Ako nanášať dekoratívnu omietku vlastnými rukami

Ako aplikovať dekoratívnu omietku

Tekuté tapety, stáda, kompozície, ktoré napodobňujú murivo (dreviny) sú dnes veľmi populárne. To všetko platí pre módny spôsob vonkajšej a interiérovej výzdoby. Ako aplikovať dekoratívnu omietku, aká je táto zmes? Naučíte sa pravidlá prípravy kompozície z prezentovanej recenzie. Táto bezšvová verzia konečnej úpravy - vynikajúca náhrada za tapety a iné materiály.

Dokončenie výrobnej technológie je rozdelené do troch typov:

 1. Textured má hrubú štruktúru s vysokou viskozitou.
 2. Konštrukcia obsahuje mramorové triesky, výsledkom aplikácie je hladký granulovaný povrch. Je dobre aplikovateľný na sadrokartón a iné minerálne povrchy.
 3. Benátska - ozdobná omietka pod kameňom, má jednotnú štruktúru. V dôsledku toho aplikácia tvorí ideálne hladký povrch podobný prírodnému mramoru.

V závislosti od získaného povrchu je štruktúrna omietka rozdelená na niekoľko poddruhov:

 1. Jahňa robí povrch steny rovnomerne zrnitý.
 2. Kôrovci. Povrch ošetrený touto omietkou pripomína duté drevo.
 3. Kožušinový kabát robí stenu drsnou a flekovanou.
 4. Travertino je napodobeninou tehál alebo kamenného muriva.
 5. Panel je trojrozmerný výkres.

Klasifikácia viazaním:

 • akryl (na báze akrylovej živice);
 • minerál (na báze cementu);
 • Silikón (na báze syntetickej živice);
 • kremičitanu. (S kvapalným sklom).

Okrem toho je potrebné rozlíšiť špecifické typy tohto finišného materiálu:

 1. Farba je reprezentovaná 15 odtieňmi. Používa sa ako interiér a fasáda.
 2. Valec obsahuje prírodné plnivo v kompozícii.
 3. Latexový plast dodáva povrchu hladký a lesklý vzhľad.
 4. "Wet Silk" obsahuje perleťové častice, dáva povrchom steny alebo políc lesklý vzhľad.
 5. "Morský vánok" obsahuje jemný piesok, používa sa iba na interiérové ​​úpravy.

Ako urobiť dekoratívnu omietku

Po nanesení na steny základného náteru by ste mali pokračovať v príprave dekoračnej kompozície. Ako sa vykonáva dekoratívna omietka? Nie je to nič zložité, materiál sa realizuje vo forme suchých zmesí, ktoré sa chovajú podľa pokynov. Ak pridáte kompozíciu pevných komponentov (okruhliaky, kusy šindľov), povrch nadobudne nezvyčajný vzor. Ak chcete získať správnu farbu, pridá sa farba v pomere 1/10.

Dekoratívna omietka z obyčajného tmelu sa môže pripraviť samostatne doma. Táto možnosť je dôležitá pre tých, ktorí by chceli ušetriť peniaze opravou v byte. Sadra sa pripraví v nádobe: zmiešajte plnivo ktorejkoľvek výrobnej firmy ("Ceresite", Dufa) s injektážnou prísadou a vodou. Doplňte kompozíciu zvoleným farbivom a inými dekoratívnymi prvkami.

1

Pred začatím práce je dôležité dbať na prípravu nástrojov. Budete potrebovať nasledujúce:

 • vrták s vhodnou tryskou;
 • vedierko;
 • konštrukčný valec;
 • stierky;
 • vyhladenie pre štruktúrovanie;
 • Strihacie alebo brúsne papiere na vyrovnanie;
 • kefy a špongie.

Materiály na prípravu zmesi sa používajú v závislosti od zvoleného typu tmelu. Možno použiť:

Technika aplikácie dekoratívnej omietky je kreatívny proces, ktorý si nevyžaduje špeciálne zručnosti. Každý môže zostať v úlohe majstra maliara, robiť dizajn svojej izby s týmto materiálom. Pred začiatkom práce sa steny vyrovnávajú a spracujú s podkladovým náterom. Kompozícia sa nanáša vrstvou 2-5 mm s lopatkou, stierkou alebo valčekom. Je žiaduce vybrať si nástroj, ktorý vám umožní zachytiť veľkú oblasť.

Dekorácia stien s dekoračnou sadrou sa vykonáva rôznymi spôsobmi, v závislosti od zloženia a konzistencie zmesi:

 1. Spôsob nanášania špachtle. Kompozícia je rozdelená na stenu alebo strop v kruhových pohyboch alebo hore a dole.
 2. Rozloženie veľkej kefy poskytne vzor vo forme vĺn.
 3. Ozubený valec, stierka alebo pečiatky dávajú opakovanú reliéfnu ornament.
 4. Použitie pokrčeného polyetylénu poskytne neštandardný povrchový reliéf.

Na konci distribúcie zmesi trvá nejaký čas, kým úplne nevyschne (8-48 hodín). Po chvíli sú steny vyrovnané a očistené od prachu pomocou listu brúsneho papiera. Potom sa na povrch nanáša ochranná vrstva alebo vosk. Následkom toho bude náplasť chránená pred predčasným zlyhaním pôsobením vlhkosti a nečistôt.

Či je možné aplikovať dekoratívnu omietku na omietku závisí od typu a štruktúry zmesi. Ak je to hrubé, je možné aplikovať kompozíciu okamžite na základný náter. Jemnozrnná ozdobná omietka nanesená valčekom vyžaduje dodatočnú vrstvu obyčajnej omietky. V takomto prípade je dôležité počkať, kým sa pred aplikáciou úplne vysuší (môže to trvať niekoľko dní).

Namiesto natrieť dekoratívnu omietku

Zdobenie stien s dekoratívnou omietkou niekedy vyžaduje dodatočné lakovanie. V závislosti od toho, kde sú zdobené steny (vonkajšia výzdoba alebo interiér, kuchyňa alebo chodba), je dizajn doplnený novými odtieňmi alebo celými obrázkami. Vďaka tomu sa omietnutý povrch stáva objemným a interiér sa plní. Je dôležité správne vybrať a naniesť farbu.

Fasádne a interiérové ​​nátery sú vyrábané na základe akrylátu, silikátu, vody alebo silikónu. Okrem výberu farby je dôležité poznať jeho spotrebu, je to uvedené na obale. Výška reliéfu povrchu spravidla výrazne zvyšuje jeho spotrebu. Postup nanášania náterov na ozdobné omietky sa líši v závislosti od povrchovej reliéfu a typu zmesi omietky.

Ako pripraviť steny pre dekoratívnu omietku

Pred aplikáciou zmesi na povrch je starostlivo pripravená. Stenu vyčistite od pozostatkov tapety, exfoliačnej vrstvy starého náteru a ďalších. Navyše, pred aplikáciou pripravenej dekoratívnej omietky je povrch vyrovnaný a základný. Na ošetrenie steny je vhodný bežný základný náter a impregnácia, ktoré sa líšia iba spôsobom aplikácie.

Video lekcie na aplikáciu dekoratívnej omietky vlastnými rukami

Vizuálna výučba o tom, ako pracovať s dekoratívnou omietkou, bude užitočná pre každého, kto použije túto techniku ​​na opravu svojho bytu. Kroky pre miestnosti s vlastným dizajnom a vzorka konečného výsledku nájdete vo videu nižšie. Po ich prezeraní si každý bude môcť určiť, ktorý typ dokončenia si vyberiete.

Ako aplikovať dekoratívnu omietku

Spôsoby zdobiť dom veľa, ale v posledných rokoch viac a viac populárne sú dekoratívne omietky. Sú veľmi rozmanité, umožňujú vytvárať jedinečné vzhľad stien, stropov. Rôzne typy dávajú rôzne efekty a aplikácia dekoratívnej omietky môže byť tiež odlišná. Ako výsledok - obrovské množstvo variácií pre akýkoľvek interiér v každom štýle.

Dekoratívna omietka - nádherná výzdoba interiéru

Dekoratívna omietka sa používa na dokončenie stien a stropov v miestnosti, na fasáde budov. Základom môžu byť rôzne látky ako prírodné (sadry, cement, mramorový prach) a umelé (akrylové, silikónové, silikátové) pôvody. Nazýva sa to preto, že tvorí atraktívny povrch s odlišnou textúrou - od hladkej ako mramor benátskej omietky až po reliéfny kameň alebo "pod kožuch". Počet možností je nekonečný - aplikácia dekoratívnej omietky je kreatívny proces a je nepravdepodobné, že by sa to opakovalo presne. To je ďalší prínos tohto typu.

Nasledujúce typy dekoratívnej omietky sa vyznačujú typom vytvoreného povrchu:

 • Úľava. Po aplikácii takýchto formulácií sa na povrchu často vytvárajú nepravidelnosti a nepravidelnosti, to znamená, že vytvárajú úľavu. Ich plus - nízke požiadavky na prípravu pozemkov. Mal by byť silný, nemal by sa rozpadať. Tiež by nemali existovať žiadne významné rozdiely, ale nie je potrebná dokonalá hladkosť.
  • Textúru. Reliéf vzniká v dôsledku rôznych inklúzií - piesku rôznej zrnitosti, kamenných drobkov, slimákových platní atď. Aplikácia dekoratívnej omietky tohto druhu - špachtle (kov, plast, guma - v závislosti od zloženia). Obvykle sa nepoužívajú žiadne iné špeciálne nástroje.

  V štruktúrovanej omietke je reliéf vytvorený v dôsledku rozdielnych rozmerov. Viac odrôd možno pridať zmenou smeru stierky

  Varianty stavebných omietok. Tu je dôraz na techniku ​​použitia. Rovnaké zloženie môže mať nekonečný počet variácií vzhľadu

  Účinky, ktoré možno dosiahnuť pomocou benátskej omietky

  Hneď je potrebné povedať, že textúrované a plastické omietky sú často ťažké na rozdelenie, pretože je možné použiť rôzne techniky na rovnakom zložení. Na nižšie uvedenej fotografii je znázornený iba jeden typ omietky - rôzne spôsoby aplikácie dekoratívnej omietky umožňujú získať veľmi odlišné zobrazenia povrchu.

  Povrchové varianty, ktoré sa môžu vyrobiť s jedným prípravkom, s použitím rôznych aplikačných techník

  Niektoré ozdobné omietky sú tak plastové, že s ich pomocou môžete vytvoriť umelecké dielo. Vytvoria sa veľmi pekné a originálne panely.

  Pri zmene aplikácie dekoratívnej omietky získate všetky tieto rôzne reliéfy - od jednoduchých po zložité.

  Je vhodné zvážiť ich rozdelenie v oblasti použitia. Existujú dve veľké skupiny - pre vonkajšie a vnútorné práce. Existujú aj univerzálne zlúčeniny, ale zriedka. Takmer všetky zlúčeniny uvedené vyššie - pre domácu prácu. Ide o viac interiérových riešení. Niektoré z nich sú odolné voči oderu, niektoré môžu byť čistené pracími prostriedkami a dokonca aj kefami, ale nebudú odolné voči nepriaznivým vonkajším podmienkam.

  Pre vonkajšie použitie sú vhodné niektoré typy štruktúrovanej omietky - napríklad kôrovci. Tento druh dokončovacieho materiálu sa vzťahuje len na univerzálny materiál. Je vidieť na fasáde, v miestnosti. V bytoch je zvyčajne koridory a chodby, v kanceláriách a inštitúciách, koridory alebo kancelárske priestory môžu byť orezané týmto spôsobom.

  Príklad dokončenia domu s dekoratívnou omietkou vonku: na sokli je kamenná omietka, vyššia - na stenách - kôrovci

  Tmely na vonkajšie použitie sú väčšinou hrubšie, obsahujú zložky, ktoré zvyšujú odolnosť voči ultrafialovým a iným klimatickým vplyvom. V tejto kategórii existujú špecifické omietky - kameň. Pozostávajú z jemných frakcií prírodných kameňov v roztoku spojiva. Použitie tohto typu dekoračnej omietky je jednoducho špachtľou alebo plavákom z nehrdzavejúcej ocele. Ďalšie prvky sa zriedka používajú. Na fasádach a platoch, ktoré robia reliéfy, nie je to najlepší nápad - prach sa ucpne a zničí vzhľad a nie je ľahké ho vymyť.

  Pre rôzne typy dekoratívnej omietky je potrebný iný stupeň prípravy povrchu. Ale môžete určite povedať, že musíte odstrániť všetko, čo by mohlo vypadnúť. Povrch musí byť pevný, suchý a čistý, nemal by sa rozpadať. Tiež povinný krok je priming. A nie kompozícia, ale špeciálna, ktorá vytvára hrubú vrstvu. Zvyšuje priľnavosť (priľnavosť).

  Pre reliéf (štrukturálne a textúrované)

  Pri všetkých reliéfoch nie je možné zdvihnúť steny ani stropy. Zloženie sa aplikuje na dostatočne slušnú vrstvu - až do 1 cm, takže rozdiely skrývajú na 8-9 mm. Ale, aby sa znížila spotreba drahého zloženia, odporúča sa odstrániť všetky rovnaké nerovnosti. Výčnelky sú spevnené, jamy sú pokryté vhodnou omietkou. Potom povinné štádium je priming. Po vysušení môžete začať používať dekoratívnu omietku.

  Pod reliéfnymi omietkami, ideálna hladkosť nie je potrebná, ale základný náter musí byť

  Konštrukčná omietka sa zvyčajne nanáša v dvoch vrstvách. Prvý - základný - presne padne a suší sa. Hrúbka vrstvy je označená výrobcom, zvyčajne je nastavená s určitou toleranciou. Táto vrstva tiež slúži ako vyrovnávacia vrstva, ale znova, aby sa znížili náklady, je lepšie povrch vyrovnať vopred. Druhá vrstva je už aplikovaná trochu tenšia a na ňom sa začína vytvárať reliéf.

  Nie všetky štrukturálne omietky sú však dvojvrstvové. U mnohých je možné okamžite po aplikácii vytvoriť reliéf bez základnej vrstvy. Zvyčajne odporúčaná vrstva je v tomto prípade o niečo hrubšia.

  Kompozície tejto skupiny vyžadujú dokonale rovný povrch. Nie tak ploché ako pre maľovanie, ale takmer to isté. Malé výkyvy sú povolené - nie viac ako 2-3 mm na meter štvorcový. Technológia vyrovnávania stien je štandardná - najprv sa na steny nanáša vrstva omietky (zvyčajne), vloží sa sieť na farbu. Po vysušení naneste vyrovnávaciu vrstvu - do úplne rovinného stavu. Ďalej - základný a po vysušení tejto vrstvy - aplikácia benátskej omietky.

  Benátčina potrebuje ideálny povrch + povinný základ

  Povedať o každom spôsobe použitia dekoratívne omietky je nemožné - veľa rôznych detailov a nuansy. Najjednoduchší prípad je s textúrovanými omietkami. Jednoducho vložia špachtľu. Celý rozdiel je v smere pohybu špachtle, v hĺbke vousov, ktoré ponecháva inklúzie, ale vo farbe. Ale to je v základnej verzii. Nikto sa nezasahuje do experimentovania s týmito zlúčeninami. Ďalšia vec je, že štrukturálny efekt tých istých akcií je ešte pôsobivejší - viac plastových zlúčenín.

  Čo môžete použiť na vytvorenie dekoratívneho efektu

  Aplikácia dekoratívnej omietky je možná s množstvom nástrojov a bežných domácich materiálov a spotrebičov z nich vyrobených:

  • Stôl a hladítka z kovu. Používajú sa nielen na nanášanie kompozície v rovnomernej vrstve, ale aj na vytváranie geometrických chaotických vzorov na nej.

  Jeden príklad použitia strúhadiel

  Špongia a papier - tiež vhodné

  Rôzne valce - rôzne povrchy

  Gumové rukavice a kefy s tuhými štetinami

  Princípy tvorby reliéfov

  Dekoratívna omietka je atraktívna tým, že umožňuje vytvoriť jedinečný vzor - môžete použiť svoju vlastnú predstavivosť. Ak chcete, aby tento obraz vyzeral harmonicky, musíte poznať niektoré všeobecné pravidlá. Dobrí výrobcovia v popise jednotlivých kompozícií majú pravidlá pre prácu s nimi. Popisuje poradie akcií, metódy aplikácie, metódy tvarovania dekoratívnych povrchov.

  Jednoduchý spôsob - valcovanie s valcom so vzorom na ňom

  Veľké firmy (výrobcovia alebo nákupné centrá) vedú majstrovské kurzy, v ktorých sa každý môže pokúsiť pracovať so špecifickou dekoratívnou omietkou, ktorá je tu tiež poskytovaná, a nie experimentovať "priamo na mieste". Preto si pred nákupom prečítajte všetok dostupný materiál, pozrite si videá, ktoré sú tiež často k dispozícii, a vo veľkom počte - existuje veľa pracovných metód. Popíšte slovami je ťažké a často nepochopiteľné. Je to oveľa jednoduchšie urobiť všetko vo formáte videa. Pokúsime sa stručne zhrnúť tieto techniky.

   • Pri práci s konštrukčnými omietkami, farbené v hmote (do zmesi sa pridáva farba), najprv sa aplikuje tenká základná vrstva. Môže byť hladká, môže - mierne texturovaná - valcovať jeden z valčekov. Táto vrstva sa nechá uschnúť (6 až 24 hodín v závislosti od výrobcu). Potom sa pri rovnakej alebo vyčistenej kompozícii (pridaná nenatieraná kompozícia, ktorá získava hmotnosť viacerých tónov) je vytvorený jeden z reliéfov. Ďalšie možnosti:
     • Ihneď po vytvorení, zatiaľ čo náplasť nie je vysušená, presahujúce časti sú mierne vyhladené nerezovou alebo plastovou žehliacou podložkou.
    • Počkajte, kým sa vrstva vyschne. Brúsny papier, pripevnený k držiaku alebo drevená tyč, je odškrabaný z časti reliéfu.
   • Práca s textúrovanými omietkami používa jednu vrstvu. Bez toho, aby ste čakali na sušenie, ihneď naneste maltu a vytvorte požadovanú reliéf. Príklad - práca s kôrovcovou kôrou. Táto kompozícia je široko rozšírená, ale v podstate všetky plochy robia to isté - s vertikálnymi zdvihmi tvorenými škvrnami. Existuje niekoľko veľmi zaujímavých techník vo videu.
   • Najťažšou technikou je použitie benátskej omietky. Vrstvy sú veľmi tenké, priesvitné, existuje veľa z nich a používajú sa rôzne:
     • Prvým sa nanáša hladká tenká základná vrstva. Vyschne.
     • Používajú sa tenké chaotické údery, ktoré postupne vyplňujú povrch. Výsledkom je určitá, nie veľmi výrazná úľava - rôzne hrúbky vedú k rozmazaniu, rôznym smerom.
     • Nechajte vrstvu vyschnúť 4-5 hodín.
     • Vezmite veľkú nerezovú špachtľu alebo strúhadlo a povrch (gnornitsya). V tomto prípade ostré hrany sú mierne vymazané, povrch sa stáva hladký na miestach, niekedy vzhľad sametový. Objaví sa "mramorový efekt".
     • Ďalšia vrstva je takmer rovnaká, ale stačí len vyrovnať povrch čo najviac.
     • Vrstva sa nechá vysušiť počas 1,5 až 2 hodín.
     • Hladký s hladkou špachtľou bez ohybu so zaoblenými koncami (aby nedošlo k náhodnému poškodeniu). V tomto štádiu sa povrch stáva lesklý.
     • Konečným štádiom je povlak s dekoratívnym voskom. Táto vrstva zvyšuje odolnosť povlaku proti vlhkosti, lesklý lesk sa stáva výraznejším.

    Dekoratívna omietková aplikácia: video lekcie

    Ďaleko od všetkých nuansy dekorácie práca môže byť jasne opísaná slovami. Predtým bolo všetko odovzdané od majstra študentom prostredníctvom stáže. Moderné technológie umožňujú robiť proces masívnejším - video lekcie a majstrovské kurzy dávajú predstavu o tom, ako sa pohybovať, že je veľmi ťažké popísať slová. Táto časť obsahuje niekoľko zaujímavých nápadov na zdobenie stien s reliéfnou omietkou.

    Ako viete, aplikácia dekoratívnej omietky je kreatívna firma. Ale bez skúsenosti si predstavte, čo výsledky povedú k jednému alebo druhému z vašich činov, je ťažké. Pozeráme sa pozorne, skúste kopírovať pohyby. Po prvé, je žiaduce trénovať na kus omítnuté sadrokartónu - vypracovať techniku. Keď vám výsledok vyhovuje, môžete začať zdobiť steny.

    Dekoratívna omietka stien vlastnými rukami

    • Krém na exotické nôh huba
    • Kapsuly od parazitov
    • Komplexné zariadenie Sustalife na rekonštrukciu kĺbov

    Dekoratívna omietka stien je jedným z najkrajších spôsobov dekorácie fasád a vnútornej výzdoby priestorov. Umožňuje vám simulovať kožu, prírodný kameň, papier a iné materiály. V tomto prípade nátery vždy vyzerajú originálne a exkluzívne, pretože aj pri veľkej túžbe po opakovaní aplikovanej reliéfu je nemožné. Napriek mnohým dokončovacím materiálom, ktoré sú k dispozícii na modernom trhu, dekoratívna omietka nielenže nie je nižšia ako jej pozície, ale svojimi vlastnosťami získava obrovskú popularitu.

    Hlavné odrody dekoratívne omietky

    Obvykle dekoratívne omietky je uvádzaný na trh vo forme suchých zmesí vrátane spojív syntetických zložiek v zásade plniva, sa skladá z kameňa čipov, piesok, vlákna a užitočnými prísadami - farbivá, zahusťovadlá, antiseptiká, dodávajú ďalšie vlastnosti materiálu. Veľkosť zŕn plniva sa pohybuje v rozmedzí od 0,5 mm do 5 mm v priemere a má vplyv na rozsah hrče pripravený vzhľad povlaku a spotrebu materiálu.

    1. minerálne. K takýmto náplastiam huba nie je strašná, vylučujú jej výskyt a rozloženie na povrchu stien. Materiál sa nebojí vlhkosti, má rôzne odtiene, ale nie je dostatočne elastický. Pri vonkajšej dekorácii môže táto príčina spôsobiť praskliny na povrchu fasády.

    V závislosti od typu povrchu získaného v dôsledku aplikácie na steny sa dekoratívne omietky klasifikujú takto:

    • Štrukturálne nátery. Skladá sa z niekoľkých materiálov, ktoré sa vyznačujú stabilitou a vlastnosťami: kremeň, malé kamienky, vlákna alebo sľuda. Výrazným príkladom takéhoto povlaku je štruktúra "kôrovca ​​chrobáka". Povlak môže byť vyrobený na vápenno-cementovej alebo syntetickej báze, ľahko sa aplikuje a je dostatočne plastická.

    Výhody dekoračných omietok

    Použitie dekoračnej omietky pri zdobení stien má niekoľko výhod:

    1. Vonkajšie vlastnosti sú nádherné a v materiáli sa vyznačujú bohatou paletou farieb, rôznou štruktúrou, umožňujú vytvárať reliéfne vzory a vzory na obložení.

    Predbežná práca pred ozdobnými omietkami na steny

    Pred prácou s dekoratívnou omietkou je prioritou príprava stien. Táto práca je jednoduchá, ale vyžaduje trpezlivosť. Povrch musí byť očistený od náteru, kriedového náteru, exfoliovanej omietky alebo starých tapiet. Všetky tieto postupy by ste mali vykonať veľmi opatrne, aby ste za pár rokov nemuseli robiť opravy.

    • Prečítajte si prehľad komplexného lieku proti hemoroidom Proctolol
    • Ako schudnúť o 20 kg - skutočné recenzie o Guarchibao

    Technológia nanášania dekoratívnej omietky na steny

    Technológia vybraná na dekoratívnu omietku na steny priamo súvisí s požadovaným druhom povlaku. Môže to byť veľmi jednoduché alebo skôr ťažké vykonať, čo si vyžaduje určitú odbornú skúsenosť. Platí to napríklad pre benátsku omietku. Aplikuje sa špeciálnym spôsobom vrstva po vrstve a zhora je pokrytá špeciálnym voskom. Každá etapa práce s týmto materiálom si vyžaduje prísne dodržiavanie pravidiel a veľkú presnosť.

    • Podľa pokynov na obalovom materiáli je potrebné pripraviť riešenie s určitou konzistenciou. Jeho množstvo by malo byť také, aby zmes mohla byť spracovaná ihneď bez toho, aby prestala pracovať, pretože keď sa ztuhne, nedôjde k rozvodu. Okrem toho miesta spojov čerstvej a suchej vrstvy náplasti sú vždy viditeľné a vyzerajú škaredo.

    Vzhľadom k tomu, steny, pokryté dekoratívnou omietkou, majú všeobecne hotový vzhľad, veľa na to a zastaviť. Nie všetky. Fanúšikovia jasných farieb a ochotní rýchlo aktualizovať interiér sa často uchýlia k maľovaniu povrchov zdobených omietkou.

    Pri vykonávaní týchto jednoduchých odporúčaní môžete ľahko vykonávať dekoratívnu omietku vnútorných stien vlastnými rukami, pričom dosiahnete dobrý výsledok. Táto úprava vyzerá skvele v každom interiéri, ale mali by ste mať na pamäti, že to musíte urobiť za jeden deň. S určitým úsilím môžete vytvoriť útulnú atmosféru v dome a čo je najdôležitejšie - zabudnite na opravy už roky. Veľa šťastia!

    1

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

6 + 4 =