Ako nahradiť zámok v kovových dverách sami

Ako zmeniť zámok v kovových vstupných dverách sami: krok za krokom

Znalosť toho, ako zmeniť zámok v kovových dverách, bude užitočné v každodennom živote pre takmer všetkých. Aby ste to urobili sami, musíte byť trpezliví a byť veľmi opatrní. Okrem toho je dôležité vedieť, s ktorým systémom idete, pretože súbor vnútorných častí a princíp ich fungovania sa môžu značne líšiť.

Postup zmeny zámku sa líši v závislosti od typu mechanizmu

Ak môže byť potrebné vymeniť uzamykací systém na predných dverách? Aj keď sa vám zdá, že vás to v blízkej budúcnosti neovplyvní, vážne ste sa mýli, pretože sa môžu kedykoľvek vyskytnúť úplne neočakávané situácie. Zvážte najčastejšie prípady. Takže, keď bude potrebné zmeniť zámok v kovových dverách:

 • Nákup nových dverí. Samotné plátno je bez zámku, musí byť vybrané samostatne, hoci niektorí výrobcovia poskytujú komplexné služby. Ak chcete ušetriť peniaze a nainštalovať dvere a uzamknúť sami, potrebujete vedieť, ako to urobiť správne.
 • Strata kľúčov. To je celkom bežný dôvod. Ak je doma náhradný kľúč, môžete urobiť duplikát, ale existuje riziko, že originál nájde niekto s nie veľmi dobrými úmyslami. Navyše existujú prípady, kedy sú všetky kľúče stratené, dokonca aj náhradné, potom nie je nič iné ako zmena zámku.
 • Nahradenie zlomeného mechanizmu. Neštandardné časti alebo hrubé využitie môžu viesť k poškodeniu larvy, deformácii priečnikov atď. Takéto uzamykanie je prinajmenšom nebezpečné.
 • Nahradenie nespolehlivého zámku. Nie je vždy možné na prvýkrát inštalovať správnu ochranu dverí. Ak ste pôvodne urobili chybu pri výbere zámku, môžete ho opraviť. Okrem toho sa každoročne vyrábajú modernejšie modely.
 • Hacking. Nepríjemná situácia, ale, bohužiaľ, nie neobvyklé. V tomto prípade môže byť potrebné vymeniť aj samotné dvere.
 • Prevod apartmánu na nových majiteľov. Toto je opatrnosť, pretože človek si nemôže byť istý čestnosťou cudzincov, aj keď sú bývalými majiteľmi domu.

Ak sa aspoň jeden z týchto dôvodov týka vás, je čas začať s výberom nového modelu hradu.

Potreba nahradiť zámok môže nastať v najočakávanejších situáciách

Ak si nie ste istí, že sa s náhradou vyrovnáte sami, lepšie si najme majstra, ktorý bude vykonávať prácu rýchlo a efektívne.

Pred výmenou zámku do kovových dverí musíte určiť jeho typ. V dnešných kovových konštrukciách sú najbežnejšie mechanizmy valcov a pákov.

Cylinder lock obsahuje larvu, ktorá sa veľmi ľahko dostane a nahradí. Uzamknutie je priradené tomuto typu plochým kľúčom so zárezmi a zárezmi. Suvaldnye rovnaké mechanizmy sú zložitejšie, ale aj najspoľahlivejšie. Kľúč k nim má tvar dlhej tyče s doskami a zárezmi na nich.

1

Ostatné zámky sa používajú menej často, môže to byť:

 • Disk - krátky polkruhový kľúč so zárezmi na jednej strane;
 • Krížový tvar - kľúč, ktorý sa podobá na skrutkovač Phillips;
 • racka - plochý dlhý kľúč so zárezmi.

Hlavné typy zámkov dverí pre kovové dvere

Jednoduchšie pre zariadenie je možno to je cylindrický zámok. Okrem toho sa používa takmer pri všetkých dverách, čo znamená, že pravdepodobnosť výmeny je oveľa väčšia.

Obrovská výhoda anglických hradov z hľadiska samoobsluhy spočíva v tom, že zďaleka nie je potrebné zmeniť celý mechanizmus, nie je ťažké získať nový valec s larvou. Okrem toho sú vyrábané približne rovnakým štandardom, a preto môžete pod svojou zámkou zvoliť náhradnú časť takmer akéhokoľvek výrobcu.

Ako zmeniť zámok valca na kovových predných dverách:

 1. Odstráňte zadnú časť pancierovej dosky.
 2. Otvorte zámok kľúčom.
 3. Odskrutkujte dosku z prednej strany dverí.
 4. Uzamknite kľúč kľúčom na uvoľnenie skrutiek.
 5. V strede zámku odskrutkujte skrutku a vytiahnite larvu miernym otočením.
 6. Vložte nové tajomstvo a vykonajte vyššie uvedené manipulácie, ale v opačnom poradí.

Etapy výmeny systému cylindrického zámku

Takéto systémy sú považované za spoľahlivejšie, ale bude ťažšie pochopiť usporiadanie zámkového zámku. Pre zrozumiteľnosť môžete vidieť hlavnú triedu videa. Výrobca zámku musí tiež priložiť pokyny.

Veľa závisí od pôvodu samotnej spoločnosti. Takže tuzemskí výrobcovia ponúkajú lacnejšie výrobky, ale ak je potrebné vymeniť zámok, budete musieť zariadenie zmeniť ako celok. Zahraničné spoločnosti však ponúkajú svojim zákazníkom alternatívu: možnosť rekodifikácie sovaldu pre nové jadro. Ak to chcete urobiť, stačí zakúpiť novú časť s kľúčmi a vložiť ju namiesto starého. V takomto prípade je žiaduce zakúpiť si náhradnú časť v tej istej spoločnosti, kde ste si zakúpili primárnu zámku.

Ako zmeniť zámok v kovových dverách:

 1. Otvorte dvere a vyberte skrutku.
 2. Vyberte kľúč z kľúčovej dierky a odstráňte kryt z puzdra zámku. Urobte to isté s pancierovou doskou.
 3. Pre jednoduchosť odstráňte rukoväť a skrutku.
 4. Odskrutkujte skrutky na konci a vyberte zámok.
 5. Opatrne rozobrať a nahradiť larvu.
 6. Vložte novú alebo starú novú larvu na miesto a zaskrutkujte ju v opačnom poradí.

Kroky na výmenu chybnej páčky zámky

Je omnoho ťažšie zmeniť zámok s posuvnými skrutkami na vstupných dverách. Takéto systémy sa často používajú pre moderné modely kovových dverí, zaručujú vyššiu úroveň bezpečnosti a bránia šunke všetkými možnými spôsobmi. Vzhľadom na vlastnosti mechanizmu nielen postranné priečne nosníky vystupujú z pásu, ale aj ďalšie prvky zhora a pod, ktoré úplne zablokujú tkanivo v otvore.

Ak chcete takúto zámku rozobrať a vymeniť, musíte odstrániť dvere od pántov a úplne rozobrať kotúč. Spočiatku je proces podobný tomu, ako nahradiť zámok, ale musíte tiež vytiahnuť horné a spodné priečne nosníky. Preto sa používa kľúč, pomocou ktorého je potrebné uvoľniť tyče a odpojiť ich zámkom.

Nepotrebujete vynaložiť veľké úsilie, inak môžete nielen ohýbať skrutky, ale tiež narušiť vnútornú konštrukciu dverí.

Po výmene všetkých potrebných častí musíte nainštalovať trakciu a zamknúť dvere. Je to dosť ťažké to urobiť vlastnými rukami, hlavne pre začiatočníkov, takže je lepšie zapojiť odborníkov do práce. Všeobecne platí, že metódy výmeny jednoduchých zámkov akéhokoľvek typu sú podobné modelom valcov a modelov tovdal.

Montované vstupné kovové dvere s dvoma zámkami. Je nepohodlné uzamknúť spodný zámok po celý čas kľúčom zvnútra. Povedzte mi, v zásade je možné vymeniť cylindrický zámok s hrudkou zvnútra von do zámku zámku zámku?

Áno, je to možné. Spoločnosti, ktoré sa špecializujú na výmenu zámkov, vám môžu nechať na mieste ponúknuť rôzne možnosti a nainštalovať vybraný zámok.

Na konci hradu, namiesto skrutiek, niektoré nity. Ako ich odskrutkovať alebo potrebujete vycvičiť? Stratil som kľúč a chcel som vytiahnuť zámok, aby som kúpil niečo také.

Urobiť, ak koncová doska nemá nič, čo by sa mohlo držať

Kopírovanie materiálov stránok je povolené iba vtedy, ak umiestnite aktívny odkaz na zdroj.

Ako zmeniť zámok na predných dverách

Takéto nepríjemnosti sa tak často nestretávame. Ale ak sa to stane, vyžaduje si okamžité riešenie, pretože necháte dvere svojho bytu otvorené, aj keď vaša oblasť je veľmi pokojná.

Ak chcete odstrániť tento problém, odporúča sa požiadať o otvorenie zámkov kovových dverí na http: //xn--36-6kchbqogrevztmr7l.xn--p1ai/.

Ak sa rozhodnete urobiť bez volania špecialistu, v tomto článku vám povieme, ako zmeniť zámok dverí v byte sami.

Po prvé, musíme určiť povahu jeho členenia, pretože v ťažkej situácii bez špecialistu, stále nie je dosť.

 • Jazyk sa nezatvára. K tomu dochádza z dôvodu malej veľkosti vstupu jazyka. Potom je potrebná nudná a výmena celej dosky.
 • Obťažovanie s ťažkosťami Tiež to môže byť, ak je podšívka pokrivená. Príčinou môže byť opotrebovanie mechanizmu, takže poloha podšívky vyžaduje nastavenie.
 • Je ťažké kľukovať kľúč. S najväčšou pravdepodobnosťou ide o jednoduché zablokovanie studne. Musíte rozobrať a vyčistiť a potom mazat všetky detaily.
 • Zámok sa niekedy prilepí. Určite, larva sa zlomila, zostáva len zmeniť.

Pred výmenou mechanizmu vo dverách je potrebné merať jeho larvy. Na tento účel sa hrúbka (+ izolačná vrstva) meria tak, aby zodpovedala správnej veľkosti larvy.

Najlepšie zo všetkého. To, že jeho veľkosť sa zhodovala s predchádzajúcou, t. Nepoužívajte dlhý, a ešte viac, kratší ako ten, ktorý bol. Aby ste to urobili, odstráňte starú larvu - odskrutkujte skrutky na konci, otáčajte kľúčom, otvorte larvu a potom jednoducho odstráňte jadro.

Potom zmerajte parametre larvy a zakúpte pôvodné diely, nainštalujte výrobcu - tieto faktory budú správne určovať následný nákup.

Nahradenie larvy je ľahko možné opraviť, pretože taká nepríjemná udalosť nie je nová a mnohí majstri ju úspešne zvládli.

V kovu - zvyčajne vložené valcové mechanizmy, rovnako ako sovalnye.

Ak chcete vykonať opravu valca, je potrebné demontovať pancierovú dosku tým, že odskrutkujete skrutku na bočnej strane dverí a potom ju rozbijete.

Teraz môžete dať nový, vrátiť všetky detaily na svoje miesta.

Mechanizmus typu páky sa často rozpadá, preto vám odporúčame nahradiť zlyhanú novú, aj keď v niektorých prípadoch stačí upraviť jazyk.

Ak dôjde k pretrhnutiu iného - kotúča, rozpera, priečka - nestrácajte čas, opravte ich jednotlivé diely.

Po určitom čase budú musieť byť znovu opravené. Je jednoduchšie nahradiť tieto mechanizmy novými naraz.

 • Veľkosť novej larvy by sa mala zhodovať s veľkosťou starého larvy.
 • Farba larvy sa vyberie na farbu stromu.
 • Model larvy sa volí podľa vlastného uváženia - dvoma kľúčovými otvormi alebo vnútornou západkou.
 • Tam sú valce skladacie, a preto opraviteľné.V týchto valcoch je platina medzi 2 labky. Uvoľnenie, môžete nájsť problém, ľahko opraviť. Buďte pozornejší pri tejto starostlivej práci, inak kľúč nemôže prísť neskôr.
 • Zabudnite na úspory pri nákupe lariev - lacné možnosti sú ľahko náchylné na lámanie, možnosti sú drahšie vybavené silnými podložkami a pozostávajú z tvrdých materiálov.

V prípade, že inšpekcia nepriniesla výsledok - v nej nie sú žiadne zlomené alebo rozvrátené časti - príčinou môže byť larva larvy alebo iného konštrukčného prvku.

Na opravu môžete použiť svoje vlastné úsilie - rozobrať a odstrániť všetky mechanizmy. S pevným štetcom prejdite cez nečistoty a prach, ktoré sa na nich nahromadili.

Pre veľké podrobnosti prejdite cez handričku. Potom všetko mazať grafitom, dať všetkým častiam východiskovú pozíciu a starať sa o ich inštaláciu na pôvodnom mieste.

Ako zmeniť zámok dverí v byte

Vnútorné zámky spôsobené konštantným zaťažením často zlyhávajú. Konštantné problémy: jazyk často klesá, západka a rukoväť chytiť.

Postupujte takto:

 • Keď sklopíte jazyk, rozoberte ho, skontrolujte všetky jeho detaily. Dávajte pozor na pružinu, ak je poškodená, vymeňte ju. Potom znova nainštalujte.
 • Keď "dangling9raquo; držte, skontrolujte upevňovacie prvky. Potom vymeňte a namažte.
 • Západkové tyče? To znamená, že konštrukčné prvky sú posunuté, pretrepané alebo deformované. Je potrebné vymeniť poškodenú časť alebo celý mechanizmus.

Ak je porucha inej povahy, zavolajte kapitánovi.

Ak neviete, ako zmeniť zámok na kovových predných dverách sami, nezabudnite na postup:

 • Šesťuholník, odskrutkujte všetky upevňovacie prvky, potom odstráňte vonkajšiu rukoväť, vnútornú.
 • Odstráňte ramennú dosku dovnútra a odpojte jej.
 • Vyberte valec tak, že ho otočíte na koniec príchytky, potom ju posuniete.
 • Na strane konca sú zostávajúce upevňovacie prvky odstránené.
 • Po odskrutkovaní upevňovacích skrutiek odstráňte koncovú dosku.
 • Pomocou akéhokoľvek dlhého predmetu upevnite valec cez jeho otvor tak, aby na tyči nebolo žiadne zavesenie.
 • Potom nasleduje demontáž a odpojenie od priečnikov. Budete potrebovať nejaký čas na uvoľnenie upevňovača pomocou kľúča. Aby sa zabránilo deformácii, znížte ho alebo ho zdvihnite v závislosti od spôsobu, akým sú navrhnuté rázy.
 • Zostáva odstrániť starý a nainštalovať nový. Ale pri poškodených ovládacích prvkoch nie je možná výmena.
 • Táto práca je takmer dokončená. Zostáva len nainštalovať ho na plátno. Začnite montovať v opačnom poradí, dávajte pozor na problematickú inštaláciu tyčí.

Pravidelne zámky akýchkoľvek dverí - interiéru, kovu - sa môžu zlomiť.

Odstráňte poruchu alebo dokonca vytvorte náhradný mechanizmus - teraz je na vás, pretože ste oboznámení s týmito jednoduchými manipuláciami, ktoré vám to pomôžu.

Ako nahradiť zámok v kovových dverách sami?

Dokonca aj najspoľahlivejšie a najobľúbenejšie veci, bohužiaľ, nie sú večné. Ak sa stane zámok vyradený z prevádzky, mal by byť vymenený. Tento proces nie je tak zložitý, ako sa môže zdať, ale vyžaduje si prípravnú prípravu.

Vlastnosti výmeny zámku v kovových dverách

Ak ide o výmenu zámku v kovových dverách, mali by ste najskôr venovať pozornosť nástroju, ktorý budete potrebovať na prácu:

 1. Vŕtačka s vrtákmi na kov;
 2. Nadpätia pre kov;
 3. skrutkovač;
 4. Sada skrutkovačov.

V závislosti na type uzamykacieho mechanizmu, ktorý sa používa v zámku, sú rozdelené na valcový a sovalnye. Ak zmeníte zámok, zlyhal, na podobnom modeli, obtiažnosť očakávaný nižší ako nahradenie zásadne odlišný zámku: nemusíte rozobrať dvere, znížiť viac dier, nebude zlomiť estetický vzhľad vchodových dverí a práce nebude trvať dlho ,

Zámky valcov

Jeho názov bol daný cylindrickému zámku v dôsledku jeho mechanizmu vhodného tvaru. Mechanizmus, ktorý rozpozná kľúč nie je v zámku, ale je mimo. Takéto zámky majú dostatočne vysoké súkromie, majú malú kľúčovú dierku a kľúče malej veľkosti. V pevnom cylindrickom valci je mechanizmus otočného valca, ktorý poháňa skrutku a zaisťuje zamykanie a odomykanie dverí.

Bohužiaľ, valcový zámok je pomerne ľahko zakázať: stačí sa dostať dovnútra cudzieho predmetu (milovaného "veci", ktoré slúžia na tento účel - tenisové žuvačky). Malá veľkosť dierky, v ostatných prípadoch hrá do rúk majiteľa zámku, v tejto situácii hral proti: odstránenie nečistôt z vlastnej zámok je nepravdepodobné, navyše často v dôsledku pokusu o otvorenie zámku, je beznádejne mimo prevádzky.

Existuje len jedna cesta: výmena. Nahradenie mechanizmu valcov je však dosť jednoduché, je dokonca schopné amatéra. Ak je to nevyhnutné, výmena cylindrického zámku z neho mechanizmu, tzv. "Jadro" (alebo "larva"), ktorá je nahradená novým, čo sa zhoduje vo veľkosti. Vzhľadom na to, že rozmery sú zvyčajne štandardné, môžeme bezpečne získať nové jadro, pričom venujeme pozornosť:

 • materiál, z ktorého sa vyrába (pevnosť, spoľahlivosť, vytvrdenie);
 • dostupnosť certifikácie a dokladov potvrdzujúcich kvalitu hradu;
 • počet zahrnutých kľúčov;
 • mäkký zdvih a voľné otáčanie kľúča v zámku;
 • výrobca a jeho povesť. Medzi výrobcami zámkov dverí sú firmy, ktoré sa dlho a spoľahlivo osvedčili z pozitívnej stránky a ako ich výrobky si môžete byť istí.

Aby ste nahradili larvu, potrebujete:

 • Položte zámok do polohy "otvorené";
 • Odskrutkujte vonkajšie a koncové dosky zámku tým, že skrutky, na ktoré sú upevnené, predtým odskrutkujú;
 • Odskrutkujte skrutku v strede zámku (držte larvu);
 • Mierne otočte kľúč a voľne vytiahnite larvu z lôžka;
 • Ak je zámok rozbitý (a nielen stratené klávesy) a mechanizmus je uviaznutý, potom jadro bude musieť byť vŕtané s vrták;
 • Po prevzatí starých, chybných lariev vložte do uzamykacieho boxu nový a opravte ho a vykonajte všetky kroky v opačnom poradí;
 • Skontrolujte činnosť zámku.

Mierne ťažšie nahradiť uzamykací zámok, avšak s touto prácou je možné zvládnuť samostatne. Pripravte nástroj, o ktorom sme hovorili vyššie a pokračujte.

 • Odstráňte starý rozbitý zámok, opatrne ho odskrutkujte alebo vyvŕtajte z krídla;
 • Pripevnite k dverám nový zámok. Určte, či sú otvory na upevnenie zámku, či sa doska proti sebe zhoduje;
 • Skontrolujte, či skrutky nového uzamykacieho mechanizmu vstupujú do spätného otvoru, či potrebujete rozšíriť, prehĺbiť, posunúť ho vyššie alebo nižšie. V prípade potreby to urobte po presnej montáži a označovaní;
 • Ak existuje taká potreba (otvory na zaistenie zámkového mechanizmu na krídle dverí sa nezhodujú), potom vyvŕtajte nové otvory, ktoré predtým vykonali označenie;
 • Ak je nový zámok väčší ako ten, ktorý stojí vo dverách, rozšírite a prehĺbite otvor v krídle dverí, aby sa nový mechanizmus stal pevným a bezpečným;
 • Vložte zámok do dverí a zaistite ho skrutkami do predtým vyvŕtaných otvorov;
 • Namontujte protipoložku, uistite sa, že nie je tam žiadna hra;
 • S tlačidlami skontrolujte funkciu zámku.

Práca, ktorá nahradí zámok, spravidla nie je ťažká a dokonca môže byť vykonaná aj amatérom. Ak sa však nebudete cítiť obzvlášť dôvera - požiadajte o pomoc odborníkov. Neohrabaný, nepresné označenie, nepríjemná práca môže poškodiť vzhľad dverí a dokonca viesť k potrebe jej nahradiť.

Nakoniec vám dám niekoľko praktických rád:

 1. Pri výbere zámku sa vzdať modelov predávaných za zľavy zo zľavneného produktu. S najväčšou pravdepodobnosťou sú tieto zámky morálne zastaralé a počet zlomov týchto modelov je dosť veľký. Akú ochranu môžeme v tomto prípade hovoriť?
 2. Nezískajte zámky od sporných predajcov, ktorí nemajú doklady, ktoré potvrdzujú kvalitu tovaru. Lacné zámky, ktoré odborník otvorí aj s čapom, krehké vzory rýchlo zlyhávajú, je nepravdepodobné, že vám pomôžu cítiť sa v bezpečí.
 3. Po inštalácii zámku sa uistite, že je bezpečne umiestnený, a nezaklapujte ho do zásuvky.
 4. Nezabudnite skontrolovať, ako funguje zámok (a dokonca funguje) vo všetkých fázach inštalácie.
 5. Používajte produkty spoločností, ktoré sa osvedčili na trhu, ich výrobky sú testované časom.
1

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

82 − 76 =