Ako urobiť parnú miestnosť v kúpeli správne

Ako urobiť parnú miestnosť vo vani správne a krásne

Kvalita výroby parného kúpeľa priamo určuje pohodlie používania kúpeľa, ako bezpečnú saunovú procedúru, ako aj presnosť parného kúpeľa, náklady na montáž a ďalšiu údržbu. V tomto článku s fotografickými a video materiálmi sa budeme snažiť podrobnejšie vysvetliť, ako urobiť parnú miestnosť vo vani správne.

Výhody budovania parnej miestnosti s vlastnými rukami:

 1. Vylučuje potrebu najímania špecialistov tretích strán, je navyše premrhávaný na svoje služby, čo značne pomáha šetriť peniaze.
 2. Osobne budete sledovať všetku prácu, aby ste mohli byť úplne presvedčení o účinnosti svojho správania.

Ak chcete vytvoriť kúpeľ s teplom s vlastnými rukami, mali by ste najprv usporiadať postup práce a dodržiavať existujúce pokyny a pravidlá.

V prvom rade sa pripravuje projekt, dokonca aj najjednoduchší, aby bol jasný plán budúcej práce. Dôležité v parnom kúpeli - sporákom, kvôli ktorej existuje veľké množstvo, a každý z nich predstavuje svoje vlastné požiadavky na rozmery parný kúpeľ, typ ventilačného systému, v mieste inštalácie budúcich políc a tak ďalej.

Určené veľkosťou usporiadania parného kúpeľa s vlastnými rukami, mali by ste brať do úvahy možný počet ľudí, ktorí navštívia kúpeľ súčasne. To je veľmi dôležité, pretože je nevyhnutné, aby sa všetci cítili dobre v parnej miestnosti a že v kúpeli nie je voľný priestor, čo si vyžaduje aj náklady na vykurovanie. Najčastejšie je parná miestnosť postavená s rozmermi 2400 x 2000 mm v nadmorskej výške 2200 mm.

Konštrukcia parnej miestnosti nezahŕňa inštaláciu okien, keďže umelé osvetlenie stačí. Treba poznamenať, že pre každé inštalované okno je potrebné zamyslieť sa nad tepelnou izoláciou, čo vedie k dodatočným nákladom. Povolené inštalovať jednu slepú poľa nie viac ako 50 x 50 cm. V tomto prípade, aby sa parný kúpeľ, ako by malo, mali by ste venovať pozornosť najkvalitnejších dvojitými oknami, ktoré majú maximálnu účinnosť, pokiaľ ide o zvukovú a tepelnú izoláciu.

Predtým ako začnete vytvárať paru vo vani, v projekte zvážte správny systém vetrania. Bez normálne cirkuláciu vzduchu tokov stromu sa rýchlo stane bezcenné, pretože neustále nadmernej vlhkosti - nakoniec budú tvoriť plesne a klíma prestane byť užitočné pre človeka.

Po dokončení projektu sa stáva jasnejšou, ako vytvoriť parnú miestnosť vo vani vlastnými rukami a môžete prejsť priamo k realizácii vášho plánu. V prípravnej etape sa odporúča vykonať prácu na usporiadaní tepelnej izolácie v termome.

1

Tepelná izolácia by sa mala starostlivo premyslieť, pretože v opačnom prípade sa na vykurovanie kúpeľa a udržiavanie správnej teploty bude musieť použiť viac paliva.

V počiatočnej fáze je pre izoláciu pripravený strop. Môže sa jednoducho obaliť penovými doskami, dočasne ich fixovať pomocou akýchkoľvek dostupných prostriedkov a potom vytvoriť pokožku preglejkou odolnou voči vlhkosti alebo iným podobným materiálom. Izolácia je umiestnený medzi nosníkmi, pričom by mal minimálna hrúbka dosiek byť 10 cm. Dosiek naskladaných na parozábrany, a dokonca aj pôda pod doskami sú pokryté plastovou fóliou potreby. Prečítajte si tiež: "Ako robiť tepelnú izoláciu pary a aké materiály používať".

V ďalšej fáze sa steny zahrejú. Po prvé, rám je vyrobený zo štvorcového dreveného panela 50 × 50 cm, ktorý je pripevnený k stene. Krok sa volí tak, aby koľajnice izolácie mohli ľahko ležať medzi nosníkmi. Zvyčajne platí, že pre steny je hrúbka izolácie 5 cm.

Spoje medzi doskami sú lepené metalizovanou páskou. Ako ohrievač stien je možné použiť minerálnu vlnu. Pod ohrievačom je v tomto prípade tiež pripevnený polyetylénový film alebo iný materiál odpudzujúci vlhkosť.

Nie je nutné izolovať podlahy v parných miestnostiach, ale ak je tu ešte nejaká túžba, je možné sa obmedziť na vyplnenie expandovanej hliny následným naliatím cementového poteru. A potom dať dlaždice alebo nainštalovať drevenú podlahu.

Tipy na dokončenie interiéru parnej miestnosti

Ako vnútorná výzdoba parnej miestnosti sa spravidla používa drevená výstelka.

Po prvé, namontujú regály a lavičky a už po nej prechádzajú podšívkou podšívkou. Ako materiál sú najlepšie najlepšie plemená ihličnatých stromov, pretože produkujú veľmi príjemnú vôňu a môžu tak mať pri ohreve liečivý účinok na telo.

Upevnenie podšívky sa vykonáva na vopred položenú izoláciu a iné materiály na ochranu pred vlhkosťou. Dosky sú inštalované blízko seba a ako spojovacie prvky môžete použiť pozinkované samorezné skrutky.

Pri správnom dokončení podlahy vytvorte čo najvyššiu kúpeľňu s termálnou vodou. Použitý materiál by sa nemal obávať častých a náhlych zmien teploty a vlhkosti. Najlepšie zo všetkého, osika bude vyhovovať druhom stromu - to je lacné, a má príjemný vzhľad, okrem toho, že je možné ľahko spracovať a slúži na veľmi dlhú dobu. Lavičky vo vani sú najlepšie pripevnené k stene, takže môžete ušetriť malý priestor.

Okrem toho existuje alternatívny spôsob, ako pokryť podlahu vo vani - je použitie keramických dlaždíc. Tento povlak umožňuje vytvoriť parnú miestnosť vo vani jednoduchším ako kedykoľvek predtým.

Po prvé, základňa je čistená a pokrytá vrstvou zmesi štrku a piesku s hrúbkou 15 cm, potom je náplň zhutnená a vyliata s maltou, hrúbky 5 cm a vyrovnaná. Nakoniec po tom, ako roztok stuhne, položte dlaždice.

Určené s pecou v obrovskom rozsahu, môžete nájsť štruktúry z tehál a kovu, ktoré môžu buď jesť elektrickú energiu alebo spaľovať tuhé alebo kvapalné palivá. A každá odroda bude mať svoje výhody a nevýhody.

Kovové pece majú takéto nevýhody:

 • ich ochladenie po vypnutí nastane pomerne rýchlo;
 • dotýkanie sa červeného horúceho kovu môže spôsobiť popáleniny, čo bude vyžadovať pri inštalácii, aby sa zabezpečila parná miestnosť všetky bezpečnostné opatrenia.

Pre murovanú rúru je možné k poškodeniu pridať iba inštaláciu samostatnej základne pred inštaláciou.

Rúry pracujúce na elektrickej sieti sa nedávno ukázali veľmi dobre. Pre nich nemusíte inštalovať komín a inštalácia je docela možné realizovať sami. Avšak prevádzka elektrických spotrebičov v saune si vyžaduje starostlivý prístup a po niekoľkých preventívnych predpisov, ktorých nedodržanie môže viesť k vývoju, ktoré môžu byť škodlivé pre verejné parný kúpeľ.

Samostatne, mäsové kachle si zaslúžia pozornosť. Jedná sa o najnovšie jednotky, ktoré sú pozoruhodné pre ich schopnosť vykonávať postupné a rovnomerné vykurovanie parnej miestnosti. Vyzařujú príjemné a mäkké teplo, ktoré je porovnateľné s teplom, ktoré produkuje slnko.

Ak chcete umiestniť rúru, odporúčajte ju v rohu najbližšie k dverám. To je považované za najbezpečnejšie a navyše šetrí miesto.

V záverečnej fáze výstavby parnej miestnosti budete musieť nainštalovať dvere. V tomto procese stojí za zváženie, že dverný rám by mal byť nižší ako zvyčajne a prahová hodnota je vyššia ako prah použitý v dome. Tento prístup umožňuje znížiť množstvo straty tepla cez dvere, a tiež nebude mať za následok kontaminácie. Normálna výška prahu je 30 centimetrov.

Inštalácia dverí sa uskutočňuje tak, aby ľudia, ktorí do neho vstúpia, nemohli náhodne vypaľovať z ohrievaného materiálu. Strom vedie dostatočne dobre teplo - v tejto súvislosti je lepšie držať obloženie fóliou a špeciálnu izoláciu na oboch stranách dverí. Skryť tieto ochranné materiály môžu byť napríklad obloženie, ktoré sa nebojí vlhkosti.

Aby ste sa vyhli takejto nuansy a nepoužívajte dodatočnú prácu, je lepšie zakúpiť a nainštalovať sklenené dvere. Vonkajšie vyzerajú bezchybne a budú odolné voči akýmkoľvek podmienkam, ktoré môžu vzniknúť vo vani.

Dúfame, že každý, kto si článok čítal, vie, ako v kúpeľni vytvoriť parný kúpeľ s vlastnými rukami. Najdôležitejšie je dať kúpeľom maximálnu pozornosť, ich silné stránky a ušetriť peniaze len v špeciálnych prípadoch. Výsledkom je vybudovanie skutočne kvalitnej, krásnej, spoľahlivej a zároveň bezpečnej parnej miestnosti, ktorá môže fungovať dlhé roky, ktorá vás poteší svojou teplo.

Parilka s rukami: krok za krokom inštrukcie, fotografie a video

Výstavba miestnosti pre parnú miestnosť je len súčasťou celého komplexu prác na usporiadaní ruského kúpeľa. Správne postavená parná miestnosť je zárukou bezpečnosti kúpacích procedúr, ako aj kvalitného odpočinku. Páry s vlastnými rukami ukážu vašu osobnú osobnosť a dajú príležitosť ušetriť veľa na stavbe.

Ako urobiť parnú miestnosť vo vani rukami: postupujte krok za krokom s fotografiami a videami

Konštrukcia parnej miestnosti s vlastnými rukami znamená vykonať určitú postupnosť niektorých prác:

 • Vytvorte projekt.
 • Výber rúry pre parnú miestnosť a jej umiestnenie.
 • Zdobenie miestnosti.
 • Registrácia osvetlenia.
 • Pozrime sa podrobnejšie na každú z týchto etáp.

Skôr než začnete práce na dohode parné kúpeľne v kúpeľni s vlastnými rukami, musíte vyvinúť projekt, ktorý poskytne všetky funkcie takejto konkrétnej miestnosti, pričom vezme do úvahy realitu dnešnej doby a stáročia tradícií.

Projektovanie je povinné zohľadniť hlavné faktory: počet ľudí, ktorí sú v miestnosti aj veľkosť pece.

Pre rodinu, ktorá má troch ľudí, stačí priestor s rozmermi približne 200 x 200 cm s výškou miestnosti 2200 cm. Je tu nesprávny názor, že pozitívnym priestorom v tomto prípade bude určitý priestor. Je to úplne zlé, pretože zvýšenie plochy parnej miestnosti na dosiahnutie požadovanej teploty si bude vyžadovať veľké množstvo času a energie.

Najčastejšie počas výstavby parnej miestnosti nie sú v ňom k dispozícii okná. V prípade potreby, okno musí byť čo najmenšie (najviac 50 x 50 cm). Ak chcete vytvoriť potrebnú tepelnú izoláciu, je najlepšie urobiť okná pomocou moderných technológií, ktoré vám umožnia dosiahnuť požadovaný efekt. Navyše usporiadanie okna vyžaduje dôkladnú tepelnú izoláciu medzery počas inštalácie.

Parná miestnosť musí byť vybavené ventilačným systémom. Vetracie zariadenie musí poskytnúť cestu von z kúpeľa nadmernej vlhkosti. Táto potreba je vysvetlená požiadavkou na odstránenie priaznivých podmienok pre výskyt patogénnych organizmov vo forme plesní a húb.

Okrem toho, čas prevádzky dokončovacích stavebných materiálov závisí priamo od úrovne vlhkosti v parnej miestnosti, pretože prevažná väčšina kúpeľa je ošetrená drevom. Vlhkosť, ktorá je v prípustnej norme, pozitívne ovplyvňuje zdravie ľudského tela.

Pri usporiadaní parnej miestnosti je potrebné dodržiavať niekoľko pravidiel.

Hlavné parametre, z ktorých bude závisieť od práce pece, sú: počet kameňov a doba ich ohrevu, spotrebovaný výkon pece, materiál roštu, tepelná odolnosť plášťa a konštrukcia jednotky. Na zabezpečenie tepla majú okrem parnej miestnosti aj priľahlé miestnosti s celkovou rozlohou 24 metrov štvorcových dostatok výkonu 25 kW. Konštrukcia pece s vlastnými rukami poskytne príležitosť ušetriť náklady na celkovú konštrukciu kúpeľa.

V úlohe materiálu pre podlahové krytiny Najlepším riešením je použiť prírodný kameň alebo použiť keramickú žulovú dlažbu. Na bezpečný pohyb ležal promenádu. Nie je absolútne potrebné izolovať podlahu. A jedným z požiadaviek na usporiadanie podlahy je vykonanie otvoru pre výstup vody. Drevo ako materiál na podlahu nie je dobrá voľba, pretože vysoká vlhkosť vedie k jeho deformácii a rýchlemu zlyhaniu.

Pre strop je dostatočná výška približne 2200 cm sa vysvetľuje ľudskou fyziológiou a fyzikálne vlastnosti pary. Pri veľkostiach stropov, ktoré presahujú túto hodnotu, para stúpne a efekt z jej efektu sa jednoducho stratil. Zníženie výšky bude mať za následok nepríjemné pocity pri liečbe kúpele, pretože tam je pravdepodobnosť poranenia hlavy, a tam sú problémy pri práci s metlou.

Inštalácia okien sa nepovažuje za nevyhnutnú podmienku. Sklo alebo drevo bude najoptimálnejšou verziou materiálu pre konštrukciu dverí.

 • Sklenené dvere sú praktické.
 • Drevené dvere sú tradíciou.

Určenie správneho umiestnenia pece a výber zdroja pary

Dôležitými faktormi pri výbere pece sú rozmery miestnosti parnej miestnosti, zdroja energie a spôsobu získania pary.

Kamenka Toto je tradičné riešenie pri výbere saunovej pece. Vo vnútri tohto kachlíka sú položené kamene. Tradičné palivo je drevo, ale môžete použiť plyn alebo elektrickú energiu. Pece môžu mať niekoľko typov.

 • Na drevo. Konštrukcia tejto rúry v kúpeľni môže poskytnúť jedinečnú atmosféru. Dokonca aj skutočnosť, že tento kachle bude potrebné pravidelne čistiť zo sadzí z kameňov, nemôže zatieniť radosť z kúpeľných procedúr. Aby sa znížil výskyt sadzí, je nevyhnutné použiť palivo z osiky ako palivo. Ak chcete udržiavať stabilnú teplotu, musíte neustále sledovať proces horenia.
 • Plyn. Použitie plynovej pece sa vyznačuje dobrou údržbou potrebnej teploty v miestnosti parnej miestnosti, výbornou rýchlosťou ohrevu a jednoduchou obsluhou. Významnou nevýhodou tohto zariadenia sú rozmery pece a veľká potreba plynu. Použitie tohto typu pece nie je praktické, ak nie je žiadne pripojenie k centrálnemu plynovému vedeniu.
 • Electric. Ohrievač, ktorý pracuje na elektrickej energii, je veľmi užívateľsky prívetivý. Tento elektrický spotrebič umožňuje rýchlo dosiahnuť potrebnú teplotu, má dostatočný výkon a kompaktnosť. Jeho usporiadanie nevyžaduje usporiadanie komína. Elektrický ohrievač je bezpečný pre ľudí a životné prostredie, vďaka použitiu automatizácie je jeho údržba čo najviac zjednodušená, dizajnové prvky neumožňujú pravdepodobnosť zranenia. Hlavnou nevýhodou tohto zariadenia je veľká spotreba elektrickej energie.

Ohrievač je zatvorený a otvorený. V prípade niekoľko ľudí naraz plánujete navštíviť kúpeľ, najlepšou voľbou je otvorený pohľad na saunový ohrievač. Kúrenie (miesto, kde sa spaľuje palivo) nie je vybavené žiaruvzdorným murivom. Je to miesto, kde sú položené kamene. Toto zariadenie pece umožňuje ohrievať kamene a zohrievať všetky miestnosti kúpeľa. Počas pôsobenia vody kachle s týmto zariadením rýchlo strácajú svoju teplotu. Tento dizajn sa používa v elektrických peciach.

Uzavretá rúra sa považuje za tradičnú možnosť usporiadanie kúpeľa. V tomto prípade sa veľké množstvo kameňov položí na špeciálne miesto pece. V tomto prípade je para vyvedená cez špeciálne dvere, jej úroveň je oproti kameňom v prvom rade. Pri spaľovaní paliva musia byť tieto dvere zatvorené. Na vykurovanie parného kúpeľa sa otvára vopred.

Hlavné etapy parného kúrenia

Aký materiál si môžete vybrať ako dekoráciu?

Voľba materiálu je dôležitou etapou pri dokončení parnej miestnosti.

Za prijateľnú cenu je borovica nie je to najlepší materiál pre parnú miestnosť. Tento typ dreva vo svojom zložení má živice, ktoré sa pod vplyvom zvýšenej teploty uvoľňujú von. Najvhodnejším materiálom v tomto prípade je lipa. Vlastnosti tohto druhu dreva odstraňujú popáleniny a poskytujú príležitosť dlhodobo zachovať vzhľad podšívky nezmenený.

Možnosť použitia topolu, brezy alebo osiky nie je vylúčená. Stromy, ktoré patria k listnatým druhom, rýchlo vysušia, vytvárajú špecifickú mikroklíma v parnej miestnosti a majú dobrú trvanlivosť.

Je prísne zakázané používať na dokončenie kúpeľa linoleum a dosky z dreva. Okrem toho, že tieto materiály sú nebezpečné pre požiar, majú vysokú vlhkosť a teplota je nebezpečná pre ľudské zdravie.

Dôležitá podmienka počas usporiadania parnej miestnosti je konštrukcia zapečatenej miestnosti. Pre túto úlohu sa používa tepelná izolácia na minerálnej báze, je izolovaná od pary s hliníkovou fóliou. Na spojenie okrajov sa používa špeciálna lepiaca páska. Zvýšené teploty v tomto prípade neumožňujú použitie fólie v dôsledku jeho deformácie. Vonkajšia úprava musí znamenať konštrukciu ventilačných uzáverov.

Ak chcete použiť obloženie ohobľované hrúbku dosky 2-3 cm. K nosníky spojovacích prostriedkov vyrobených pomocou klincov, ktoré musia byť dlhá, 3 násobok hrúbky dosky. Zlepšiť ventilačný systém môže byť, ponechať malú medzeru medzi doskami a zaoblené ich rohy.

Musí sa povedať, že podšívka v kvalite materiál pre dokončovacie kúpeľne, získal najviac obľúbenosti. Charakteristiky tohto materiálu umožňujú vykonať potrebnú tepelnú izoláciu a pokryť povrch stien, čo im prinesie atraktívny vzhľad. Navyše vynikajúca vzduchová priepustnosť materiálu nedáva podmienky pre plesne a huby, rovnako ako vzhľad kondenzácie.

pred uloženie obloženia v parnej miestnosti tento materiál zostáva na nej určitý čas, aby sa mohol prispôsobiť podmienkam mikroklíma. Pri výskyte výrazných chýb na povrchu stien musia byť opravené tak, aby materiál nebol "vlny". Upevnenie sa vykonáva pomocou skrutiek alebo sponiek. Nesmieme zabúdať na to, že je často nemožné dosiahnuť ideálny povrch steny bez inštalácie prepravky.

Pri výbere spojovacích materiálov sa musia brať do úvahy podmienky ich použitia. Ich materiál je nutné odolávať vysokej teplote a vlhkosti, ako aj vyhnúť sa možným zraneniam.

Postup pre dokončenie parnej miestnosti produkovať s organizáciou pohlavia. Odporúčame, aby sa zvyšné miestnosti zdvihli o 15-20 cm nad podlahou. To umožní udržať teplo v parnej miestnosti kvôli nedostatku prievanu. V úlohe materiálu je lepšie použiť okraje alebo hromady hárkov, ako aj dlaždice. Z tejto voľby závisí úroveň bezpečnosti pohybu v miestnosti.

Podlahy dosiek sa vykonávajú na guľatinách, ktoré sú umiestnené na stĺpoch tehál. Základom pre nich je betón alebo piesok. Pri montáži sa upevňovacie prvky používajú v bronzových, pozinkovaných, mosadzných alebo nerezových.

Odporúčania pre osvetlenie parnej miestnosti

špecifický podmienky v parnej miestnosti poskytujú niektoré požiadavky na organizáciu osvetlenia v ňom:

 • na vytvorenie difúzneho svetla, je lepšie používať matné plafondy;
 • Plafond musí byť vyrobený z materiálu odolného proti vlhkosti a tepelne odolného materiálu;
 • plafondy musia byť zosilnené;
 • svietidlá nie je možné umiestniť na strop;
 • Maximálny výkon svietidiel by mal byť 50 W.

Usporiadanie parnej miestnosti sa nelíši v odrode a má klasický interiér, ktorý sa skladá z rôznych úrovní obchodov a kachle-ohrievač.

Poličky musia byť splniť rôzne potreby a zodpovedajú osobným preferenciám. Ak použijete možnosť zónovania, miestnosť môže byť obložená kameňom a lavice môžu byť inštalované do dreva.

Pri zdobení parného kúpeľa s obľúbeným návrhovým riešením je zariadenie okien, cez ktoré môžete pozorovať okolitú krajinu.

To je v podstate všetko, čo potrebujete vedieť, ak si sám vytvoríte a navrhujete parnú miestnosť vo vani. Práca je jednoduchá a budovanie pre seba je len potešením. Najdôležitejšia vec, ktorú robiť všetko správne a nenechajte si ujsť žiadny detail, a v tomto prípade bude každý postup kúpeľ priviesť zdravie celého tela a neopísateľnú radosť.

Otázky odpovedali

Pre spoluprácu kontaktujte prosím e-mailom:

#&400; 2018. Všetky práva vyhradené.

Kopírovanie materiálov stránok je možné bez predchádzajúcej dohody v prípade inštalácie aktívne indexovaného odkazu na naše stránky.

Vyrobíme parnú miestnosť vlastnými rukami: analýzu jemností dizajnu a konštrukcie

Parná miestnosť je srdcom kúpeľa. Z jeho usporiadania priamo závisí potešenie z kúpacích procedúr a ich bezpečnosť, prezentovateľnosť samotného kúpeľa a vysoké náklady na jeho údržbu. A pretože stále viac a viac parný kúpeľ do kúpeľa účastníci robiť samy o sebe - bez najímanie nejaké tímy, najmä preto, že neexistuje nič, čo tu komplikované: v pláne veľmi primitívne - ANO rošty. A naše pokyny krok za krokom vám pomôžu urobiť všetko kompetentne a profesionálne. Tak, ako vytvoriť parnú miestnosť s vlastnými rukami - zaoberáme sa portálom Stroy-Banya.com!

Pred budovaním parného kúpeľa musíte urobiť svoj projekt - prinajmenšom primitívny. V tomto prípade je nevyhnutné stavať z sémantického centra - a to z pece. Každá saunová rúra má vlastné požiadavky na rozmery miestnosti, vetranie a vzdialenosť regálov. Všeobecné rozmery parného kúpeľa sú vypočítané podľa počtu ľudí, ktorí sa budú potešiť súčasne.

A ako vytvoriť parnú miestnosť presne vypočítanú pre určitý počet ľudí? Takže nikto sa necíti obmedzený, a na druhej strane, že by nemal byť žiadny ďalší priestor, ktorý by musel byť zbytočne zbytočný? To je dôvod, prečo sú štandardné rozmery parnej komory teraz uznávané ako štandardné: 2x2,4 štvorcových a 2,2 metrov vysoký.

Pokiaľ ide o okná v parnej miestnosti, nie sú potrebné - bude dostatok umelého osvetlenia. V opačnom prípade musíte premýšľať nad vážnou tepelnou izoláciou. V extrémnych prípadoch, ak nie bez neho - otvor by mal byť vykonaný maximálne 50x50 a úplne hluchý. V tomto prípade asistentov - moderné okná s dvojitým zasklením, ktoré môžu tiež poskytovať zvukovú izoláciu.

Všeobecne platí, že parná miestnosť by nemala byť vetraná - a to je zjavne nie okno, ale modernejšie systémy - napríklad digestory. Prečo je ventilácia dôležitá? Všetko preto, že strom pri vysokej vlhkosti - ideálne hniezdisko pre huby a plesne, ktoré tiež zničí. Z tohto dôvodu musí byť zachovaná zdravá klíma v parnej miestnosti.

Teraz vzniká otázka, ako správne zdobiť parnú miestnosť - pretože závisí od toho, koľko paliva bude menej a ako príjemné budú samotné postupy.

No, teplá prvá nasleduje strop v parnej miestnosti - a až potom steny a podlaha. Pre prekrytie medzi prvým a druhým poschodím je najlepšie použiť novú dosku s rozmermi 40 cm a položiť ju dopredu a dozadu. Aby nedošlo k žiadnym drážkam, je žiaduce dodatočne skrutkovať nepremokavú preglejku. Ďalej - dobrá parotesná bariéra a ohrievač medzi nosníkmi minimálne 10 cm. A tak, aby počas inštalácie nezanikla, pomôže vám napnutá rybárska linka.

Steny tiež musia byť izolované týmto spôsobom: 5x5 cm hypotéky sú fixné, potom - parotesná bariéra a 5 cm vrstva izolácie s fóliou. Všetky spoje musia byť lepené rovnakou hliníkovou páskou. Ohrievač stien môže byť ako minerálna vlna v kotúčoch a špeciálne rohože.

Pokiaľ ide o podlahu, zvyčajne ide o kachľové alebo keramické dlaždice v parnej miestnosti a špeciálne drevené na vrchu.

Ako opraviť obloženie v termome? Po prvé, hypotéky pod lavičkami alebo poličkami sú úplne postavené a potom je podšívka už pribitá. Pokiaľ ide o povrchovou úpravou materiálu, tým lepšie zvoliť poschodovú posteľ mäkkého dreva - zatiaľ čo vo vani bude nezabudnuteľnú vôňu, ktorá všetko ostatné a uzdravenie. Avšak opadavý bude poskytovať spoľahlivejšie parovej bariéry a vzduchotesnosť - tu, na koho nejaké priority.

A steny parnej miestnosti musia byť hrubé - oveľa silnejšie ako ostatné. Tým sa zabezpečí, že miestnosť nie je nepriepustná pre paru a teplo a samotné steny nevytvárajú teplotný rozdiel vnútri a von.

Štádium IV. Montáž regálov a sporákov

Samotná konštrukcia parnej miestnosti končí, keď už je možné ísť do nej a začať si užívať procedúry kúpeľa. A po pokrytí stien a stropu začína najpriateľskejšia časť práce - usporiadanie interiéru.

Regály v parnej miestnosti musia byť vyrobené z takého materiálu, bez ohľadu na to, akú živicu je priradená a nezanecháva stopy potu na seba. Ideálne v tomto ohľade osika - nie je drahé a ľahko spracovateľné. Samotné lavice by mali byť pripevnené k stene a nie k podlahe - takže miesto je uložené. V prípade, že parný kúpeľ v ruskej kúpeli sa absolútne nepatrný, spodná polica možné namontovať na bežca a hornej výťahu ako vlak - to bude stačiť, aby ju vybaviť špeciálnym blokovacím mechanizmom.

Pokiaľ ide o výber sporáka pre parnú miestnosť, stojí za to pamätať nasledujúce. Moderné kúpele využívajú kovové, tehlové a elektrické pece, z ktorých každá má svoje vlastné nevýhody a výhody. Napríklad pece železa sa rýchlo zahrievajú, ale rovnako rýchlo a ochladzujú a všetko môže byť vážne spálené. Tehla, naopak, sa zahrievajú po dlhú dobu, a tak dlho vychladnúť, tvoriace svetlo a suchý vzduch - však vyžadujú pevný základ, a niekedy príliš hojne rozptyl žiarenia tepla po celej sauny.

Ale moderné elektrické sa robia bez komína, sú ľahko regulovateľné aj na diaľku, ale nie sú vždy bezpečné a potrebujú zložitú inštaláciu. Vo všeobecnosti sú najobľúbenejšie dnes rýchlo získané kachle z mastenca, tzv. Vďaka nemu sa môže parný kúpeľ rovnomerne a postupne zahrievať a teplo sa ukáže tak láskyplne a príjemne, že pripomína veľa slnečných lúčov.

Inštalujte rúru do parného kúpeľa, ktorý potrebujete v rohu pri dverách - a je to ekonomickejšie a bezpečnejšie.

A teraz, konečne, za všetkými otázkami - dokončenie je úplné, sú umiestnené police a rúra a zostáva len zavesiť dvere. Existuje jeden bod - prah by mal byť zámerne nadhodnotený a rámček dverí - podhodnotený. To všetko je nevyhnutné na zníženie straty cenného tepla a na zbavenie ľudí, ktorí sú od nepríjemného ponoru.

Koniec koncov, u dverí do parnej miestnosti je špeciálna úloha - nechať človeka a neopustiť teplo a para. Preto by mal byť malý - s prahom 30 cm a pomerne nízkym stropom. Dvere sa však nachádzajú v blízkosti pece, ale napriek tomu by nemali predpokladať, že vstupujúci spálil. Aby však bolo možné, že dvere sám nestal vodič tepla, je žiaduce, aby zdobia doska na oboch stranách a na vnútornej strane na ráme pre upevnenie fólie a špeciálne izolácie. Ale pokiaľ ide o dvere materiálu, to je ešte dnes najpopulárnejší sklo - vstup do parného kúpeľa je krásne, a pohľad na jej čakárni alebo odpočiváreň - efektné a atraktívne.

To je celé tajomstvo, ako vytvoriť parnú miestnosť vo vani - a ak budú splnené všetky odporúčania, teplo a para sa budú páčiť a oživiť. Telo osoby, ktorá odpočíva, sa pomaly zahrieva a všetky kúpeľné procedúry prinesú nepopierateľné potešenie. Samotná parná miestnosť sa rýchlo zahreje z prvej hodiny rozpadu, ale jej teplo je dlhé a ekonomické.

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1

Stroy-Banya © 2018. Všetky práva vyhradené.

Kopírovanie je povolené len vtedy, ak používate aktívny odkaz na túto stránku.

1

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

6 + 4 =