinka má okamžitú funkciu, ale má veľmi skromné ​​rozmery.
 1. Chladnička je v kuchyni, mraznička je v inej miestnosti. Jedna z najpopulárnejších možností. Ušetríte miesto v kuchyni, ale nestrácajte funkčnosť zariadenia. Jediný odtieň - všetky pravidlá pre pripojenie chladničky sa budú musieť dodržiavať dvakrát.

Kompaktná chladnička s mrazničkou

Takéto nízke chladničky sa zvyčajne ľahko zapadajú pod pult, bez narušenia celistvosti interiéru kuchyne a bez zasahovania do pohybu v pracovnom priestore. Pre najlepšiu zhodu zariadenia a nábytku z hľadiska rozmerov sa odporúča zakúpiť ich súčasne.

Malá chladnička pre najpotrebnejšie produkty

Vstavané chladničky pod pultom nie sú schopné uspokojiť potreby pre ukladanie rodinných produktov od 3-4 ľudí, ale pre 1-2 ľudí to stačí.

Vloženie chladničky do skrinky ↑

Pre fasády nábytku môžete skryť nielen kompaktnú chladiacu komoru, ale aj rozmerové vybavenie. V takýchto prípadoch je chladnička viac ako jednoduchová skrinka a úplne sa spája so zvyškom nábytku v slúchadlách.

Jeho vlastnosti sú nasledovné:

 • Chýba hluchá zadná stena. Úspešne nahradí gril, ktorý poskytuje ventiláciu "vzadu".
 • Krabica je vyrobená striktne podľa veľkosti chladničky.
 • Zariadenie samotné nie je na podlahe, ale na spodnej strane skrine.
 • Fasády nábytku visia na dverách pomocou špeciálnych spojovacích prvkov.

Racionálne využitie uhlového priestoru

Výsledok vyhovuje estetike, ale je potrebné poznamenať, že vnútorný objem takýchto chladničiek je menší ako u takýchto samostatných modelov, ktoré zaberajú rovnakú oblasť.

Fasáda nábytku úspešne maskuje aj najväčšiu chladničku

Ako ušetriť miesto v kuchyni ↑

Ak chcete zapadnúť do chladničky v malej kuchyni, pomôže vám to celková úspora miesta. Ak to chcete urobiť, použite niekoľko praktických tipov.

Jedným z hlavných spôsobov, ako ušetriť miesto v kuchyni, je zníženie počtu domácich spotrebičov.

 • Najprv sa zamyslite nad tým, čo môžete odmietnuť. Možno, život môže byť upravený a bez umývačky riadu. Niekto ani nepotrebuje rúru.
 • Po druhé, uprednostňujte multifunkčné zariadenia. Nemá zmysel nakupovať zeleninu, mlynček na mäso a mixér samostatne, keď si môžete kúpiť kuchynský robot.
 • Po tretie, vyhodnoťte možnosť inštalácie a ukladania niektorých domácich spotrebičov do inej miestnosti. Možno, že práčka stále sedí v kúpeľni?

Kompaktný kuchynský robot

Zamyslite sa nad potrebou umiestniť jedáleň do kuchyne. Nie je potrebné, aby rodina 3-4 ľudí na malom stole bola v rozpakoch. Jedlá môžu byť tiež odvezené do obývacej izby. Ak kategoricky odmietnete túto možnosť, premýšľajte nad nahradením plnej tabuľky na úzkom čítacom stĺpci alebo na skladačke. Skladacie stoličky tiež prídu vhod.

Malý stôl podľa typu stojana

Stôl pre malú kuchyňu

Použite maximálny voľný priestor. Platí to najmä pre vertikálne. Sklopné regály, skrine, koľajnice a iné nástenné skladovacie systémy sa stanú nepostrádateľnými pomocníkmi za 4-7 metrov štvorcových. Dokonca aj vo vnútri dverí skrinky môžete zavesiť malé police na korenie. Nezabudnite na okenné parapety - môže tiež slúžiť ako polica. Aby ste zabezpečili, že nezasahujete do voľných tkaninových záclon, môžete ich nahradiť roletami alebo dokonca žalúziami.

Krásne využitie voľnej plochy stien

Malá miestnosť nie je veta. Vaša predstavivosť a dizajnérske nálezy, vylepšené racionálnym prístupom k výberu nábytku a domácich spotrebičov, pomôžu vytvoriť najjednoduchšie kuchyne funkčné, praktické a útulné!

Video "chladenie" nápady pre malé kuchyne ↑

Ak sa vaša kuchyňa nelíši vo veľkosti, musíte navrhnúť taký dizajn, ktorý zahŕňa každý centimeter užitočného priestoru. Aj vy.

Plánujeme interiér malej kuchyne s rozlohou 6 m2: dizajnové riešenia

Kuchyňa pre moderného človeka nie je len miestom, kde sa jedlo pripravuje a vstrebáva. Toto je biotop. Mnoho ľudí tu pozýva priateľov. Ženy.

Pohovky a bankety - najlepšie riešenia pre malú kuchyňu + fotku

Mikrovlnná rúra pomáha rýchlo zahriať raňajky, rozmrazené mleté ​​mäso a večeru. Pre domácnosti je len ideálnym asistentom v kuchyni. Inštalácia a.

Kde umiestniť chladničku?

Kde je v kuchyni najvhodnejšie a najpriaznivejšie miesto na umývanie chladničky? Určite aspoň raz, keď ste čelili tejto výzve.

V priestranných kuchyniach je pomerne ľahké riešiť. Ale nájsť vhodné miesto pre chladničku v malých miestnostiach často predstavuje pre vlastníkov skutočný problém.

Poďme sa pozrieť na najobľúbenejšie možnosti inštalácie chladiacich zariadení, čo vám umožní uložiť najužitočnejšiu oblasť priestorov.

Profesionálny dizajnéri, ktorí šetria priestor, odporúčajú umiestniť chladničku do jedného z voľných rohov miestnosti. V tomto prípade tento objekt veľkých zariadení nebude vytvárať prekážky v kuchyni na pohyb. Aby sa predišlo ťažkopádnym situáciám na pozadí kuchynského nábytku, je lepšie zvoliť vhodnú veľkosť a farbu.

Moderní výrobcovia chladiacich zariadení ponúkajú širokú škálu kompaktných, užších a predĺžených spotrebičov. Jeho využitie vám umožňuje ušetriť užitočnú plochu priestorov a vytvoriť pre prevádzkovateľov najpohodlnejšie prevádzkové podmienky.

V kuchyniach na malej ploche je najpohodlnejšie a racionálnejšie umiestniť chladničku pri vchode. Jeho vysoké rozmery vytvoria zónový efekt, ktorý tvorí pôvodnú stenu. Aby sa v takýchto prípadoch priestor zväčšil vizuálne, odporúčame demontovať dvere a ponechať len trojrozmerný oblúk.

Vynikajúcou možnosťou by bolo aj inštalácia chladničky v sadrokartóne. Týmto spôsobom ubytovania získa kuchyňa elegantný moderný vzhľad.

Dnes je veľa spôsobov, ako vybaviť akúkoľvek, dokonca aj najmenšiu kuchyňu. Pri inštalácii chladničky štandardných veľkostí musíte opustiť akúkoľvek skladovaciu jednotku.

Mini chladnička je však dokonale umiestnená v jednej zo skriniek pod pracovnou oblasťou. Tento dizajnový recepčný je veľmi populárny v malých kuchyniach moderných štúdiových apartmánov.

V priestranných kuchyniach je kompetentným riešením inštalácia chladiaceho zariadenia v kuchyni. Táto metóda vytvára harmonické prostredie v miestnosti a vytvára dodatočné vymoženosti pre hostí.

Vstavaná chladnička v kuchyni 9 m2

Vstavané chladenie v kuchyni - obývacia izba 25 m2

Nie je nevyhnutné, aby v kuchyni zostala chladnička. Môžete ho nainštalovať mimo miestnosti. Takáto neštandardná možnosť má mnoho výhod. Čokoľvek môže povedať, veľká technika je veľká a často zaberá veľa priestoru v miestnosti.

V poslednej dobe majitelia stále viac dávajú hlasy v prospech veľkého jedálenského stola na prázdnom námestí.

V tomto prípade je ideálnou polohou pre umiestnenie chladiacej skrinky priľahlá chodba alebo susedná miestnosť. Avšak s touto možnosťou by mala harmonicky zapadnúť do interiéru nového priestoru.

Sme radi, že Vás privítame na našom portáli pre dizajn kuchyne! Vitajte vo svete profesionálneho dizajnu.

kategórie

Pridajte sa k nám

adresa: Moskva, st. Dolné Syromyatnicheskaya 10, budova 2. ARTPLAY Design Center

5 miest na vloženie chladničky do kuchyne

Je ťažké si predstaviť moderný interiér bez domácich spotrebičov. Uľahčuje náš život a šetrí veľa času. Ale ak sa môžete stretnúť bez mikrovlnnej rúry a umývačky riadu, potom je chladnička jednoducho nenahraditeľným predmetom, ktorý je v každom byte bez ohľadu na jeho oblasť.

Rozmery tejto jednotky sú zďaleka malé, takže sme často znepokojený otázkou - kam umiestniť chladničku do kuchyne? Je to jednoduché, keď je vaša kuchyňa priestranná, ale čo keď je to malé?

V tomto článku sa očakáva, že nájde niekoľko spôsobov riešenia tohto problému, ako aj ich výhody a nevýhody. Nenechajte sa zbaviť našej pozornosti a majiteľov veľkých kuchýň, ktorí budú môcť kresliť dobré nápady pre seba.

Najpraktickejšie možnosti, v ktorých môžete dať chladničku do kuchyne v ktorejkoľvek oblasti, uvidíte na ďalších fotografiách.

Správna inštalácia chladničky

Je dôležité vedieť, ako správne nainštalovať chladničku! Bez ohľadu na vašu kuchyňu je potrebné brať do úvahy pravidlá inštalácie.

Po nich budete nielen schopní dodržiavať bezpečnostné predpisy, ale aj poskytovať dlhú životnosť chladničke. Koniec koncov, budete súhlasiť, to nie je predmet, ktorý kupujeme každý rok.

Inštalácia by mala zvážiť nasledujúce faktory:

 1. 1. Chladením jedla, chladnička vydáva teplo, takže vzdialenosť od steny k stene by mala byť minimálne 10 cm. Okrem toho by stena nemala byť zahriata, aby vytvorila zbytočné ohrievanie zariadenia. Ak by staré modely mali zadné vetranie - tzn. toto pravidlo sa týkalo umiestnenia zadnej steny, potom moderné chladničky majú ventilované bočné steny, čo výrazne zjednodušuje situáciu pri inštalácii.
 2. 2. Z vyššie uvedeného dôvodu neumiestňujte chladničku do blízkosti vykurovacích telies - plynový sporák, rúra alebo radiátor. Odporúčaná optimálna vzdialenosť je 50 cm. Je tiež potrebné zabrániť prehrievaniu telesa jednotky - je lepšie, aby sa nevystavovala priamemu slnečnému žiareniu. To platí najmä vtedy, ak je vaša kuchyňa umiestnená na slnečnej strane.
 3. 3. Na rozdiel od plynového sporáka alebo umývadla má chladnička veľkú slobodu "pohybu", pretože je pripojená iba k zásuvke. Ale tu sú niektoré nuansy:
  • je žiadúce, aby sa pripojenie uskutočnilo priamo bez predlžovacích káblov a adaptérov;
  • drôt v chladničke spravidla nie je tak dlhý, takže zásuvka by mala byť v blízkosti;
  • Zásuvka by mala byť inštalovaná mimo umývadla a kachlí;
  • Možnosť uzemnenia pripojenia je vítaná.

Chladnička by mala byť inštalovaná na rovnej podlahe, inak bude zbytočný hluk alebo bude fungovať nesprávne.

 • 4. A ešte jedna vec. Vzhľadom na to sa môžete vyhnúť mnohým nepríjemnostiam a možným zraneniam - nezabudnite na dvere! V moderných modeloch je k dispozícii mechanizmus, ktorý umožňuje zmenu usporiadania rukoväte v prípade potreby a zmenu smeru otvárania dverí chladničky. Ale nie všetky modely sa môžu pochváliť týmto. Preto vám odporúčame, aby ste sa pred nákupom oboznámili s vlastnosťami zariadenia.
 • No, je to nádherné! Máte neobmedzený počet možností! Môžete najmä:

  • vyberte tradičné umiestnenie chladničky, čo je hlavným prízvukom vašej kuchyne - jasný prvok dekorácie alebo stelesnenie vlastnej tvorivosti;
  • umiestnite chladničku do rohu, pričom stena má viac zaoblený tvar a dodržiava rovnaké pravidlá feng shui;
  • rozdeľte priestory vašej kuchyne na samostatné zóny;
  • ak žijete v mestskom dome alebo duplex, aj vo vašej kuchyni má schodisko vedúce na vrchol, môžete vložiť do chladničky rebrík, vyplniť prázdne miesta, a tým šetrí miesto;
  • vybudovať chladničku v nábytku a zabezpečiť jej najkomplexnejší vzhľad s kuchynskou súpravou.

  Fotografia zobrazuje moderné interiéry, ktoré ilustrujú, ako môže byť chladnička umiestnená v priestranných kuchyniach.

  Jeden "ale" - potrebný a veľmi užitočný pre kuchynské spotrebiče sa stáva stále viac a viac, a všetko, čo musí byť nejako umiestnené, zatiaľ čo čo najefektívnejšie využívať priestor. Preto možno budete potrebovať nápady pre malé kuchyne.

  Okrem dodržiavania bezpečnostných predpisov je dôležité aj umiestnenie chladničky. Bolo by logické pridať ho bližšie k stolu alebo k drezu a niekomu - napríklad k mikrovlnnej rúre.

  Podstatou je jedna - nikto nechce zakončiť ďalšie kruhy, dokonca aj vo svojej vlastnej kuchyni.

  Samozrejme, kvôli pohodliu nie je vhodné chrániť bezpečnosť. Odporúčame, aby ste jednoducho zvážili oba faktory, ako aj skutočnosť, že niektoré vybavenie môže byť potrebné zlikvidovať.

  Ak máte malú kuchyňu alebo - dlho očakávané 5 miest

  Kde-kde, a v kuchyni v kruhu Chruščov nie je presne navijak! A rozloženie bytov v nových budovách má tendenciu znižovať kuchynský priestor.

  Čo je možné urobiť pre malú kuchyňu? A tu je to, čo:

  1. 1. Ak je priestor určený pre chladničky je úplne nedostatočná, zvážiť, či si môžete dať ju na chodbe, šatňa alebo miestnosti, prípadne v skrini, ktorý jej poskytne viac vhodný typ miestnosti.

  Výhody: zrejmá výhoda je riešenie problému s umiestnením jednotky a v niektorých prípadoch to je, žiaľ, jediná možnosť, ktorá vám umožní vyhrať aspoň nejaký voľný priestor na pohyb.

  Nevýhody: Ak sa nebojíte navíjania kruhov pozdĺž chodby - kuchyne alebo kuchyne, mali by ste pripomenúť, že chladnička je pomerne hlučné zariadenie. Moderné modely vo všeobecnosti majú tendenciu robiť veľmi zvláštne zvuky a čo povedať o starších vzorkách. Ste pripravení na to, aby vás tieto zvuky dostali z chodby alebo sa stali súčasťou vašej izby?

  Ďalšou nevýhodou. Čo sa spája s chladničkou? To je správne, s jedlom, ako všetci ostatní. Nebolo by to ďalšia upomienka na jedlo a príležitosti, napríklad neplánované jedlá medzi obedom a večerou alebo opäť "hriech" a jesť v noci?

 • 2. Radikálnejšou možnosťou môže byť kuchynské pripojenie na balkón alebo lodžiu. Je tiež možné zahrnúť zjednotenie kuchyne s miestnosťou, aby ste sa dostali do moderného interiéru štúdiovej izby.

  Pros: riešenie problému umiestnenia; Je možné znížiť vzdialenosť medzi chladničkou a kuchynským stolom v porovnaní s predchádzajúcou verziou.

  Nevýhody: v prípade lodžie by bolo pekné, že sa chladnička počas celého dňa nezhrieva na slnku - aby ste tomu zabránili, na oknách môžete použiť záclony alebo žalúzie. Vezmite do úvahy, že vo vašej izbe budú prítomné všetky vône a zvuky v kuchyni. Na fotografii môžete vidieť príklady interiérov, kde boli tieto odporúčania úspešne použité.

 • 3. Posuvné dvere do kuchyne. V niektorých prípadoch to úplne rieši situáciu, pretože vyplníte nefunkčný priestor.

  Nevýhody: demontáž dverí, čo nie je vždy možné.

 • 4. Najjednoduchšie, ale nie možnosť rozpočtu - neštandardné rozmery chladničky alebo jej nástenná verzia. Úzka chladnička môže ľahko zapadnúť do malej skrinky, môže byť tiež umiestnená v plytkom výklenku. Fasáda steny chladničky sa nijako nelíši od fasády kuchynského nábytku. A ak nezískate hotovú voľbu, ktorá vám vyhovuje, vždy si ju môžete sami usporiadať v prospech rôznych dostupných metód a materiálov. Ale hlavný cieľ, s ktorým budete súhlasiť, bude dosiahnutý.

  Nevýhody: vysoké ceny a možno aj dlhé prehliadky vhodných veľkostí.

 • 5. Pre takú cestu von, a sú samostatné moduly pre chladničky a mrazničky (napríklad mini-mrazák výška 85 cm), ktoré môžu byť umiestnené pod kuchynského nábytku a dosky, ktorý vydal svoju fasádu tak, aby zodpovedala kuchynský nábytok.

  Nevýhody: ako v predchádzajúcej verzii: bude drahé a dlhé nájsť ideálne rozmery.

 • Sme radi, že tento článok bol pre vás kognitívny a ešte viac - pomohol priniesť pohodlie a krásu do interiéru vašej malej alebo veľkej kuchyne.

  1

  Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  60 − = 56