Ako urobiť krb z krabice

Kartónový krb zo škatúľ s vlastnými rukami

Nie každý v dome a navyše v byte má krb. A niekedy chcem vytvoriť slávnostnú náladu (to bolo miesto, kde dávať darčeky), alebo len chcete urobiť izbu útulnejšou a komornejšou. V tomto prípade môžete vytvoriť napodobeninu. Najjednoduchšou verziou je krb z lepenky. Zvyčajne sa baliace boxy používajú kvôli veľkému zariadeniu.

Falošný krb z lepenky, rovnako ako skutočný, môže byť na stenu a uhlové. V oboch verziách môže byť portál rovný alebo klenutý. Ako sa vám najlepšie páči. Ak hovoríme o praktickej strane prípadu, rovné je jednoduchšie, je to jednoduchšie dokončiť. Dokonca aj nováčik.

Čo môže byť krb z lepenky

Nástenný krb je skvelý, ak existuje slušná voľná časť steny. Vyzerá skvele v móle medzi oknami. Ak sú steny všetky obsadené, ale existujú rohy, môžete vytvoriť rohový model.

Najlepším materiálom sú lepenkové škatule. Vytvorenie krbu z kartónu je najjednoduchšie, ak máte krabicu pod veľkým monitorom alebo televízorom. Všetko, čo potrebujete, je vyrezať portál a lepiť bočné steny.

Môže byť vyrobený z veľkej lepenkovej škatule alebo malých

Malo by sa robiť trochu viac práce, ak sú iba malé škatule, ako sú topánky na topánky. Z nich však môžete získať zaujímavý model vo forme.

Stále musí byť:

1

To je takmer všetko, čo je potrebné urobiť falošnú lepenku

To sú všetky materiály a nástroje, ktoré budú potrebné. Z celého zoznamu môžu vzniknúť otázky len v súvislosti so škótskou páskou. Prečo papier? To je dobré pre akékoľvek dokončenie. Vrátane farieb. Takže táto možnosť je univerzálna. Ak nechcete maľovať krb, môžete použiť bežnú lepiacu pásku.

Napriek tomu bude potrebné materiál dokončiť, ale o tom budeme hovoriť neskôr, pretože veľa závisí od spôsobu dekorácie.

Ak je veľká krabica

Z veľkej kartónovej krabice dostanete krb s obdĺžnikovým portálom. Vo veľkosti určite, ale optimálna výška je asi 80-90 cm, šírka je približne rovnaká, hĺbka je 6-15 cm, ale existujú modely širšie, už aj vyššie a nižšie. Všetko podľa vášho vkusu. Napríklad výkres kartónového falshkamenu s rozmermi.

Výkres krbu z kartónovej krabice

Zbierajte imitáciu krbu z lepenky od strednej časti. Prvý z nich tvoria stĺpce. Zrezané obdĺžniky vo veľkosti - žiadny problém. Problém je dosiahnuť rovnomerné preloženie na správnych miestach. Vezmeme veľké pravítko alebo plochý bar a pevný predmet so zaobleným koncom. Vhodné napríklad na guľôčkové pero, môžete si vziať lyžicu alebo vidličku a použiť pero. Myšlienka je nasledujúca - pozdĺž línie, kde by mal byť záhyb, aplikovať pravítko / tyč, vedenie zadnej strany guľôčkového pera alebo rukoväte príboru pozdĺž tyče a tlačenie lepenky. Ale pozrite sa pozorne, neroztrhajte. Plachta sa ľahko ohýba nad aplikovanou čiarou.

Súčasti krbu z lepenky

Stredná časť je okamžite vložená alebo natretá. Potom bude príliš nepríjemné. Môžete maľovať čierne, rovnako ako na fotografii. Ďalšou možnosťou - simulovať murivo. Vyzerá tiež dobre.

Prilepte časti spolu s vhodnou páskou (už bola diskutovaná forma škót). Každé spojenie lepíme z dvoch strán. Scotch neľutujeme. Tento krb z lepenky bol natretý, takže stĺpy boli prilepené bielym hrubým papierom. Môžete použiť základný náter a farbu na ňom.

Polica nad krbom je vypnutá z niekoľkých kusov lepenky s použitím rovnakej technológie. Ak máte v pláne dať niečo, je žiaduce, aby sa stierky - niekoľko priečok. Ak je celá konštrukcia pevná a stabilná, môžete napríklad vyhotoviť polici z kusu preglejky.

Ak je lepenka tenká, môže sa použiť polystyrén / polystyrén. Predáva sa v stavebných predajniach. Môžete si vziať dosky, ktoré sa používajú na dokončenie stropu. Ošetrili okraje, vzor sa aplikoval na prednú plochu. Vo všeobecnosti sa môže stať zaujímavým.

Ďalšia vec pre cieľ. V tomto variante boli z papiera vhodnej farby odrezané "tehly". Navrhli portál. Tu je potrebné lepidlo PVA. Nezabudnite ponechať švy medzi "tehálmi". V predloženom modeli sú farbené základnou farbou, ale môžete ich vyrobiť napríklad čierne, biele.

Zvyšok povrchu vidlice je zafarbený a výplne z penového plastu (polystyrén) sú nalepené na vrchu.

Tu sa stalo

Tvarovanie sa môže pred lakovaním lepiť. Odrežte ich ostrým kniežacím nožom. Potom bude rez rovný. Lepidlo na PVA alebo špeciálne lepidlo. Okamžite zostáva utierka, inak farba bude ležať nerovnomerne.

Rovnaký dizajn môže byť pokrytý tapetou "pod tehál" alebo divokým kameňom. Samolepiaca fólia je tiež vhodná. Ale s tým musíte starostlivo pracovať - ​​nebude možné ho odstrániť.

Ak sú krabice malé

Pri malých kartónových škatuliach nie je ťažké pracovať. Môžu mať rovnakú alebo rozdielnu veľkosť, hrúbku a šírku. Na základe dostupnej zostavy sa montáž zostaví.

To je to, čo krb prišiel z dostupných lepenkových škatúľ

 1. Prilepte otváraciu časť krabičiek lepiacou páskou a potom ich spojte. Lepidlom sa môže použiť PVA. Lepené skrinky sú dobre navlečené, nechajte lepidlo 8-12 hodín.
 2. Odrežte otváraciu časť a lepte ich spolu s kúskami škótka.

Prilepte krabice lepiacou páskou zo zadnej strany

Druhá možnosť trvá menej času, ale dizajn sa ukazuje ako nespoľahlivý. Pri veľkej veľkosti sa môže prehýbať.

S odrezanými krytinami je dizajn neistý

Ak chcete dať ohnisku z kartónových škatúľ predstaviteľný vzhľad, budeme ho farbiť "pod tehál". Na tento účel lepíme povrch hrubým šedo-hnedým papierom. Táto farba bude pozadie.

Na farbenie je potrebná červeno-hnedá farba a veľká penová huba. Môže byť rozrezaný do veľkosti tehly - 250 * 65 mm. Farba naliala do rovnej misky, ponorila do nej hubku, nanesla na papier a ľahko tlačila, vytiahla tehly.

Počas práce sa musíme uistiť, že "švy" medzi "tehálami" majú rovnakú šírku. To nie je jednoduchá úloha - stačí rozptýliť a veľkosť nie je rovnaká. Môžete to urobiť jednoduchšie - odstrihnite pásku na úzke pásy, vložte ju, nakreslite "tehly". Po vysušení laku odstráňte lepiacu pásku.

Tu je krb z lepenky

Horná časť sa musel znížiť, pretože náš krb bol príliš neistý. Lepšie používať celé škatule.

Jeho montáž je náročnejšia na pracovnú silu: je potrebné lepiť klenbu dobre. Tento krb potreboval 4 veľké boxy (ako z televízora).

Výkres krbu z kartónu s veľkosťou

Samostatne lepte základňu. Na vnútornej strane polystyrénu vložte výstuž. Hmotnosť bola pevná a podstavec sa ohýbal bez spevnenia. Pásy boli inštalované asi po 5 cm, boli prilepené na lakovú pásku, potom bola základňa nalepená na všetkých stranách.

Potom bola predná časť vyrezaná a zadná stena bola vytvorená. Je lepšie vyzdobiť to hneď, kým nie je lepené dohromady. Na lepenkovom liste nosíme klenutý výrez. Z lepenky vysekneme "tehly" a lepíme ich tak, aby okraje nepresahovali "oblúk". Po zaschnutí lepidla zhromažďujeme hlavnú časť portálu. Aj v portáli nainštalujeme niekoľko rebier tuhosti - vo vysokej nadmorskej výške môže hrať lepenka a tak sa všetko utužuje pevne a pevne.

Proces výroby krbu z lepenky

Ďalšou etapou je výroba veka. Je viacvrstvový - lepenka, expandovaný polystyrén, lepenka. Všetko je rozotierané lepidlom, záťaž je nastavená. Po uschnutí lepidla (po 14 hodinách) bolo veko pripevnené k štruktúre lepiacou páskou. Ďalej - dokončovacie práce.

Aby sme vyrovnali nerovnosti lepiacej pásky, lepiame všetky povrchy hustým bielym papierom. Môžete si fotiť A4, môžete - väčšiu veľkosť.

Ďalej sa bude vyžadovať rolka papierových utierok a PVA lepidla. Zriedime 1: 1 vodou, nalejeme do spreja. Vlhká utierka navlhčíme, položme ju a trochu ju stlačte. Samotný vlhký tenký papier poskytuje úľavu, je len mierne korigovaný, dosahuje lepší účinok. Podobne spracujeme všetky povrchy okrem "tehál". Počkáme, kým sa vyschne.

Tu sa získa taký povrch

Zoberieme farbu červeno-hnedej farby a slonovinovej farby (v tomto prípade). Hnedá farba "tehly", svetlo - zvyšok povrchu. Krb z lepenky je takmer pripravený. Konečne to bolo.

Tu je krb z lepenky

Po vysušení prechádza všetko mierne ponorené do štetca so zlatou farbou. Štetec namočený, stlačený, znova odstrániť zvyšky farby na list papiera. Polosuchá kefa prechádza "švom" medzi tehálmi, mierne sa dotýka a "tehly" sami. Ďalej v tej istej technike zdôrazňujeme štruktúru povrchu. Je dôležité nepoužívať príliš veľa farieb. Teraz je to všetko. Krb z lepenky je pripravený.

Nápady na zdobenie krbu z lepenky vo formáte fotografií

Je možné simulovať krb z lepenky ľubovoľného tvaru. V tejto časti sa zhromažďuje niekoľko nápadov. Už poznáte princípy montáže, môžete si vyzdobiť alebo použiť nápady z fotografie.

Ak používate dobrú tapetu "pre tehly", bude to veľmi prirodzené

Ak používate dobrú tapetu "pre tehly", bude to veľmi prirodzené

Z jednej veľkej krabice dostanete stredne veľký krb

Zložitejšia forma a použité polyuretánové výlisky robia zázraky

Ak chcete vytvoriť umelý krb z lepenky, budete potrebovať:

• niekoľko silných kartónov (najlepšie z trojvrstvovej lepenky);

• široká stavebná škótka na papieri;

• PVA alebo tekuté nechty;

• príslušenstvo na dekoráciu;

• akékoľvek dokončovacie materiály (akrylová alebo vodou riedená farba, farby na jej riedenie, tapety, pena na imitáciu muriva, penové polystyrénové stropné lišty atď.)

Pri vytváraní najjednoduchšej konštrukcie je lepšie najskôr vypočítať jej rozmery a nakresliť montážny diagram.

Rohy z lepenky na lepenie vnútorných rohov

5. Najjednoduchší krb je možné zostaviť z niekoľkých silných kartónových škatúľ, ktoré sú navzájom spojené lepidlom PVA.

Krb, prilepený z jednej a niekoľkých boxov a rohového krbu

Lepenie s tekutými nechtami

8. Aby ste získali dokonale hladké uhly, môžete ich pripevniť plastové alebo kovové rohy na svahy, ktoré sú v akejkoľvek stavebnej predajni. Sú prilepené tmelom. Ak sa falošný krb následne pokryje farbou, môžete rovnomerne upraviť zem s mierne vlhkým brúsnym papierom.

Rohy pre svahy z PVC

Vybavenie krbového krbu vyrobeného z lepenky

Na zdobenie vytvoreného výrobku je možné pomocou akrylových farieb, penového plastu, technikou dekópia (lepenie aplikácie, výkresy vhodné pre farbu tapiet alebo tkaniny s následným lakovaním), samolepiaci film atď.

"Tehly" z lepenkových pások

Dokončenie "tvarovania" tvarovania

"Stucco" z lepenky

Simulácia kameňa s pena

Pomocou polystyrénu je ľahké imitovať heterogénnu štruktúru kameňa:

1. Na kus penového plastu nanášame obrysy kameňov. Zbytočné detaily, ktoré čistíme nožom.

Simulácia tehál z penového plastu

Krb z lepenky, dokončený "tehly"

1. V krbe je možné pridať sušené a lakované brezové tyčinky, lepené dohromady.

3. Na simuláciu popola môžete striekať na drevo čiernym náterom pomocou aerosólovej nádoby. Na pozadí muriva, náš oheň, rozsvietený žltým a červeným svetlom veniec, vyzerá perfektne.

Vytvorenie krbu z kartónových škatúľ: majstrovská trieda s fotografiou

Falošný krb z kartónov je spoločným predmetom interiéru mestských apartmánov a fotografických štúdií. Túto štruktúru je možné vytvoriť niekoľkými spôsobmi, avšak všetky nevyžadujú stavebné zručnosti a vážne finančné investície.

Ozdobný krb je odtokom pre tých, ktorí chcú vytvoriť atmosféru pohody a tepla vo svojom dome a nie je možné vytvoriť skutočné ohnisko. Falešný krb možno ľahko vyrobiť z obyčajných kartónov.

Ozdobný krb z kartónových krabičiek bude ozdobou akéhokoľvek domova. Môže sa zdobiť inak v závislosti od udalosti.

Existuje veľa tipov na tému: "Ako urobiť dekoratívny krb zo škatúľ vlastnými rukami?". V tomto článku uvažujeme o troch najbežnejších možnostiach vytvorenia krbu z kartónu:

 • falošný stenový krb;
 • falošný rohový krb;
 • vianočné ohnisko.

Vytvorenie krbu z krabičiek je jednoduchý proces, ktorý nie je odpadom. Inštalácia takéhoto nábytku trvá maximálne 2-3 hodiny.

Pristenny krb z falošných boxov je veľmi častý v bytoch obyvateľov miest. Ak chcete vyrobiť takýto nábytok, musíte pripraviť nasledujúce materiály a nástroje:

 • kartónová krabica (odporúčame používať kartónové obaly pod veľkými domácimi spotrebičmi - plazmou, chladničkou alebo práčkou);
 • papier, pravítko a ceruzka / značka na vytvorenie náčrtu;
 • nožnicový papier;
 • stavebné škótsko;
 • lepidlo "Moment9raquo; alebo akýkoľvek iný polymérny prostriedok;
 • polystyrénové obrubníky a podstavce na zdobenie krbu;
 • vodou-emulzie bielou farbou alebo tmelom;
 • kefa, špongia.

Odporúčame vám, aby ste si preštudovali manuál na výrobu krbu z papiera sami na našej webovej stránke.

Video: krb z krabice s vlastnými rukami

Tip! Ak nie je k dispozícii priestranná krabica, k vytvoreniu krbu môžete použiť niekoľko menších lepených kartónových obalov.

Stenový falsh-krb môže byť vyrobený "pod tehlovou", "starožitnou" atď Mnohí dávajú prednosť tradičnému vzhľadu krbu v bielom.

Podrobný návod na vytvorenie falošného krbu z krabičiek:

 • Po prvé, náčrtok budúcej štruktúry sa robí na papieri. Majstri bez fantasy môžu nájsť schému krbu na internete. Obrázok znázorňuje rozmery častí.
 • Pre pohodlie je rozmiestnenie inštalácie prevedené do kartónovej škatule. Na uľahčenie práce sú všetky hlavné čiary aplikované perom alebo značkovačom, pomocné s ceruzkou.

Náčrt budúceho krbu uľahčí prácu na jeho vytvorení. Usporiadanie pomôže zostaviť štruktúru presnejšie a rýchlejšie.

 • Na spodnej časti krabice s papierovým nožom (fréza), urobte obdĺžnikový otvor pre "fire9raquo; Odrezané nože krabice sú prilepené k zadnej stene obalu. Ak je krabica veľmi veľká, nadbytočná časť je jednoducho odrezaná.

Diera pod "hearth9raquo; je zvyčajne pravouhlý.

Tip! Odporúča sa lepiť spodnú časť škatule lepiacou páskou tak, aby boli strany balenia tesné.

Dodatočné lepenie stien krabice lepiacou páskou bude robiť konštrukciu odolnejšou a odolnejšou.

 • Po vytvorení hlavného rámčeka prejdite na dokončovacie práce. Povrch krabice je možné vkladať tapetami, filmom alebo papierom. Mnoho majstrov pomocou špeciálne pripravených šablón dal čínsky ornament. Ak máte v pláne urobiť klasickú verziu krbu, potom sa najčastejšie uchýlia k nasledujúcej dekoratívnej technológii. Z pena obruby vystrihnú jednotlivé časti a vytvoria dekoratívnu výzdobu. Pena odstrihnite pod uhlom 45 stupňov, aby sa potom mohli ľahko zmontovať do štvorcov / obdĺžnikov.

Vloženie telesa krbu s kalibrovaným papierom.

Tip! Kúpiť detaily o ozdobu krbu (obrubníky, podstavec, atď) môže byť v akejkoľvek stavbe.

 • Z rezaných prúžkov vytvorte štvorce a obdĺžniky na stenách budúceho krbu a prilepte ich na povrch krabice. Zvyčajne sú obrázky umiestnené symetricky k sebe na dvoch obdĺžnikoch na každej strane vzhľadom na vyhrievací otvor a priamo nad ním. Miesto pre "hearth9raquo; môžu byť tiež zdobené také obrubníky.

Penoplastové obrubníky sú skvelé pre vytvorenie dekorácie krbu.

Tip! Ako dekoráciu niektoré používajú penové plastové časti vo forme anjelov, kvetov atď.

 • V hornej časti ozdobného krbu z krabičiek musíte lepiť podstavec. Vytvára krídlovú konštrukciu a dáva štruktúre dokončený vzhľad.

Dôležité! Krbová polica z hrubšej peny alebo preglejky.

 • Materiál pod regálom je prilepený k hornej časti krbu.

Sokl by mal byť prilepený na vrchu krbovej konštrukcie.

 • Potom pokračujte v maľovaní krabice. Najčastejšie používajte farbu na báze vody na báze vody. Ak máte v úmysle vytvoriť dekoratívne falsge-krb pre staroveku, potom namiesto farbiacich zlúčenín použiť obvyklé plnivo pre sadrokartón. Aplikuje sa na budúci krb a suší sa s konštrukčnou sušičkou vlasov.

Tip! Farba sa aplikuje v niekoľkých vrstvách pomocou štetca, na ťažko dostupnom mieste na pokrytie pomocou špongie.

Stenový krb z krabičiek je pripravený, zostáva len zdobiť konštrukciu. Na simuláciu požiaru na vnútornej stene krbu môžete vložiť fotografiu živého ohňa. V peci môžete dať domáce "palivové drevo"; alebo dať svietniky. Všetko závisí od letu fantázie majstra.

Ozdobný krb z krabičiek je možné vložiť tapetou, simulujúcou murivo. Tento štýl dokonale zapadá do interiéru každej miestnosti.

Majster triedy na vytvorenie rohového krbu z krabice

Uholný falošný krb je najčastejšie inštalovaný v malých miestnostiach. Vytvorenie tohto dizajnu prebieha v niekoľkých fázach:

 • Výber miesta, meranie.
 • V pravom uhle položte kartónovú škatuľu. Je žiaduce, aby jeho parametre zodpovedali parametrom uhlového priestoru - takže bude ľahšie vytvoriť krb.

Vyklenutý falošný krb nielenže zachráni priestor miestnosti, ale aj skryje nevzhľadný uhol.

 • Na prednej stene balíčka urobte štrbinu v polkruhu tak, aby mohla byť zložená dovnútra.
 • V hornej časti rezaného dielu sú vytvorené dva oblúky, ktoré sú tvarované ako trojuholník. Výsledná časť je upevnená lepiacou páskou alebo lepidlom medzi bočnou a prednou stranou krbu.
 • Zadná časť škatule je rezaná a prispôsobená 9raquo; konštrukcia pod uhlom.
 • Steny krabice sú lepené spolu s lepiacou páskou.
 • Výsledný falošný krb z krabičiek je prilepený tapetou alebo maľovaný. Vyzerá to nádherne "hearth9raquo ;, vložený papier alebo film" pod tehly. "
 • Krbová doska je vyrobená z preglejky alebo hrubého kartónu, ktoré sú lepené dohromady v niekoľkých vrstvách. Polica je pokrytá farbou alebo vložená "pod stromom".

Krbová polička môže byť vyrobená z ľahkého stavebného materiálu - preglejka, lepenka atď.

Tip! Odporúča sa vytvoriť krídlový krb tak, aby mierne vyčnieval cez telo "hearth9raquo;".

Ozdobte rohový dekoratívny krb z krabičiek pomocou akýchkoľvek atribútov - sviečky, girlandy, figuríny atď.

Môžete si urobiť rohový krb-falošný pre váš vkus.

Domáce krb z krabičiek na Vianoce

Vytvoriť slávnostné "hearth9raquo; potrebujeme tri kartónové krabice - jeden veľký a dva menšie. Sú lepené dohromady - veľký je v strede, malé sú na okraji.

Tip! Ak majú krabice rozdielne výšky, sú rezané a urobené rovnako veľké.

Táto verzia krbu je vhodná pre priestranné izby. Ak oblasť miestnosti neumožňuje inštaláciu takejto štruktúry, môžete použiť malú lepenkovú škatuľu.

V centrálnej skrini odstráňte prednú stenu a otvorte otvor pre pec. Vizuálne je izolovaný pomocou penového obrubníka alebo podstavca. Ak chcete urobiť krb "pre tehly", vyrežte malé obdĺžnikové kusy rovnakej veľkosti z lepenky alebo polystyrénu, lepte ich na povrch škatúľ v rozloženom poradí ako murivo. Krb je natretý niekoľkými vrstvami, takže všetky časti sú rovnakej farby. Ďalej je inštalácia namaľovaná hnedou farbou a hranice - so žltou farbou. Ak chcete vytvoriť "bricks9raquo; textúrovanejšie, na nich pomocou špongie, zlatá farba je aplikovaná bodovo. Hotový ozdobný krb je vyzdobený novoročnými listami, hračkami a girlandami. Odporúčame vám študovať materiál o tom, ako urobiť krásny vianočný a vianočný krb a pridať článok do záložiek.

Vianočná verzia dekoratívneho krbu. Tento dizajn bude vynikajúcim doplnkom k slávnostnej atmosfére.

Ozdobný krb z krabičiek sa dá ľahko vyrobiť vlastnými rukami. Takáto konštrukcia bude robiť miestnosť teplejšia a útulnejšia.

1

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

− 2 = 3