Ako vyrobiť udiarenský spotrebič z chladničky

Udiareň z chladničky s vlastnými rukami: odporúčania špecialistu

Ak máte prímestskú lokalitu a snívate o diverzifikácii ponuky vašej rodiny s užitočnými a chutnými produktmi, môžete to urobiť tak, že vytvoríte udiarenský priestor z improvizovaných materiálov. Najlepšie je vziať si model chladničky sovietskeho štýlu, ktorý už dlho nefunguje, pretože vnútorné prvky ešte nebudú potrebné. Dôraz na staré modely by sa mal v tomto prípade urobiť z toho dôvodu, že moderné verzie majú plastové časti, ktoré sa pri vystavení teplote poškodia. Ale ak nemáte starú chladničku, potom ju môžete dostať s vašimi rukami, bude to perfektne vyhovovať, napríklad "Dnepr9raquo ;.

Predtým, než si vyrobíte udiarenský spotrebič z chladničky svojimi vlastnými rukami, musíte si vybrať miesto, zatiaľ čo by ste mali dodržiavať pravidlo, ktoré hovorí: reliéf tejto lokality musí mať určitý sklon. Len čo sa môže pripraviť telo chladničky, malo by byť umiestnené na najvyššom mieste územia, ktoré predtým vytvorilo dieru na dne, ktorého priemer je desiatok.

Ak vyrábate udiarenský spotrebič z chladničky svojimi vlastnými rukami, mali by ste pripraviť nielen puzdro domáceho vybavenia, ale aj potrubie s dĺžkou 4 m a viac. Budete potrebovať tvrdené červené tehly, rovnako ako železné veko. Tehly sú potrebné pre pec, ale je potrebné veko, aby sa uzavrela pec. Ten môže byť vyrobený z telesa starého práčky alebo železnej nádoby. Tieto domáce spotrebiče by sa nikdy nemali hádzať hádzať.

Keď sa udiarenská sústava prechádza z chladničky vlastnými rukami, dôležitú úlohu v tejto situácii bude hrať železná nádoba s požadovaným objemom, ktorá by mala byť vykopaná do zeme a umiestnená pod komoru na fajčenie. Pri podobnom usporiadaní pece je komín z komory uložený v zemi, čo mu umožní vychladnúť. Rúra by mala byť pochovaná v zemi od samého miesta fajčenia k peci. Takže nebudete kaziť vzhľad stránky a prvok nebude rušiť pohyb na ňom. Teplota dymu začne klesať, kým neprejde potrubím uloženým vo vlhkej zemi. To je veľmi dôležité pre fajčenie za studena.

Keď udiareň z chladničky s ich vlastných rúk, kresby, môžete pripraviť sami, a potom odstránený z chladničky s mrazničkou, rovnako ako ďalších nepotrebných prvkov na type kompresora, ale kovová mreža je lepšie odísť. Odborníci odporúčajú ponechať len kovovú základňu domáceho spotrebiča, odporúča sa odstrániť všetky prvky interiéru.

Keď sa udiareň uskutočňuje z chladničky s vlastnými rukami, na bočných stenách sú vyvŕtané otvory, ktoré sú potrebné na upevnenie mriežok a plechov na pečenie. Otvor pre potrubie by mal byť vyrobený zhora, je nevyhnutný pre počiatočnú tvorbu dymu, ako aj pre stimuláciu ponoru. Počas fajčenia musí byť potrubie uzavreté.

1

Alternatívna možnosť na výrobu udiarenky

Ak máte len kovovú škatuľku pre domáce spotrebiče, môžete si urobiť udiarenský priestor. V spodnej časti puzdra je inštalovaný elektrický sporák. Z ocele by mala byť vyrobená paleta, ktorej hrúbka je 5 mm. Je inštalovaný na elektrickom kachle. Keď sa udiareň uskutočňuje z chladničky s vlastnými rukami, odporúčame fotku zvážiť vopred. Umožnia vám pochopiť, že miesto palety môžete použiť oceľové panvice. Dvere chladničky by sa mali tesne uzavrieť, aby sa do interiéru dostal menej vzduchu.

Nuance vytvárania udiarne s potrubím

V spodnej časti chladničky sa vykonáva otvorom, kde je vložená rúrka, jej dĺžka by presiahnuť 2 m a priemer by mal byť väčší ako 10 cm. Pokiaľ ide o chladničky by mala byť umiestnená pozdĺž potrubia pod uhlom, ktorý zaistí trakciu. Ďalším krokom je vykopanie výkopu, do ktorého je pochovaný potrubie, ktorého dolný koniec sa musí dostať do jamy, kde bude oheň svietiť. Viditeľná časť udiarenského domu bude nakoniec iba chladničkou.

Udiareň zo starej chladničky vlastnými rukami môže byť úplne vykonaná. Hneď ako rozpustíte požiar, musíte počkať na vzhľad uhlia, na nich je nainštalovaná paleta s pilinami. Po vytvorení stabilného dymu je jamka pokrytá, pretože z plechu môžete použiť kovový plech alebo viečko. V chladničke by sa mali rozšíriť a odvážiť výrobky na fajčenie, po zatvorení dverí a od tohto momentu sa začne proces fajčenia.

Podľa receptúry na varenie by mali byť v jame dlho trvať dymenie, aby sa zabezpečil proces studeného fajčenia. Na takéto práce sa nevyžadujú ďalšie otvory alebo kryty. Výrobky získané na konci budú nielen dobre chutné, ale aj dlhodobo čerstvé, ale musia byť varené dlhú dobu.

Udiareň z chladničky s vlastnými rukami

Milovníci domácich lahôdok vždy hľadajú príležitosť na prípravu lahodných jedál vo veľkom množstve. Najmä ak ide o výrobky dlhého skladovania, na ktoré sa tiež vzťahujú aj údené produkty. V predvečer dlhej májovej dovolenky nestojí za to "vykuchanie" 9raquo; obľúbené prasiatko a posielať na trh pre údené produkty. Povedzeme vám, ako vytvoriť zariadenie na fajčenie na vlastnú päsť.

Stačí mať jednoduchý sadu nástrojov, trochu túžby a ašpirácie, staré, nechcené chladnička a niekoľko hodín voľného času - a udiareň na chladničku s rukami hotové. V tomto prípade, na vedomie, že chladiaca jednotka sa odporúča voliť starej sovietskej éry, pretože tieto modely sú vyrobené z kovu a moderné - plast, ktorý nepriaznivo ovplyvniť kvalitu pochúťok.

Takže dnes vám povieme, ako urobiť udiareň z chladničky vlastnými rukami a video uvedené v našom materiáli nám umožní lepšie pochopiť všetky informácie. V tomto prípade považujeme dve možnosti pre zariadenie na fajčenie za studena a horko.

Po prvé, poďme sa pozrieť na to, ako sa udiarenská fajka z chladničky vyrába sami.

Chladná metóda sa považuje za bezpečnejšiu z hľadiska užitočnosti produktu. Pod vplyvom nízkych teplôt a bieleho dymu sa neuvoľňujú žiadne škodlivé látky a karcinogény. Takto pripravené jedlá odporúčajú odborníci na výživu.

Najprv musíte určiť polohu jednotky - ideálnou možnosťou bude tá časť lokality, ktorá mierne stúpa. Dĺžka je asi tri metre.

Keď si vyrobíte udiarenský prístroj zo starej chladničky s vlastnými rukami, musíte správne pripraviť krabicu sama. Ak to chcete urobiť:

 • odstráňte všetky nekovové časti;
 • odstráňte ohrievače

 • po odstránení častí a materiálov v tele zostanú viditeľné otvory - musia byť utesnené bežnou páskou;
 • v spodnej časti rozrezaný okrúhly otvor, ktorého priemer by mal byť približne 10 centimetrov;
 • Presná veľkosť závisí od toho, ktorý potrubí inštalujete pre dieru, ktorú máte.

Teraz je krabica pripravená na inštaláciu na mieste, ktoré ste vybrali. Rúra - ktorej dĺžka nie je menšia ako dva metre a ideálne tri metre - vložte do pripraveného otvoru a ležte na zemi na miernom svahu.

Ak má lokalita prirodzený sklon, potom by mala byť potrubie jednoducho posypané pôdou. Ak nie je žiadna predpojatosť, potom bude musieť byť vytvorená nezávisle, prestávka zodpovedajúca výkopu.

Vaša trubica by mala dosiahnuť pripravenú jamku - bude spaľovať palivo, ktoré vydáva dym na fajčenie.

Rúra by mala byť umiestnená v hornej časti jamy a počas procesu varenia pochúťok bude potrebné pokryť.

V skutočnosti je prístroj pripravený. To znamená, že už viete, ako si vyrobiť udiarenský spotrebič z chladničky svojimi vlastnými rukami - môžete začať variť.

Princíp práce je nasledovný:

 • mäso alebo rybie výrobky;
 • umiestnite ich do tela - potom sa police dostanú na záchranu, ak sú kovové, môžete tiež jednoducho zavesiť výrobky;
 • v závislosti od receptúry, začnite varenie, zabezpečte dlhodobé tleenie paliva v jame;
 • vytvorenie prídavného krytu sa v tomto prípade nevyžaduje.

Podľa toho, kto takto varí jedlo, je to vynikajúce, dlho uložené. Samotný proces však trvá dlho. Pre rýchlu prípravu bude potrebná horúca metóda - o nej nižšie.

Ak máte nejaké otázky - ako urobiť fajčiar chladného fajčenia z chladničky na video

Teraz poďme sa pozrieť na to, ako je hotová údená udiareň vyrobená vlastnými rukami z chladničky - existujú dve možnosti:

Ak máte vlastné stránky, odporúčame vám zastaviť túto metódu. Okrem starej chladničky je potrebné zásobiť a vyprážať panvu s hrubými stenami a vekom. Z neho postavíte generátor dymu:

 • vŕtať niekoľko otvorov dole;
 • vo veku vyvŕtať otvor, ku ktorému je pripojené pancierové svietidlo;
 • jeho dĺžka by mala byť najmenej 50 centimetrov, ale nesmie presiahnuť jeden meter;
 • pomocou bežnej príruby je hadica pripojená k chladiacej komore v časti, kde bol kompresor umiestnený.

Telo je pripravené presne tak, ako je opísané v časti vyššie. Na jej dno sú umiestnené elektrické ohrievače do 12 kW. Desiatky by mali poskytovať teplotnú úroveň 60 až 80 stupňov. Samozrejme, krabica by mala byť zatvorená.

Používanie tohto zariadenia je jednoduché:

 • vložte do neho jedlo;
 • v generátore dymu umiestnite piliny (ako zvoliť správne drevo - na konci výrobku si prečítajte);
 • domáceho generátora umiestneného na otvorenom ohni alebo dokonca elektrickej dlaždice;
 • pripojte vykurovacie telesá.

Je len pár hodín na varenie lahôdok.

Utierka z chladničky s vlastnými rukami, ktorých výkresy sú pripojené k tomuto článku, môžu byť použité nielen vonku, ale aj vo vnútri.

Výkres kuracieho fajčiara z chladničky, kde

 1. - elektrické dlaždice;
 2. - štiepky (piliny alebo hobliny);
 3. - fajčiarska komora;
 4. - komín

Zariadenie chladíme podľa popisu v predchádzajúcich častiach.

 • na balkóne (ideálne);
 • vedľa kuchynskej digestora;
 • v miestnosti s dobrou ventiláciou (najúžasnejšie).

Na zaistenie požadovanej teploty budete potrebovať elektrický sporák. Výhodne s uzavretými ohrievačmi.

Namiesto elektrického sporáka je možné používať elektroteny s výkonom 1000-1200 W, ktoré sú schopné udržiavať teplotu v rozmedzí 60-80 0 С.

Ako vyrobiť horúci udiareň z chladničky - video

Pred vložením jedla dovnútra skontrolujte, či sa dvierka zatvárajú tesne, ak sú elektrické sporáky inštalované v spodnej časti bývalého chladiarenského skladu.

V akom poradí používate udiarenský dom:

 • uviesť jedlo do vnútra;
 • na spodnom mieste elektrický sporák;
 • postavte na ňu panvicu s pilinami;
 • dôkladne zatvorte dvere;
 • pripojte rúru;
 • Na prípravu údeného mäsa trvá veľmi krátky čas.

Tip! Pri varení v interiéri je potrebné venovať zvláštnu pozornosť pravidlám požiarnej bezpečnosti.

Ak chcete získať skutočne lahodné produkty, musíte byť schopní nielen vytvoriť agregát na fajčenie z chladničky, ale aj poznať určité tajomstvá varenia. O receptoch, nebudeme hovoriť - je to vec chuti, ale o tom, ako vybrať správne drevo a o niektorých ďalších tajomstvách, ktoré povieme.

Pamätajte, že drevo musí byť nevyhnutne vlhké - tým sa zabezpečí optimálny vývoj dymu. Ak je suchý, doporučuje sa navlhčiť.

Pri príprave používajte len tvrdé drevo, ale nie ihličnany, ktoré vypúšťajú príliš veľa pôdy.

Z tvrdého dreva ideálne bude:

 • cherry;
 • jablko;
 • hruška;
 • ostatné ovocie a bobule;
 • pre lepšiu chuť a chuť, môžete pridať malú borievku.

Pri pridávaní brezových protokolov je potrebné odstrániť kôru z nich.

Je jasné, že farba údených produktov priamo závisí od dymu. Ak chcete, aby mali bohatý, krásny zlatý tón, odporúčame pridať mahagón.

Ak chcete získať tmavožltý odtieň vhodný:

Nesvietie guľatiny ani piliny. Musia dúpať, vydávajú dym, ale nespáliť!

Najviac príjemnú arómu je možné získať z guľatiny alebo pilín získaných po prerezaní záhradných stromov, ktoré boli už dlhé roky.

Ďalšie vlastné udiareň - video

Máte radi domáce údené pochúťky? Teraz ich môžete ľahko pripraviť sami. K tomu budete potrebovať prípad staršej chladničky, trochu zručnosti a trochu voľného času - vybavenie je veľmi jednoduché! Postupujte podľa našich rád a vy budete úspešní!

Phoenix Sirius je len bomba. V režime potstil rozptýlené na 4 litre za hodinu. SS prijaté s pevnosťou.

 • 01/17/2018 »Vlastné zariadenie Phoenix - Narodny, Dream, Elegant, Mechanic a ďalšie

  Jazdím druhýkrát na Phoenix-elegantný. Nerozumiem, prečo takáto vysokoteplotná destilácia? Požiaru.

 • 01.01.2018 »Ako izolovať stenu v byte zvnútra

  V doskách PIR má zmysel, ak potrebujete súkromný dom na rýchle uzavretie tepelnej izolácie. Necítim, nie.

 • 01.01.2018 »Najlepšie domáce zariadenie - ako si vybrať a z čoho

  ahoj Každoročne sa zariadenia zlepšujú, detské vredy sú odstránené, odporúčame.

 • 01.01.2018 »Najlepšie domáce zariadenie - ako si vybrať a z čoho

  Užitočný článok. Ak chcete poznať môj názor, zdieľam ho. Aj ja si robím svoje domáce varenie.

 • Udiareň z chladničky: 4 dôvody na to, aby ste to urobili sami

  Udiareň sa môže vyrábať z ľubovoľnej staršej chladničky, údené produkty boli vždy známe svojou vynikajúcou chuťou a rýchlosťou varenia. Avšak, aby ste ich vyrobili, potrebujete udiarňu - špeciálne vybavenie, v ktorom môžete spracovať mäso alebo ryby. Súčasne nie je nutné kupovať udiarenskú kaviareň. Takéto zariadenie môže byť vyrobené ručne zo staršej domácej chladničky, pričom si študoval jednoduché kresby a pochopil dizajn jednotky.

  Bežný fajčiar z chladničky: zariadenie a výhody jeho používania

  Milovníci rozmaznávania s údenými rybami s pivom alebo lahodným mäsom určite ocenia také zariadenie ako udiarenský podnik. A ak to urobíte sami, potom bude príjemnejšie jesť tieto jedlá dvakrát.

  Výhody takéhoto udiarenského zariadenia:

  • Jednoduché použitie a jednoduché vytvorenie;
  • Rýchlosť prípravy jedál bez dodatočného spracovania výrobkov;
  • Malé množstvo potrebných materiálov;
  • Minimálne peňažné náklady.

  Fajčiar z chladničky netrvá veľa priestoru, takže má vynikajúci výkon

  Okrem týchto výhod je však niekoľko nevýhod:

  • Takéto zariadenia sú príliš malé na predaj výrobkov na fajčenie;
  • Kvôli pomerne veľkej veľkosti takejto udiarenskej spoločnosti nebudete mať s vami prírodu;
  • Neviditeľný vzhľad.

  Pred začatím procesu výroby jednotky je potrebné pochopiť, od čoho je fajčiar.

  Hlavné prvky domáceho udiarenského zariadenia sú:

  • Telo prístroja - inými slovami, samotná chladnička;
  • Odber dymu;
  • Paleta na tuky;
  • Dymové grily;
  • Kontajner na piliny a vykurovacie teleso, ak je fajčiar vytvorený na fajčenie.

  Vzhľadom na to, že všetky vykurovacie telesá budú vytiahnuté z chladničky a dvere nemôžu držať, môže byť k nemu pripojený špeciálny hák.

  Ak je to žiaduce, môže byť domáce udiareň maľované alebo sfarbené.

  Jeho udiareň zo starej chladničky: predbežné kroky

  Hlavným prvkom udiarenského domu je priamo samotná chladnička. To je v nej celý proces fajčenia. A predtým, ako začnete hrať s prístrojom, musíte urobiť nejaké predbežné práce.

  Pred použitím fajčiarskeho domu zo staršej chladničky sa musí starostlivo očistiť od trosiek

  • Najskôr odstráňte všetky plastové časti z chladničky tak, aby na konci zostali len kompresory, relé a kovová základňa.
  • Ďalej všetky dostupné otvory musia byť utesnené náplasťou alebo izolačnou páskou;
  • V hornej časti jednotky je potrebné vyrezať otvor pre komín;
  • Na bočných stranách chladničky musíte urobiť zárez na upevnenie mriežok.

  Ak chcete fajčiť, a nie "brodil" cez udiarňu, je žiaduce nainštalovať ventilátor v hornej časti zariadenia - bude hrať úlohu kapucne.

  Pokiaľ ide o model chladničky, je lepšie, ak je to zariadenie sovietskeho modelu, pretože má malý plast a viac kovu.

  Domáce udiareň z chladničky

  Mnohí fanúšikovia studeného fajčenia rozpoznávajú tento spôsob varenia a považujú ho za zdravšie. Okrem toho je pre túto metódu vhodnejšia aj domáca udiareň z chladničky, pretože pod vplyvom vysokých teplôt je možnosť uvoľňovania nebezpečných látok.

  Pokyny na výrobu zariadenia na chladenie fajčenia:

  1. Výber miesta - ak je na mieste umiestnená udiareň, odporúčame zvoliť interval medzi dvomi až tromi metrami pod svahom;
  2. Príprava - z chladničky sa vyberú všetky plastové prvky, vrátane tesnenia na dverách (otvory musia byť utesnené lepiacou páskou alebo omietkou) a otvor pre komín v spodnej časti jednotky;
  3. Upevnenie chladničky - zvyčajne sa vyskytuje v najvyššom vybranom bode miesta (odoberané potrubie s dĺžkou približne 2-3 metre, zatiaľ čo by malo byť naklonené);
  4. Spracovanie komína - ak je koniec potrubia, musíte vykopať malú dieru na zapálenie, koniec trubice by mal byť na vrchole jamy, ktorý musí byť počas fajčenia tesne uzavretý;
  5. Umiestnenie produktov do chladničky - tu môžete použiť kovové police alebo zavesené konštrukcie.

  Pokiaľ ide o radu o používaní jednotky, počas fajčenia by sa malo udržiavať tlečenie surovín vo výkopovej fáze. V tomto prípade nepoužívate kapotu.

  Nevýhodou studeného fajčenia je, že samotný proces trvá pomerne veľa času (asi deň alebo trochu viac). Ale výrobky sú veľmi chutné a dlho uložené.

  Údená udiareň s vlastnými rukami z chladničky

  Horúci údený je známy svojou rýchlosťou varenia a špeciálnou bohatou chuťou produktov.

  Ak chcete správne fajčiť fajčenie z chladničky, musíte si prezrieť tréningové video

  Existujú dva spôsoby výstavby udiarenského zariadenia na fajčenie:

  • S použitím krbovej kachle;
  • S elektrickými varnými platňami.

  Prvá metóda predpokladá vstupnú rúrku s dĺžkou najmenej 10 cm, ktorá sa nachádza v spodnej stene jednotky. Aby bol ponor dobré, musí byť komín umiestnený na svahu a pochovaný v zemi. Koniec potrubia by mal byť umiestnený priamo v peci umiestnenej pod úrovňou udiarenského domu.

  Fajčenie sa začína, keď v peci sú jamy, na ktorých je umiestnený kovový plech s pilinami. Samotná pec je tesne uzavretá.

  Pokiaľ ide o "elektrickú" metódu, je nemysliteľné bez elektrického sporáka alebo iného vykurovacieho telesa. Všetky zatepľovacie a plastové časti sú z chladničky odstránené a do spodnej časti skrine je umiestnená doska, nad ktorou je oceľový plech hrúbky najmenej 5 mm. Extrakcia dymu sa vykonáva zhora tak, aby dymový pramienok bol tenký, inak by sa celý proces varenia roztiahol takmer dvakrát.

  Okrem toho je lepšie umiestniť škatuľu z nehrdzavejúcej ocele s vyvŕtanými otvormi v kopticle. Takéto zariadenie umožní aktívne cirkulovať horúci vzduch, ktorý dodá výrobkom ďalšiu chuť.

  Aby sa zabránilo spáleniu pilín, mali by byť dvierka olejovej lampy tesne uzavreté, aby sa neuschovali na vzduchu.

  Fajčenie výrobkov je veľmi jednoduché:

  • Najskôr je potrebné umiestniť produkty do jednotky (položiť na regály alebo zavesiť);
  • Ďalej sú kachle pokryté panvou s hranolkami (môžete použiť panvicu);
  • Napájací kábel je vytiahnutý z olejovej lampy a pripojený k elektrickej sieti;
  • Dvere musia byť pevne uzavreté;
  • Niekoľko hodín neskôr je pochúťka pripravená.

  Mimochodom, pri fajčení obzvlášť veľkých rýb alebo kusov mäsa je žiaduce umiestniť takéto výrobky na regáloch alebo ich naviazať naviac tak, aby sa neroztrhli.

  Udiareň z chladničky s vlastnými rukami (video)

  Vytvorenie skrinky na fajčenie z improvizovaných nástrojov je pomerne jednoduché a nie nákladné. Výhodou takéhoto zariadenia bude nepochybne užitočnosť takýchto výrobkov, ako aj ich chuťové vlastnosti. Nákup rýb alebo mäsa v obchode nevieme presne, ako boli fajčené, ale v tomto prípade všetko je varené sami.

  Kopírovanie je povolené len so zadným odkazom na zdroj

  1

  Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  96 − = 92