Ako odstrániť desať v práčke

Ako vymeniť ohrievač v práčke

Ak sa vaša práčka náhle zastaví ohrevom vody, je pravdepodobné, že vykurovacie teleso musíte vymeniť v práčke. Ohrievač je vykurovací prvok, ktorý ohrieva vodu na umývanie. Predstavuje rúrku, vo vnútri ktorej prechádza špirála, oddelená od trubice dielektrikom. Špirála je neustále horúca a studená, takže v priebehu času stráca svoje vlastnosti a vystupuje a stavia.

Tiež zlá kvalita vody prispieva k porušeniu ohrievača, ktorého nečistoty tvoria špinu v TEN počas kúrenia a znižujú jeho životnosť. Ak chcete ohrievač vyčistiť od váhy, použite účinný Antinakipin na práčky - výsledkom bude, že ohrievač bude čistý a lesklý, voda sa zahreje rýchlejšie a stroj bude úspornejší. V našich článkoch sme už diskutovali o tom, prečo je ohrievač v práčke rozbitý.

Ak chcete skontrolovať presnú príčinu zlyhania, musíte sa najskôr dostať na TEN, čo budeme robiť.

Aby ste sa dostali do TEN v práčke, musíte to trochu vyriešiť. Problémom však je, že pre rôzne typy práčok môže byť vykurovací prvok predný aj zadný. Preto musíme najprv určiť, ktorý kryt sa má vziať: predný alebo zadný.

Budeme predpokladať, že ste odstránili veko a dosiahli TEN. Samotný ohrievač je vo vnútri nádrže a z vonkajšej strany uvidíte iba jeho časť so svorkami, ku ktorým sa hodia drôty.

Najskôr odskrutkujte všetky vodiče a potom skontrolujte funkčnosť ohrievača. Iba potom, čo sa presvedčíte, že je ohrievač poškodený, môžete ho začať vymeniť.

Ako odstrániť ohrievač v práčke

Boli sme presvedčení, že náš ohrievač je naozaj chybný a vyžaduje výmenu. Čo robiť ďalej? Ďalej musíme zapísať model našej práčky a kúpiť nový ohrievač. Našťastie by to nemalo byť ťažké. Ohrievač je zakúpený, teraz ho môžete zmeniť.

Pred začatím odstraňovania ohrievača sa uistite, že v nádrži práčky nie je voda. Za týmto účelom odskrutkujte odtokový filter a vypustite vodu z nádrže.

1

Ďalej potrebujeme maticu alebo lepší tubusový kľúč. Pomocou toho sme odskrutkujte centrálnu maticu (1), ktorý fixuje ohrievač. Už sme drôty odpojili, takže s nimi nebudú žiadne problémy.

ďalej Fox (2), na ktorom bola matica skrutkovaná, musí byť utopená dovnútra - Za týmto účelom použite skrutkovač alebo rukoväť na kladivo, aby ste ho pevne zatlačili tak, aby sa dostala dovnútra. Potom vytiahnite ohrievač. Samotný ohrievač je však umiestnený na gumovom tesnení, ktorý ho udržuje dostatočne pevne. Z tohto dôvodu vezmite drážkový skrutkovač a opatrne pripojte vykurovacie teleso okrajom (3). Potom ho vytiahnite a pomôžte skrutkovačom z rôznych strán.

Inštalácia nového ohrievača na práčku

Po odstránení zlomeného ohrievača môžete pokračovať inštaláciou nového. Preto je to čisté vložte ohrievač do jeho pristávacieho otvoru v rovnakej polohe ako stará. Ohrievač by mal stáť presne bez akýchkoľvek deformácií a posunov. ďalej zaskrutkujte maticu na čap. Pomocou kľúča ho utiahnite, ale nie ťažko, aby ste nevypínali ohrievač. Potom môžete pripojiť káble ku konektorom a zhromaždiť stenu práčky.

Po montáži práčky začnite umývať s teplotou najmenej 50 ° C, aby ste mohli skontrolovať funkciu ohrievača. Po uplynutí 10-15 minút od začiatku prania pocítite sklenenú plochu pracej práčky - mala by byť teplá.

Ako vidíte, nahradenie ohrievača v práčke nie je problémové zamestnanie a každý môže vykonať túto opravu.

Pračku meníme v práčke Indesit WISL 82

2. Nastavte najkratší program "Každodenné pranie", aby sa skontrolovalo, či je na vykurovacom zariadení napätie alebo nie.

3. Bez vypnutia práčky začneme rozoberať ju. K tomu potrebujeme skrutkovač Phillips. Odskrutkujeme skrutky z poklopu zadnej časti práčky, ktorá drží poklop opravy.

4. Po odskrutkovaní skrutiek trochu potiahnite poklop a vytiahnite ho zo sedadiel. Máme prístup k základnej jednotke jednotky.

5. V čase, keď sme práčku rozobrali, sme mali čas na zahriatie. Prijímame elektronické meracie zariadenie a kontrolujeme napätie dodávané do opálenia. Prístroj ukazuje, že je prítomné napätie. To znamená, že riadiaci modul funguje správne. A ideme ďalej.

6. Pračku vypnite tak, že ju umiestnite do umývadla. Po opustení vody odskrutkujte čap s kľúčom a hlavou o 8 mm, odpojte všetky pripojené svorky.

7. Pomocou plochého skrutkovača ho opatrne odstráňte pod TEN.

8. Ak to nefunguje na jednej strane, skúsme to na druhej strane - v tejto konkrétnej situácii použijeme zakrivené kruhové kliešte.

9. Vyhrievacie teleso vyberáme zo sedadla.

10. Pomocou elektronického meracieho prístroja kontrolujeme desiatky a vidíme, že zariadenie nezasvieti. V dôsledku toho to spálilo.

11. Porovnáme desať: starý vykurovací prvok je všetko v spodnej časti. To znamená, že v nedávnej dobe ohrievala vodu dlhšie a strávila viac energie. Preto bol pred termínom splatnosti mimo riadku. Aby ste predišli predčasnému porušeniu a predĺženiu životnosti, musíte použiť antinakipinom. Použite Calgon však nestojí za to, pretože princíp jeho pôsobenia je založený na zmäkčení vody a prostriedok, ktorý zmäkčuje vodu v akomkoľvek práškovom prášku. Na odstránenie mierky v našom prípade je lepšie používať kyselinu citrónovú alebo špeciálne látky. Mimochodom, sú lacnejšie ako Calgon.

12. Pri inštalácii nového vykurovacieho telesa sme obzvlášť pozorní. Desať by malo stáť v uzáveroch určených pre neho. Práčku zostavíme v opačnom poradí.

Výmena práčky v práčke Indesit

Zlyhanie vykurovacieho telesa v akejkoľvek pračke, vrátane značky Indesit, je okamžite zjavné. Už po prvom umývaní s rozbitým opálením uvidíte, že práčka je špinavá, pretože bola umývaná v studenej vode.

V moderných strojoch sa proces prania s poškodenou časťou nemôže začať vôbec. Čo robiť v prípade takejto poruchy? Je to jednoduché - podľa pokynov nahraďte sami sebe novým.

Nahradenie TEN v práčkach Indesit je pomerne jednoduché, ak viete, ako držať skrutkovač a používať multimetr. V rôznych autách je potrebné dostať sa k vykurovaciemu telesu inak a analyzovať túto techniku. Talianski výrobcovia sa postarali o svojich zákazníkov a nainštalovali tak, aby sa k nim dostali otvorením zadného krytu karosérie.

Preto sú takéto opravy jednoduché. Jedinou nevýhodou je odstavenie práčky zo všetkých komunikácií. Toto je potrebné na nasadenie zadnej strany stroja pre opravy.

Výmena desiatky na pračke Indesit bude vyžadovať od vás minimálne nástroje, spravidla sú postačujúce dva skrutkovače: plochá a kučeravá hlava a kľúč s hlavou. Tiež potrebujete multimetr alebo tester na testovanie účinnosti desiatich. A samozrejme originálna náhradná časť.

Dôležité! Nepoužívajte náhradné diely čínskej výroby, ušetríte na ňom, stačí minúť ďalšie peniaze a čoskoro znova nahradíte desať.

Pôvodný vykurovací prvok talianskej výroby, v závislosti od modelu práčky, stojí od 700 do 1000 rubľov, možno trochu viac. Je lepšie zachrániť prácu majstra a pokúsiť sa odstrániť a nahradiť ten sám. Samozrejme, ak je stroj v záruke, zavolajte špecializované servisné stredisko, takéto opravy budú bezplatné.

A nakoniec opisujeme postup na nahradenie desiatich.

 1. Vypnite zariadenie zo siete, vypustite vodu.
 2. Stroj otočte späť.
 3. Odskrutkujte skrutky zakriveným skrutkovačom okolo obvodu krytu.
 4. Nižšie, pod nádržou nájdite kontakty prichádzajúce od desiatich a použite sondy multimetra k nim. Zvyčajne by mal byť odpor 25-35 ohmov, inak je chybná súčasť.

 • Odpojte všetky káble od svoriek a pamätajte si ich polohu.
 • Pomocou kľúča s hlavou odskrutkujte maticu na skrutke, ktorej koniec vyčnieva priamo do stredu základne opálení.

 • Opatrne poklepte na skrutku, aby sa dostala do otvoru.
 • Zoberte základňu pásky plochým skrutkovačom a vytiahnite ho na seba.
 • Vezmite nový vykurovací článok a presuňte tepelný snímač do nej, ktorý sa musí odstrániť zo starého ventilátora.

 • Vyčistite handrou sedátko pod odtieňom od odpadu.
 • Umiestnite vykurovací článok na miesto a zaistite skrutkou.
 • Pripojte drôty a zatvorte zadný kryt práčky.
 • Pripojte zariadenie ku komunikácii.
 • Takže, ako vidíte, nie je ťažké vytiahnuť a vymeniť vykurovacie teleso. Po výmene skontrolujte funkčnosť zariadenia. Veľa šťastia!

  2 komentáre čitateľov

  Ďakujem, všetko je pochopiteľné a pochopiteľné, ale aký je výkon ohrievača?

  1

  Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  27 + = 28