Fialová v interiéri

Interiér fialovej - je tu príjemná atmosféra.

Jednou z hlavných úloh počas opravy je výber správnej farby, ktorá nastaví náladu celej miestnosti a spôsobí pozitívne emócie pre vás a vašich blízkych. Pamätajte, že výber farby miestnosti by mal byť veľmi opatrný, pretože každá farba má svoje vlastné charakteristiky.

Jednou zo zaujímavých a fascinujúcich je lila farba, ktorá sa od nepamäti považuje za mystickú a tajomnú. V tomto článku budeme venovať pozornosť interiéru v tóne lila.

Lilac farba - jeho význam a definícia

Lilac je jeden zo svetlých odtieňov fialovej. Často sa ľudia nazývajú purpurovou fialovou, čo nie je úplne správne, pretože fialový je chladnejší odtieň fialovej farby.

Psychológovia veria, že farba fialovej tvorí účinok tajomstva a tajomstva. Ľudia, ktorí uprednostňujú farbu fialovej farby, sú kreatívna a citlivá, vyznačujúca sa ich tajomstvom a nedôverou, trpezlivosťou a lakonicitou, pretrvávajú trpezlivosťou a sú pripravené na záchranu kedykoľvek.

Vo väčšine prípadov pri vytváraní vnútorné lila dizajnéri používajú kombináciu odtieňov svetlej fialovej farby, ktoré vyzerajú skvele so striebornými, bronzovými alebo zlatými ozdobami. Klasická verzia kombinácie v interiéri farby lila je použitie krému alebo mliečnej farby, rovnako ako modrej a svetlej zelenej.

Pri zdobení obývacej izby v fialových tónoch návrhári odporúčajú používať mliečnu alebo krémovú farbu, ktorá dáva miestnosti pocit útulnosti a tepla a pomôže uvoľniť sa po náročnom pracovnom dni. Existuje názor, že farba ľalie v obývacej izbe môže stimulovať intuíciu a zlepšiť zrak. Nezabudnite, že interiér šelaku v obývacej izbe môže negatívne ovplyvniť pohodu vašich hostí, pretože niektorí ľudia môžu mať farbu šela, ktorá spôsobuje podráždenie alebo únavu.

1

Lilac interiér detskej izby

Najlepšou voľbou pre dizajn šelaku v interiéri je detská izba. Kombinácia fialovej a fialových odtieňov pomôže urobiť detský izbový báječný a jedinečný. Tieto farby umožňujú realizovať všetky tie extravagantné a odvážne sny a použitie zlatých alebo strieborných dekoratívnych prvkov v interiéri vytvorí jedinečný komfort, ktorý sa bude chcieť vrátiť znova a znova. V interiéri detskej izby pre dievčatá je dobré použiť kombináciu fialovej a ružovej kvetiny. V niektorých prípadoch je prijateľná kombinácia fialovej farby s modrými, žltými a zelenými farbami, ale poverenie takejto udalosti je najlepšie pre skúseného dizajnéra.

Použitie farebného lila v interiéri spálňa dáva tejto miestnosti romantickú atmosféru. Vo väčšine prípadov, keď zdobia spálňu v tóne lila, dizajnéri ich kombinujú s bielou alebo krémovou farbou, teplými béžovými odtieňmi, ktoré robia izbu príjemnejšou a teplejšou. Nepochybnou výzdobou spálne bude tapeta so svetelným vzorom. Použitie niekoľkých odtieňov fialovej pomôže vytvoriť krásny a jedinečný obraz v interiéri vašej spálne.

Ak sledujete svoj cieľ vytvoriť vo svojej spálni magický a tajomný svet, použite kombináciu čiernych, tmavo purpurových a fialových kvetov. Nebojte sa experimentovať, riedenie interiéru šelaku tmavšími alebo svetlejšími farbami môže vytvoriť útulný a harmonický interiér.

Vytvoriť interiér kúpeľňa upokojujúce a relaxačné pomôžu používať odtiene fialovej a levandule. Kombinácia fialových, fialových a modrých kvetov v kúpeľni pomôže vytvoriť atmosféru mora. Miestnosť kúpeľne môžete zmeniť pomocou detailov a doplnkov bohatej purpurovej farby.

Použitie farebného lila v interiéri kuchyne osvieži miestnosť, vytvorí pocit vitality a energie. Štýl je možné zdôrazniť nábytkom s tmavším odtieňom fialovej a striebornej dekorácie. Väčšina dizajnérov je toho názoru, že v prípade kombinácie kuchyne a jedálne nie je nutné používať odtieň vína, pretože prispievajú k zvýšeniu chuti do jedla.

V interiéri ľubovoľnej miestnosti mu dá atraktívny vzhľad, ktorý môže na prvý pohľad očarovať!

Fialová farba v interiéri a jeho kombinácia

Violet - komplexná farba, ľahostajná k nemu ľudia neexistujú - buď ako, alebo nie. Mnohí to odmietajú, pretože ich považujú za príliš ponurý, zahalení do mýtov, negatívne sfarbenie. Dokonca aj tí, ktorí sa s ním veľmi zapôsobili, sa bojí zaviesť fialovú farbu vo vnútri svojho domu. Márne! Správne používanie mnohých neuveriteľných odtieňov vám pomôže urobiť dizajn elegantným, elegantným a štýlovým, poskytne vám pohodlie a ohromí vašu fantáziu hostí.

Psychológovia a farebný terapeut po dlhú dobu stanovili názor na fialovú. Protivníkom chýba otvorenosť, úprimnosť charakteru. Milovníci sa vyznačujú pokojom, vnútornou silou. Farbenie sa nedá nazvať nudným, banálne, pretože sa získava zmesou dvoch: červenej a modrej, ktorá je opačná v spektrálnej analýze. Podiel nekonzistencie sa môže prejaviť v charaktere osoby, ktorá gravituje na fialovú, ale má aj harmóniu, túžbu dosiahnuť emočnú rovnováhu.

Kombinácia fialovej a horčicovej farby

Je dokázané, že táto farba pomáha rozvíjať tvorivý potenciál, predstavivosť, intuíciu, získať rovnováhu duchovnej a fyzickej energie. Podvedome kreatívne, umelecké osobnosti gravitujú, ale nie bez sentimentality, citlivosti. Pomocou tejto funkcie dostanete miestnosť, ktorá pomôže upokojiť, vyriešiť problémy, zlepšiť náladu. Pokiaľ ide o módny komponent, výber fialovej v interiéri, stačí nestratiť ju - po niekoľko rokov návrhári považujú jeho prítomnosť znak dobrého vkusu.

Považuje sa za zložitú farbu: spája chladnú a teplú paletu. Prirodzená verzia je zriedkavá: farby ovocia a kvetov, drahé kamene. Ale aj na jedlo so slivkami existuje niekoľko jemných odtieňov, ktoré môžu vytvoriť útulné hniezdo.

Rôzne varianty: baklažán; čučoriedka; hroznový mušt; orris; ametyst sú v dopyte, úspešne používané rôznymi smermi štýlu:

 • Minimalizmus, high-tech, techno sú založené na kontrastnej kombinácii bielej s jasnými farbami. Vhodné farby studeného modravého tónu (napríklad indigo), vystužené leskom skla, kovu, chrómových častí.
 • Etno štýlu. Marocký, indický štýl sa používa aktívne (textil).
 • Modern. Nevyčistený symbol je mierne fialová dúhovka.
 • Modern. Šťavnaté tóny (fuchsia, baklažán), neón.
 • Classic. Používa sa hlboko, zamatovo (lilko, tmavo purpurová, slivka, orchidea), doplnená zlatom, bronzom.
 • Country. Charakteristickou je prítomnosť stromu - vynikajúca kombinácia s úpravami červenkastého jemného; dekor s kvetinovým vzorom charakteristickým pre prírodné (fialové, heliotropné)
 • Vintage, Provence. Základňa - pastel vytvára akcenty slivky, hrozno čo najviac plné.
 • Futurizmus, pop art. Všetky druhy extravagantných kombinácií.

Hlavná farba bezchybnej kombinácie je biela, schopná odstrániť nejakú tmu tmavo purpurovej. Interiér stratí mrzosť, stane sa kľudný, relaxačný, čo najstylový, vyrobený z jednoduchých materiálov. Tandem so zelenou je navrhnutý podľa prírody. Kvetinové odtiene (fuchsia, fialová), jemná jemnosť zelene zaručujú úspech.

Fanúšikovia tichých riešení by mali odmietnuť kombináciu so žltou farbou. Použite "práškové" tóny (zlaté, svetlo oranžové, medené patiny). Zohľadňujú sa neutrálne kombinácie so svetlošedou, svetlo-béžovou stupnicou. Vyhráva fialové na pozadí prírodných drevených povrchov; kované mreže; rámované pozlátenými rámami zrkadiel. Kombinácia s tyrkysovou farbou vyzerá dobre, ale intenzita odtieňov je minimálna. Odstránenie rizika lasciviousness pomôže udržať rovnováhu saturácie, proporcie.

Prívrženci odvážnych experimentov majú príležitosť vytvoriť interiér, ktorý nevyzerá čerstvý. Kontrast baklažánu, hrozna, fuchsie s jasnými otvorenými farbami (nebeský azur, čerešňa), pozadie modrej ľadovej steny vyplní miestnosť energiou brazílskeho karnevalu. Farebné, farebné, harmonické: slivka, baklažán s kanárskym citrónom žltý, smaragd.

Zvolené kombinácie farieb v katalógu nie vždy vyzerajú tak dobré vo výsledkoch. Neponáhľajte, pozorne zvážte fotografiu hotových riešení alebo použite služby odborníkov.

Dizajnéri nedoporučujú pridávať nasledujúce farby:

 • Modrá (prebytok spôsobuje depresiu);
 • Červená (nesprávne odtiene, rozmery - zdroj nepohodlia, nadmerná dráma);
 • Sivá (nesprávne vybrané tóny vytvoria účinok nedbanlivosti, "nečistota");
 • Čierna. Gotický štýl, ktorý je skutočne prestížny, je možný iba kompetentným výberom príslušného príslušenstva: sviečky, maľby, krištáľ.

Farba je rozmanitejšia, ako sa zdá, má schopnosť priblížiť, mazať objekty, vytvárať jasný dôraz na nábytok. Nie je to nevyhnutne tmavé, jasné: používanie tlmených, ľahkých levanduľiek je jemné, vzdušné, krehké. Čiernobiele čierne a biele vystúpenia vyzerajú kontrastne, ale trochu znudené. Alternatíva: výmena čiernej farby - slivka, biela - bledá ľalia.

Návrhári, ktorí vytvárajú nové módne interiéry, neobmedzujú používanie akéhokoľvek štandardného povrchu: použitie sa neodporúča iba na podlahu. Steny sa dajú ľahko vytvoriť tapetami, farba: matná hĺbka je dosiahnutá, lesklá - vzdušnosť, jemnosť. Nástenné riešenia sú často postavené na kontrastoch rôznych farieb fialových odtieňov. Je vykonávaná geometrickými vzormi, kombinujúc bohatú tmu do najľahšej v hornej časti a vytvára neobvyklý sklon. Dokončuje dizajn strešného stropu s veľmi bledým šelakom: v interiéri obývačky bola recepcia často používaná. Tmavý čučoriedkový strop je odvážnym rozhodnutím jasnej miestnosti.

Akcentné použitie fialky je jednoduchý, rozumný krok pre pochybovačov. Obvykle sa používa testovaná schéma - výber dvoch objektov zodpovedajúcich objemu: pohovka - lustr, stolička - lampa na podlahu, pohovka - závesy. Riešenie sa môže vykonávať nezávisle, pričom štandardná úprava je ozdobená neutrálnou základnou farbou.

V niektorých miestnostiach sa stane skutočný favorit, v iných - outsider. Neodporúča sa používať v kancelárii - účinok útlmu, koncentrácie. Získajte výsledok: nie sústredený pracovný priestor, ale meditačná miestnosť. Návrh detskej izby prijíma najmenšie (levanduľa, zbožnosť, heliotrop) malé množstvo, alternatívou je jeden jasný detail.

Moderné interiéry boli často vykonávané v štýle "fúzie", ale v fialovom obývacej izbe je lepšie nechať zmes štýlov. Dosiahnutie požadovanej zdokonalenosti pomôže vernosti konkrétnemu smeru: baroka, rokoka, klasicizmus. Používanie iba príslušných inklúzií na tichom pozadí zaručuje, že únava nie je nadmerná. Je potrebné vyhnúť sa príliš ťažkým, hrubým odtieňom. Je lepšie vybrať transparentné záclony, čalúnenie nábytku - velúr, zamat, potom textúra materiálu bude fungovať pozitívne. Podlaha je laminátová, parketová podlaha módne dymovej šedej. Orchid - skutočný trend, naplnený čerstvými kvetmi, výtlačky. Rovnako ako svetlé: baklažán, fuchsia, indigo, ale nemajú odvahu experimentovať - ​​začať s malým: maľovať rám fotografií, obrazov.

Spálňa, v závislosti od preferencií, je vytvorená v duchu 1001 nocí pre manželské možnosti, výber štýlu orientálnych smerov - arabčina, indická. Výber jemných odtieňov je dobrou alternatívou k ženskej verzii "ružovej". Získajte analóg romantického ružového výkonu, ale odstráňte plaketu infantilizmu. Zavedenie iba jedného detailu spôsobí, že spálňa bude nezvyčajná. Možnosť: v štandardnej bielej spálni vytvoriť vlastnú dosku z MDF, na ktorú sa pomocou rezania laserom aplikuje ozdoba, ktorá je umiestnená na jasnom substráte - orchidey, fialové, fialové.

V kuchyni sa používajú "jedlé" variácie: baklažán, slivka, hrozno. Možné čiastočné využitie: malá kuchyňa - nábytok fasády. Teraz mnohí výrobcovia ponúkajú širokú farebnú paletu sortimentu kuchynských prístrojov, spotrebičov, domácich spotrebičov: varné kanvice, hriankovače, náradie. Použite tučný návrhový pohyb - kombinácia s bielou farbou na jeden predmet. Biele žalúzie majú niekoľko nižších lamiel, maľované svetlofialové; alebo nohy stoličiek bieleho jedálenského priestoru sú namaľované v rovnakom tieni ako fasády kuchynského nábytku, zóna zástera.

Odvážny príjem pre kúpeľňu je hra kontrastov. Nepozerajte sa ponuré, inšpirujú optimizmus matnú tmavú stenu (čučoriedka, slivka) so žltou škrupinou na pozadí - slnko vychádza za mraky. Farba jednej steny platí pre oblasť sály. Interakcia so svetlom béžovým zabráni zužovaniu priestoru, inštalované vstupné dvere hnedého, čokoládový odtieň podporí riešenie farieb, zvýrazní kontrast.

Existuje všeobecné pravidlo: zvolí sa extrémne nasýtená tmavočervená farba - pomerne sa zvyšuje osvetlenie, najmä miestne osvetlenie. Pomocou kompetentného výberu svietidiel, špecializovaných osvetľovacích schém, je vytvorený ohromujúci dizajn osvetlenia, ktorý môže drasticky zmeniť miestnosť. Pri výbere teplého alebo studeného osvetlenia použite špecializované farebné grafy, aby sa vybraté odtiene vyzerali ako najvýhodnejšie. S rovnakým teplým osvetlením budú farebné odtiene prevládajúcej červenej stupnice (fialová, baklažán), za studena bude neprirodzený (indigo, tmavo purpurová).

Platí pre každú konkrétnu izbu - niektoré nuansy:

 • Obývacia izba. Hlavným zdrojom svetla je luster, reflektory s krištáľovými prvkami. Ako dodatočné - podlahové svietidlá. Futuristické, jazdy exteriérov - farebný neón pridá kozmické poznámky.
 • Spálňa. Okrem štandardnej sady (stropný luster, nočné lampy) je možné inštalovať farebné LED diódy. Umožňuje zmeniť farbu od relaxácie, meditácie až po horúcu párty.
 • V kúpeľni. Spotlight pridáva teplo. Dodatočné osvetlenie za zrkadlom, vyrobené autodiódami, nebude nadbytočné.

Nechcem ignorovať purpurových odborníkov feng shui. Predpokladá sa, že farby môžu naplniť túžby. Drahé fialové sľubuje bohatstvo, najmä vo finančnom centre domu - ďaleko od vchodu doľava. Farebné terapeutky hovoria: účinne vyliečia kašeľ, neuralgiu, pomáhajú získať sebaúctu. Alebo možno by ste mali počúvať názory dizajnérov, ktorí trvajú na tom, že fialové farby v interiéri sú harmonické, elegantné a absolútne luxusné?

Ale nikto nebude spochybňovať tvrdenie, že má naozaj nejakú atraktívnu silu, čo ho riskuje a nachádza sa v fialovom sne.

Fialová v interiéri

Fialová farba je veľmi elegantná a ušľachtilá. Jeho použitie v interiéri je však veľmi nejasné. Je to tajomný a tajomný, ale zároveň dostatočne temný. Čistá fialová farba sa neodporúča používať v detských izbách, pretože má silnú energiu. A v každej inej miestnosti by nemali byť zneužívané - najlepšie je použiť fialové doplnky. Je ako drahokamy krásny, keď to nie je príliš veľa. Okrem toho má táto farba veľa krásnych a príjemných odtieňov. Napríklad fialová farba v interiéri vyzerá veľmi zaujímavo a nedráždi oko. Konštrukcia, vykonaná v tomto odtieni, vyzerá nezvyčajne a kreatívne.

Fialový je jemný odtieň fialovej farby. Je to farba drahých kameňov, farba oblakov pri západe slnka, farba kráľovskej moci, tajomný odtieň hraničiaci s ušľachtilou modrou a žiarivou červenou.

Na rozdiel od jasne fialových odtieňov, fialová farba v interiéri nie je veľmi nápadná, ale vyzerá veľmi ušľachtilá a atraktívna. Fialové veci sú obdarené špeciálnou energiou a určitou mágou. Pomocou fialovej a ružovo-lesklých odtieňov môžete získať luxusný a bohatý interiér.

Tento odtieň je lepšie použiť v miestnostiach s čiernobielym dizajnom. Vyzerá skvelo fialová na bielom a sivom pozadí. Ďalšou skvelou kombináciou s týmto odtieňom je farba ecru (slonová kosť).

Ak chcete vedľa nej použiť jasné detaily, najlepšie je tyrkysová, modrá a červená. Nekombinujte tento odtieň so žltým, oranžovým a olivovým.

Materiály, ktoré priaznivo zdôrazňujú krásnu fialovú farbu - je to hodváb, taft, tapeta - sieťotlač a benátska omietka. Aby ste zabezpečili, že osvetlenie nenarušuje odtieň vášho interiéru, používajte halogénové žiarovky.

Tmavo purpurová farba vyzerá dobre s čiernym nábytkom a podlahou. Vďaka tejto kombinácii môžete ľahko dosiahnuť intímnu atmosféru v miestnosti. Ak chcete pridať svetlo a zdôrazniť náladu interiéru, použite sklo a chrómové detaily alebo zrkadlo na celej stene.

Ako fialový odtieň ovplyvňuje ľudskú psychiku? Violet je považovaný za najkomplexnejší a najhlbší zo všetkých zložiek spektra. Klasická fialová farba je tajomná a naklonená mysticizmu, ale môže prebudiť intuíciu a kreativitu, takže to bude primerané vo vnútri tvorivej osobnosti. Vo veľkom množstve môže fialová farba viesť do depresie alebo spôsobiť podráždenie. Ak tento odtieň nie je zneužitý, potom môže pokoj a zlepšiť spánok. Svetlé tóny vyvolávajú nostalgické a romantické pocity. Tento rad je veľmi milovaný ženami, ale muž v miestnosti, vyrobený vo svetlo purpurových tónoch, bude mierne nepríjemné. Tmavé tóny sú tvrdé a extravagantné. Nie sú vhodné na zdobenie detskej izby. Farby fialovej a fialovej farby budú v dievčenskej izbe veľmi vhodné.

Ako môžete vidieť, pomocou fialových odtieňov môžete vytvoriť fantasticky krásne interiéry miestností. Hlavnou vecou nie je prehnané množstvo a venujte pozornosť svojim vnútorným pocitom pri výbere správneho tónu.

1

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

5 + 1 =