Ako urobiť gril sám

Chcete si vyrobiť žiarovku sami? 25 fotiek + kresieb

Grilovanie pri dachi je charakteristickým rysom príjemnej dovolenky mimo mesta s kebabom v dobrej spoločnosti. Možno preto väčšina letných obyvateľov rád nainštaluje BBQ alebo gril v letnom sídle.

Áno, v dachi si môžete kúpiť len hotové grilovanie, ale je tu niečo atraktívne v plánoch na stavbu takého grilovania vlastnými rukami. Grilovanie na túre je nielen miestom na zber celej rodiny a zaujímavým prvkom letného dizajnu,

ale aj veľmi efektívna vec, keď potrebujete kŕmiť veľa ľudí, napríklad na dovolenke; pretože Plocha amatérskych pazúrov je zvyčajne omnoho väčšia ako štandardná kúpna cena. Navyše, žeraviaca rukoväť je odolnejšia, menej efektívna v prevádzke a má viac "teplého" vzhľadu ako zakúpený.

Úlohou robiť žeriav s vlastnými rukami môže byť cez víkend vyriešený dvojicou šikovných rúk. V prístroji letnej mangalky nie je nič ťažké, môžete to vidieť na výkrese.

ohniska: Vnútorné steny grilovania môžu byť obložené žiaruvzdornými tehálmi. Je lepšie tlačiť stenu dopredu pre pohodlnejší prístup k mriežke.

Grilovací gril: Vyberte si liatinu alebo nehrdzavejúcu oceľ. Držia sa na rohových líniách.

základ: plošina betónu (8-10 cm) na vankúšiku zhutneného drveného kameňa (8-10 cm) zaisťuje stabilitu konštrukcie grilu.

Tehlové múry: Vytvárajú uzatvorený gril, redukujú spotrebu palivového dreva o 65% a chránia pred horúcimi iskrami.

1

popolník: plech na palivo. Nachádza sa vo vzdialenosti 20-35 cm pod grilovacím grilom.

Ak chcete vyrobiť žiarovku s vlastnými rukami alebo kúpiť?

Ak máte zručnosti z tehál, nie sú žiadne problémy s chrbtom a je pár pripravený pomôcť vám priatelia, potom môžete urobiť žeriav sami cez víkend.

Kde umiestniť žeriav v krajine?

Zistite prevládajúci smer vetra a nastavte tak, aby dym nefúkol do domu alebo do zvyšnej oblasti.

Betónové podkladové bloky - Najlacnejší stavebný materiál pre grilovanie. Vo vnútri pece môže byť vrstva žiaruvzdorných tehál pre väčšiu retenciu tepla. Exteriér môže byť pokrytý prírodným kameňom.

Prírodný kameň - prírodný kameň udržuje teplo dobre. Plánujte dostatok času na výber a nastavenie kameňa. Okrem toho je dobré mať v zásobe nejaký prebytočný kameň, pretože Je ťažké predpovedať presnú spotrebu materiálu na konštrukciu mangálu z prírodného kameňa.

Červená keramická tehla - takmer optimálna voľba pre vybudovanie grilovania. Vonkajšie atraktívne, dobre zachováva teplo, nebojí sa interakcie s otvoreným ohňom. Pri grilovaní na barbecue budete potrebovať trochu viac zručností v murive ako pri hrnci z betónových tvárnic.

Používajte suché guľatiny ovocných stromov, ktoré dávajú nezabudnuteľnej aróme všetkým jedlám vareným na grile. Uveďte v dizajne pazúry miesto, kde môžete vopred usporiadať príslušné záznamy, ktoré ste dostali pri prerezávaní ovocných stromov.

kliešte - čím dlhšie, tým lepšie pre vašu bezpečnosť.

štetec z kovu na čistenie grilovacieho grilu.

rukavice pre grilovanie, ktoré odolávajú vysokým teplotám.

Ďalšie funkcie grilovania.

Drsnejšie s pľuzgierom, čo umožní rovnomerné vyprážanie veľkého kusa mäsa.

Gril s komínom - vám umožní zbierať a odstraňovať dym zhora z letnej kuchyne alebo altánu, vedľa ktorého je nainštalovaný žeriav.

Krb s grilom - Chcete vybudovať niečo veľkolepé v krajine? Vyrábame krb na terasu alebo na letný dom, v ktorom stien budeme vytvárať rohy na podporu grilovania grilovania.

6 tipov pre prácu na grile.

 1. Grilovací gril by mal byť horúci. Pred umiestnením mäsa na mriežku ho zohrejte na 15 minút.
 2. Zorganizujte rôzne teplotné zóny pre grilovací mriežku a jednu časť uhlia stlačte jedným smerom. Na teplejšej strane grilovacieho mäsa, chladnejšej zeleniny alebo rýb.

 • Neotáčajte jedlo na grile každú minútu, takže mäso je opečené dostatočne na to, aby sa raz otočilo a 5-6 minút na jednej strane.
 • Pridajte chuť. Či už je drevo vo svojom grile, vždy môžete vylepšiť vôňa jedla sa pripravujú tým, že namáča po dobu niekoľkých minút vo vode pár vetvičky ovocných druhov, a potom dať ich na žeravom uhlí.
 • Odpočinku. Nechajte uvarené mäso na pár minút vychladnúť, takže je lepšie rozdať šťavu.
 • Správne uhlie na varenie na grile je červené a ľahko sa dotýka popola.
 • Otrava jedlom. Umyte si ruky, nakupujte mäso na bezpečných miestach. To je najlepšia rada, aby sa zabránilo otravám potravín uprostred vášho pikniku na chate.

  Vykostené mäso. Máte radi pečené mäso? Neschváňajte šišovitý kebab do čiernej farby! Zložené potraviny zvyšujú riziko vzniku rakoviny dvakrát. Takže, že môžete zdvihnúť toast na zdravie a na mäso so svetlo červenou vnútri.

  Otrava oxidom uhoľnatým. Všetko je dobré na svojom mieste. Ak ste varenie na grile v zlom počasí, a prišiel s bláznivý nápad "Prečo by som to robil v garáži," naháňať ju preč špinavé metlu. Koncentrácia oxidu uhoľnatého v miestnosti môže byť pre vás dramatická.

  Oheň. Najmenej 3 m od budov, drevených plôch, prístreškov atď. vám dá príležitosť vyhnúť sa obrovským škodám spôsobeným požiarom a vážnym zraneniam.

  Tepelný zdvih. "Je tu veľmi horúco, že budem mať mŕtvicu." To nemusí byť len vtip. Prehriatie môže spôsobiť vážne zhoršenie ochorenia u ľudí s kardiovaskulárnymi ochoreniami.

  Voľné oblečenie. Nenoste voľné oblečenie s visiacimi rukávmi alebo policami pri práci s horákom. Zapálená iskra môže priniesť dosť nesprávnu ohňostroj, ktorú ste naplánovali.

  Fritovanie. Práca s hlbokým vyprážaním je najlepšie ponechaná profesionálnym kuchárom. Postrekovanie častíc tuku, otvorený oheň - je lepšie, aby sme sa nepreceňovali, sme dostatočne šikovní na to, aby sme pochopili, "hra nestojí za sviečku."

  Buďte opatrní, vosa. Škrabky voskov sú extrémne bolestivé a veľmi nebezpečné pre ľudí s alergickými reakciami. Preto je lepšie mať antialergénne lieky v ordinácii lieku a nosiť košeľu s dlhým rukávom.

  Uhlie a požiarna bezpečnosť. Počkajte 48 hodín, kým popol z popolníka nevyhadzujete popol.

  Vyčistite oceľovou kefou, aby sa nehromadil popol a zvyšky potravín. Ochraňte grilovací rošt so slnečnicovým olejom, aby ste zabránili tvorbe hrdze na ňom. Odstráňte popol po každom použití ohrievača, aby nedošlo k nahromadeniu cudzích zápachov pri ďalšom varení.

  Urobíš gril sami, alebo kúpiť ready-made, prinesie veľa príjemných chvíľ, kedy grilovanie v ruke, sa teší na otvorený oheň v dobrej spoločnosti, dostanete toľko potrebnú úľavu od stresu každodenného rytmu.

  Ako vyrobiť drevené drevo z kovu vlastnými rukami

  Milujeme, ak to počasie dovolí, s priateľmi, aby sme smažili na čerstvom vzduchu kebaby. Avšak, ak počasie neumožňuje, tiež ... smažiť. Ale v každom počasí štiepky kebab bez grilovania - to nie je vážne. Ak máte súkromný dom alebo chalupu, môžete vytvoriť pevnú pevnú inštaláciu, ktorá kombinuje grilovanie a grilovanie. Sú zvyčajne vyrobené čiastočne z tehál alebo prírodného kameňa, čiastočne z kovu. Ak si nechcete postaviť niečo vážne, môžete zvárať kov pekáč a dal Close - na dvore pod baldachýnom, v garáži, v skrini, atď. Ak ste fanúšikom outdoorovej rekreácie v akejkoľvek forme, nemôžete to urobiť bez prenosného ohňa. A ten, ktorý je vhodný na prenášanie / prepravu. Tu je návod, ako vyrobiť kovový plech s vašimi vlastnými rukami a ísť ďalej.

  Shish kebaby sú vyprážané a keď to dovoľuje počasie, a keď nie ... preto potrebujeme kedykoľvek v roku

  Všetkých parametrov kovové Grily viacmenej konštantný iba výška stien (RIM): to je zvyčajne v rozmedzí 13-15 cm Ak to menej, bude úzko rozmiestnené uhlie spáliť mäso, ak sa zvýši nad normál pre pečenie potrebovať veľa uhlia .. A nemáme vždy príležitosť alebo túžbu počkať, kým sa ich veľké množstvo nebude pripravovať. Takže 13-15 cm je najvhodnejšou voľbou.

  Všetky ostatné veľkosti z kovu sú vybrané na základe vašich osobných preferencií alebo okolností:

  • Šírka závisí od veľkosti použitých šípkov. Mala by byť o 8-10 cm menšia. Ak máte šípky 50 cm (bez pera), šírka žeriava je 40-42 cm.
  • Dĺžka grilovania závisí od toho, koľko kebabov na šišku plánujete súčasne vyprážať. Vzdialenosť medzi nimi je rádovo 8-10 cm. Ak potrebujete položiť 8 špičiek súčasne, potrebujete dĺžku 72-90 cm - v závislosti od toho, či ich umiestnite na 8 alebo 10 cm. Pri vlastných grilovaní v dlhých stenách často robia výkopy pod špízou. Výklenok môže byť trojuholníkový alebo zaoblený - kto sa bude prispôsobovať.

  Každý má svoje vlastné predstavy o tom, ktoré grilovanie je najlepšie, ale určite sú tu pekné možnosti. Niekedy je krása kombinovaná s praktickosťou (ako na fotografii v strede). Autor je naozaj majster (pre zväčšenie veľkosti obrázku kliknite na ňu ľavým tlačidlom myši)

  Dokonca aj niekedy je druhá doska s pozdĺžnymi otvormi typu tyčí vytvorená na dne. Pravdepodobne je to nevyhnutné, aby sa kov nevyhorel na dne, ale je úplne možné urobiť bez tohto detailu.

  Konštrukcia karbónu vyrobeného z kovu sa nelíši v určitej odrode. Toto je nožička na nohách. Rozmery ohýbačky a výška nohy sú všetky zmeny. Existujú samozrejme skutočné umelecké diela a existujú jednoduchšie možnosti pre cestovanie do prírody.

  Existuje niekoľko spôsobov. Nie sú veľmi odlišné, ale stále je rozdiel.

  Metóda jedna: s minimálnymi zvarmi

  Môžete ho použiť, ak máte dostatočne veľký kus kovu, na ktorý sa hodí celá "šmýkačka". V tomto prípade označte všetky rozmery vysvetlené vyššie, odstráňte "extra" rohy. Potom opatrne odrežte body ohybov bulharským: bude ľahšie sa ohnúť.

  Začíname všetko s kresbou rozmerov na plech, potom vystrihneme extra rohy (na zväčšenie veľkosti obrázku kliknite na ňu ľavým tlačidlom myši)

  Ďalej začneme pracovať ako zvárací stroj. Pri zváraní kovov s priemerom 2-3 mm sa najviac hodia invertory na zváranie. Pravdepodobne je horák najlepším produktom pre zvárača začiatočníkov. Nie je potrebné utesniť švy. Otvory sú dokonca vítané - cez ne prichádza vzduch na spaľovanie. Použitím štyroch švov získame hotovú škatuľu.

  Ohnite obrobok a zvárate švy (na zväčšenie veľkosti obrázku, kliknite na ňu ľavým tlačidlom myši)

  Ak sa kov používa tenký - 1,5-2 mm, dno a steny sa môžu ohýbať. Aby sa tomu zabránilo, môžu byť posilnené rohovým alebo profilovým potrubím.

  Dno a steny môžu byť zosilnené - takže sa neprepúšťajú z vysokých teplôt

  Potom zostáva zvárať iba nohy. Môžu byť z rohov alebo potrubí. Možnosti sú rôzne, ale oboje je možné použiť. Ako zvárať kovové nožičky rúrky, pozrite si fotografiu. Mimochodom, podľa toho istého princípu je možné vytvoriť nohy roztiahnuteľného horáka - vybrať si priemery tak, aby sa tesne prispôsobili. Alebo navlečte na spodnú časť matice a na hladké vystuženie vhodného priemeru rez nitom.

  Ako pripevniť spodnú časť ohrievača z kovových nožičiek potrubia (na zväčšenie veľkosti obrázku kliknite na ňu ľavým tlačidlom myši)

  Ďalším spôsobom, ako vytvoriť nohy z rohov alebo profilových rúrok. Je to ešte jednoduchšie: zváranie v rohoch.

  Ako nohy pre horák môžete použiť železný roh alebo profilovú rúrku s malým prierezom

  Tento prípad vám vyhovuje, ak máte kov, ale je k dispozícii v malých kúskoch. Potom jednoducho odrežte potrebné polotovary a potom ich zvárate. V tomto prípade by samozrejme zvary mali byť aplikované viac kvalitatívne: ich dĺžka je oveľa väčšia.

  Druhým spôsobom, ako urobiť kovový plech s vlastnými rukami, je odstrihnúť všetky potrebné časti krabice a potom zvárať (na zväčšenie veľkosti obrázku, kliknite na ňu ľavým tlačidlom myši)

  Po zostavení krabice zostáva zvárať nohy. Tu nie sú žiadne rozdiely. Niekoľko možností je popísaných vyššie.

  Ako vyrobiť altán z kovu pre zhromaždenia so šišským kebabom.

  Metóda tri: na ráme rohov

  Z druhej možnosti je sled akcií odlišný. Možno je to správnejší spôsob: existuje rám, ktorý nedovolí, aby sa kov ohýbal. Vo všeobecnosti sa tento samozaradený spájkovací plech ukáže ako odolnejší. Po postupnosti práce je toto:

  • zviažte rám z rohov (na obrázku vľavo) alebo z profilového potrubia (na obrázku vpravo)
  • na to spájate dno a po stene.

  Tieto kovové plechy sú vyrobené na ráme

  No, ak si vyrobíte žeriav pre seba, s vlastnými rukami, môže mať zmysel poskytnúť pohodlie stolovej dosky a / alebo ramena špíz, ako na fotografii nižšie. Horák na hornom okraji je vystužený profilovým potrubím. Výstuž je zvarená tak, aby ste mohli vložiť "doplnky". Takže aj stôl a stojan pod šijou - môžu byť vložené, alebo nie.

  Domáce pece z kovu s možnosťou: stôl a stojan na šípky (pre zväčšenie veľkosti obrázku, kliknite na ňu ľavým tlačidlom myši)

  A pre tých, ktorým sa to všetko páči, je to myšlienka železa pod klenbou. Nádherne hotovo. Taký kovový spájkovač so strechou vyrobenou zváračskou novinkou. Využil tento projekt na školenie: naucil sa s variérovým zváraním. Veľmi dobrý nápad a výkon nie je zlý.

  Domáca pekáreň pod baldachýnom s rohovou "kuchyňou" (na zväčšenie veľkosti obrázku, kliknite na ňu ľavým tlačidlom myši)

  Ak máte záujem o rýchlo vyrábané drôty, ktoré nevyžadujú špeciálne zručnosti, dávajte pozor na žiarovky z plynových fliaš.

  Sklápateľný žľab z kovových vlastných rúk

  Pre výlety do prírody, poľovníctva alebo rybolovu je vhodnejšia ľahká prenosná skladacia verzia. V predajniach sú podobné výrobky, ale sú vyrobené z veľmi tenkého kovu a trvajú dlho. Preto je lepšie vytvoriť prenosný drôt s vlastnými rukami.

  Sú niekoľko druhov:

  Skladacie (skladacie) žeriavy v kufri a bez

  Skladacie nožnice sa vyrábajú častejšie vo forme kufra. Niektoré - len s držadlami na nosenie. Pre ostatných je potrebný samostatný prípad alebo kufor.

  Brazier v kufri je dobrý nápad (zväčšiť veľkosť obrázku, kliknúť na ňu ľavým tlačidlom myši)

  V tejto verzii majiteľ vyrobil z kufra z kovu žeriav. Časti sú upevnené na kovových závesoch dverí. Boli zvárané ručným elektrickým oblúkovým zváraním. Konkrétne v tomto modeli sú nohy príliš tenké, ale to sú náklady na kompaktnosť.

  Ďalšou možnosťou je prenosný pochod. To môže byť tiež "zabalené" do kufra, ale môžete tiež šiť tašku plátna: lacné a nahnevané.

  Iný spájkovač, ktorý môže byť zabalený v kufri (na zväčšenie veľkosti obrázku, kliknite na ňu ľavým tlačidlom myši)

  V tejto verzii je vytvorené dno so sklopnými nohami. Ostatné časti sú stohované jednotlivo. Medzi sebou sú bočné steny upevnené na úkor rezov, ktoré idú až do stredu výšky v rôznych smeroch.

  Iný dizajn ohýbacieho žľabu je zobrazený vo formáte videa.

  Z predchádzajúceho sa líšia v tom, že pozostávajú z oddelených, nepripojených častí. Zozbierajte ich na mieste. Spôsoby montáže sú rôzne - niekde je niekoľko skrutiek, niekde - drážok a rezy. Pri zváraní nie je potrebné, ale budete potrebovať bulharský diamantový kotúč alebo pílu na kov.

  Na fotke je zobrazená montážna píla z kovu, ktorá pripomína dizajnéra detí. Myšlienka je zaujímavá, implementácia je na vrchole. Zváranie nie je potrebné, ale potrebujete majstrovské vlastníctvo bulharčiny. Ak takáto zručnosť neexistuje, môžete dokončiť najťažšie miesta pomocou kovovej píly. Ak sa rozhodnete urobiť niečo také so svojimi vlastnými rukami, najskôr urobte rozloženie v lepenke. Je žiaduce vziať rovnakú hrúbku, ako budete používať kov. Dokončite hotové usporiadanie, upravte ho tak, aby bolo všetko perfektné. Potom môžete vzorky preniesť na kov.

  Brazier vyrobený z kovu bez zvárania je vyrobený z nehrdzavejúcej ocele (pre zväčšenie veľkosti obrázku kliknite na ňu ľavým tlačidlom myši)

  Nasledujúce skladacie nohavice sa vyrábajú vo forme tých, ktoré sa predávajú v obchodoch. V nich sú nohy vyrobené z rohov, v nohách sú rezy vo forme jazykov. Tieto jazyky sú mierne ohnuté. V bočných stenách pod týmito lištami sú vytvorené otvory. Pri montáži bočných stien "sedia" na jazykoch.

  Sklopný kovový kovový krúžok - to sa dá ľahko robiť vlastnými rukami (na zväčšenie veľkosti obrázku, kliknite na ňu ľavým tlačidlom myši)

  Spodná časť takéhoto modelu mangálu nie je pevná. Spodná časť bokov je ohnutá smerom dovnútra o 3-4 mm. Po upevnení je na nohy obvode ráfiku sa získa. Spodok je položený na tejto strane. S prevádzkové skúsenosti je model, môžem povedať, že dizajn dostane dosť neistá a zaobchádzať s ňou opatrne: nastavenia, mali by ste presunúť to nie je, inak by všetko mohlo rozpadnúť. Ale náš spájkovač je vyrobený z veľmi tenkého kovu 1 mm. Možno, ak použijete väčšiu hrúbku, nebude to žiadny problém.

  Iný variant zmontovaného žľabu sa líši od predchádzajúcich v tom, že má kované nohy. Na nich na úkor špeciálnych dosiek sú pripevnené bočné steny.

  Demontovateľné ohrievač na kovaných nohách (na zväčšenie veľkosti obrázka, kliknite na ňu ľavým tlačidlom myši)

  A najjednoduchšie kovové žeriavy uvidíte na fotografii nižšie. Ak máte dva kusy rohu a bulharský, môžete to urobiť za pár minút. Ak sa nemôžete ohýbať, môžete vyvŕtať otvory a upevniť ich skrutkou a maticou.

  Najjednoduchší šišský kebab z kovu. S vašimi rukami môžete urobiť za pár minút

  Nainštalujte ho nad krb a upchajte nohy do zeme. Nie veľmi pohodlné, ale veľmi jednoduché. Prípad "požiaru" príde dole.

  Namiesto toho, aby ste mali farbu z kovu

  Ak ste veľmi zmätení o hrdzu na kov, budete musieť vyčistiť ručne. Odporúča sa, aby sa nepoužívali žiadne chemické činidlá, ktoré by fungovali len s kefami a kožou. Ak je to žiaduce, môžete ho natrieť. Ale farba by mala byť odolná voči teplu a dokonca lepšia - tepelne odolná, pretože len oni dokážu odolať horiacej teplote palivového dreva. Existuje niekoľko možností:

  • žiaruvzdorná farba CERTA (Zerta) môže vydržať až do + 900 ° C, existuje iný názov pre rovnakú farbu OS-82-03T;
  • sklovina odolná voči žiareniu Rust-oleum, môže byť použitá až do + 1093 ° C, matná, môže byť v bielej, šedej, čiernej farbe;
  • tepelne odolný smalt (farba) "KO-8101" odoláva ohrevu do + 650 ° C, je tu dvanásť základných farieb;
  • teplo odolné proti žiareniu KO-8111 Thermal má tiež antikorózne vlastnosti, odoláva vyhrievaniu až + 600 ° C.

  Ak chcete, aby bol ohradník krásny, pozrite sa bližšie na tehly. Vytvárajú monumentálny dojem. Dokonca aj tie najjednoduchšie. Na jednoduchých modeloch môžete praktizovať.

  A nakoniec niekoľko výkresov. Rozmery sa menia podľa vášho uváženia, v tom nie je zločin.

  Žlté železo na vysokých nohách

  Kreslenie kufrík z kovu (na pomoc tým, ktorí chcú robiť vlastné ruky)

  Mangály z kovu s vlastnými rukami. Rozmery, fotografie hotových výrobkov

  Neodmysliteľnými pomocníkmi v súkromnom dome alebo v rekreačnej dedine sú mangál z kovu so svojimi vlastnými rukami. Veľkosti, fotka hotových žiaroviek, vyústili do tohto článku, pomôžu vyrovnať sa s ich usporiadaním nezávisle. Takéto produkty sa často používajú pri vykonávaní dovoleniek v prírode, ale pochopiť, aké zariadenie je potrebné, musíte pochopiť ich odrody. Hotový výstupek z kovu s veľkosťou krabice a podpery môže byť použitý v práci ako vzorka.

  Kovový spájkovač s kovanými prvkami

  Najjednoduchšia verzia tanieru z kovu so svojimi vlastnými rukami, rozmery, na ktorých fotografiu je uvedená nižšie, je obyčajné obdĺžnikové "akvárium" na nohách. Na svojej základni sa plnia uhlia, na úkor ktorých vzniká teplo. Existuje však veľa moderných vzoriek, ktoré sa zásadne líšia od štandardných vzoriek. Sú zdokonalené a krásnejšie.

  Rozmery štandardného grilu

  Niekoľko variantov pohára je možné:

  • stacionárne. Pomerne masívna konštrukcia, najčastejšie namontovaná na pevnej základni. Kovové žeriavy môžu byť zaujímavým a zároveň krásnym prvkom dizajnu lokality. Tom na potvrdenie a fotka z cigarety s udírenou z kovových vlastných rúk (kresby takýchto modelov nájdete na internete). Moderní remeselníci ponúknu rôzne formy podobných výrobkov, z ktorých si môžete vybrať originálnu verziu pre domáce použitie. Bude to trvať mnoho rokov;

  Stacionárne kované pásy

  • prenosný. Hlavným rozdielom medzi týmito štruktúrami je ich kompaktnosť a demontáž. Sú oveľa menšie ako ich stacionárne náprotivky a môžu sa ľahko zapadnúť do kufra auta. Jediná nevýhoda prenosných produktov môže byť považovaná za krehkosť. Sú vyrobené z tenších plechov na zníženie celkovej hmotnosti. Príliš tenký materiál sa často deformuje a popája;

  Príklady prenosných kovových pásov

  • mobilné. Zvyčajne ide o pomerne veľké konštrukcie, často s neoddeliteľným typom, navyše vybavené kolesami pre ľahký pohyb okolo miesta. Často zdobia kované prvky, ako kovové koše s vlastnými rukami. Veľkosti, fotografie takýchto výrobkov sú skôr rôzne a medzi veľkým súborom variantov je možné vybrať najvhodnejšie.

  Mobilný gril s kolieskami

  Samostatne je potrebné poznamenať, elektrický spájkovač. Pre pohodlie užívateľov poskytuje automatické otáčanie šípov. Na tejto pekárni sa mäso rovnomerne vypestuje. Existujú tiež plne elektrifikované vzorky, na ktorých sa namiesto uhlia používajú vyhrievané cievky.

  Kreslenie farby z suda s elektrickým vývarom

  Najjednoduchší pochodujúci kovový drôt s vlastnými rukami. Fotografie, výkresy

  Najjednoduchší a najjednoduchší výrobný prenosný drôt je dva malé stojany v tvare písmena "P" z kovu, ktoré sú prilepené do zeme. Prirodzene, pod uhlími nie sú žiadne miesta, sú umiestnené priamo na zemi medzi regálmi.

  Ohýbač rúr pre profilovú rúrku vlastnými rukami. Niekoľko spôsobov, ktoré umožňujú z improvizovaných prostriedkov vytvoriť ohýbačku rúrok pre profilovú rúrku s vlastnými rukami. Čo je ohýbač rúr a na aký účel je to potrebné.

  • malá výška neumožňuje vyprážanie stáda mäsa;
  • Otvorený priestor - dosť veľká strata tepla.

  Najjednoduchší táborák

  Takýto produkt možno ľahko vziať pešo. Zbavuje sa malého priestoru a dokonca sa hodí aj do batohu. Pre jeho výrobu sú potrebné dva uhly, ktorých dĺžka sa bude rovnať dĺžke horáka, ako aj štyri kovové regály a časti pre upevnenie konštrukcie. Fotografia kovu z kovu poukazuje na jednoduchosť takéhoto zariadenia.

  Užitočná rada! Pri štandardnom horáku sa zvyčajne používa kovový plech s hrúbkou asi 2 mm. Čím je väčšia hrúbka, tým dlhšia bude konštrukcia, takže niektorí remeselníci používajú kov s hrúbkou 5 mm.

  Konštrukcia jednoduchého nechtíka

  Zastrešený kovový plech s vlastnými rukami. Kreslenie, fotka

  Je ľahké namontovať stacionárny kovový drôt s vlastnými rukami. Ak chcete vytvoriť jednoduchý obdĺžnikový drôt, budete potrebovať:

  Krok 1: Zváranie puzdra a nohavíc grilovania

  Predbežne je potrebné pripraviť kresbu budúceho návrhu. Tu je potrebné zabezpečiť výšku hotového výrobku, jeho šírku a dĺžku, všimnite si vzdialenosti medzi perforačnými štrbinami a nálezmi skosení pre špičky. Štandardná vzdialenosť medzi vetracími otvormi v žľabu od kovu je 7-8 cm s vlastnými rukami, sú usporiadané približne v rovnakej vzdialenosti od spodnej časti konštrukcie. Počet skosení závisí od toho, koľko ramienok sa plánuje použiť. Ich štandardné číslo je 8.

  Krok 2: Vytvorte ďalší odnímateľný stojan

  Mangály z kovu s vlastnými rukami: kresby a fotografie. Postupné výrobné pokyny

  Ako vyrobiť manga z kovu vlastnými rukami? Kresby, diagramy, fotografie, video materiály dostupné na internete môžu byť príkladom pre vlastnú výrobu kvalitného a trvanlivého produktu. Rozmery kovového ohrievača sa vyberajú jednotlivo, pričom sa počíta na požadovanom počte špíz v jednej záložke:

  1. Kov označuje hranice stien a dno budúceho výrobku.
  2. Hárok sa pretína pozdĺž línií.
  3. Perforované otvory sa vyrábajú pomocou vŕtačky.
  4. Vyrežte skosenie na horných okrajoch dlhých stien.
  5. Všetky diely sú zvárané dohromady.
  6. Nohy sú zaostrené zospodu, odrezávajúc uhol bulharského.
  7. Zasuňte stĺpiky do krabice.

  Krok 3: Pápačka s odnímateľným stojanom je vyrobená vlastnými rukami

  Užitočná rada! Nohy žeriava môžu byť vyrobené z vetvičiek. Aby ste to urobili, naseďte závit v ich hornej časti a matice sa prispôsobia spodnej časti škatule. Nie je zlé riešenie s nákladovými vzperami z rohu, ktoré sú spojené s hlavnou konštrukciou pomocou skrutiek. V prípade potreby ich možno odskrutkovať.

  Krok: 4 Na grilovanie použite gril

  Sklápacie kovové nožnice s vlastnými rukami. Veľkosti, foto

  Nepoužívajte zváracie stroje na vytvorenie dreva z kovu s vlastnými rukami. Kresby, fotografie podobných produktov vás vyzývajú, ako správne zostaviť štruktúru. Optimálna veľkosť krabice budúceho dizajnu je 70x30 cm. Pri rezaní kovového plechu nechajte okolo kĺbu asi 4 cm. Na stenách sa vytvárajú malé kusy a listy sú prehnuté tak, že rohy a spodok konštrukcie môžu byť spojené. Na každej časti vrátane nožičiek vyvŕtajte otvory pre skrutky.

  Konštrukcia skladacieho grilovania

  Takýto ohýbač je ľahko zostaviteľný a demontovateľný, takže je ľahké vziať so sebou do prírody. Inštalácia takého drôtu trvá len niekoľko minút.

  Užitočná rada! Ak sú podrobnosti o konštrukcii spojené s nábytkom, môže sa ručne vyrobený kovový ohrievač zložiť po ukončení varenia.

  Kovový spájkovač s klenbou

  Je pomerne jednoduché vyrobiť kešu z konvenčného kovového suda. Pripravený spájkovač môže byť v dvoch verziách: s vekom a bez. Za týmto účelom je hlavne rozrezané na dve nerovné časti, z ktorých menšie bude slúžiť ako veko. Okraje získaných kovových foriem sú starostlivo očistené od ostríc a zvyškov. Na spodnú časť určenú na vyprážanie sú nohy z rohov alebo tenké rúrky privarené. Vykonajte vetracie otvory a na okrajoch stien sa zvárajú malé police. Na nich je vhodné dať rošt na smaženie, a tiež špíz.

  Brazier vyrobený ručne z suda

  V hornej časti rohu sa varí horná menšia časť, na oboch stranách sú slučky upevnené a konštrukcia je spojená. Je pomerne jednoduché vyrobiť utierku z takého kovového krbu s vlastnými rukami. Fotografie, veľkosti podobných produktov pomôžu nezávisle zhromažďovať potrebný dizajn pre dom.

  Nie je to špatne vyzerajúce karbanátky s prvkami kovania. Často sú vybavené ďalšími zariadeniami:

  Kovaný brazír vo forme trénera

  Moderní majstri-dizajnéri vytvárajú skutočne jedinečné návrhy na vyprážanie vo forme pirátskych truhlic, malých áut alebo parných lokomotív. Sú zdobené kované vzory alebo kvety. Takéto žiarovky budú perfektným dekoratívnym prvkom každej krajiny alebo domu.

  Príklady kreatívnych samozvaných brazírov

  Každý kovový výrobok musí byť chránený pred koróziou. Pri lakovaní sa zvyčajne používajú prispôsobené formulácie odolné voči vysokému teplu. Existujú aj iné spôsoby ochrany. Koncentrácia je pomerne častá. V dôsledku tohto procesu sa na plechu objaví úplne čierny film, ktorý chráni výrobok pred vysokou teplotou.

  Brazier z kovu s vlastnými rukami (video)

  Výkresy a fotografie záhradných výkyvov s vlastnými rukami vyrobenými z kovu: rozmery a návody na vytvorenie

  Horúca kotlina s vlastnými rukami: fotografia hotových konštrukcií

  Záhradné hojdačky zo dreva s vlastnými rukami: fotografie a kresby, veľkosti a odporúčania pre výrobu

  Hniezda pre nosnice: fotografie, veľkosti, tipy

  Brány s vlastnými rukami. Kresby, fotografie a videá

  Kábliky s vlastnými rukami: výkresy a veľkosti, schémy, nákresy a návrhy ľahkých budov

  Dlho som sa chcel naučiť robiť kovový plech s vlastnými rukami. Fotografie, grafy, nákresy a tipy v článku pomohli pochopiť technológiu výroby. Ďakujem vám.

  Zobral uhlík z kovu. so strechou) Výkresy a fotografie boli užitočné pre prácu. na pripravených skicách je oveľa jednoduchšie!)

  povedz mi, pliz optimálnu veľkosť žeriava z kovu? Nemám možnosť to urobiť sám, chcem si objednať, ale nemôžem rozhodnúť o rozmeroch. Budem vďačný!

  1

  Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  48 − 44 =