Ako zaväzovať háčik na háčkovanie

Stoličky pre kuchyňu s vlastnými rukami, alebo ako urobiť vašu kuchyňu exkluzívnu

Chyťte roztomilé háčiky háčikov jednoducho a rýchlo. Na prvý pohľad veľa vzoriek takýchto produktov vyzerá zložito, ale to je mätúce! Ak chcete pripojiť držiaky na kuchynku s vlastnými rukami, dokonca i nováčik jehličková môže robiť jednoduché slučky a stĺpiky. A teraz sa učíme podrobne, ako pliesť tieto roztomilé drobnosti a priniesť ešte viac tepla a pohody do vášho domu.

Takže pre našich majiteľov potrubí prijímame tri farby, napríklad oranžovú, fialovú, ružovú. Môžete si vybrať svoju vlastnú farebnú kombináciu, čím jasnejšia - tým zaujímavejšia. A potom postupujeme podľa pokynov:

Vytočíme 9 vzduchových slučiek a zatvoríme ich v kruhu.

Teraz šijeme 18 stolov bez háčkovania.

Začnime pletenie plátkov. Aby sme boli krásne a hladké, prijali sme 23 vzduchových slučiek a potom na tom istom mieste, kde reťaz začala, zavrúvame pletenie. Toto bude prvý okvetný lístok.

Používame jeden b / c zábal predtým, ako sme pletené nové okvetné lístok. Opäť musíte vytočiť reťazec 23 slučiek. Celkovo by sme mali mať 9 okvetných lístkov.

1

Ďalej, každý okvetný lístok v novom riadku by mal byť viazaný s b / nakida príspevkami. Štvrtý riadok - každý okvetný lístok je zviazaný s 25 b / nakida stávkami.

Piaty riadok - pre každý okrúhly 12 b / nakida stĺpy, z centrálnej slučky vytvárame 3 posty b / nakida a 12 b / nakida stĺpce.

Je čas zmeniť vlákno a pokračovať v pletení s inou farbou.

Následne sa niť zmení v 8. a 9. riadku, to znamená, že začneme pliesť s treťou farbou.

Dostávame obalové plátky, vyzerá to obzvlášť krásne. Ak chcete pripojiť okvetné lístky, viazame všetku prácu v kruhu.

Výsledný kvitnúci kvet a väzba už v opačnom smere. Na každom okraji okvetných lístkov - 15 b / nakida. Začnite viazať, nechajte ju byť v hornej strednej časti okvetného lístka, vďaka tomu dokončíte postroj, budete mať miesto pripravené na viazanie slučky.

Dokončujeme viazanie malého okruhu.

Pletenie tohto háčiku bude trvať veľmi málo času, môžete ju urobiť pár a symetricky visieť v kuchyni - dostanete veľmi roztomilý duet!

Táto neuveriteľne pekná príchytka je veľmi jednoduchá. Celý princíp jeho vytvorenia v poradí pletenie v jednej kruhovej série so štyrmi farbami naraz. Jediná ťažkosť: príliš veľa času stráveného na uvedenie markerov a ich odstránenie. To znamená, že keď si pletené v jednej farbe, v otvorenom pohľade sú pracovné slučky iných farieb. Aby ste sa uistili, že sa nerozpúšťajú, musíte vždy prejsť blokovacou značkou a následne ju natočiť neskôr. Ale jednoducho neexistuje žiadny iný spôsob, ako pliesť špirálové stehy.

Avšak samo o sebe je to malá vec, takže trochu a môžete "trpieť". A ak vaši priatelia vedia oceniť takú ručne vyrobenú krásu, očividne tlieskajú tvoju zručnosť, pretože nemôžeš spojiť takýto vzor s každým. Aspoň, kým sa neučia všetky tajomstvá, s ktorými sa teraz a poznáte.

Krúžok môže slúžiť ako značka (na háčkovanie), je to najjednoduchší spôsob, ako s nimi pracovať. Ale môžete to urobiť s bežnými kolíkmi alebo klipsmi.

Také stehy robia svoju bavlnenú priadzu úpletou svojimi vlastnými rukami, pretože zachovávajú pozoruhodný tvar, nekĺžu sa do rúk a zachovávajú farbu veľmi dlho (čo je veľmi dôležité pre vec, ktorá sa často opotrebováva).

 • 100% bavlnená priadza (5 priľahlých farieb, 200 m / 100 g)
 • 4 značky (krúžky, kolíky, sponky na papier)
 • Háčik na pletenie № 4

Približná veľkosť držiakov potrubia má priemer 21 cm.

Označte farby: A - červená, B - tehlovo / meď, C - jasne oranžová, D - žltá, E - biela / béžová.

Používame nasledujúce skratky:

VP - vzduchová slučka

СбН - a stĺpec b / накида

Sn - stĺpec s háčikom

PSn - polovičná škrupina s háčikom

Сс - spojovací stĺpec

Predná aj spodná časť držiakov potahov sú rovnako pletené.

Magic kruh je červená niť. Pliesť prsteň s farbou A (1 VP, 1 СНН, 1 PСн, 2 Сн). Zacvaknite z háku a umiestnite naň značku. Pripojíme novú niť, opakujeme pletenie rovnakým princípom (a tak s každou novou farbou).

Prvý rad. Odstráňte značku. Farba A sa uskutočňuje v stĺpcoch farby B: 2 СН z jednej slučky, 1 CH do nasledujúcej slučky. Každá farba sa opakuje v kruhu. Bude vydané v 6 farbách.

Druhý riadok. Farba A: 2 СН z jednej očka, 1 Сн. A pliesť 3 krát, zopakujte s každou farbou. V každej farbe to bude 9.

Tretí riadok. Farba A: 2 СН z jednej slučky, 2 Сн. Z časy, každá farba v kruhu. Bude uvoľnená - 12 SN v každej farbe.

Štvrtý riadok. A: 2 S, 3 Cn - // - dostaneme 15 S.

Piaty riadok. A: 2S, 4S - / -, ukáže sa 18 Сн.

Šiesty riadok. A: 2S, 5S - // -, bude prepustený - 21 Сн.

Siedmy riadok. A: 2 Сн, 6 Сн. - // -, bude prepustený - 24 Сн.

Ôsmy riadok. Pokračujte farbou D pre zaokrúhlenie: 3 PSN, 2 SBN. Utiahneme a odrežime vlákno.

Farba С: 2 СН z jednej slučky, 6 Сн. Pliesť tak 2 krát, 3 PSN, 2 SbN, utiahnite, rez nit.

Farba B: 2 СН z jednej slučky, 6 Сн. Pliesť tak 4 krát, 3 PSN, 2 SbN, utiahnite, rez nit.

Farba A: 2 СН z jednej slučky, 6 Сн. Pliesť tak 6 krát. 3 PSN, 2 SbN, utiahnite a odstráňte závit.

Vnútri pliesť rovnakým spôsobom.

Pokračujeme v pletení háčikov, práca sa blíži k finále. Prvý krúžok by mal byť utiahnutý tak, aby kruh nebol deformovaný. Skryjeme konce. Dva kusy drážky sú zložené dovnútra. Obe časti musia byť navzájom zviazané vo farbe E: Cc v ľubovoľnom stĺpci a spájajú 2 kruhy. PSN v tom istom stĺpci, PSN v kruhu - háčik je vložený do slučiek dvoch častí. Akonáhle je posledný stĺpec zviazaný, vlákno nie je odrezané, ale robíme zvar.

Tu je návod, ako vytvoriť slučku: 8 EP, CC - prvý stĺpec záväzný, VP 2, odbočiť. 16 PSN v oblúkoch 8 VP, Cc v poslednom stĺpci väzba. Utiahnite, narežte niť, skryte konce.

Práca na našich sporákoch je dokončená.

A ešte jeden veľmi roztomilý háčkovaný hrniec, ktorý sa trochu podobá domácim cookies)

Je to úplet rovnaké stehy s manžetou a vzdušné slučky. Tu je schéma pletenie sám:

Mnoho ľudí rád zdobí svoju kuchyňu s potočníkmi vo forme zrelých jahodových bobúľ. A chceme ukázať na "kríži", čo sa nám páči naša miláčik! Preto sme vám našli video masterclass na háčkovanie háčkovanie Strawberry:

Kreatívna nálada a skvelé výsledky!

"Cross" zaručuje kreatívne vzlety po celý rok! 🙂

Pridať komentár Zrušiť odpoveď

kategórie

cross-stitch a iných druhov šitie

Umiestnenie materiálov stránok na iné zdroje je zakázané!

Odoslaním akéhokoľvek formulára na stránkach súhlasíte

Háčkované hrnčeky: okrúhle, štvorcové, vo forme bobule a kvetu - s grafmi a popismi, fotografiemi a video lekciami

Háčkované háčiky sú skvelé veci! Čo je tak nádherné o týchto konvenčných kuchynských príslušenstvách? Na túto otázku existuje niekoľko odpovedí. Po prvé, krásny potholder, ako utierka spojená v rovnakom štýle, zdobí a dopĺňa celkový interiér kuchyne. Po druhé, je to nepostrádateľný asistent v práci s horúcimi hrncami a panvicami. Po tretie, remeselník počas pletenia týchto výrobkov zlepší svoje zručnosti vyšívanie. Ďalším plusom je to, že pri výrobe týchto kuchynských doplnkov nevyžaduje veľa vlákien. Preto je dobrou možnosťou použiť zvyšok priadze. Priestor pre predstavivosť a tvorivosť pri práci na výrobe týchto gizmosov je jednoducho neobmedzený. Môžete vymýšľať modely a vzory sami, alebo môžete použiť už pripravené.

Slnečnica pripináčika

Ak ste začiatočník pletiar a nie ste si istý vo svojej zručnosti - nezúfajte. Najprv sa naučte, ako pliesť háčkovanie, potom si preštudujte našu krok za krokom majstrovskú triedu pre začiatočníkov a odvážne do práce. Uspeli ste.

Tu navrhujeme, aby ste si také veselé stehy priviazali svojimi vlastnými rukami.

Zelené a biele ručné kuchynské držiaky

Pre dva držiaky potrieb budete potrebovať 150 g bielej priadze, 150 g zelenej a 100 g svetlo zelenej. Niť je 100% bavlna. Háčik č. 4.

Užitočné veci vo svojom každodennom živote vlastnými rukami je nádherným koníčkom!

Pletené pothooky s výhodou v dvoch prameňoch, inak sa ukážu byť tenké a rýchlo sa zahriajú. Pletacie stehy sa vykonáva len jeden druh slučky - stĺpec bez háčkovania. Každý ďalší riadok zmení hodnotu 1 stp.

Číslo modelu 1 "Malé bunky". Zelená niť na pletenie reťaze 35 v. plus 1 cp. zotavenie. Knit zvončeky n / n.

1 - 5 riadkov: * 5 slučiek zelenej nite, 5 slučiek bielej nite * - 3 krát. Dokončite riadok 5 slučiek so zelenou niťou.

6 - 10 riadkov: * 5 slučiek s bielou niťou, 5 slučiek so zelenou niťou * - 3 krát. Dokončite riadok 5 slučiek s bielou niťou.

Zopakujte od 1. do 10. riadku až do celkového počtu 35 riadkov. Zmena farieb je na fotografii jasne viditeľná. Remienok popruhu so zeleným závitom 1 kruhový rad stĺpov b / n. V každom rohu, z rovnakej rohovej slučky v predchádzajúcom riadku 3 lyžice. b / n. Pre oko na konci páskovacieho obvodu vykonajte 15 bp. a spojte ich so sv. b / n.

Model č. 2 "Veľká bunka". Vytočte 15 percentuálnych bodov. zelené a biele vlákno a pletené 19 radov umenia. b / n. V 20. riadku zmeňte farbu vlákien - na zelenú na bielu a bielej na svetlo zelenú. Knit 19 radov bez háčkovania a dokončiť pletenie. Páskovanie a slučky sa vykonávajú rovnakým spôsobom ako v opise modelového čísla 1.

Ako môžete vidieť, všetko je veľmi jednoduché. Strávte len pár hodín svojho času, môžete sa kravat v jemných a krásnych potrubí.

Originálna výzdoba interiéru kuchyne môže byť steh vo forme bobule. Urobíme to vo forme jahôd. Pletenie tohto druhu má toľko času, že čas nepatrne letí. Nájdite si pár hodín voľného času, naučte sa túto majstrovskú triedu a spájajte túto krásu.

Háčkované jahody

Postupnosť vykonávania práce

Pre pletenie háčkovanie "Strawberry 9raquo; háčik bude potrebovať háčik číslo 3,5, zelená a červená vlna na 50 g.

Zelená niť, ktorú plete reťaz 16 v. a zatvorte ho v kruhu.

1 riadok. 6 cp. (3 zdvíhacie slučky + 3ks.), 3 lyžice. s / n. v druhej a tretej vzduchovej slučke základne reťaze, oblúk 8 volov, 3 polievkové lyžice. s / n. v treťom a štvrtom storočí. v dolnej časti reťazca od okraja háku, oblúk 3 cp, 6 polievkových lyžičiek. s / n. v piatom a ôsmom storočí. v spodnej časti reťazca, oblúk 3. c. p., 3 lyžice. s \ n. v deviatej a desiatej. dno reťazca z háku, oblúk 8. st. p., 3 lyžice. s \ n. v desiatom a jedenástom storočí. základňa reťazca z háku, 3 palce. p., 6 polievkových lyžičiek. s \ n. zostávajúci v. základne reťazca. Ukončite riadok pomocou spojovacieho stĺpika. Pokračujeme v pletení na treťom riadku vrátane podľa schémy uvedenej na nasledujúcej fotografii.

Pletenie vzor

Na začiatku 4. riadku priložíme vlákno červenej farby a pliesť podľa schémy až 17 riadkov. Pletenie je ukončené. Šiť ho na polovicu a šiť ho.

Namiesto červenej nite môžete použiť žltú, oranžovú alebo ružovú farbu. Takéto ručné kuchynské príslušenstvo sa stane originálnym a jedinečným darčekom pre priateľa, sestru alebo matku na narodeniny alebo 8. marca.

Elegantný a veľmi originálny dekor pre kuchyňu je hrniec v tvare hviezdičky. Vyzerá to ako skutočné umelecké dielo. Mnoho mileniek dokonca ľutuje, že ich používa na svoj zamýšľaný účel, ale ich visí na krásu. Po pohľade na ďalšiu fotografiu sa môžete uistiť, že toto príslušenstvo naozaj vyzerá dobre. Veľmi pekné tiež pozrieť potholders vo forme kvetov, vyberte si v článku položku VÍZIA FARBÍ PRE ZAČIATOČNÍKOV S SCHÉMAMI

Podrobná masterová trieda s popisom priebehu práce

Na pliesť takýchto držiakov potrieb potrebujete háčik č. 2, 100% bavlnu s 50 g dvoma farbami. Striedavé vlákna podľa farby, ktorú urobíte podľa vášho vkusu. Pletené šitie-hviezda by mala byť v dvoch prameňov, aby udržiaval tvar dobre a nevykazuje príliš tenký.

Prepojte reťazec s 8 cp. a zatvorte ho v kruhu.

2 riadok. * 1 polievková lyžica. b / n., 23 storočia. n. *, opakujte * - * 9-krát (schéma č. 1). Pokračovať pletenie schéma № 2, pričom úplet 3. a 4. riadok, zmena na inú farebnú niťou a pletené 5. a 6. riadky, potom pletené nite sú série 2 predchádzajúce farbu. Po tom obalte každý okvetný lístok a dokončite 2 rady popruhu. Zviazať slučku od 20. storočia. atď., spojené s jedným radom umenia. b / n.

Kuchynský držiak "Star9raquo; je to všetko v jednom dychu, práca na ňom je veľmi zaujímavá. Skúste to a uvidíte sami. Postupujte podľa krokov v bezplatnej video lekcii:

Nie je možné sa pozerať na čiapky na čipky uvedené na nasledujúcej fotografii. Toto príslušenstvo nechce ani používať. Toto sú skutočné umelecké diela.

Som rád, že tieto krásne doplnky sú schopné vytvoriť každý pletiar.

Postupnosť vykonávania práce

Ak chcete pletené stehy, potrebujete zvyšky akejkoľvek priadze a háku zodpovedajúce hrúbke priadze. Skladá sa z dvoch častí - zhora a dole.

Štvorcový háčik "Flower9raquo; Spodná časť: 1 riadok. Zviažte reťaz 4 bp, zatvorte ho v kruhu. 4 vzduchové slučky, zatvorte krúžok.

2 riadok. * 3 lyžice. с / н., 3 в. položka *. Opakujte 4 krát, ukončite pripojenie. Art.

3 riadok. Pliesť podľa schémy: Článok. s / n., ale vo vzduchových slučkách predchádzajúcej série - 2 lyžice. s / n. 4 roky veku, 2 lyžice. c / n., a ďalšie - art. s / n. v čl. s / n. z predchádzajúcej série.

Preto pliesť počet riadkov, ktoré potrebujete. Čím viac je viazaná kravata, tým väčšia je výmľa.

Vzor pletenia spodnej časti je znázornený na obrázku nižšie

pletacie vzory spodnej časti

Horná časť: 1 riadok. 4 cp. zatvorte v kruhu.

2 riadok. 3 v.p. zdvíhanie, pletenie v kruhu * 1 polievková lyžica. s / н., 4 к.п. * Opakujte 15 krát (16 položiek s / n.).

3 riadok. * 6 polievkových lyžičiek. s / n. v 4. stor. predchádzajúci riadok, pripojte sa. Art. v ďalšom. 4 cp. predchádzajúci riadok *. Opakujte 8-krát.

4 riadok. 3 v.p. zdvíhanie, * 4 ok, st. s / n. v Spojených štátoch. Art. z predchádzajúcej série. * Opakujte 8 krát.

5 riadok. 1 cent. zdvíhanie, * 6 lyžice. s / н., 2ст. b / n., * Opakujte 8 krát.

6 riadok. 5 komp. v škrupine predchádzajúceho riadku (v grafe - čierna šípka), * 3 polievkové lyžice. s / n., zviazané (shishechka), 3 v., shishechka, 3 vp, shishechka, 7 vp, st. b / n. v strednom umenia. s / n. mušle predchádzajúcej série, 7 bp * Opakujte 4 krát.

7 a ďalšie série pletené podľa schémy.

Vzor pletenia hornej časti

Kruhový držiak "Flower9raquo; rovnakým spôsobom iba v kruhu. Pliesť okrúhly tvar ešte jednoduchší ako štvorcový jeden.

Schéma spodnej časti guľatiny

Najlepšie schémy

Každá hlavná trieda uvedená v tomto článku pomôže pletařky vytvoriť originálne a jedinečné háky pre kuchyňu. Vezmite si tieto informácie pre seba, získajte zvyšok priadze z kontajnerov a vytvorte, vytvárajte a vytvárajte. Útulnosť a krása vášho domova!

Možnosť na Veľkú noc: kuracie pock.

Opäť bobule témy:

Nezodpovedal žiadny z predložených modelov? Pozrite si ďalšie možnosti v článku HANDHELD HOOKS: SCHÉMY (otvorené a iné typy farieb)

Pliesť krásne háčkované háčiky: vzory a popis

Dobrá žena v domácnosti v kuchyni je krásna. Ale ako často staré poškvrnené handry rozmaznávajú obraz, ktorý používajú na prípravu teplých jedál? Ale to nie je nielen esteticky príjemné, ale aj nepohodlné a nebezpečné - môžete ľahko vypáliť prsty. Ale ak viete, ktorú ruku potrebujete držať nástroje pre pletenie, potom môžete zvážiť tento problém vyriešený. Dokonca aj pozostatky priadze a deformované priadze zo starých pletených výrobkov sú tiež dobré pre viazanie háčkovania. Schémy pre pletenie môžu mať rôznu zložitosť - od toho, že odoberiete od teba pol hodiny, takmer umelecké diela. Ale buďte pripravení na to, že výsledok vašej práce môže byť náhodne spálený alebo rozmazaný s jedlom.

Jednoduchý háčik na háčkovanie. Schéma pre začiatočníkov

Tento projekt bude vyžadovať minimálny čas a zručnosti z pletiarov a začiatočníci pomôžu zdokonaľovať zručnosti tvorby hladkého a čistého plátna.

Príchytka je štvorcová, práca začína od stredu. Zatvorte 4 okruhy v kruhu, 1 zdvíhacia slučka a začnite vzor: stĺpec bez háčkovania a 2 vzduchové slučky. V nasledujúcich riadkoch sa medzi stĺpmi bez háčkovania vytvorí jedna slučka, pri rohoch sa pridávajú len dve. A tak ďaleko, kým nálepka nie je správna veľkosť. Veselý froté hrany sa dosahuje len zvýšením počtu vzduchových slučiek: nepleteme ani jeden, ale štyri.

Experimentujte s kvetmi, ak chcete, aby sa hlavná časť stehu pruh. Zaujímavý efekt bude mať mélange priadzu - plynulé farebné prechody výhodne odtiene monochromatický okraj.

S klasickým vzorom "námestie babičky" sú tiež originálne pothooky háčkované. Štýly vzoru sú veľmi jednoduché: slučka 4 slučiek, 3 zdvíhacie slučky, 2 ďalšie ako súčasť vzoru a 3 stĺpy s háčikom a slučkou medzi nimi. Ak chcete získať rovnomerné uhly, pridajte 2 slučky. Tyče sú rozložené. Kvôli rôznym farbám priadze môžete dosiahnuť veľmi zaujímavý efekt. Svetlé a neobvyklé vyzerajú také štvorce s riadkami v farbách dúhy.

Na základe štýlu "babička štvorca" sa objavilo mnoho nových, ktoré umožnia vytvoriť vynikajúce háčkované háčiky. Schémy môžu začínať ako zo stredu štvorca, tak aj z rohu a tu je ďalšia možnosť s trojrozmerným kvetom uprostred.

Podľa série sa práca vykonáva takto:

1. Srdce kvetu: prsteň - 4 vzduchové slučky.

2. 1 zdvíhacia slučka, 8 oblúkov zo vzduchových slučiek a stĺpov bez háčkovania.

3. Vytvárame okvetné lístky sedmokrásky: na každom oblúku oddeľujeme 3 vzduchové slučky, tri stĺpy s dvoma háčikmi a znova 3 slučky.

4. Základom listov budú predĺžené oblúky so 4 slučkami, ktoré prechádzajú za bielymi okvetnými lístkami. Kvôli tomu kvetina stúpne a stane sa objemným.

5. Začíname pracovať na princípe obvyklého "námestia babičky". Ďalej - farba vlákna je ľubovoľná.

Poznámka: body na schéme nie sú vzduchové slučky, sú to jednoducho symboly miest, kde sú pripojené nasledujúce prvky.

Zimné ovocie sa usadí v kuchyni, ak viete, ako pliesť do kruhu. Ak nie - potom je to vynikajúca príležitosť naučiť sa a potom použite svoje nové zručnosti pri pletení klobúkov, obrúskov, košov a dokonca aj vankúšov. Aby ste na háku pripevnili čisté háčiky, obvody sa musia vypočítať na základe určitých pravidiel. Potom plátno nespĺňa kužeľ a nebude zložené.

Pri pletení s háčikom vždy začíname 6 vzduchovými slučkami, v prvom rade robíme 12 polievok. c / n, mentálne ich rozdeľte na 12 klinov a v každom nasledujúcom rade pridajte slučku na klin. Aby ste nezískali pravý šesťuholník, musia byť prírastky mierne posunuté navzájom. Na počte slučiek to neovplyvní, ale ukazuje rovnomerný kruh. Ak pliesť stĺpce bez háčkovania, urobíme to isté, ale začneme s 6 bary a pridáme každú šiestu časť kruhu.

Pokračujeme v tvorbe témy pletenia v kruhu. Pre prácu budú užitočné malé fragmenty viacfarebných priadzí, s ktorými sa ukáže, že vytvoria krásne háčiky pomocou háku. Schémy sú pomerne jednoduché, pri práci s hrubými priadzami môže byť projekt vykonaný za pol hodinu.

Vrcholom prvej varianty dvojfarebných držiakov potrubia je séria "melanžovej" škáry; priadza, ktorá sa získala kombináciou jedného vlákna každej farby. Práca na sérii sa deje takto:

 1. Kruh so 4 vzduchovými slučkami farby A.
 2. 11 stĺpcov s háčikom.
 3. V každej slučke druhého radu vytvoríme dva stĺpce s háčikom s viacfarebným vláknom.
 4. Rovnako ako riadok 3, ale s farbou B. Celkom 44 stĺpcov.
 5. Podopierajúce okraji lepivosť Farebný vzor "rakushki9raquo ;: pliesť päť stĺpcov s KS v jednej slučke, jeden chýba, bez sc kolóny, ďalšie korby a opakujte päť stĺpcov.

Veľmi pôsobivý a tvrdý vzhľad pothard (háčkovanie) "star9raquo; Schéma naopak ukazuje, že všetok gén je jednoduchý, a ak poznáte základné techniky pletenia, potom táto práca je vo vašej moci. Často sa tieto majstrovstvá vyrábajú farebne, potom sa zdá, že pásy sú šikovne prepojené.

No, odhalíme tajomstvo "star9raquo;:

 1. Zatvoríme v kruhu 8 vzduchových slučiek.
 2. Vytvorte plochý kruh, ktorý je stredom "star9raquo;". V tomto príklade sa používajú stĺpce s háčikom (18 ks), ale vyskytujú sa varianty schémy, kde sa používajú stĺpy bez háčkovania.
 3. Teraz vytvoríme veľmi predĺžené oblúky, ktoré sa stanú základom lístkov: 1 zdvíhacia slučka, 23 vzduchových slučiek, stĺpec bez háčkovania - všetko v jednej slučke. Predávame slučku a opakujeme v kruhu. Ukazuje sa 9 okvetných lístkov.
 4. Oviažeme slučky so stĺpmi bez háčkovania.
 5. Potom môžete použiť inú farbu. Pokračujeme v viazaní okvetných lístkov s kolónkami bez háčkovania, čím sa pridáme potrebné doplnky: dva prúžky na špičkách každého okvetného lístka. Takže pliesť 6 riadkov.
 6. Teraz najzaujímavejšia fáza. Krásne položíme okvetné lístky a začneme väzbu okrajov potrubí so stĺpmi bez háčkovania. Na vrcholkoch kvetov vyrábame picot (medzi dvomi stĺpmi 3 vzduchové slučky). Je nutné, aby sa látka neprebalila okolo popruhu. Môžete tiež vytvoriť slučku pre zavesenie - to je jeden pico, ale nie 3, ale 20 slučiek.

Takto elegantný "star9raquo; Môžete zvýšiť počet radov popruhov, potom náplasť bude vyzerať ako kruh s trojrozmerným stredom.

Tento veselý kvet bude zdobiť každú kuchyňu. Mnohí majstri slnečnice pliesť, háčkovať chňapky, obvod zároveň môžu byť rôzne - od jednoduchých kruhov čiernej alebo hnedej nite, obviazanú okolo kruhu žltého "rakushkami9raquo, k zložité, ako je tento.

Ale v skutočnosti, ak ste starostlivo prečítali opis predchádzajúcich držiakov potrubí, potom táto kvetina jednoducho zopakuje pre vás. Preveďte rovnaké kroky - plochý kruh, ale zo stĺpcov s dvoma sc vo výške 11 kusov a pliesť lístkov nie 9 a 12. viaže až 3 rady stĺpov, bez KS a pokračovať v práci v kruhoch na grafe, vykonať potrebné doplnenie.

Nezabúdajte, že príchytka je predovšetkým funkčnou položkou. Priadza z bavlny v niekoľkých záhyboch je ideálna na viazanie háčkov na háčkovanie. Schémy vzorov, v ktorých je minimálne množstvo otvorov, vytvorí produkt, ktorý spoľahlivo chráni vaše ruky. Ale to neznamená, že musíte opustiť krásne otvorené stehy. Ak vzor má veľa dier, nezabudnite vytvoriť dvojvrstvovú verziu. Šiť štvorec alebo kruh, háčkované, alebo podšívka z rúna a bavlnenej tkaniny.

1

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

+ 32 = 37