Krátke vane

Kúpele malých rozmerov a ich ceny

Krásna veľká a pohodlná vaňa je pravdepodobne všetkým senom. Koniec koncov sa môžete nielen umyť, ale aj po náročnom dni relaxovať, piť penu a relaxovať napäté svaly. Takýto odpočinok prináša morálne uspokojenie a uvoľnenie celého tela.

Ale čo keď je kúpeľňa veľmi malá, čo neumožňuje uspokojiť všetky potreby? Samozrejme, existuje možnosť dať dobré sprcha s moderným panelom, ktorý má mnoho zaujímavých funkcií. Podľa štatistík však iba 10% spotrebiteľov je spokojných so sprchou, zatiaľ čo zvyšok 90% pre odpočinok na odpočinok je jednoducho nevyhnutné na to, aby ste boli v kúpeľni.

Pokúšajúc sa uspokojiť všetky potreby ľudí, moderný výrobcovia inštalatérskych kútov ponúkajú kúpeľne malých rozmerov, ktoré sa hodia aj do miestnosti s najmenším záberom. Navyše, tieto výrobky sa trochu podobajú staré nepríjemné prijímajúce sovietske kúpeľne, ktoré možno stále nájsť v "Khrushchev". Moderné technológie a materiály im umožňujú vytvárať ich najrozmanitejšie tvary a veľkosti, čo vám umožňuje optimalizovať priestor a usadiť sa v malom priestore malý, ale pohodlný kúpeľ.

Ako obvykle, malé kúpele možno rozdeliť na niekoľko funkcií:

 1. Podľa materiálu výroby.
 2. Vo forme.
 3. A dosť podivne, ale vo veľkosti, drobné predmety tiež prichádzajú v niekoľkých veľkostiach.

Podľa materiálu výroby malé kúpeľne sa nelíšia od ich väčších bratov a sú:

Litina je stále považovaná za najspoľahlivejšiu a trvanlivejšiu, takže má veľký počet fanúšikov, ktorí nemenia svoje preferencie napriek širšej a rozmanitejšej ponuke výrobkov z iných materiálov. Kúpeľne z liatiny majú však niekoľko nevýhod: po prvé, sú veľmi ťažké, čo sťažuje ich dodávku a inštaláciu. Po druhé, liatinové, samozrejme, vysoko kvalitné, ale skôr zložité v pracovnom materiáli, takže sa tieto výrobky neodlišujú špeciálne rôznorodosť výberu modelov a foriem. Ešte jedna vec, ktorú je ťažké priradiť k pozitívnym alebo negatívnym vlastnostiam liatiny - podobné kúpeľne na dlhú dobu zachovávajú teplo vody naleje, ale zároveň sa ohrievajú veľmi pomaly.

Oceľové vane sú lacnejšou možnosťou pre liatinu, ale budú mať aj menej pozitívnych vlastností. Profesionálne výhody takýchto produktov možno nazývajú len nízkou cenou a ľahkosťou materiálu. Súčasne sa nelíšia v rôznych tvaroch, materiál je skôr tenký, takže s nepresným používaním sa na ňom môžu objaviť zárezy a škrabance. Ohreje sa oveľa rýchlejšie ako liatina, ale tiež udržuje horúčavu zle. Taktiež oceľová kúpeľňa je najhlučnejšia zo všetkých možností - produkuje veľmi hlasný tlmený zvuk, keď dopadne prúd vody.

Akrylové modely dnes nie sú márne považované za najpopulárnejšie, pretože majú niekoľko výhod:

 • Sú pomerne ľahké, čo uľahčuje dodávku a inštaláciu.
 • Sú dostatočne silné a pomerne odolné voči opotrebovaniu.
 • Vynikajúci udržiava teplo, zatiaľ čo materiál nie je vôbec chladný, na rozdiel od liatiny a ocele.
 • Akryl je veľmi ľahko spracovateľný materiál, ktorý umožňuje ohýbať výrobok v rôznych uhloch, čo vám umožňuje vytvoriť kúpele širokého spektra tvarov a veľkostí. Moderný trh ponúka obrovské množstvo krásnych kúpeľov z akrylátu.
 • Nízka cena - pred inštaláciou výrobkov z akrylu neboli lacné potešenie, však s vývojom technológií a rastúcou popularitou tohto produktu, cena klesla niekoľkokrát. Dnes je možné zakúpiť kvalitnú akrylovú kúpeľňu oveľa lacnejšie ako liatina.

Jediné akrylové výrobky vyžadujú starostlivé zaobchádzanie, pretože je to pomerne krehký materiál, napriek jeho odolnosti voči opotrebovaniu. Ak na ňu padne ťažký alebo ostrý predmet z výšky, môže dôjsť k poškriabaniu.

1

Jednou z najnovších inovácií v technológii kúpeľa je pridanie akrylového polymérového betónu. Poskytuje špeciálny elegantný a skvelý vzhľad výrobku, ale cena za také kúpele je pomerne vysoká.

Veľkosť malých kúpeľov závisí predovšetkým od ich tvaru. Predtým v malej miestnosti bolo možné umiestniť len štandardnú štvorcový obdĺžnikový, takzvaný sedlový kúpeľ. Moderné technológie a materiály však umožňujú vytvárať najrôznejšie formy výrobkov, a to dnes nájdete nasledujúce modely:

Klasické obdĺžnikové kúpeľne sa dodávajú v troch štandardných rozmeroch: 100 x 70 cm pre najmenšie miestnosti, 120 x 70 cm a 130 x 70 cm.

Ak by ste mohli len snívať o vlastnom malom rohovom kúpeli pred majiteľmi malých bytov, dnes výrobcovia vyrábajú malé modely a rohové modely. Môžete si vybrať nasledujúce parametre pre oblasť vašej kúpeľne: 120 x 120 cm, 125 x 125 cm alebo 130 x 130 cm.

A posledné na zozname, ale nie na popularite, tvar vane - asymetrický. Umožňuje vám vybrať model takmer pre akékoľvek, aj neštandardné rozloženie. Veľkosti podobných produktov môžu byť veľmi odlišné - a 120 x 69 cm a 115 x 72 cm a iné.

K dispozícii sú aj kúpeľne okrúhle malé rozmery, sú však sotva vhodná pre skromných priestoroch, pretože napriek svojej malej veľkosti, ktoré zaberajú veľa miesta, takže prázdny roh miestnosti, ktorá nevyzerá moc pekne. Takéto modely sú vhodnejšie pre veľkú miestnosť, kde môžete umiestniť aj sprchovací kút a okrúhlu kúpeľňu bez toho, aby ste ju ukrývali v rohu.

Aby ste si vybrali kúpeľ v malej miestnosti, je potrebné brať do úvahy všetky uvedené parametre. Po prvé, toto je samozrejme veľkosť. Preto je to potrebné presne merať kúpeľňu, je žiaduce čerpať z listu jeho usporiadanie a premýšľať o tom, ako optimálne umiestniť výrobok do nej. A potom stačí rozhodnúť o druhom parametri pri výbere formulára.

V niektorých izbách sa dokonale postavia klasické obdĺžnikové modely s malými rozmermi, ale s dostatočnou kapacitou. Napríklad sú tu štvorcové miestnosti s malou plochou, do ktorej sa dá inštalovať len ten najmenší obdĺžnikový model, ktorý môže uspokojiť ľudské potreby. A potom sa na záchranu dostanú moderné materiály a modely rohových kúpeľov, ktoré zaberajú nielen toľko miesta, ponechávajúc možnosť umiestniť umývadlo aj malú skrinku. Súčasne takéto výrobky sú dosť priestranné a dávajú šikovnosť aj do malej miestnosti.

Ak máte neštandardnú kúpeľňu alebo zlé plánovanie, môže to byť zahalené dnešnými populárnymi asymetrickými modelmi. Okrem toho, že s pomocou svojich tvarov a vlastných formátov, ktoré umožnia ich inštaláciu na veľmi neštandardné rozloženie také zaujímavé zvraty rozjasní cítiť zle a krehké línie miestnosti. Pre porovnanie, pozrite sa na fotky malých kúpeľov v izbách s rozličnými rozloženiami.

No a definované s veľkosťou a tvarom, je potrebné vybrať výrobný materiál. Nanešťastie, výber je možný iba vtedy, ak ste sa usadili na klasickom modeli obdĺžnikového, maximálneho štvorcového tvaru, pretože oba liatiny a ocele môžu byť vyrobené len z nich. Ak chcete asymetrický alebo uhlový kúpeľ, potom dnes môže byť vyrobená len z akrylovej alebo akrylovej s prídavkom polymérneho betónu. Technológie však idú vpred, a každý rok je tu niečo nové, takže je čoskoro možné objaviť špeciálny materiál na výrobu vaní všetkých veľkostí.

Ceny za malé vane

Ceny kúpeľov pre skromné ​​izby sa výrazne líšia a závisia od niekoľkých parametrov.

V prvom rade je to výrobca. Populárne značky, ktoré sú známe po celom svete a majú celé obchodné reťazce, dávajú svojim tovarom vyššie ceny. Avšak, toto neznamená, že budete platiť iba pre značku, pretože názov je zarobil nielen krásne obaly, ale tiež kvalitné produkty, dlhodobú záruku a vynikajúce služby, vrátane oboch pre-predajný servis a dodávku, inštaláciu a údržbu popredajného servisu.

To však neznamená to nižšia cena kúpeľa niekoľkokrát horšie. Samozrejme, musíte sa pozerať na veľmi nízku cenu a výrobca, ktorý nie je zodpovedný za váš produkt. S najväčšou pravdepodobnosťou je to skôr zlá kvalita. Ale dnes existuje mnoho mladých spoločností, ktoré sú doteraz neznáme, a nie tráviť veľa peňazí na propagačné, reklamné a marketingové ťahy, čo výrazne znižuje cenu tovaru, ale zároveň zostáva spoľahlivý a vysoko kvalitné.

Napríklad, povedzme klasické akrylovú vaňu: nie sme zlé, ale nie medializované výrobcu môžete kúpiť vysoko kvalitný model 6-8, 000 rubľov, ale ak vezmeme do dobre známej značky ako Ravak alebo Roca, ich hodnota je nárast na 12-15 000 ,

Ďalším dôležitým parametrom pri určovaní ceny je materiál výroby. Najdrahšia a najkvalitnejšia je stále považovaná za liatinu a taká klasická kúpeľ malých rozmerov v rovnakej Roca bude stáť nie lacnejšie ako 22-24 000 rubľov. Oceľ je tiež najlacnejším a menej odolným materiálom a tento model je od toho istého výrobcu, ale stojí to len 5-6 000 oceľových rubľov.

Akrylát je najviac obľúbený materiál vďaka svojej trvanlivosti a odrody modelov a najlepšiu cenu, ale je to tam sú rôzne nielen od výrobcu a veľkosti, ale aj tvarom výrobku. Akrylátová vaňa môže byť vyplnený s modernými technológiami, pretože vám umožní pridať masáž, aby zabezpečiť základ rôznymi technikami (osvetlenie, zvuk, a tak ďalej. D.), čo bude mať vplyv na cenu. Pre porovnanie s klasickým obdĺžnikovým rohom akrylový kúpeľ už bude stáť od 16 do 30 000 rubľov v závislosti od úplnosti, modelu, dizajnu atď.

Moderný trh inštalatérskych sietí je dosť široký, takže kupujúci s úplne odlišnou solventnosťou môžu nájsť dobré a kvalitné inštalatérske práce.

Najmenší kúpeľ: veľkosti, tvary. Mini kúpele uhlovité, priesvitné, okrúhle

Ako môžem prosím, aj ten najvyberávanejší kupujúci? Je pravda, že vytvoriť spotrebný tovar, ktorý úplne spĺňa požiadavky kupujúceho. Ak sa jedná o usporiadanie kúpeľne, potom každý chce urobiť tento kútik čo najpohodlnejším.

Malá kúpeľňa - nový dizajnový trend

V posledných rokoch bolo potrebné navrhnúť neštandardné modely kúpeľov - mini. Pomocou takého sanitárneho prvku nielenže úspešne porazíte malý priestor v miestnosti, ale aj maximálne funkčný, pohodlný a estetický.

Napriek názvu, najmenšia kúpeľňa v žiadnom prípade nie je nižšia ako jeho analógia v pohodlí a funkčnosti.

Moderné malé kúpele nie sú bez pohodlia. Dokonca aj najmenšia kúpeľňa, ktorej veľkosť sotva prekračuje meter, vďaka modernému, technicky navrhnutému tvaru misky má v porovnaní s inými modelmi veľa výhod. Je to pohodlné a ergonomické. Vďaka inovatívnemu vývoju ponúka spotrebiteľ nové možnosti v podobe komfortnej prevádzky takejto sanitárnej keramiky ako rohového (kruhového) kúpeľa.

Moderné technológie a množstvo materiálov vám umožňuje vytvoriť najkrajšie formy a funkčnosť inštalatérskych výrobkov. Na výrobu sa používa množstvo materiálov, vďaka čomu je možné dosiahnuť požadovaný efekt: poskytnúť výrobok akýkoľvek tvar a urobiť ho maximálne komfortným.

V závislosti od výrobného materiálu sú kúpele:

Tento model si zaslúži pozornosť. Najmenší rohový kúpeľ z liatiny nie je novinkou. Takéto modely kúpeľov sa stretli aj v sovietskych časoch. Dnes je použitie takéhoto prvku sanitárnej súpravy úžasným fenoménom, ale nevyhnutnosťou. V kúpeľniach mnohých metropolitných rodín je len kúpeľňová mini-kúpeľ. Táto možnosť je vhodná pre malú miestnosť. Ak pred výrobcami na trhu ponúkajú iba štandardnú verziu - biela liatinovú vaňu, ale teraz rôzne farby a tvary sú úžasné, a môžete ľahko vyzdvihnúť malú vaňu do svojej izby, takže interiér je jednoduchý, ale zároveň módne.

Výhody takýchto výrobkov zaručujú vynikajúce tepelné vlastnosti a jednoduchosť pri montáži konštrukcie.

Napriek kompaktnosti takéto kúpele vážia veľa, ale sú drahšie v porovnaní s analógmi - v tomto mínuse takéhoto zariadenia.

Oceľová sanitárna keramika je predmetom zvýšeného spracovania v rámci výroby. Povrch takejto kúpeľa je pokrytý špeciálnym povlakom zubnej skloviny, ktorý dáva bielu a plynulosť, čím zlepšuje estetické vlastnosti. Takýto prístup vo výrobe robí aj rohové najmenšie kúpele (rozmery: 110 cm dlhé) esteticky príťažlivé a úctyhodné.

Oceľové vane sú ľahšie ako liatina, takže je praktickejšia inštalácia a používanie. Dlžnosť - hlavná vec, ktorá sa môže pochváliť oceľovou kúpeľou. Ceny a veľkosti sú v širokom rozmedzí a oceľové vane sú v porovnaní s ostatnými výrobkami najlacnejšie.

Z nedostatkov sa zaznamenala vysoká tepelná vodivosť. Relaxujte v takom kúpe, pretože by to nemalo fungovať: voda sa ochladí na izbovú teplotu za 20 minút.

Štatisticky potvrdené - spotrebiteľ má rád akrylátové vane. Sanitárni dizajnéri milujú prácu s akrylátom. Vysoká kvalita a plasticita materiálu umožňujú vytvárať najodvážnejšie dizajnérske kúpele rôznych tvarov a veľkostí.

Preto môžete v špecializovanom obchode ľahko nájsť aj tie najmenšie akrylátové vane, ktoré harmonicky zapadnú do interiéru vašej miestnosti a stane sa jasným prízvukom.

Teplo v takej kúpeľni zostáva na úrovni liatiny. Výrobky majú dodatočnú pevnosť, odolávajú vonkajším negatívnym faktorom a sú vhodné na dlhodobé opakované použitie. V porovnaní s vyššie uvedenými možnosťami sú jednoduché.

Nevýhodou je, že cena je vysoká.

Kúpele so zníženou stupnicou môžu byť namontované v rohu alebo pozdĺž steny. Sú okrúhle, štvorcové (sedlové), uhlovité, vo forme okvetných lístkov alebo škrupín. Na dosiahnutie takého množstva typov a foriem moderného materiálu pomáha - akryl v kombinácii s polymérnym betónom.

Takéto výrobky priťahujú spotrebiteľa zvonka a až potom začne chápať funkčnosť. Ak prvé dva faktory vyhovujú, cena už nie je venovaná pozornosť, najmä ak to rozpočet dovoľuje. Toto je tajomstvo popularity akrylových výrobkov pre kúpeľne.

Vďaka svojim vlastnostiam sa akryl, ktorý je plastovým materiálom, stáva nenahraditeľným pri navrhovaní moderných návrhárskych výrobkov pre toalety.

Okrúhle kúpele v interiéri vyzerajú skvele, a ak pripevníte taký kúpeľ na malý stôl, stane sa skutočnou dekoráciou miestnosti.

Uhlové modely vaní a vírivky výrazne šetria priestor: dokonale zapadajú do miestnosti bez ohľadu na jej oblasť.

Okrúhla kúpeľ je zaujímavé a odvážne rozhodnutie. Je to celkom originálny model. Štandardná veľkosť sedacej vane je od 140 do 200 cm. Okrem toho môžete vytvoriť vlastný výrobok podľa jednotlivých parametrov.

Rovnako sa uvažuje o neštandardných a rohových kúpeľoch so zaoblenou stranou: v tvare oválneho, polkruhu, okvetného plátna môže byť najmenší kúpeľ. Rozmery takéhoto výrobku na vnútornej strane sú 120-180 cm v hĺbke 45 cm.

Napriek tomu, že jeden názov - sedavý kúpeľ, spotrebiteľ spôsobuje združenie s nepríjemnosťou, takéto výrobky sú veľmi populárne. Je to kompaktná a všestranná možnosť pre hygienické postupy. Taký kúpeľ je často vybavený sedadlom a môže mať rôzne formy: uhlový, sediaci štandard, kombinovaný so sprchou.

Veľkosť posedenia môže byť veľmi rozmanitá. V tomto a tajomstve popularity: každý zoberie pohodlnú a funkčnú možnosť pre priestor svojej izby. Takže užitočný priestor netrpí, v uloženom rohu je možné dať kvetinu do kopca alebo vytvoriť relaxačnú zónu a spotrebiteľ dostane kvalitný produkt za výhodnú cenu.

Neoceniteľnou výhodou takejto kúpeľa je ekonomická spotreba vody.

Výrobca, so zreteľom na požiadavku spotrebiteľa, ponúka široký výber sedacích mini-kúpeľov.

Výhody a vlastnosti mini-zásobníkov

Rohové vane majú veľa výhod. Zoznámime sa s nimi podrobnejšie.

 1. Široký sortiment. Na sanitárnom trhu si môžete vybrať malú kúpeľ s rovnakými stranami a rohom: pravostranný alebo ľavostranný.
 2. Úspora miesta. Po uložení užitočnej plochy pre inštaláciu sanitárnych predmetov môžete ľahko využiť voľný priestor na vlastné účely: namontujte práčku, vytvorte zelený kútik a jednoducho vybavte kúpeľňu.
 3. Jednoduché používanie.
 4. Čistota. Starostlivosť o takú kúpeľňu je oveľa jednoduchšia.
 5. Ukladanie zdrojov. Ak je vo vašom dome alebo apartmáne inštalovaná mini-vaňa, nemôžete sa obávať priestorových čísel v platobných zmenách. Malý kúpeľ je minimálny prietok vody.
 6. Bezpečnosť.
 7. Jedinečnosť. Kúpele sú prezentované v rôznych interpretáciách: množstvo tvarov a dizajn ohromuje fantáziu.
 8. Kombinovať. Po dokončení mini-kúpeľa s dobrou sprchovou záclonou z tvrdeného skla dostanete 2 v 1 - kompaktnú vaňu a funkčnú sprchu.

Je populárny medzi najmenšie vaňou, ktorého veľkosť je vo väčšine prípadov neprekračujú 180 cm pre malé byty prevažne výberu kúpeľov v 150-160 cm vrchu môže byť kdekoľvek v miestnosti: .. proti múru s vchodom do dverí, s hranatými vzormi v žiadnom prípade zablokovanie priestoru a budete mať dokonca aj miesto na kúpeľňu.

Zvláštnosť rohového kúpeľa, ktorú nemožno ignorovať, spočíva v tom, že vnútorný objem rohového kúpeľa je oveľa väčší ako objem bežnej vane napriek jeho veľkosti.

Moderný technologický prístup k výrobe a materiálom používaným na výrobu moderných sanitárnych prvkov umožňuje inžinierom navrhnúť rôzne kúpele: bizarné tvary, veľkosti, farby. Spotrebiteľ má skvelú príležitosť kúpiť skutočne originálnu kúpeľ v rámci svojho rozpočtu.

Najmenšia akrylová vaňa nie je vôbec nepohodlná, ako si väčšina ľudí myslí. Po preštudovaní nuansy výrobku môžete nahradiť, že v tejto kúpeli bude vhodnejšia, než v klasickej, vhodnejšia osoba.

Okrem funkčnosti a ďalších výhod sa vanika stáva neoddeliteľnou súčasťou interiéru, s dôrazom na to. Znalec umenia je šťastný, že do kúpeľne vloží kúsok vyrobený z prírodného kameňa alebo dreva, ktorý zdôrazní stav a poskytne domov rafinovanosti.

Malý kúpeľ je sanitárny predmet, ktorý nie je úplne zbavený technického vybavenia. Trh je naplnený modernými modelmi kúpeľov s namontovanou hydromasážou, aerosónom, chromoterapiou a ďalšími jednotkami, ktoré umožňujú úplne relaxovať osobu.

Posledný vstup do trhových kúpeľov so zabudovaným klimatizačným systémom, ktorý umožňuje dlhodobú udržiavanie optimálnej teploty vody.

Tieto modely kúpeľov sú drahšie ako zvyčajne, ale koľko zábavy dostanete z teplej vody vo vírivke.

Okrúhly, hranatý, bizarný tvar a neštandardné farebné kúpele obsadili trh inštalatérske práce. Sortiment pre výber je bohatý a je na vás, aby ste sa rozhodli, aký produkt je ideálny pre interiér a oblasť. Bude závisieť od toho, či skutočná relaxácia bude nález vo vašom útulnom a skromnom dome.

Pamätajte si, že zvolené právo dokonca aj najmenší kúpeľ vám pomôže oddýchnuť, zlepšiť vaše zdravie a odpočinúť po náročnom dni.

Ktorý z nich si vyberie model kúpeľa, je len tvoje rozhodnutie. Ak má človek rád produkt a má rád minimalizmus v interiéri, najmenšia vaňa je pre vás ideálna. Znalci funkčne a efektívne vybavených kúpeľní budú schopní porozumieť rozdielom medzi klasikou a modernizmom tým, že v domácnosti vytvoria modernú rohovú vaňu a radikálne transformujú svoj dom.

Typy malých kúpeľov v tvare, veľkosti a materiáli

Na prvý pohľad sa kúpeľ zdá byť obyčajným inštalačným prípravkom, ktorý je potrebný na udržanie čistoty a hygienických postupov. V skutočnosti slúži aj ako miesto pre relaxáciu, relaxáciu a dokonca aj pre liečenie tela.

Majitelia domov tak neochotne odmietnu inštaláciu štandardnej umývaciej nádrže v prospech sprchového kúta, dokonca aj v podmienkach obmedzeného bývania. Našťastie sú veľkosti, materiály a typy moderných fontov tak rozmanité, že si môžete vybrať pohodlný model vhodný na umiestnenie malého priestoru. V tomto článku budeme hovoriť podrobne o malých kúpeľoch, ktoré s malými rozmermi poskytujú maximálnu použiteľnosť.

Amatér je ťažké pochopiť veľkosť kúpeľa, ktorý možno považovať za malý a či ho možno pohodlne používať. Pri definícii kategórie výrobkov výrobcovia obvykle odpudzujú štandardné veľkosti umývacieho kontajnera s dĺžkou 150-175 cm a šírkou 70 až 75 cm. Malá uhlová alebo konvenčná vaňa je zvyčajne inštalovaná s jedným účelom - na šetrenie miesta v uzavretom priestore, takže je o niečo menšia ako štandardná:

 • Dĺžka malého písma je zvyčajne 120-150 cm. Táto veľkosť vám neumožňuje odpočinúť si kúpeľ, ale môžete ju použiť ako sedieť, alebo ležať. Problémy s kontajnerom na umývanie krátkych dĺžok sa môžu vyskytnúť u ľudí s vysokým rastom.

Dôležité! Pri kúpe malého kúpeľa musíte nájsť racionálny kompromis medzi kompaktnými rozmermi vhodnými pre tesné priestory a komfortom použitia. Najpohodlnejšia forma pre malé písmo je považovaná za hranatú. Asymetrická alebo symetrická rohová misa vybavená zabudovanými úložnými priestormi môže ušetriť veľa priestoru v malom priestore kúpeľne.

Štandardné písma sa zvyčajne nazývajú ležiace, pretože vám umožňujú vykonávať hygienické postupy pre osoby strednej výšky, ktoré ležia. Táto možnosť je považovaná za najpohodlnejšiu, pretože v takom kúpe sa môžete úplne potápať. Inštalácia takého modelu je však neprípustným luxusom pre úzku izbu v štandardných apartmánoch. Uhlová alebo obyčajná miska s malými rozmermi môže byť:

 1. Sedavý. Nádrže na umývanie, ktorých dĺžka nepresahuje 120-130 cm, sa nazývajú sedavé. Takéto modely sú inštalované v podmienkach vážneho nedostatku voľného miesta v miestnosti, pretože je možné umyť pohodlne, s výnimkou toho, že dieťa. Moderné priesvitné kúpele z akrylátu sú vyrobené so zabudovaným sedadlom, takže sú oveľa pohodlnejšie.

Je zaujímavé, že malá uhlová nádrž na umývanie riadu môže byť oveľa pohodlnejšie ako štandard, pretože môže byť inštalovaná na pravej alebo ľavej strane, čo uľahčuje ľahšie usporiadanie priestoru v miestnosti.

Keď sa na výrobu vaní používala len liatina, tvar a rozmery modelov neboli veľmi odlišné. Teraz sú fonty vyrobené z oveľa viac tvárnych materiálov, takže výrobcovia boli schopní vyrábať výrobky vo forme kujných listov, oválov, kruhov, polygónov. Tvar spolu s veľkosťou kúpeľa určuje komfort jeho použitia. Najobľúbenejšie konfigurácie pre malé kúpele sú:

 • Rovná čiara. Oválne alebo obdĺžnikové písmo s dĺžkou až 150 cm dokonale zapadá medzi steny štandardnej kúpeľne. Inštalácia takýchto modelov rieši problém nedostatku voľného priestoru racionálne s využitím priestoru v miestnosti. Priamy kúpeľ je vyrobený z liatiny, ocele, akrylátu a umelého kameňa, zvyčajne je menší ako roh. Malá veľkosť misky vám umožňuje používať ju iba pri sedení a nakláňaní, keď rohový model rovnakej veľkosti môže ľahko ležať.

Skúsení majitelia veľmi malých kúpeľní odporúčajú venovať pozornosť šálku tvaru písma. Takéto modely majú malé rozmery, okrúhly alebo oválny tvar a hĺbku, oveľa väčšie ako štandardné. Zvyšovaním hĺbky misy v nej môžete úplne ponoriť do vody aj v sede.

Malá vaňa je pomerne bežná inštalatérska zostava, pretože zavedená hromada prenajímateľov si nemôže dovoliť nainštalovať štandardné písmo kvôli malej veľkosti kúpeľne v štandardných apartmánoch. Na výrobu kompaktných modelov sa používajú všetky typy materiálov:

 1. Liatina. Ide o tradičný materiál na výrobu nádob na umývanie, ktorý má veľkú hmotnosť, nízku tepelnú vodivosť a vysokú mechanickú pevnosť. Je ťažké nájsť liatinové kúpele malých rozmerov, ale aj napriek vysokým nákladom ich vyrábajú a vysoko oceňujú kupujúci. Písma z tohto materiálu sa pomaly ochladzujú, nevytvárajú hluk pri nábore vody, ľahko inštalujú, slúžia viac ako 50 rokov.

Upozorňujeme, že pri nákupe malého umývacieho kontajnera by ste mali skontrolovať dostupnosť certifikátu kvality výrobku a tiež starostlivo prezrieť výrobok na čipy, trhliny a skryté chyby.

1

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

2 + 1 =